Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 541 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.09.2017 12:30:03   Re: co sa nikam inam nehodi

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 152 príspevkov
misojogi píše:
(mimochodom misionar Ti napisal spravne, ze pocet zneuziti je porovnatelny v RKC a inde - ale publicita ohladom RKC je daleko vacsia zatial co zlyhania inych institucii media tutlaju a zakryvaju - zatial co do RKC sa navazaju)
Mišo, aj máš čiastočne pravdu - možno počet zneužití v rámci RKC a počet zneužití detí... ja neviem, v škole, na tábore... je rovnaký alebo podobný (neviem, nerátal som to), ale musíš si uvedomiť jednu vec -
významný rozdiel medzi RKC a napríklad zriaďovateľom školy, organizátorom detského tábora a podobne je v tom, že tieto inštitúcie sa - na rozdiel od RKC - nestavajú do pozície morálnej autority, do pozície toho, kto rozhoduje čo je morálne správne a čo už nie, čo je čisté a čo je nečisté... Jednoducho, ak niekto sám seba označuje ako morálnu autoritu, musí strpieť prísnejší meter verejnosti v prípade vlastného morálneho prehrešku. Nemôže sa k tomu stavať potom spôsobom "veď deti zneužívajú aj inde a možno aj viac, čo máte všetci proti mne?"
To jednoducho tak nejde. Ak niekto sám seba prezentuje ako morálnu autoritu, ako toho, čo má byť v oblasti morálky vzorom tomuto skazenému svetu, ten musí bohužiaľ následne zniesť aj oveľa prísnejší pohľad na to, ak v tej svojej proklamovanej morálke zlyhá.

Rovnaká situácia je napríklad ak skupina policajtov vo svojom voľnom čase robí lúpežné prepadnutia - tiež by to vzbudilo oveľa väčší záujem médií aj bulváru, ako "obyčajní" lupiči. A tiež by sa nemohli obhajovať spôsobom "Hej, máme v polícii aj lupičov, ale oproti iným skupinám populácie ich nemáme viacej...".

Rozumieme si? Problém nie je to, či je v RKC viac alebo menej osôb čo zneužívajú deti, ako inde v populácii. Problém je to, že inštitúcia v ktorej sa to udialo sa stavia do pozície morálnej autority.
Rovnako ako ten môj príklad s lúpiacim policajtom - tiež je to horšie preto, že sa jedná o inštitúciu, ktorá má občanov pred lúpežami chrániť.

Poslať 25.09.2017 13:17:45   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
ten musí bohužiaľ následne zniesť aj oveľa prísnejší pohľad na to, ak v tej svojej proklamovanej morálke zlyhá.
toto sice beriem ale stale vnimam az opacny extrem zo strany medii a viacerych ludi ktori to prezentuju tak ako keby RKC bola jedina organizacia kde su pedofili alebo dokonca ako keby bola dokonca zamerana na pedofiliu, proste sa da rovnitko RKC= pedofilia
a tento obraz prehnany na opacnu stranu je podla mna nepravdivy a preto ja protestujem
keby to bol len zvyseny zaujem medii tak to beriem (lebo bolo by to pochopitelne tak ako pises), ale z medii zacinam mat pocit ako keby boli az takto jednostranni ze nevidie nic ine, alebo podprahovo sugeruju ze neexistuje nic ine
Staci si pozriet trebars uz len vyjadrenia niektorych v tejto teme

Citácia:
ak skupina policajtov vo svojom voľnom čase robí lúpežné prepadnutia
nuz vzbudi to pohorsenie a to velke
ale neopravnuje to nikoho tvrdit alebo podsuvat ze co policajt to zlocinec

Poslať 25.09.2017 14:14:56   Re: co sa nikam inam nehodi

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 152 príspevkov
misojogi píše:
...
Staci si pozriet trebars uz len vyjadrenia niektorych v tejto teme

Citácia:
ak skupina policajtov vo svojom voľnom čase robí lúpežné prepadnutia
nuz vzbudi to pohorsenie a to velke
ale neopravnuje to nikoho tvrdit alebo podsuvat ze co policajt to zlocinec
Neviem, aj legionar, aj l1ve_D tu dosť ostro diskutujú :) ,ale nemám pocit, že by niekto z nich tvrdil "čo farár, to pedofilný násilník."
Im skôr vadí ta snaha o zakrývanie situácie a podobne.

Poslať 25.09.2017 16:42:36   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
jery píše:
Presne.
Este by som iba upresnil - preukazana snaha, samotnym papezom dokonca priznana snaha, vysetrovatelmi casto aj dokazana snaha o zakryvanie, pripadne az bagatelizaciu (co sa napokon ciastocne deje aj tu) ...

Cestny clovek nejde kradnut do obchodaku a ked ho chytia, nebude sa "branit" tvrdenim, ze "aj ini kradnu" !
Uz len snaha o takuto "obranu" je dokazom pokrytectva a pokriveneho charakteru.
Co este, ked to (a to v dost velkom meradle) robi tzv. samozvana moralna AUTORITA ?

Ja viem, ze je to zly pocit, patrit do spolocenstva, ktoremu dokazali prehresky niektorych jeho clenov.
Poctivy pristup by ale bol otvorenost a uprimna snaha tychto clenov odhalit a patricne potrestat.
Som rad, ze apologeti RKC so mnou suhlasia, ze BY to tak malo byt.
Len mi je luto, ze nevidia, ako to naozaj JE ...

P.S. Myslim, ze pokial nejaky biskup takyto prehresok svojho podriadeneho vedome svojou mocou 'zakryl' (a iba ho niekam prelozil), je potrebne brat ho na zodpovednost ako spolupachatela.

Poslať 25.09.2017 17:02:42   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
ked ho chytia, nebude sa "branit" tvrdenim, ze "aj ini kradnu" !
skusil si pochopit co som vlastne napisal? ja som totizto RKC vobec neobranoval tvrdenim ze aj ini kradnu
ja cely cas namietam ze hovorit o RKC a o ostatnych nepovedat ani makke F je neobjektivne a vytvara dojem ze RKC je JEDINA ktora ma problemy v tomto smere
Citácia:
Co este, ked to (a to v dost velkom meradle) robi
opat podsuvas tzv velke meradlo, presne toto je to skreslenie o ktorom hovorim
Citácia:
ty nevidis ako to je, daval som sa svojho casu aj linky
okrem ineho aj o tom ze ako sa zmenila a sprisnila prax v RKC v tomto smere prave na predchadzanie podobnym veciam - a to si si ANI NEVSIMOL, rovnako ako Fico si nevsimol rok 1989

Poslať 25.09.2017 22:39:07   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
jery píše:
Neviem, aj legionar, aj l1ve_D tu dosť ostro diskutujú :) ,ale nemám pocit, že by niekto z nich tvrdil "čo farár, to pedofilný násilník."
Som rád, že vnímaš pointu mojich príspevkov. Presne tak ako si to opísal to vnímam.

Poslať 25.09.2017 23:03:01   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
ja to vnimm inak, ako som uz povedal
ale samozrejme suhlasim s tym ze neriesit a tutlat je zle a nespravne atd

Poslať 25.09.2017 23:26:08   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misojogi píše:
ja to vnimm inak, ako som uz povedal
ale samozrejme suhlasim s tym ze neriesit a tutlat je zle a nespravne atd
No ja som kritický ku každej organizácii čo chráni pedofilov. Teraz je reč o RKC. Ver mi, že keby mám deti a dozviem sa o nejakej škole, že tam krijú pedofilov aj keby to bol len nejaký šum neoverený nikdy by som tam nedal dieťa ani keby to bola najprestížnejšia škola na svete. A čo sa týka RKC tam je to krytie dokázané z X zdrojov. Nie je to prvý prípad a nejaký ojedinelý je to systémové. Aj Vy niektorí máte tendecie prehliadať a odpúšťať svinstvá RKC len preto, že ju máte radi.

Poslať 26.09.2017 7:23:04   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ked ho chytia, nebude sa "branit" tvrdenim, ze "aj ini kradnu" !
skusil si pochopit co som vlastne napisal? ja som totizto RKC vobec neobranoval tvrdenim ze aj ini kradnu
ja cely cas namietam ze hovorit o RKC a o ostatnych nepovedat ani makke F je neobjektivne a vytvara dojem ze RKC je JEDINA ktora ma problemy v tomto smere
Teraz sme na krestanskom fore a hovorime o RKC. Preco by som mal "spominat aj inych" ? Prave tym, ze sa neustale dozadujes "porovnavania" s inymi iba potvrdzujes, co som povedal.
misojogi píše:
Citácia:
Co este, ked to (a to v dost velkom meradle) robi
opat podsuvas tzv velke meradlo, presne toto je to skreslenie o ktorom hovorim
Ake skreslenie ?! Kolko je podla Teba "uz dost vela" ? 10 ? 100 ? 1000 ? Nedavno vysla sprava o 4444 pripadoch. Je to stale podla Teba "prijatelne mnozstvo" ? Podla mna aj JEDEN pripad ututlaneho zneuzitia na znepokojenie staci.
misojogi píše:
Citácia:
ty nevidis ako to je, daval som sa svojho casu aj linky
okrem ineho aj o tom ze ako sa zmenila a sprisnila prax v RKC v tomto smere prave na predchadzanie podobnym veciam - a to si si ANI NEVSIMOL, rovnako ako Fico si nevsimol rok 1989
Aj Fico "bojuje s korupciou" ...
Sam papez Frantisek potvrdil korupciu aj pedofiliu v radoch RKC a snazi sa proti tomu OTVORENE bojovat, hoci aj on robi chyby.
Ku cti mu sluzi, ze je schopny si tie vlastne chyby verejne priznat. (Kto uz len nerobi ziadne chyby, ze ?)
Momentalnym problemom ale je, ze RKC nie je iba papez ...

Poslať 26.09.2017 18:46:44   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Teraz sme na krestanskom fore a hovorime o RKC. Preco by som mal "spominat aj inych" ?
v ramci diskiusie spominam situaciu v mediach ako sa javi mne
Citácia:
No ja som kritický ku každej organizácii čo chráni pedofilov.
rozlisuj ci je to organizacia alebo len ludia (a teda aky je postoj vnutorne smernice tej ci onej organizacie)

Napriklad kauza Cisty den
je sice pekne ked sa media navazaju do riaditela ako zodpovedneho ale povedz mi ako moze riaditel zabranit aby jeden z jeho radovych zamestnancov(mlady chalan) a baba stara takmer uz mimo ochrany zakona sli spolu dobrovolne niekam "vrznut"
to ustrazis jedine ze by si dal kazdemu elektronicky naramok s GPS a neustale kontroloval ze co sa deje .....

Druha vec je samotna definicia
cisty pedofil je niekto koho pritahuju povedzme 4-8 rocne deti
ked niekoho pritahuje baba ktora ma sice 13-14 ale vyzera vyspelo a vyvinuto na 18 tak aj to povazujes za pedofilliu?
z hladiska zakona urcite, ale asi tazko z hladiska praktickeho
samozrejme z moralneho hladiska ma mat dospely rozum a nadhlad.

Citácia:
Nedavno vysla sprava o 4444 pripadoch. Je to stale podla Teba "prijatelne mnozstvo" ?
to su hry s cislami - napise sa vedla seba
za poslednych 50 rokov v australskej cirkvi bolo 4 444 pripadov zneuzitia
zatial co vo valdorfskych skolach v celej Australii bolo len 500 pripadov zneuzitia rocne

povedz mi kolko ludi je schopnych si urobit matematickych prepocet a zistit je to manipulativny udaj?
(samozrejme ide o vymysleny priklad ktory ale ilustruje co vycitam mediam)

Citácia:
Podla mna aj JEDEN pripad ututlaneho zneuzitia na znepokojenie staci.
samozrejme aj mne vadi co i len jeden pripad zakryvania takehoto zneuzitia

Poslať 26.09.2017 22:00:40   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
Citácia:
rozlisuj ci je to organizacia alebo len ludia (a teda aky je postoj vnutorne smernice tej ci onej organizacie)
Je to organizácia! Veď RKC ututlávala tieto prípady!!! Tak to nie je len pár jednotlivcami. Je to systémová vec. Darmo to budeš niekam inam odsúvať. No dobré idem hrať tvoju hru. Cituj mi tu RKC (s linkom) kde tvrdí, že každý nahlásený prípad pedofílie hneď posunie na políciu. Nejaký záväzný dokument cirkvi! Kľudne daj link aj v angličtine.

Poslať 26.09.2017 23:10:53   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Je to organizácia! Veď RKC ututlávala tieto prípady!!!
ked uz tak to bol konkretny biskup - nie RKC ako celok
je suis RKC .... :-)

Poslať 27.09.2017 16:59:52   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Je to organizácia! Veď RKC ututlávala tieto prípady!!!
ked uz tak to bol konkretny biskup - nie RKC ako celok
je suis RKC .... :-)
Ty si len rádový bezvýznamný člen pre nich tak ako drvivá väčšina ľudí. Mňa zaujímajú tí čo tvoria jadro RKC a čo robia rozhodnutia za celú RKC a čo ju riadia. Ale očakával som presne toto. Miesto konkrétneho dokumentu si to len odpinkal inam. Tým mi dávaš len v podstate najavo, že o ničom takom nevieš a mám pravdu. Alebo ak vieš kľudne sem cituj taký dokument a daj link. Moja jediná požiadavka je, že tam hlásajú v ňom, že akonáhle sa toto stane nejakému členovi cirkvi má to hneď ohlásiť na príslušný policajný zbor a cirkev vinníka okamžite vylúči oficiálne zo svojich radov. Také je to prosté. Ak by toto bolo v cirkvi nik by ani nepípol lebo všetko by sa hneď riešilo. Potom by si tým RKC obnovila časť svojho štatútu morálna autorita.

Poslať 27.09.2017 22:10:33   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 10975 príspevkov
Citácia:
Alebo ak vieš kľudne sem cituj taký dokument a daj link. Moja jediná požiadavka je, že tam hlásajú v ňom, že akonáhle sa toto stane nejakému členovi cirkvi má to hneď ohlásiť na príslušný policajný zbor a cirkev vinníka okamžite vylúči oficiálne zo svojich radov.
cital som ze taky dokument existuje, ale nemam na neho link (pohladam)
vylucenie? to v cirkvi neexistuje ani existovat nemoze, maximalne exkomunikacia
samozrejme clovek sa svojim spravanim vylucuje castokrat sam

Poslať 29.09.2017 18:53:52   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
Oprava genetických chorôb detí už nastala:
https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/443278-ludske-embrya-je-mozne-chemicky-operovat/

[ Príspevkov: 541 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť