Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
Poslať 11.12.2012 19:33:16   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
frederik píše:
Ktovie, o com ti dvaja rozpravaju. :-D
http://youtube.com/watch?v=dmK4xlu7H3E

:lol:

...mne sa zda, ze sa obaja na nieco stazuju. Mozno im nechuti miestna strava.))) Doma som kedysi mala maleho psika a ten tiez neskutocne komunikoval, len vtedy som, zial, nemala kameru...

Poslať 11.12.2012 20:10:03   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
frederik píše:
moja švagriná robí učiteľku v škôlke a tá má hodne zážitkov s deťmi. minule im hovorila o sv. Petrovi, že zaprel, no potom mu Pán Ježiš po svojom ukrižovaní odpustil, etc. a deti sa pýtali, že čo nakoniec bolo s Petrom, a povedala, že aj jeho ukrižovali, avšak jeho už dolu hlavou. "A prečo dolu hlavou?", pýtal sa jeden. Rozmýšľala, ako mu to vysvetlila, aby to pochopil, a tak ju napadlo, že ho vyzve, nech sa nad tým sám zamyslí a skúsi uhádnuť. A chlapček sa spýtal: "Aby sa nerozprávali?" :D (v tej škôlke tam totiž tie deti sú na posteliach v tak striedavej polohe, jeden tak, susedia naopak, práve aby sa nerozprávali).

Poslať 11.12.2012 20:17:53   Re: AKO TO VIDIA DETI

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
moj dvojrocny syn si v lete nasiel kamaratku na pieskovisku - amelie. tak som ju trochu vyspovedal...

jak se jmenujes?
amelie
mluvis taky cesky?
oui

takze tak. cele dopoludnia sa ti dvaja dokazali o comsi bavit - nikto nevie v akom jazyku a o com.

Poslať 11.12.2012 20:27:43   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
...deti sa medzi sebou lahko dohovoria. Boli sme na dovolenke pri mori, v susedstve byvala slovenska rodinka s dievcatkom (necele 2 roky) a to sa hralo so vsetkymi detmi, co boli v hoteli, vacsinou z Nemecka a Danska. Len raz doslo ku konfliktu, ked malemu chlapcekovi vzala flasu s cajom, lebo si myslela ze kazda flasa s cumlikom je jej. Vtedy sa aj pobili (svedsko-slovensky duel), ale uz o chvilu boli opat kamosi a dzavotali na seba ako predtym...)

Poslať 11.12.2012 23:27:22   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
admin píše:
frederik píše:
moja švagriná robí učiteľku v škôlke a tá má hodne zážitkov s deťmi. minule im hovorila o sv. Petrovi, že zaprel, no potom mu Pán Ježiš po svojom ukrižovaní odpustil, etc. a deti sa pýtali, že čo nakoniec bolo s Petrom, a povedala, že aj jeho ukrižovali, avšak jeho už dolu hlavou. "A prečo dolu hlavou?", pýtal sa jeden. Rozmýšľala, ako mu to vysvetlila, aby to pochopil, a tak ju napadlo, že ho vyzve, nech sa nad tým sám zamyslí a skúsi uhádnuť. A chlapček sa spýtal: "Aby sa nerozprávali?" :D (v tej škôlke tam totiž tie deti sú na posteliach v tak striedavej polohe, jeden tak, susedia naopak, práve aby sa nerozprávali).

Dobree. :-D :lol:

Poslať 12.12.2012 0:06:28   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Presuvam sem, lebo v povodnej teme by to bolo o.t.
anuk píše:
...a z akej planety su deti?...)
deti sú z neba ;)

Som si spomenul na princeznu, ked nam cosi raz vysvetlovala, ze sa to stalo ked este nebola na svete-a na otazku, kde bola, zahlasila "Ked sa chce niekto narodit, tak najprv musi byt v zaludku." :lol: :lol:

Poslať 30.12.2012 22:42:57   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
http://www.novinky.cz/koktejl/288956-zr ... matky.html

Poslať 24.06.2013 17:06:59   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
http://lesk.cas.sk/clanok/101811/kam-na-to-tie-deti-chodia-top-10-najvtipnejsich-hlasok.html

Poslať 24.06.2013 17:36:16   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
známy spomínal, ako bol s synovcami na prechádzke na miestach, kde sa pásli kravy.
"ujo, ja som skoro stúpil do hovna, pôjdem radšej tadiaľto, tu je menšia tráva, tu hovno uvidím!"
6 ročný chlapec.

Poslať 17.06.2014 7:38:34   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
švagriná spomínala, že počula od škôlara v kostole:
    "Pane, nie som hotel, aby si vošiel pod moju strechu."
aj zmysel mu to zjavne dávalo : D

alebo môj brat mi vravel čosi také, že keď bol malý, tak si myslel, že v jednej piesni z JKS sa spieva:
    "... veď nás tam, kde citróny"

A mimo prostredia kostola: začiatkom ZŠ som počul v škole spievať východniarsku pieseň "a od Prešova", kde sa spieva: "nešeše Janík na koňu" - a ja som si celú ZŠ lámal hlavu, čo znamená "nešešať" na koni, resp. čo je to "šešať", ktoré ten Janík nerobí, a že je to tým východniarom také divné. Ani rodení východniari mi však nevedeli povedať, čo znamená to ich prapodivné slovo "šešať".

Dnes by som tipoval, že je to "chľastať", ako ich poznám: teda nejaký Janík nechľastal na koni, a im to bolo také divnô, že o ňom pieseň zložili... - Ja bych tie východniarske piesne zakázal... Len pletú deti a kazia mládež (nahováraním, že nepiť je niečo divné)... Práve som si vygooglil text tej piesne a zistil, že ani Tympoľ - dedina s názvom tiež neevokujúcim nič dobré - v ktorom sa to stalo, tiež nebol dedinou, ako som si doteraz myslel...

"... A od Prešova v tým poľu ... Neše še Janík na koňu ... "

no koho by to napadlo, že to je takto, keď to len počuje... 8)

Poslať 17.06.2014 21:19:25   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 19.02.2014 20:45:12
napísal 642 príspevkov
Raz v nedelu v sade janka krala, po zjedeni cokoladovej zmrzliny, od ktorej mala malá Miska cele ruky aj usta a nos, otrcila na nas ruky, a nemo sa pytala ze co s tym?
Tak sme vsetci zacali smatrat po vreckach a po taskach a hladali nejaku vreckovku....

Ked dlhsie nikto nic nenachadzal, tak zahlasila: "Tak ma niekto obliznite."

Poslať 17.06.2014 21:29:46   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
minix) píše:
frederik píše:
na tomto sa dnes celý deň smejem :D

Poslať 26.08.2014 14:45:07   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov

Poslať 02.08.2015 21:13:55   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Na turistike som započul ako jedno asi 5 ročné dievčatko hovorilo vtip - tak som si ho aj okamžite zapísal, že by sa hodil do témy "ako to vidia deti", nech tu máme teda príklad typického detského vtipu:

"Išli dvaja koníci a jeden nakopal druhému do zadku... (nasleduje dramatická asi 2 sekundová pauza tuhého rozmýšania) s kaktusom."

;)

Poslať 20.09.2015 14:19:00   Re: AKO TO VIDIA DETI

Obrázok užívateľa

od 17.04.2013 10:28:18
napísal 1142 príspevkov
tento týždeň som stretla malého, asi trojročného matematika - prechádzal sa s mamou po obchode a popritom nahlas počítal: päť a dva... je päť a dva. päť a päť je... päť a päť. jedna a nula je jedna a nula... :lol:

[ Príspevkov: 38 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť