Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.06.2014 15:07:06   Re: jahody

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
sedim si na konari a je mi dobre :)

Poslať 25.06.2014 16:32:47   Re: jahody

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12230 príspevkov
Ty si nemala ako dieta skrysu na strome? ;)

Poslať 25.06.2014 18:10:07   Re: jahody

napísal 646 príspevkov
Jasne ze hej :) To bol taky divny ihlicnaty strom, ze na konci konarov mal ihlicie, ale vnutri nie, tak sme sa tam schovavali. A este som aj v krikoch fajcila :D

Poslať 25.06.2014 18:21:48   Re: jahody

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Ja som si urobil na strome domcek, niekedy v lete som tam aj prespaval, bolo to lepsie ako pod stanom. :-)

Poslať 25.06.2014 18:46:51   Re: jahody

napísal 646 príspevkov
Tak to si bol poriadne zrucny :) Ale tak ty si bol aj chlapec, takze predsalen si mal vacsie predpoklady vybudovat take dielo :) (pozdravujem fanusikov gendrovych studii). My s deckami na dvore sme medzi stromami natahovali deky a z toho sme mali stan. Suseda mala dokonca nejaku nepremokavu latku, tak to uz bol uplny luxus.
Ale! Nemala som sice domcek, no namiesto toho sme v pivnici poskladali auticko zo stareho kocika a na tom sme sa spustali dolu kopcom :D A sused nas pri majstrovani vyhanal metlou, lebo mu strasne vadilo, ze sa tam hrame :D
Jaaaaj ked si spomeniem na tie dobrodruzne vylety po tmavych pivniciach okolitych panelakov! Akty X su oproti tomu nic! :D

Poslať 25.06.2014 19:08:51   Re: jahody

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
No, ono to zas nebol domcek v pravom zmysle slova, len par dosiek pevne uchytenych medzi hrubymi konarmi ako podlaha, z troch stran steny z preglejky z akejsi starej skrine, strieska z toho isteho zdroja, vsetko este pokryte celtovinou. Mal som tam deky, baterku, knizky a spacak.

Auto z kocika sme vyrobili aj my, bol to este taky prastary model s nizkym podvozkom a malymi, ale pevnymi kolesami. Ono to skor pripominalo flinstonovsky typ stvorkolky, nez auto. :-D

Poslať 25.06.2014 19:15:35   Re: jahody

napísal 646 príspevkov
Ano, to bol asi ten isty typ kocika :) Pekne casy to boli. A ani fejsbuk sme nemali a zili sme :)

Poslať 25.06.2014 19:27:05   Re: jahody

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Decka boli viac na vzduchu a v pohybe.
Dnes je to uplne naopak.

Minule leto sme boli u pribuznych na dedine. Je tam celkom dost deti, ale vonku som nevidel ani nohu. Vysvetlenie-takmer v kazdom dome uz maju internet a odkedy ho zaviedli, deti sa radsej bavia cez skype.

Poslať 25.06.2014 19:35:28   Re: jahody

napísal 646 príspevkov
ktovie, ake to bude mat dopady.
Mna aj prekvapuje, ze ludia vozia deti do skoly na autach. Predsa prave ta cesta do a zo skoly bola pre nas vyznamna sucast skoly. Tam sme sa ucili socializacii. Poobede decka chodia na kruzky, ale videla som zaujimavy dokument o tom, ze deti potrebuju spontanne aktivity neriadene dospelymi.aby si aj sami vymyslali pravidla hier a pod. A teraz ich maju sakra malo.

Poslať 25.06.2014 19:43:57   Re: jahody

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Do skoly som chodil na bicykli, nechaval som si ho cez vyucovanie u skolnika. :-)
Neskor na mopede. Len v zime bolo treba odvoz-mal som do skoly celkom kus cesty a peso by to trvalo dlho.

Poslať 25.06.2014 21:47:14   Re: jahody

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
hladajuca píše:
ktovie, ake to bude mat dopady.
Mna aj prekvapuje, ze ludia vozia deti do skoly na autach. Predsa prave ta cesta do a zo skoly bola pre nas vyznamna sucast skoly. Tam sme sa ucili socializacii. Poobede decka chodia na kruzky, ale videla som zaujimavy dokument o tom, ze deti potrebuju spontanne aktivity neriadene dospelymi.aby si aj sami vymyslali pravidla hier a pod. A teraz ich maju sakra malo.
tak to rozvážanie tiež nechápem, zvlášť u nás v malom meste, kde to nikto nemá domov ďalej ako 15 minút chôdze. ja som na základke brala ako krivdu, že bývam príliš blízko školy a navyše na opačný smer než 90 % spolužiakov, takže som nemohla chodiť s nimi :lol:
a to prepchaté parkovisko v nedeľu pred kostolom (spolu so všetkými okolitými ulicami), a to aj keď je pekne, ma tiež vždy fascinuje. ľudia pomaly aj chodiť zabudnú. ale čo už, každému dle libosti.
ale toto už s jahodami veľmi nesúvisí :D

Poslať 25.06.2014 21:56:49   Re: jahody

Obrázok užívateľa

napísal 12230 príspevkov
Citácia:
ale toto už s jahodami veľmi nesúvisí
Co aj bolo zamerom tejto temy. :-D
V obdobi jej zalozenia sa krizom-krazom po fore mnozili off topiky, preto vznikla tato tema, kde sa spoluautori snazili nazorne ukazat, ako to vyzera, ked sa uz v druhom, alebo tretom prispevku odbieha od temy.
Lenze paradoxne prave tu sa ostatni ako naschval stale vracali k jahodam. :-D

Poslať 25.06.2014 22:04:14   Re: jahody

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 11:28:18
napísal 1163 príspevkov
tak je potom všetko v poriadku :D som si tú tému teraz preklikala a celkom som sa zabavila :D

Poslať 25.06.2014 23:16:33   Re: jahody

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
Vespa píše:
josty mi zožrali ovce...aj egreše...
ti potvory zožrali aj ruže...a že vraj tŕnie majú na ochranu...
jablone dokiaľ dočiahli...
žerú aj cesnak, asi si zvykajú na pácovanie...
jahody doniesli rodičia, ale keď som videl to množstvo, ktoré mám čistiť a dať do mrazáku, aj ma chuť prešla :D
...trnie vraj sluzi na ochranu pred ludmi... :-) alebo ti to chcu ulahcit, napacuju sa samy.

...kolko kil ti doniesli?
Najviac som naraz cistila 40 kg, spociatku aj s ochutnavanim, ale po troch hodinach som mala dost a jahody som v ten rok uz ani vidiet nechcela... :-D

Poslať 25.06.2014 23:36:22   Re: jahody

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5241 príspevkov
Lozenie po stromoch
...na zs sme mali za skolou ceresnu, mala krasne velke tmave plody a ucitelia aj skolnikovci nas od nej vzdy odhanali, asi aby im viac zostalo.
Raz ma pre cosi vykazala ucitelka z triedy. Na chodbe nuda, okno otvorene (prizemie), ceresna vabila, tak som sa teda nechala zlakat a o chvilu som uz sedela v korune stromu na konari a ako spravne poznamenala hladajuca, bolo mi dobre...
...lenze ako na potvoru mala do tej strany okna aj kancelaria zastupcu riaditela, ktoreho sa vsetci bali...a on niezeby sa venoval robote, ale hladel z okna a uvidel nejake nohy...a o chvilu uz bol pod stromom aj so skolnikom a obaja do mna, ze mam okamzite zliezt dolu.
...lenze mne celkom strpli nohy a odrazu som vedela, ze ak sa pohnem, urcite spadnem. Tak vravim "sudruh, musite ma prist zlozit, nemozem sa pohnut."
"Zlez dolu!"
"Nezleziem, nemozem." (nieco pripominajuce "polez" "nepolezu") :-D
...nakoniec mi sudruhovia pomohli dolu a cuduj sa svete, ani mi uz nik nevynadal. V sacku bolo dost ceresni, tie mi chceli zobrat, ale nedala som si ich. Nech si natrhaju sami... :-D

[ Príspevkov: 111 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť