Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 715 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
tomix píše:
A cim by Ta clovek dokazal potesit? :)
knihou :lol: ale ak by to malo byť k téme, tak som strašne na sladké :) snažím sa to korigovať, ale ak už sa mi niečo dostane do rúk, tak koniec :)

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Prave som zjedol tuniakovy salat s 2 rozkami, dufam, ze sa to berie ako male jedlo, ake 2 mozu byt na Velky Piatok.
však záleží, ako veľmi si sa z toho najedol ;)

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1628 príspevkov
no ja som sa z dnesneho obedu velmi nenajedol. myslim,ze jeden mensi banan si este dam, ale tak neskorsie vecer.

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Physis píše:
tomix píše:
A cim by Ta clovek dokazal potesit? :)
knihou :lol: ale ak by to malo byť k téme, tak som strašne na sladké :) snažím sa to korigovať, ale ak už sa mi niečo dostane do rúk, tak koniec :)
Ja tiez. . .v nedelu si konecne pridem na svoje, kolace-traste sa! :-D

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
tomix píše:
no ja som sa z dnesneho obedu velmi nenajedol. myslim,ze jeden mensi banan si este dam, ale tak neskorsie vecer.
U nas je hlavne jedlo dna vecera.
Cely den vydrzim s jednym-dvoma krajcami chleba a kavou, ale vecer ne, takze rano kava a kusok chleba, na obed chlieb s kuskom paradajky/papriky a vecer bude volske oko so syrom a zeleninovy salat-asi. Presne to neviem, lebo som bol vyhodeny z kuchynskej zony. . . :-D

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
frederik píše:
Presne to neviem, lebo som bol vyhodeny z kuchynskej zony. . . :-D
:lol:

ja som sa dnes zasa presvedčila, že každý pôst ma musí bolieť hlava, už je to štvrtý raz po sebe, to už je hádam na diagnózu: pôstna bolesť hlavy. naposledy na popolcovú stredu bolela len trochu, asi len taká nepohoda od hladu (hoci inokedy, keď sa mi stane, že sa za celý deň nestihnem najesť, tak ma nič nebolí), ale teda dnes je to niečo neskutočné... a od rána, takže z hladu to nebude. skôr migréna. pre istotu som sa teraz večer najedla normálne (ale tie 2 jedlá predtým neboli veľké, takže som mohla :D ), ale nebol to dobrý ťah, teraz mi je zle ešte aj od žalúdka :oops:

popri Kristovom utrpení je to síce len taľafatka, ale dúfam, že sa z nej do rána vyspím, takže dobrú noc...

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
To nie je nic prekvapive, mila Physis-s najvacsou pravdepodobnostou v dnoch prisneho postu zanedbavas pitny rezim.
Poznam viac ludi, co sa na toto iste stazuju-a pricina je rovnaka.
Takze dopln tekutiny a budes ok.
Odporucam pred spanim vypit silny matovy caj-je dobry aj na utisenie bolesti hlavy. :-)

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
to o mätovom čaji som nevedela, ale aj tak si ho momentálne nemám z čoho uvariť :)
a v mojom prípade to chyba v pitnom režime asi nebude, určite som dnes nevypila menej ako inokedy, som zvyknutá sa nalievať. min. 2 litre som vypila, ešte i to moje večerné jedlo bola polievka (btw možno cez pôst pijem ešte i viac než inokedy, zaplní to žalúdok :) )
a teraz už vážne idem spať :)

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Hmm. . .to je potom zvlastne. . .
Tak nech ti to co najskor prejde.
A matu si prilezitostne kup-je dobre mat doma do zasoby. ;)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Presne, pitný režim som chcela poradiť. Sú aj ovocné šťavy, niektorí pijú tie namiesto jedla alebo aj spolu s ním. A vraj sa pritom aj dobre chudne.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
frederik píše:
Presne to neviem, lebo som bol vyhodeny z kuchynskej zony. . . :-D
na nákup? :D

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1628 príspevkov
ja som sa snazil kuchyni vcera vecer vyhybat, najme ked som zistil,ze sa tam robi dnesny obed :)

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ne-posledny predsviatocny nakup nam maju dnes doviezt z tesca.
Ona ked pecie, vzdy zavadziam v kuchyni. . . :-)

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
Physis píše:
som strašne na sladké :) snažím sa to korigovať, ale ak už sa mi niečo dostane do rúk, tak koniec :)
jo, tak to poznám :lol:

ale snažím sa s tým niečo robiť, taký odvykací kurz, naučiť sa v tom ovládať.

Robím to takto: kúpim si niečo sladké - napr. horálky - a dám si to na stôl hovoriac si, že aj keď by ma to provokovalo, ja sa budem ovládať a nechám to tak... : vieš, "premáhať pokušenia" : http://youtu.be/BQrBZLJ-1AQ

Nuž ale, radšej pomlčím o tom, ako to nakoniec aj tak vždy dopadne :lol: :oops:

Ale to je asi aj tým, že tu človek nemá veľmi motiváciu. Bo predsa to nie je nič zlé si občas dať aj niečo sladké. No každopádne keď chce mať človek istotu, tak radšej si také zásoby vôbec nerobiť, a potom sa nebude mať čo "nečakane strácať" :D.

P.S.:

HMOTNOSŤ:

Vlastne, čo sa týka absencie motivácie, tak najnovšie si už začínam jednu uvedomovať, že by aj bola. Bo som počul, že po prekonaní štvrťstoročia - čo sa mi nedávno stalo - ľudia zvyknú začať pribúdať na hmotnosti. Čo aj pozorujem, že už som trochu "váženejší" než pred tým, čo však v mojom prípade, keďže pred tým som bol zasa veľmi chudý, by ešte bolo OK, bo sa to akurát tak vyrovnáva na takú normálnu hmotnosť pre chlapa - ale tiež už to netreba preháňať, takže už som so sladkým prestal skoro úplne.

Vraj na svete už viac ľudí zomiera na obezitu než na podvýživu! Obéznych ľudí je na svete o polovicu viac než podvýživených (ktorých je cca. miliarda): http://metro.co.uk/2011/09/22/world-now-has-more-people-dying-from-obesity-than-malnutrition-160264/

Ináč asi najzákernejšie bývajú sladké "vody" - lebo vyzerá to pomerne nevinne, že len tekutina, no toľko nehorázne veľa cukru, čo to obsahuje (už ani nehovoriac o nezdravých "éčkach" a pod.)... - fakticky, čo poznám ľudí, ktorí bežne píjavajú sladké malinovky, tak tí z toho zväčša hrozne pribrali, niektorí takí už prakticky ani iné nepijú len to - s takým proste treba rozhodne prestať úplne: ja osobne som našťastie s týmto nemal nikdy problém, nikdy som to nemával ako hlavné pitie, naopak, už roky také nepíjavam prakticky vôbec - za posledných mnoho rokov som si akurát tak pár ráz dal trochu koly na nejakej oslave, ale inak aj na oslavách len vodu. Prípadne ešte čaj občas pijem, či mlieko, no najradšej len čistú bezbublinkovú vodu. (A alkohol už duplom nie).

Problém je skôr v tom, čo si zvoliť ako pevnú stravu. Mám rád ovocie, to je chutné a dokonca aj cenovo to býva lacnejšie než normálne jedlo - no aj to menej zasýti, takže na také používam kuracie mäso (pokiaľ možno nevyprážané, lebo vyprážané nie je veľmi zdravé) s ryžou či zemiakmi. A mimo toho ešte pečivo, samozrejme. Dačo pevného jesť treba, zaiste.

Ale zas ešte rozmýšľam to potom aj nejako vyvažovať nejakými športmi, ale aby som neodbáčal od témy jedla, aj keď to i s jedlom súvisí, tak to radšej už do inej témy: viewtopic.php?f=55&t=5805

Obrázok užívateľa

napísal 1163 príspevkov
vieš čo, najmenší, tie tvoje dlhočizné príspevky sa mi páčia stále viac :D P.S. máš dlhšie než to, čo malo byť asi hlavným textom, ale dobre sa mi číta, nemám chuť to rovno preskočiť ako u niektorých iných románopiscov

no ja som tiež párkrát skúšala, že kúpim si niečo a potom to nezjem, ale to je absolútne bez šance, vopred prehratý boj :lol: jediná možnosť je nič si nekupovať, to skôr dokážem s hrdo vztýčenou hlavou prejsť okolo pultu so sladkosťami a ani ne ne nepozrieť :lol:
a čo sa týka prekonávania štvrťstoročia (prečo som si myslela, že si starší?), mňa to teda ešte len čaká, ale myslím, že najhoršie už mám aj tak za sebou :roll: nikdy som nebola kosť a koža, ani som nepatrila k tým šťastným, do ktorých sa jedlo tak nejak prepadá, bez ohľadu na to, koľko ho zjedia, ale keď mi v 19-tich začali problémy so štítnou žľazou, tak to som sa už dostala na neveľmi pekné kilogramy. teraz už je to zasa relatívne ok, hoci stále je čo zlepšovať :D a som už aspoň pripravená do budúcnosti, takže viem, čo a ako, keď sa ručička na váhe začne hýbať zlým smerom (napríklad to vyššie uvedené obchádzanie pultov so sladkosťami pomáha :D )
sladké malinovky ma tiež neberú... sem-tam si dám ochutenú minerálku, ako také spestrenie, alebo keď som niekde vonku tak napr. tonic, ale nechápem, ako sa môže niekto nalievať kadejakými presladenými pepsicolami a fantami každý deň

[ Príspevkov: 715 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť