Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 10.09.2013 0:25:01   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
Citácia:
vela ludi ma podvedomu predstavu neba ako keby si dali davku drogy, ale presne to nebo nie je, preto je take narocne

Poslať 10.09.2013 1:15:03   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 23:41:06
napísal 11034 príspevkov
- "Co si predstavujes, ze bude v Nebi?"
- "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú." (1Kor 2:9)...

....Don Bosco o svojom sne zo 6. decembra 1876 v Lanzo Torinese:
    "Zdalo sa mi, že som bol na malom vŕšku na okraji nesmiernej roviny, ktorá nemala konca-kraja. Bola taká blankytne belasá ako more v najväčšom pokoji, akoby to bol nesmierny žiarivý najčistejší krištáľ. Rozprestierali sa tam záhrady nevýslovnej krásy... A tu ku mne doľahla príjemná hudba... Akoby hralo stotisíc nástrojov nebeského ochestra... A nekonečný zbor spieval: "Česť a sláva Bohu, všemohúcemu Otcovi, Stvoriteľnovi sveta..." Započúval som sa do tejto božskej melódie a v tom moje oči zazreli nespočítateľný zástup ... Dominik pristúpil ... Ticho sa na mňa pozrel a usmieval ... a povedal mi:
    - Prečo tak mlčíš? Prečo nerozprávaš?
    ... Dodal som si odvahu a spýtal som sa:
    - Kde sme?
    - Sme na mieste šťastia.
    - Toto je teda nebo?
    - Nie, usmial sa Dominik. Tu sa ešte nepožívajú večné dobrá. Je tu len miesto dobier prirodzených, umocnené Božou mocou.
    - A vy čo požívate v nebi?
    - To sa nedá povedať! To nemôže vedieť nik, kým sa nespojí s Bohom v budúcom živote. Požíva sa Boh! To je všetko!
    "
preklad z knihy: "Dominik" [pôvodný titul "San Domenico Savio" od Teresio Bosco], do slovenčiny preloženej od Adam Výška. Slovenský ústav sv. Cyrila a Metoda. Rím 1981. str. 176...
(taliansky text vyzerá byť tuná na str. 62-63: http://www.scribd.com/doc/64207506/27/CAPITOLO-XXVII )

Poslať 18.12.2013 20:54:57   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 13.12.2013 18:50:17
napísal 145 príspevkov
Rovnako veľa povinností ako tu na zemi.

Poslať 18.12.2013 21:07:45   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18679 príspevkov
misionar3 píše:
Neboj Pán to zariadi tak že žiaden z našich blízkych a milovaných nám tam nebude chýbať.
To znie dost dvojzmyselne ... :D

Poslať 18.12.2013 22:19:50   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3917 príspevkov
:palec:

Poslať 28.12.2013 20:56:23   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
Leyla píše:
bojím sa, že tam už nebude žiadne prekvapenie, žiadna láska dvoch ľudí, žiadne adrenalínové športy, asi tam nebude káva, zopár blízkych, čo nám budú chýbať... Obávam sa, že tam moožno bude nuda
Neviem ako k tomu dosli, ale tato predstava je u ludi v poslednej dobe dost bezna..

V pekle sama zabava, v nebi nuda...

Mozno moze za to aj Kabat, vraj V pekle sudy valej...

V kazdom pripade nie je tomu tak, byt v nebi bude milionkrat zaujimavejsie ako na zemi..
Prvý list Korinťanom - kapitola 2
9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."

Ak nam tu pripravil uzasny vesmir, nadhernu prirodu, vychody ci zapady slnka... co potom v nebi? ked ako videl Jan:
Kniha zjavenia - kapitola 21
1 Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem sa pominuli a ani mora už niet.

Poslať 29.12.2013 11:26:04   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
No dobre a ako si predstavuješ, že nás Pán spraví na anjelov podobných ?

Poslať 29.12.2013 13:33:44   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3917 príspevkov
Ale ved my sme anjelom podobni! Ba viac sme podobni samemu Bohu. Stvoreni na Bozi obraz. A ta podoba sa ukaze len co sa zbavime hmotneho tela

Poslať 29.12.2013 15:14:57   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18679 príspevkov
Chodec píše:
Obavam sa, ze to musis urobit Ty sam ... ;)

Poslať 29.12.2013 20:51:54   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
No zjavne ešte nie sme, keď nás to len podľa Biblie čaká ... Keby sme boli, asi by to v nej nestálo.

Poslať 29.12.2013 23:18:10   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
Chodec píše:
Neviem co konkretne mas na mysli.

Jezis hovori ze budu ako anjeli v nebi, ani uz sa nezenia ani nevydavaju, to pri tej otazke o zene co mala sest chlapov za muzov, s ktorym bude v nebi.

Na anjelov podobnych bnemam vedomost, Dusa v nebi nema telo, ALE po vkrieseni si oblecie vkriesene telo!!! To ma inu strukturu ako ludske telo, ako pise pismo, Jezis, prvotina vzkriesenych, Jezis bol vzkrieseny, vstal z mrtvych ale uz mal vkriesene telo tak ako ho budeme mat my pri vzkrieseni a to sa stane ked pride Jezis sudit zem . S tymto vzkriesenym telom budeme v nebi, ale to nie je vsetko, pretoze v janovej apokalypse sa pise ze ani zeme ani mora uz niet ale tvorim nove nebo a novu zem. A tu zrejme budeme mat to vzkriesene telo. To uz nepodlieha zakonom hmoty, Jezis po zmrtvychvstani prechadal dverami, ale aj jedol, takze to je take zvlastne.

Poslať 31.12.2013 10:49:27   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Hmm. Zaujímave. S tým vedomím ste si to celkom dobré vysvetlil. S tým zduchovneným fyzickým telom neviem, na to sme ešte ďaleko vo vývoji.

Poslať 31.12.2013 17:05:49   Re: Co si predstavujes, ze bude v Nebi?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Zjv. 7: Tak takto vyzerá nebo pre mučeníkov a vyznavačov:
Potom som videl; a hľa, veľký zástup, ktorý nik nemohol spočítať, zo všetkých národov, kmeňov, plemien a jazykov. Stáli pred trónom a pred Baránkom, oblečení do bieleho rúcha, v rukách mali palmy a mohutným hlasom volali: "Spása nášmu Bohu, ktorý sedí na tróne, a Baránkovi!" Všetci anjeli stáli okolo trónu, starcov a štyroch bytostí, padli na tvár pred trónom, klaňali sa Bohu a volali: "Amen! Dobrorečenie a sláva, múdrosť a vďaka, česť a moc i sila nášmu Bohu na veky vekov. Amen." I prehovoril jeden zo starcov a povedal mi: "Kto sú títo oblečení do bieleho rúcha a odkiaľ prišli?" Povedal som mu: "Pán môj; ty to vieš." A on mi povedal: "To sú tí, čo prichádzajú z veľkého súženia: oprali si rúcha a zbielili ich v Baránkovej krvi. Preto sú pred Božím trónom a dňom i nocou mu slúžia v jeho chráme. A ten, čo sedí na tróne, bude prebývať nad nimi. Už nebudú hladovať ani žízniť; nebude na nich dorážať ani slnko ani iná horúčosť, lebo Baránok, čo je v strede pred trónom, bude ich pásť a privedie ich k prameňom vôd života. A Boh im zotrie z očí každú slzu."

Poslať 15.01.2014 1:21:00   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
alnoth píše:
tam uz konecne bude svaty pokoj...
:palec: :potlesk: :loool:

[ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť