Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 541 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší
Autor Správa
Poslať 22.09.2017 21:04:49   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
To je ako keby si Zvaz polovnikov zalozil svoje sudy a tvrdil, ze su rovnocenne so statnymi. :lol:
kd polovnik spravi nieco zleho tak si to s nim vybavi aj zvaz polovnikov aj statny organ
Hej ? :lol:
To akoze za znasilnenie ho polovnici poslu do polovnickej basy ? :lol: :lol: :lol:
Co to splietas ?
Dobre vies, ze to tak nie je.
A ziaden "polovnicky sud" nikde netvrdi, ze je ROVNOCENNY statnemu, a ze vlastne statne sudy im ani "nemaju co liezt do kapusty", ze je iba vyhradne ich kompetencia.

Poslať 22.09.2017 21:20:15   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
V podstate máš pravdu Misojogi. Filozofia je naozaj nad vedami lebo ona je vlastne predstavivosťou a pokladaním hypotéz. Kdežto veda vždy skúma hypotézy a vysekne len tie čo prejdú konfrontáciou s realitou. Teda filozofia obsahuje viac prvkov. Ale nie nutne reálnych.
Skor 'uplne mimo' ako 'nad'. :roll:
Mne filozofia pripada ako clovek, co zasvatene keca o comkolvek bez toho, aby sa snazil dobrat skutocnej podstaty problemu, aby tomu rozumel.
Vsetko su to iba niecie predstavy a nazory, zivotne skusenosti, nicim nepodlozene myslienkove konstrukcie ...
Iste - v mnohych sa najdu aj pekne myslienky.
Ale to je asi tak vsetko.
Je to pekne, moze to byt dokonca aj mudre - ale nie je to VEDA.
skôr by som povedal že sa dopĺňajú. Exaktná veda odpovedá na otázku "ako" a tvorí teóriu a potvrdzuje ju experimentom. Filozofia odpovedá na otázku "prečo" a využitím výstupov prírodných vied myšlienkovými postupmi formuluje odpoveď.

Poslať 22.09.2017 21:28:19   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 3766 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Tak oni diskutujú dohadujú sa komu to presunú a čo tak pod normálne súdy a vyšetrovanie?
cirkevny sud je paralelny so svetskym
proste sa nevylucuju
Pokial existuje v ramci sekularneho STATU, tak sa vylucuju !
To je ako keby si Zvaz polovnikov zalozil svoje sudy a tvrdil, ze su rovnocenne so statnymi. :lol:
Neprijatelne !

Cirkevny sud moze ako-tak fungovat iba v "state" Vatikan, lebo iny tam zrejme ani nie je.
nevieš Legi o fungovaní a kompetencíí cirkevných súdov. Cirkevný súd môže posudzovať len v rámci kánonického práva a ukladať cirkevné tresty (najvšší je exkomunikácia) Ak niekto je odsúdený podľa kánonického práva (cirkevný súd) a spáchal trestný čin je súdený aj svetským súdom podľa trestného práva. Teda ide o kompetenciu, alebo ak chceš jurisdikciu. Preto v žiadnom prípade neplatí že že tieto dva súdy sú rovnocenné a navzájom sa vylučujú.
A aj v štáte Vatikán je okrem cirkevného súdu aj civilný súd. Cirkevný súd môže prejdnávať len priestupky podľa cirkevného práva a nie napr. krádež.

Podobne aj tí polovníci ak sa polovník previní súdia ho oni a potrestajú - napr. vylúčením zo združenia (= exkomunikácia) ale ak spáchal trestný čin je stíhaný aj podľa trestného zákona.

Poslať 23.09.2017 9:40:05   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 17984 príspevkov
Ja hovorim o tom, co papez - ze ten "cirkevny sud", ci dokonca iba predstaveny, sa proste rozhodne zlocin ututlat a na ziaden svetsky sud sa nic nedostane. A statna moc to toleruje, lebo Cirkev je pre nu "dolezitejsi kamarat" ako zopar tisic znicenych zivotov neznamych ludi.

Poslať 23.09.2017 17:00:08   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 3766 príspevkov
legionar píše:
Ja hovorim o tom, co papez - ze ten "cirkevny sud", ci dokonca iba predstaveny, sa proste rozhodne zlocin ututlat a na ziaden svetsky sud sa nic nedostane. A statna moc to toleruje, lebo Cirkev je pre nu "dolezitejsi kamarat" ako zopar tisic znicenych zivotov neznamych ludi.
Prepáč ale to nie je možné. asi si to zle pochopil. Orgány činné v trestnom konaní nikde na svete (okrem práva šaria) nepodliehaju a neberú do úvahy snahy cirkevných predstavitelov a ich prípadné snahy o ututlanie problému. Poškodený predsa podáva trestné oznámenie polícii a nie na cirkevnú inšanciu.

Poslať 23.09.2017 18:37:22   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 17984 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
Prepáč ale to nie je možné. asi si to zle pochopil. Orgány činné v trestnom konaní nikde na svete (okrem práva šaria) nepodliehaju a neberú do úvahy snahy cirkevných predstavitelov a ich prípadné snahy o ututlanie problému. Poškodený predsa podáva trestné oznámenie polícii a nie na cirkevnú inšanciu.
Oznamenie na policiu je uz ten posledny krok - a aj papez priznava, ze je to len spicka ladovca.
Ako mohol napriklad sam "odpustit pedofilovi" (co priznal ako svoju osobnu chybu!), keby to uz bolo v rukach policie ?

Poslať 23.09.2017 21:45:11   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
Niekedy si tak hovorím, že tí čo tak extrémne obhajujú tieto postupy cirkvi s pedofilmi ako by asi reagovali keby im prečistili tráviaci trakt svojou mužnosťou. Tie tančeky okolo a tie reči sú strašne nezmyselné. Ste proti pedofilom v cirkvi? Alebo nie... Ak áno prečo to tolerujete takéto veci? Že Váš vrcholový predstaviteľ takému odpustil. :roll:

Poslať 23.09.2017 23:26:20   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
ten "cirkevny sud", ci dokonca iba predstaveny, sa proste rozhodne zlocin ututlat a na ziaden svetsky sud sa nic nedostane.
to mas naozaj pomylene, ulohou cirkevneho sudu nie je "tutlat veci"
to su dve paralelne veci ....

Poslať 24.09.2017 10:49:50   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 3766 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
legionar píše:
Oznamenie na policiu je uz ten posledny krok - a aj papez priznava, ze je to len spicka ladovca.
Ako mohol napriklad sam "odpustit pedofilovi" (co priznal ako svoju osobnu chybu!), keby to uz bolo v rukach policie ?
:o pre poškodeného je oznámenie na polícii prvý a nie posledný krok

Odputiť v zmysle = dať rozhrešenie je jedna vec a trestné stíhanie niečo úplne iné a odpustením nezaniká ani sa nezastavuje. Dokonca podané trestné oznámenie nie je možné vziať späť a polícia koná.

Poslať 24.09.2017 11:05:44   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 3766 príspevkov
l1ve_D píše:
Niekedy si tak hovorím, že tí čo tak extrémne obhajujú tieto postupy cirkvi s pedofilmi ako by asi reagovali keby im prečistili tráviaci trakt svojou mužnosťou. Tie tančeky okolo a tie reči sú strašne nezmyselné. Ste proti pedofilom v cirkvi? Alebo nie... Ak áno prečo to tolerujete takéto veci? Že Váš vrcholový predstaviteľ takému odpustil. :roll:
nikto neobhajuje pedofilov!!! Som proti pedofilom všade, nie len v Cirkvi. Prečo sa navážaš do cirkvi ked rovnaké % pedofilov je aj medzi učiteľmi, športovcami a vôbec v celom ludstve. Dokonca v Dánsku a Švedsku už vrámci LGBTI dosiahnuť uznanie za normálnych mať rovnaký prístup k svojim chúťkam ako homosexuáli. S spamätaj. Nie je to problém len Cirkvi ale celej spoločnosti.

Poslať 24.09.2017 13:24:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
nikto neobhajuje pedofilov!!! Som proti pedofilom všade, nie len v Cirkvi. Prečo sa navážaš do cirkvi ked rovnaké % pedofilov je aj medzi učiteľmi, športovcami a vôbec v celom ludstve. Dokonca v Dánsku a Švedsku už vrámci LGBTI dosiahnuť uznanie za normálnych mať rovnaký prístup k svojim chúťkam ako homosexuáli. S spamätaj. Nie je to problém len Cirkvi ale celej spoločnosti.
Minimálne preto sa do nej navážam lebo pápež dal amnestiu pedofilovi! Je to problém cirkvi v tom, že ona sama sa dala nad zákony čo platia pre všetkých. Ak si proti pedofilom ako tvrdíš už by si mal písať do Vatikánu pápežovi, že prečo dal amnestiu pedofilovi a prečo ich presúva z diecézy na diecézu a prečo ich nenechá vyšetriť políciou. Toto keby robíš nemám na teba žiadného kritického slova. Mňa LGBTI nezaujíma to nie je teraz predmetom diskusie. Písali sme si o tamto článku.

Poslať 24.09.2017 16:32:41   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 17984 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
misionar3 píše:
legionar píše:
:o pre poškodeného je oznámenie na polícii prvý a nie posledný krok

Odputiť v zmysle = dať rozhrešenie je jedna vec a trestné stíhanie niečo úplne iné a odpustením nezaniká ani sa nezastavuje. Dokonca podané trestné oznámenie nie je možné vziať späť a polícia koná.
Naozaj ? Skutocne je oznamenie na policii prvym krokom ???
Stale tu rozpravate, ako BY TO MALO V CIRKVI BYT.
A my Vam hovorime, ako to v skutocnosti je ...
Preco sa prevalili po dlhej dobe desattisice zneuziti, ked kazdy bezi na policiu hned a Cirkev tak promptne sudi vo vlastnej rezii vsetky prehresky, o ktorych VIE ? :o)

Poslať 25.09.2017 10:04:42   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10975 príspevkov
Citácia:
pápež dal amnestiu pedofilovi! Je to problém cirkvi v tom, že ona sama sa dala nad zákony čo platia pre všetkých. Ak si proti pedofilom ako tvrdíš už by si mal písať do Vatikánu pápežovi, že prečo dal amnestiu pedofilovi a prečo ich presúva z diecézy na diecézu a prečo ich nenechá vyšetriť políciou.
dal si dokopy nesuvisiace veci
amnestiu dostal z cirkevneho trestu, vobec to nesuvisi so ziadnym presuvanim hore-dole a ani s vysetrovanim policie ci sudnym procesom trestneho prava
proste ten clovek bol odsudeny sudne a plus este navrch dostal trest od cirkvi (ktory mu po urcitej dobe bol zmierneny amnestiou) ale s trestom ktory dostal od statnych organov to nesuvisi

mimochodom cim viac spolocnost odsudzuje jeden trestny cin - tym viac je tolerantnejsia k inym zlocinom (vrazdy nenarodenych deti atd)
------------------------------------
Citácia:
Naozaj ? Skutocne je oznamenie na policii prvym krokom ???
kazdy bezi na policiu hned a Cirkev tak promptne sudi vo vlastnej rezii vsetky prehresky, o ktorych VIE ?
povedzme si rovno ze na policiu ako pryv krok nebezi NIKTO ani v inych instituciach
je to velmi vazne obvinenie a normalny clovek(zodpovedny za instituciu) si najprv preveruje ze ako sa veci maju
Druha vec je ze sa to berie aj ako hanba pre instituciu a preto s s tym nikto nechvali (vid kauza Cisty den)
cize merajme rovnakym metrom vsetky instotiucie a nielen RKC
(mimochodom misionar Ti napisal spravne, ze pocet zneuziti je porovnatelny v RKC a inde - ale publicita ohladom RKC je daleko vacsia zatial co zlyhania inych institucii media tutlaju a zakryvaju - zatial co do RKC sa navazaju)

Citácia:
Preco sa prevalili po dlhej dobe desattisice zneuziti
ktore boli dosledkom liberalizacie v Cirkvi po koncile 1962-67
Liberalizacia bola sprievodnym doprovodom pokoncilovho obdobia a zmyslania ludi v tej dobe.

mimochodom neracil si vziat na vedomie co sa tu uz niekolkokrat pisalo ze pravidla v RKC ohladom pedofilie sa behom poslednych 10-15 rokov mimoriadne sprisnili prave v dosledku skandalov ktore boli - mas nejaky lepsi napad co by sa dalo robit ? co by si ty robil ako vrcholovy manazer ?

mne Tvoje komentare zneju ako sice emocionalne silne ale za to mimo realitu zivota

Poslať 25.09.2017 11:51:10   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
Chceš vedieť čo by som ja robil ako vrcholový manažér? V prvom rade by som zavolal políciu a chcel riadne vyšetrenie. V druhom rade by som ho doživotne zbavil možnosti vykonávať akúkoľvek funkciu v cirkvi. V treťom rade ak by mi to funkcia a zákonné možnosti umožňovali by som pred vinníkom informoval verejne. Na každej diecéze by bola jeho fotka pre výstrahu a popis všetkého čo napáchal. V štvrtom rade by som vyzýval obete aby sa hlásili na polícii a aby sa nebáli ísť so skutkami na nich vykonanými na verejnosť lebo nie je to ich hanba ale tých pedofilov.

Darmo odvádzate pozornosť na školy a iné inštitúcie tam sa vždy vyšetruje políciou keď to ľudia nahlásia ale v cirkvi to tak x krát nebolo ututlalo sa to. Môžete to okecávať koľko chcete to nič nemení na tom fakte.

Poslať 25.09.2017 12:18:17   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 3766 príspevkov
l1ve_D píše:
Chceš vedieť čo by som ja robil ako vrcholový manažér? V prvom rade by som zavolal políciu a chcel riadne vyšetrenie. V druhom rade by som ho doživotne zbavil možnosti vykonávať akúkoľvek funkciu v cirkvi. V treťom rade ak by mi to funkcia a zákonné možnosti umožňovali by som pred vinníkom informoval verejne. Na každej diecéze by bola jeho fotka pre výstrahu a popis všetkého čo napáchal. V štvrtom rade by som vyzýval obete aby sa hlásili na polícii a aby sa nebáli ísť so skutkami na nich vykonanými na verejnosť lebo nie je to ich hanba ale tých pedofilov.

Darmo odvádzate pozornosť na školy a iné inštitúcie tam sa vždy vyšetruje políciou keď to ľudia nahlásia ale v cirkvi to tak x krát nebolo ututlalo sa to. Môžete to okecávať koľko chcete to nič nemení na tom fakte.
1. ty ako manažér nemusíš vedieť o súkromnom živote zamestancov
2. na políciu to má nahlásiť poškodený a polícia to vyšetruje. Ak to nahlási manžérovi, riaditeľovi, vedúcemu tak sa to vždy snažia tutlať . vid Čistý deň.
3. to čo vraviš o sankciách a verejnom informovaní s tým súhlasím ale až po dokázaní viny. Nie len na základe oznámena. Je dokázané viac že ako 50% obvinení kňazov zo zneužívania je vymyslené a údajné obete chcú len vytrieskať peniaze. Ak by si to zverejnil a ono by sa to nepotvrdilo mal by si riadny problém.
4. obete sa majú hlásiť na polícii to je samozrejmé, ale čo najskôr po čine. Ak sa hlásia po 10 - 20 rokoch môže to byť s najväčšou pravdepodobnosťou vymyslené

[ Príspevkov: 541 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť