Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 682 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.01.2022 9:48:03   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 21038 príspevkov
Citácia:
Len konštatujem, že to, čo tu máme posledné dva roky môže mať aj takéto dopady.
myslis si ze svedska cesta by bola lepsia? lebo ja sa k nej priklanam stale viac a viac ....

Poslať 11.01.2022 10:34:22   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 23217 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Len konštatujem, že to, čo tu máme posledné dva roky môže mať aj takéto dopady.
myslis si ze svedska cesta by bola lepsia? lebo ja sa k nej priklanam stale viac a viac ....
Hej, lenze to by tu museli zit Svedi a nie Slovaci ... :)

Poslať 11.01.2022 11:37:04   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
nemyslim si to

Poslať 11.01.2022 12:13:56   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23217 príspevkov
misojogi píše:
nemyslim si to
Este raz - nezalezi na tom, co si Ty myslis, ze je, ale na tom, co JE.

Poslať 11.01.2022 12:39:13   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
ak budes s ludmi zaobchadzat ako s nesvoj pravnymi tak ich takymi nakoniec urobis
toto je chyba tvojho sposobu uvazovania - donucovat nasilim ludi

Poslať 11.01.2022 15:08:07   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23217 príspevkov
misojogi píše:
ak budes s ludmi zaobchadzat ako s nesvoj pravnymi tak ich takymi nakoniec urobis
Svedov nebolo treba ... :)

Poslať 11.01.2022 15:22:57   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
Citácia:
vsimni si to svoje uvazovanie:
alebo to pojde dobrovolne alebo to pojde nasilu ale slovicko NIE pre teba neznamena odpoved
este stale sa hlasis k liberalizmu a slobode cloveka ako kedysi?

Poslať 11.01.2022 16:34:12   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23217 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
vsimni si to svoje uvazovanie:
alebo to pojde dobrovolne alebo to pojde nasilu ale slovicko NIE pre teba neznamena odpoved
este stale sa hlasis k liberalizmu a slobode cloveka ako kedysi?
Pokial ide o OCHRANU SPOLOCNOSTI A EKONOMIKY, tak plati to NIE. :lol:

Poslať 11.01.2022 17:31:49   Re: co sa nikam inam nehodi

od 13.04.2021 8:28:26
napísal 1236 príspevkov
misojogi píše:
Skúsim ti dať jednu radu, podľa ktorej by som sa asi správal na tvojom mieste ja.

Ak nechcem, aby so mnou zaobchádzali ako s nesvojprávnym, nemal by som sa v prvom rade správať ja ako nesvojprávny.
Ak nechcem, aby so mnou diskutovali ako s hlupákom, nemal by som v prvom rade ako hlupák diskutovať ja.
A tak ďalej, toto platí všeobecne.

Poslať 11.01.2022 18:11:56   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
rada je sice dobra ale posobi to aj opacne

Poslať 10.03.2022 10:01:54   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
https://www.webnoviny.sk/nasvidiek/ochranari-sa-pokusia-odchytit-invazivne-husky-stihle-v-zahranici-pouzivaju-metodu-s-alkoholom/
Citácia:
Štátna ochrana prírody (ŠOP) sa v januári opätovne pokúsi odchytiť húsky štíhle na bratislavských jazerách Kuchajda a Štrkovec. Agentúru SITA o tom informoval zoológ Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie a Dunajské luhy Samuel Pačenovský.

Húska štíhla je inváznym, nepôvodným druhom husi, ktorý môže predstavovať ohrozenie pre pôvodné druhy vodného vtáctva na Slovensku. Má tendenciu správať sa teritoriálne a agresívne vyháňať ostatné vtáky z územia, v ktorom sa vyskytuje.

Útok psov aj na deti
Na Štrkoveckom jazere aj Kuchajde zaznamenali ochranári niekoľko prípadov útoku na psov aj deti. „Nie všetky jedince sú agresívne, ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že sa jedná o agresívny druh, ktorý svojou prítomnosťou ohrozuje pôvodné vtáctvo,“ povedal Samuel Pačenovský. ŠOP sa preto viac než päť mesiacov pokúša o odchyt jedincov žijúcich na Kuchajde a Štrkovci.

Všetky predošlé pokusy dopadli neúspešne. „Keďže sa husi nachádzajú v meste, nemôžeme po nich strieľať. Odchyt je však komplikovaný. Tento druh husí je veľmi agilný. Behajú rýchlo a vedia veľmi dobre lietať,“ vysvetľoval Pačenovský.

V súčasnosti hniezdi na Kuchajde starší pár samca a samice, na Štrkovci sa nachádzajú ich mláďatá. Pri pokusoch o odchyt vyskúšali ochranári viacero metód.

Nemôžu použiť uspávacie šípky
„Najsľubnejší pokus sme uskutočnili v čase, keď starší pár aj s mláďatami hniezdil na Kuchajde. Do potravy sme im podali anestetiká, ktoré husi mierne utlmili. Pokus nám však prekazila pani, ktorá nám začala brániť v odchyte. Kým nám v odchyte prestala brániť, husi sa celkom prebrali a utiekli,“ dodal Pačenovský
Citácia:
V zahraničí sa osvedčila metóda s alkoholom, ktorý bol husiam podaný, čo spomalilo ich reflexy a umožnilo odchyt. Pri jedincoch na Kuchajde a Štrkovci sa však ani táto metóda neosvedčila,“ povedala Jana Schvarcová zo Správy CHKO Ponitrie a Dunajské luhy.

Dodala, že použiť nemôžu ani uspávacie šípky. Tie by v prípade nezasiahnutia husí mohli spadnúť do jazera a následne by na ne mohol niekto vo vode stúpiť.

Poslať 03.04.2022 17:34:47   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 935 príspevkov
Zbiera niekto z Vás liečivé rastliny ?
Hľadám inšpirácie, skúsenosti, rady.

Poslať 04.04.2022 16:50:26   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 4161 príspevkov
Vlkodlak píše:
Ja zbieram a venujem sa fytoterapii.

Poslať 04.04.2022 18:50:20   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 21038 príspevkov
Vlkodlak píše:
pisal som ti spravu

Poslať 24.04.2022 9:42:48   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 23217 príspevkov
https://zive.aktuality.sk/clanok/oQspPmd/nahravaniu-hovorov-definitivne-odzvonilo-google-zacne-blokovat-posledny-trik/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-top-hp-najcitanejsie_new&utm_campaign=cross

Toto sa mi zda dost kontraproduktivne.
Ak si hociaky operator, alebo firma SMIE LEGALNE nahravat vsetky hovory "za ucelom zlepsenia sluzieb", tak preco by si sukromna osoba nesmela hovory nahravat "za ucelom ochrany svojej osoby" ?

Je to zrele na Ustavny sud ...

[ Príspevkov: 682 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 42, 43, 44, 45, 46  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť