Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 710 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Portvis? To je čo po akom? :)

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
sice nemam rad diakritiku kedze vo svojom pracovnom a ciastocne vo volnom case pisem dost casto anglicky preto opravujem specialne pre Teba :) - portviš

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
a je to po slovensky, treba si lebn rozsirit slovnik :)

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Portvis? To je čo po akom? :)
to je kratkosrsta metla. :-D

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=portvi%C5%A1

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Dakujem vam za vysvetlenie, ale ten slovnik ma totalne dorazil - ze je to akysi zmetak, no ja uz asi fakt neviem po slovensky.

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
anux píše:
...ludia, mna ide porazit, ked pocujem/citam "oplatky"...odjakziva to boli a su oblatky...
to by bolo dobré upresnit: "oblátky" je slovensky, no "oplátky" je česky, takže až taký nezmysel to zas nie je: obzvlášť keď ešte donedávna sme boli Česko-Slovensko a dodnes sú v našich obchodoch české výrobky, kde čítame to české znenie, takže netreba sa veľmi pohoršovať nad tým, sú to aj tak len slová, a všetci im rozumieme. Či česky, či slovensky - pred Bohom sme si v tomto všetci rovní : )) ... ale tak, áno, slovensky spisovne sú to "oblátky"... toľko len k tej jazykovej odbočke ; )

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Dakujem vam za vysvetlenie, ale ten slovnik ma totalne dorazil - ze je to akysi zmetak, no ja uz asi fakt neviem po slovensky.
Ze? ved zmetak je ceske slovo podla mna. Po slovensky metla. Alebo ten portvis ( u nas pArtvis) je take irecite. Ale ten zmetak mi proste vadi :)

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
no po česky je to smeták, neboli smetáček :D
http://cs.wikipedia.org/wiki/Smet%C3%A1k

okrem toho ale majú slovo "zmetek", ktoré má však už úplne odlišný význam :)
http://bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/ruzne/pravnicky-slovnik/8975-zmetek-definice-vysvetleni-co-je-to-zmetek.html

a oplátky sú tiež po česky, akurát s krátkym a ;)

a späť k téme, máte nejaké špeciálne zvyky alebo jedlá aj na dnešný deň?

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
My to mame kazdy rok inak. Dnes budu na obed kuracie rezne so zemiakovym salatom, a kedze keksovku sme uz zjedli, spravime kremese :)

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
U nas sa zvycajne vari hovedzia polievka s domacimi slizami, rezne,salat a podobne zaujimavosti ale kedze mamina sa citi unavena tak sa bude jest prakticky vcerajsia vecera kde sa dorobila iba polievka a bude klasicky ryba so salatom. Co nicomu nevadi. Otvorilo sa aj vino co som mamine dal na narodeniny takze bude fajn. Off topic - trocha sa trapim z otcom kedze som mu kupil pod stromcek notebook aby zabil ten cas ked odidem a boli sme spolu v mailovej komukacii a ..... je to tazke a je to skuska na trpezlivost :). Ale to nevadi ... to chce len prax

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
mam zaujimavu dilemu - bud sa stal u nas zazrak a Boh nam rozmnozil tlacenku alebo mamina nevie pocitat pretoze neustale hovorila dvoch kuskoch avsak po zjedeni dvoch kuskoch tlacenky nam ostal este jeden kusok... tak teraz neviem :)

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17984 príspevkov
tomix píše:
mam zaujimavu dilemu - bud sa stal u nas zazrak a Boh nam rozmnozil tlacenku alebo mamina nevie pocitat pretoze neustale hovorila dvoch kuskoch avsak po zjedeni dvoch kuskoch tlacenky nam ostal este jeden kusok... tak teraz neviem :)
To bolo v jednej z komedii o "siedmej rote".

"Chybi 2 kousky - jasne se slysim, jak rikam 9, 10."
"A slysel jste take 1,2 ?"
:D

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...lepsie o jednu viac, nez o jednu menej... :-)
aj ked...tlacenka patri do mnoziny "nemusi existovat", ale doprajem ti...

konzumovanie zivocichov
24. 12. beznohe
25. 12. dvojnohe
26. 12. stvornohe

...takze kacica (mala byt), ibaze o nu nikto nestal, toz ani sa nic nerobilo, len dojedalo a dojedat sa bude aj zajtra, dajako vela jedla mame...alebo malo jeme, jedno z toho, alebo aj oboje... :-)

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
dakujem,ze mi doprajes :) . Dnes vecer som trocha prekutal chladnicku pretoze viem,ze sa vdaka sviatkom nahromadili "tajne zasoby" kedze mamina obcas nezmyselne sysli tak nebolo prekvapenim,ze sa pred hodinou rozhavali aj korbaciky, ktore unikli mojmu ostremu zraku...

[ Príspevkov: 710 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť