Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5191 príspevkov
legionar píše:
anuk píše:
...no to by si ani nebol ty, aby si sa nepokusil podsuvat ostatnym radsej "nieco ine"...

V nazve tejto temy su slova "nemracte sa, prosim".
Kto ich tam len napisal ? :-)

...no dobre. Pre dnesok mas odpustene...")

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
prvosienka píše:
legionar píše:
skuste si predstavit, ze odpovedaju na uplne inu otazku ... ;)

Toto je dneska bežná prax,
a preto ja sa ľuďom s kamerami a mikrofónmi vyhýbam... :D
lebo urobia z človeka debila...

ked telka dokaze urobit z debila celebritu, urcite dokaze urobit z normalneho cloveka debila.
(v niektorych pripadoch s tym maju dokonca dost malo prace - a nevraviac uz o tom, ze masmedia dokazu oblbnut cely narod - aj kled niekedy, ak to prehanaju, tak sa to da aj odhalit)

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 22:07:40
napísal 12128 príspevkov
Masmedia dokazu urobit z debila celebritu, ale nie normalneho cloveka. Az ked sa im podari aj toto, bude ozaj zle.

Obrázok užívateľa

napísal 12128 príspevkov
Muž a žena v pizzerii

Sedeli pri vedľajšom stole a ona rozprávala. Nieže by ho nechcela pustiť k slovu, ale nepustila. Rozvážne kýval hlavou a trvalo sa snažil osvojiť si tento model dialógu.

Možno mu z toho pohybu vypadajú vlasy na kútoch hlavy a ona mu povie, nech si nechá narásť dlhšiu ofinu. Pretože pozná pravý význam ofiny. Ten muž oproti jej niečím imponoval, gestá prezradili, že je to na celý život. Mali ho pred sebou ako jej slová, ako poháre a príbory zabalené v servítke. Jej slov  bolo priveľa na meter kubický vzduchu, ale zmestili sa, nebolo vôbec nafajčené. Ešte doma nepoužívajú sporák. Zatiaľ len leštia jeho antikorový povrch a udržiavajú ho vo výbornom stave. Ich vzťah je ako ten spotrebič, pekný, no ešte nevedia načo sú všetky tie ovládače.

Potom prišiel iný muž a žena. On si objednal pivo a ona mu z neho pila, kompenzovala to svojou kofolou. Muž si pozeral ponuku stávkovej kancelárie uvedenú v novinách. Zamyslene rátal kurzy, kým sa ich pizza piekla v peci ozdobená syrom. Ona písala niečo do mobilu a jediné čo si povedali bolo, či ešte môže a nech mu tam trochu nechá. Doma už sporák používajú sporadicky. A možno majú na poličkách prach.

Čašník obsluhoval hostí a šikovne predvádzal slalom pomedzi stoly s plastovou táckou. Pri jednej otočke mu poháre popadali na zem, niektoré sa hlučne rozbili.

Muž pri prvom stole sa trhol, chytil ruky svojej vyvolenej a stuhol pred útokom. Zvuková analýza ponúkla niekoľko výsledkov, adrenalín vytvoril bojovníka v pár sekundách. Ten druhý muž zdvihol zrak od novín a len sa spýtal; Vravela si niečo drahá?

http://marian.blog.sme.sk/c/310652/Muz- ... zerii.html

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 17:11:56
napísal 6474 príspevkov
Vespa píše:
ked telka dokaze urobit z debila celebritu, urcite dokaze urobit z normalneho cloveka debila.
(v niektorych pripadoch s tym maju dokonca dost malo prace )

Presne tak, a preto s tým majú málo práce, lebo niektorí ľudia strašne chcú byť v telke, aj za hociakú cenu...
viď napr. farmárske reality šou, kde ukazujú už len totálny primitivizmus a zvrhlosti, a na to ľudia už naozaj nemajú žalúdok ani náladu...

Obrázok užívateľa

napísal 12128 príspevkov
Vazny problem toto. . .
http://www.veterina-info.cz/poradna/hle ... g=20100530
:lol:

Obrázok užívateľa

napísal 12128 príspevkov
Študent v potravinách.
http://marian.blog.sme.sk/c/311306/Stud ... inach.html
A toto ma uz nacisto dorazilo. :-D

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 13:08:27
napísal 5191 príspevkov
Mám narodky

Ako vznikajú optimistické statusy:
Málokedy cestujem mestskou dopravou, o to viac ma to prekvapilo.
Na tyčiach na držanie neviseli reklamky na modrého operátora či žltého anjela, ale cukríky.
Cukríky a lízatká na obyčajných čiernych nitiach.
Aj ostatní cestujúci sa prekvapene obzerali. Cukríky zadarmo?
Nejaká reklama na Čo?

Vpredu za šoférom bolo na bielom papieri ručne písané vysvetlenie:
"Mám narodky. Ponúknite sa a prijemnú cestu" a pod tým niekoľko perom napísaných všetkonajlepších.
Nedošlo mi hneď. "Pán šofér, vy máte narodeniny?"
Odhadla som mu tak päťdesiatku. "Ano."
"Tak všetko najsamlepšie!!!"
"Ďakujem," a ponúkol mi z umelohmotnej mištičky cukrík.

Blahoželaní na papieri pribúdalo. Aj moje.
A ja som vysielala všehomíru poďakovanie za ľudí, ktorí sú schopní sa deliť. Nie o párcentové cukríky - ale o radosť. Nerada som z tej narodeninovej električky vystupovala do nepozitívneho sveta.

Všetko najlepšie, veľa zdravia a schopnosti množiť svoje šťastie, neznámy pán šofér bratislavskej električky č.8.

http://subova.blog.sme.sk/c/314673/Mam-narodky.html

...)...

Obrázok užívateľa

napísal 12128 príspevkov
Obrázok
http://www.cas.sk/clanok/237604/senzaci ... panky.html

Obrázok užívateľa

napísal 12128 príspevkov
Trochu haluz, ale pobavilo. :-)

http://zimanyi.blog.sme.sk/c/345381/Zamyslenie-nad-loksami.html

Zamyslenie nad lokšami

Predstavte si, že by ste boli doma zavretí s lokšami. Úplne sami, bez pomoci druhých, len tak, pohodení zoči voči týmto gastroprovokatérkam. A ešte k tomu plnených pečeňou. Ako sa brániť?

Ťažká to veda, najmä v sviatočných obdobiach spojených s neprekonateľným sviatočným hladom. Sviatočný hlad si predstavte ako studňu do ktorej hodíte kameň a on nikdy nedopadne. Teda presnejšie, on dopadne, len vy o tom neviete. Cez sviatočný hlad hádžeme do studne stále viac a viac kameňov v domnení, že nedopadli, až sa na nás spätne vysype vlečka so štrkom. Prejedanie je pravidelným sviatočným javom. Ľudia chodia na návštevy, navštevovaní ponúkajú návštevám a potom návštevy, kvôli dobrým mravom donesú návštevovaným navštívenku a takto dookola. Potom po príchode z návštevy, si návštevníci nájdu navštívenku od minulej návštevy a zjedia ju, aby sa nepokazila. Niekedy cez sviatky, keď si sadnete večer na balkón na sídliskách, môžete počuť špeciálny úkaz, ktorý sa nevyskytuje nikdy inokedy. Keď stíchne prúd áut a bežného behu mesta, počuť ochkajúcich prejedeníkov. Niektorí ochkajú len tak, už len zo sviatočného zvyku, ďalší zase ochkajú pri pohľade na ďalší tanier kapustnice, iní cestou na pohotovosť s boľavým žalúdkom. Keby ste si niečo priali pri započutom ochku, možno by sa vám to splnilo. Ale to som ešte neskúšal, či to takto funguje ako pri padajúcich hviezdach.

Ale späť k podstate témy. Ako sa brániť pred takými lokšami? Ako prvé ma napadá, že by mohla byť zriadená špeciálna bezplatná telefonická linka na ochranu ľudí pred chutnými lokšami. Bola by obsluhovaná ľuďmi, ktorý by pomáhali odvracať hrozbu ochkania zo zjedených lokší (m)orálnou telefonickou podporou. Museli by však byť pravidelne kŕmení, lebo hladní ľudia v tomto nepomôžu. A ešte by museli prejsť špeciálnym antilokšovým tréningom, lebo lokše sú návykové aj pre najedených. Niečo ako ľudia na protidrogových linkách. Ďalšou možnosťou je zakázať výrobu lokší zákonom. Keby neboli lokše, nebolo by pokušenie. Ale toto je tiež zradné. Z histórie vieme, že prohibícia nikdy úplne nezaberala. Ba čo viac, niekedy fungovala presne naopak, ako by mala. Predstavte si, že by vznikol čierny trh s lokšami. Mladí by sa chodili von baviť a niekto by im na rohu ulice pri diskotéke predával spod kabáta lokše. Alebo zvodným dievčatám by hádzali lokše do nápojov s tým, že tie by po nich ochkali z prejedenia a potom by ich unášali niekam preč. Ani toto nie je dobrý nápad.

Ako sa teda brániť? Nič ma nenapadá. Dnes som už dva krát z lokší ochkal.

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť