Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Ďalší
Autor Správa
Poslať 24.04.2022 19:31:48   Re: co sa nikam inam nehodi

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
legionar píše:
https://zive.aktuality.sk/clanok/oQspPmd/nahravaniu-hovorov-definitivne-odzvonilo-google-zacne-blokovat-posledny-trik/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-top-hp-najcitanejsie_new&utm_campaign=cross

Toto sa mi zda dost kontraproduktivne.
Ak si hociaky operator, alebo firma SMIE LEGALNE nahravat vsetky hovory "za ucelom zlepsenia sluzieb", tak preco by si sukromna osoba nesmela hovory nahravat "za ucelom ochrany svojej osoby" ?

Je to zrele na Ustavny sud ...
O našom ústavnom súde som stratil akékoľvek ilúzie, ale aj keby rozhodol akokoľvek, Google to asi trápiť nebude...
Btw, moje Xiaomi podporuje nahrávanie hovorov priamo od výrobcu, čiže nejaké appky ma netrápia. Je to celkom dobrá vec, automaticky si nahrávam každý hovor a už som to párkrát využil, napr. keď som si telefonicky dohovoril nejaké stretnutie a po pár hodinách som si nebol istý, či sme sa dohodli o šiestej alebo o siedmej a podobne...

Poslať 24.04.2022 19:38:54   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 988 príspevkov
Ahoj, aj ja mám Xiaomi.
Ako sa robí to nahrávanie hovorov ?

Poslať 24.04.2022 23:29:41   Re: co sa nikam inam nehodi

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1395 príspevkov
Vlkodlak píše:
Ahoj, aj ja mám Xiaomi.
Ako sa robí to nahrávanie hovorov ?
Ja mám Xiaomi Redmi 6, čiže ak máš iný model, možno máš to nahrávanie hovorov aj inde, niekde v nastaveniach...

U mňa je to takto:

Idem do Telefónu (ikonka telefónu, ako keď chceš telefonovať). Dostaneš sa do takejto ponuky:

Vľavo dole, pri tlačidle telefónu je ďalšia ponuka (tie tri čiarky, označil som to červenou šípkou).
Po kliknutí na tie tri čiarky sa dostaneš do takejto ponuky:

Druhá položka je nahrávanie hovorov.
Ak si na to klikneš, dostaneš sa do ponuky nahrávania hovorov:

Tu si môžeš zvoliť, či sa ti majú zaznamenávať hovory automaticky, môžeš si zvoliť nahrávanie všetkých hovorov, alebo len zo zvoleného zoznamu...
K samotným nahrávkam sa dostaneš v appke Záznamník; tam si klikneš na tri čiarky vpravo dole a ponúkne ti to zoznam uložených nahrávok hovorov s dátumom, časom a telefónnym číslom. Ak si zvolíš ukladanie v štandardnej kvalite, jeden hovor má len pár kB, čiže nezaberá ti to v pamäti mobilu prakticky nič (čo pozerám, ja tam mám momentálne uložených posledných 1306 hovorov...).
Toto nastavenie je inak dosť zašité, ak o tom nevieš že je tam taká možnosť, asi sa k tomu len tak nedostaneš...

Poslať 25.04.2022 7:05:20   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 988 príspevkov
Ďakujem.

Poslať 25.04.2022 10:44:47   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23600 príspevkov
https://tv.idnes.cz/zahranicni/zena-omdlit-nastupiste-spadnout-pod-rozjety-vlak.V220420_135500_idnestv_ande

To je neskutocne "stastie v nestasti".

Alebo mala cela rota straznych anjelov pohotovost ... :lol:

Poslať 25.04.2022 13:26:55   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 5135 príspevkov
legionar píše:
https://tv.idnes.cz/zahranicni/zena-omdlit-nastupiste-spadnout-pod-rozjety-vlak.V220420_135500_idnestv_ande

Možno sa skôr pod vlak hodila ako odpadla. Mala nekoordinované pohyby, akoby bola pod vplyvom nejakých látok.

Poslať 25.04.2022 14:28:03   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
teta píše:
legionar píše:

Možno sa skôr pod vlak hodila ako odpadla. Mala nekoordinované pohyby, akoby bola pod vplyvom nejakých látok.
To tazko.
Moja dcera je epilepticka, viem ako vypadaju take pady. :cry:
Normalne fungujes, mozno sa Ti iba zda, ze Ti je akosi "nevolno" - a behom par desiatok sekund sa Ti zatmie pred ocami a ides k zemi ...

Poslať 25.05.2022 7:54:45   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21617 príspevkov
https://blog.postoj.sk/106645/hra-na-mrtveho-chrobaka-coraz-popularnejsi-sposob-ako-sa-rozist
Citácia:
Rozchod je vždy nepríjemná skúsenosť, no je zvlášť nepríjemný, ak jedna strana to ukončí náhle a bez vysvetlenia. Hrá „mŕtveho chrobáka.“ Tomuto typu rozchodu prischol aj osobitný termín - ghosting (z anglického slova ghost - duch). Je to preto, lebo jeden z partnerov nečakane „zmizne ako duch.“

Bez zjavného dôvodu zo dňa na deň preruší so svojim bývalým/bývalou všetky kontakty, zablokuje si jeho konto na sociálnych sieťach, prípadne zablokuje telefónne číslo. Na správy nereaguje, dovolať sa mu je márne. Najčastejším dôvodom tohto správania je strach. Ale nielen strach.
Citácia:
Sociálne siete poskytujú pre mnohých bezpečnú a pohodlnú bublinu, z ktorej je možné kedykoľvek druhého zrušiť a tým sa ho zbaviť. Online zoznamovanie tak okrem výhod, prináša aj nemalé riziká, ktorú predstavuje bezpečný online svet.

Nemecký filozof Martin Heidegger kedysi povedal: „Technika prekonala všetky vzdialenosti, no nevytvorila žiadnu blízkosť.“ Paradoxne čím viac sme sa k sebe priblížili, tým zároveň aj viac od seba vzdialili.
..
Citácia:
Títo ľudia sa neobťažujú s vysvetľovaním a snahou o dialóg, volia zdanlivo jednoduchšiu cestu - útek bez akéhokoľvek objasňovania. Často si však neuvedomujú, akú emocionálnu spúšť zanechávajú vo svojom partnerovi. Domnievajú sa, že ide o asertívny spôsob ukončenia vzťahu, no opak je pravdou. Psychológovia dokonca označujú ghosting ako formu emocionálnej krutosti.

Ghosting teda nevypovedá takmer nič o obeti, ktorá si môže dookola klásť mučivé otázky, čo urobila zle, že sa partner s ňou rozišiel týmto spôsobom. Ghosting je predovšetkým vizitka toho, kto opúšťa. Dotyčný iba podáva výpoveď o svojej nezrelosti a zbabelosti.
......

Poslať 31.05.2022 12:34:56   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/22922739/tulaveho-psa-zacipuju-na-rodne-cislo-starostu-kalinak-nema-to-logiku.html

Hotove Kocurkovo.
Nie je to tak nahodou zneuzitie osobnych udajov spojene s podvodom ?

Poslať 13.06.2022 7:40:20   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
https://zive.aktuality.sk/clanok/aLOiabR/pozor-na-listy-o-milionovom-dedicstve-e-mailovy-podvod-sa-tentoraz-siri-postou/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-top-hp-najcitanejsie_new&utm_campaign=cross

Nepochopim cloveka, ktory dokaze naletiet na nieco takehoto ... :roll:
Predpokladam, ze vacsinou ide o spekulantov, ktori si myslia, ze pridu lahko k peniazom.
Alebo teda musia byt totalne vymeteni ...

Poslať 13.06.2022 8:30:46   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
horsie su telefonaty rodicom ze ich deti su v nemocnici a potrebuju peniaze na osetrenie ale su tak vazne zraneni ze nedokazu hovorit

Poslať 13.06.2022 9:01:41   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
misojogi píše:
horsie su telefonaty rodicom ze ich deti su v nemocnici a potrebuju peniaze na osetrenie ale su tak vazne zraneni ze nedokazu hovorit
Nehovor mi, ze na toto by si naozaj naletel. :lol:

Poslať 13.06.2022 19:04:13   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
https://myzahorie.sme.sk/c/22936620/bezkyni-zlomil-sanku-mladika-zadrzali-kratko-po-utoku.html?ref=tit

Asi si ju pomylil so sudkynou. :roll:

Nie, zartujem. A v takychto pripadoch sa zartovat nepatri. :cry:
Nech mu uz v gebuli preplo hocico, zasluzil by si tvrdsi trest, ako iba 10 rokov "v hoteli" ...

Palko sa na summite rozculoval, ze nejaky 'progresivec' si dovolil pisat o "zbytocnych ludoch".
A hla - jeden nam tu behal priamo pod nosom ... :evil:

Poslať 14.06.2022 8:05:10   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21617 príspevkov
slovicko "mladik" zvycajne oznacuje "prisposobiveho spoluobcana" tam zvycajne byva aj obdobna mentalna uroven (IQ menej ako 60)

Poslať 17.06.2022 11:52:10   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23600 príspevkov
Dam to sem, lebo Blaha sa naozaj hodi iba do kompostu - a ten tu, nastastie, nemame. :lol:

https://www.webnoviny.sk/blaha-obvinil-hegerovu-vladu-ze-mu-vybavila-zrusenie-profilu-na-facebooku-ide-o-snahu-sa-ma-zbavit-vyhlasil/

Vlkodlak, spytam sa Ta ako odbornika - nemame nejaky paragraf o hanobeni hlavy statu ? :lol:
(Chapem, ze aj Ty prezidentku nemas rad, ale vzdy tu vystupujes ako dokonaly strazca paragrafov.)

[ Príspevkov: 721 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia