Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Autor Správa
Poslať 30.11.2014 16:51:18   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
hladajuca píše:
Hrate na nejakom nastroji?
Boli sme minuly tyzden s kamaratkou na koncerte a tak mi napadlo, ze by som skusila zobcovu flautu :p Zistila som, ze je prekvapivo lacna (10-15€), je mala a lahko sa udrziava. Ta kamoska na tom vie hrat na dost dobrej urovni, tak sa ma aspon prvych par hodin ujme a potom budem ficat podla tutorialov na yt. A ked ma to nahodou po par tyzdnoch prestane bavit, aj tak to vzhladom na nizku cenu nebude nejaka katastrofa. Aspon nejaku primitivnu koledu by som snad za mesiac mohla nacvicit :) A ked nie, tak za odmenu aspon na vianoce prestanem hrat a rodina a susedia budu mat sviatocny pokoj, ktory si budu viac vazit!
anuk hrala na takej flaute na zs, nie je to nic tazke, dolezite je mat hudobny sluch. :-D ale nezaspievas si pritom. nechces radsej skusit gitaru?

klavir zvladam dost slusne, ale hram skor bez not-take improvizacie. :-)

Poslať 30.11.2014 17:23:45   Re: Moja obľúbená hudba

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Ja neviem spievat :p Gitara je pekna, ale na mna privelka. Uz som ju parkrat chytila, no bola skoro vacsia odomna :) Kedze mam 149cm, aj moje rucicky su tomu primerane :D

A mas doma riadny klavir, ci klavesy?

Poslať 30.11.2014 17:37:47   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
no, tak to by si potrebovala gitaru na mieru. :-)

klavir.

Poslať 30.11.2014 17:43:22   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
ja mozem spievat iba ked je vypredany hojekovy stadion alebo naplno vytocene motory inac by ma mohli zazalovat za tyranie. A viem hrat na nervy...

Poslať 30.11.2014 17:55:19   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
zatial som si nevsimol. :-)
su onakvejsi virtuozi. . . ;)

Poslať 30.11.2014 23:54:18   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
frederix píše:
hladajuca píše:
Hrate na nejakom nastroji?
Boli sme minuly tyzden s kamaratkou na koncerte a tak mi napadlo, ze by som skusila zobcovu flautu :p Zistila som, ze je prekvapivo lacna (10-15€), je mala a lahko sa udrziava.
anuk hrala na takej flaute na zs, nie je to nic tazke, dolezite je mat hudobny sluch. :-D
ja som tiež na ZŠ chodil na flautu, a tiež aj na klavír, ale ten klavír bol ťažší, takže to som veľmi nevedel, ale tá flauta je vpohode: tam totiž vieš naraz zahrať len jeden tón, a tak to sa ešte dá vpohode naučiť :D ... a hudobný sluch tam tiež veľmi nepotrebuješ, keďže to tam má dierky urobené, to nie ako husle, kde naozaj potrebuješ dobrý sluch, lebo tam musíš odhadnúť, že kde presne chytiť strunu, aby to vydalo ten tón: lebo napr. gitara to má vyznačené, ale husle nemajú... a tiež si tie husle musíš zakaždým naladiť, atď... - pri flaute však takéto problémy nemáš: ani ľadiť ju nemusíš, a len hráš podľa nôt. Samozrejme je vhodné mať hudobný sluch aj pri flaute, ale nie je to tak nutná podmienka ako pri husliach, to som len chcel povedať.

Čo je však pri flaute problém, že do nej nemôžeš fúkať príliš silno, lebo potom ten tón "prefúkneš", že to tak nepríjemne priskľavo zapiští... a tiež ak nedržíš dobre tie dierky... takže toto je trochu také utrpenie s týmto... a potom to tiež môže iritovať, keď chceš hlasnejšie niečo zahrať, že vlastne nemôžeš, lebo ak by si aj chcela silnejšie fúknuť, aby to bolo hlasnejšie, tak proste to prefúkneš a je horšie než bolo... - iba niektoré vyššie tóny naopak sú zasa také, že tam zasa musíš fúknuť silnejšie, atď... proste tú silu fúknutia musíš trochu vedieť tiež odhadnúť, aby bola aspoň v určitých svojich medziach od-do, kedy to ešte bude ten zvuk a nie nejaký pazvuk.

A ešte si daj pozor ako máš flautu držať, že ktorou rukou kde: lebo ja keď som sa to učil, tak nás to učil jeden učiteľ, čo sa tomu nerozumel, len podľa nejakej knižky nám povedal, že ktoré dierky zapchať pri akom tóne, a každý sme chytili flautu do rúk tak, ako nám bolo najlepšie, a po pár rokoch na jednom koncerte nás videl ktosi, kto vedel hrať na flaute a s hrôzou skonštatoval, že všetci do jedného sme držali flautu naopak :lol: :lol: :lol:

ale ináč je to veľmi jednoduchý a milý nájstroj, ktorý mám rád, takže veľa zdaru ti prajem

P.S: a som aj také zvykol, že som zapchal všetky dierky a len drobné medzery prípadne nechal, alebo ako som to už robil a všelijako som menil intenzitu fúkania, že nejako ten zvuk pripomínal fujaru... :D ... tá flauta je v celku sranda, pre toho, čo si na nej vypiskuje, len pre tých ostatných je to nepríjemné počúvať, neviem prečo... raz za mnou až starosta prišiel, že sa nemôže sústrediť na prácu a to už je čo povedať, bo to v celej dedine nik netuší akú už len on môže mať prácu - podľa mňa tam má tajnú posteľ a v nej spí... a asi vtedy teda nemohol spať... hmmmm

Poslať 01.12.2014 8:03:25   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
drumbla...
ale len občas.

Poslať 01.12.2014 16:06:07   Re: Moja obľúbená hudba

napísal 646 príspevkov
dakujem sa krasne povzbudenie Didy :))) Velmi si ma tymto potesil! Presne, mne sa na tom tiez paci ta jednoduchost. Myslim si o sebe, ze moj hudobny sluch je priemerny, nie je to rozhodne nic extra. Takze silno pochybujem, ze by som bola schopna nieco naladit :p
Tak uvidim, ako mi to pojde. zajtra by to malo dorazit, tak budem skusat. Nasla som take videa kde presne ukazuju, co treba stlacit a zaroven tam ukazuju aj tie noty a do toho ide aj ta hudba. To je dost dolezite, lebo ved ja skoro vobec nepoznam noty :p

Poslať 01.12.2014 16:50:26   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
noo ja som sa tiež kedysi vo veku cca 12 rokov o čosi pokúšala na flaute... naučila som sa kohútika jarabého a potom rodine došla trpezlivosť :lol: a dakedy na 1. stupni ZŠ otec chcel, aby som chodila na hudobnú, konkrétne na husle, ale našťastie som o tom nechcela ani počuť - som z tých, čo hudobným sluchom obdarení neboli a ten zážitok, ako sa pokúšam naučiť hrať na husliach by som nikomu nepriala :D (hoci vtedy, ako dieťa, som o tom samozrejme takto neuvažovala, odmietla som tam chodiť z čistého vzdoru - a ešte kvôli tomu, že vtedy sa mi husle zdali ako neskutočne trápny nástroj, no kto by už len chcel hrať na takej divnej veci opretej pod krkom...). zasa teraz by som nedbala vedieť na niečom hrať, len tak pre radosť, ale teraz už zasa viem realisticky posúdiť svoje možnosti :) ale napr. tie husle by boli skvelé, ale to je ozaj hádam najťažší nástroj, takže to nehrozí ani náhodou... ale aj klavír by sa mi páčil... a úplne naj, keď už tu takto fantazírujem, by bola harfa :)

hmmm, ale asi by mi napokon stačilo aj len počúvať, ako niekto na niečom hrá :)

hľadajúca, daj potom vedieť, ako ti to ide ;)

Poslať 01.12.2014 17:49:21   Re: Moja obľúbená hudba

napísal 646 príspevkov
no si myslim, ne ked sa naucim kohutika, tak to bude uspech! :D
Inak husle su urcite jednym z najtazsich nastrojov. Na to by som veru nemala nervy! A presne ako tebe, ani mne sa nepacili ked som bola mala. Sa mi zdalo, ze to hnusne skripe a ze ako fuuuj preco sa to vobec povazuje za nieco vysoko kulturne. No ale teraz sa na to pozeram (pocuvam) uz inak :)
Len rozmyslam, co na to povedia susedia a uz teraz sa hanbim :oops: :)
Vcera som citala taky clanok- neviem, ci pravdivy- ze jeden chlapik zacal hrat na trubke a denne cvicil a raz prisiel domov, dvere vylomene, no nic nezmizlo, jedine ta trubka :) Tak chlapikovi doslo, ze mu asi niekto chcel nieco naznacit.

Poslať 01.12.2014 17:52:31   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
no ty budes mat trpezlivost, ale ci susedia. Ved mozes skusit nejaku zvukotesnu miesnost...

Poslať 01.12.2014 17:57:03   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
fukaj do cizmy. :-) trochu to stlmi. ale flauta nenarobi vela hluku a kohutika sa naucis za par minut. :-)

Poslať 01.12.2014 18:05:24   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
keby vonku nebolo tak zima tak by si mohla trenovat vonku. Pekne krasne kde nie je vela ludi a fukat. :)

Poslať 01.12.2014 19:43:25   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
tomix píše:
no ty budes mat trpezlivost, ale ci susedia. Ved mozes skusit nejaku zvukotesnu miesnost...
http://www.diskografie.cz/jara-cimrman/cimrman-pred-branami-hudby/kabina-pro-zacinajici-houslisty/
tento problém už dávno prekonal Jára Cimrman
Přečteme si předmluvu k prvnímu sešitu Cimrmanovy houslové
školy:
„Hra houslová ve svých počátcích je obtížná nejen pro žáka samotného,
nýbrž i pro jeho okolí. Prostou metodou statistickou jsem
zjistil, že rodiče (pěstouni), kteří dali dítě učiti hře houslové, umírají
v prùmìru o tři léta dříve než rodiče (pěstouni), ktečí svým dìtem
hudební vzdělání vůbec neposkytli.
Nepříznivé účinky prvních začátečnických smykù na nervový
organismus rodičù (pěstounù) dají se však odstranit. Za částku pouhých
dvaceti zlatých lze ode mne obdržeti novinku mnou patentovanou,
která nepříznivé účinky hry houslové na okolí zcela vyloučí.
Jedná se o mou kabinu pro začínající houslisty.“

Poslať 01.12.2014 19:58:38   Re: Moja obľúbená hudba

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
dakujem, uz som to mal v umysle vyhladat. :-D

[ Príspevkov: 121 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť