Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.10.2011 20:38:18   

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12133 príspevkov
A to som nespomenul možnosť dať niekoho len tak zastreliť

Tak a je zo mňa El Presidente. Vôbec neprekáža, že vládnem len jednému maličkému ostrovu, na ktorom žije iba 50 obyvateľov. Hlavne že mám tento titul.

Je to tropický raj, máme nádhernú pláž, sú tu stromy, príroda je v podstate nedotknutá a dokonca sú tu zrejme aj nejaké nerastné suroviny po ktorých poškuľujú zahraniční podnikatelia. No nič, ideme do práce.
Pôjdem navštíviť svojich farmárov, aby som zistil, či vyprodukujú dostatok jedla pre všetkých obyvateľov a keď od nich spokojne odchádzam, začnem rozmýšľať nad tým ložiskom železa, tam hore na kopci. Zrejme by sa to dalo predať nejakým kapitalistom, alebo možno aj komunistom, je mi to jedno komu, hlavne, nech za to zaplatí. Dám veci do pohybu, poviem mojim verným, nech nájdu kupca a predtým ako pôjdem spať, tak sa ešte poprechádzam po mojom ostrove.
Moji ľudia ma zdravia, niektorí preto, lebo si ma vážia a veria, že im budem dobre vládnuť, iní sa ma boja kvôli môjmu postaveniu a hlavne tej moci, ktorá s tým prichádza. Nech už na tú úctu majú akýkoľvek dôvod, páči sa mi to.
O niekoľko týždňov za mnou príde jeden z mojich verných, že našiel kupca pre našu rudu. No tak dáme stavať baňu. Keď sa postaví, prídu aj peniažky do štátneho rozpočtu. No, máme väčší prísun peňazí, tak čo s nimi? Mohol by som ich síce všetky nechať uložiť na môj účet vo švajčiarskej banke, ale asi niekto z mojich ľudí bude aspoň trochu vzdelaný na to, aby vedel, že za ťažbu prichádzajú štátu peniaze, a tak by asi bol minimálne otravný, ktovie či nie aj nepríjemný, či snáď nie dokonca nebezpečný.
Tak teda inak. Tieto peniaze musím minúť tak, aby boli prospešné aj pre môj ľud. Dnes ráno ako som sa zobudil, tak som si spomenul, že hoci od toho nemám ďaleko, nie som absolútny vládca všetkého. Nuž som sa rozhodol, keď už existuje ten Boh, že postavím kostol, založím cirkev. Aspoň naučím mojich ľudí ďakovať Najvyššiemu, za to, že im dal takého dobrého prezidenta, snáď sa tomu potešia.
Tak si znova raz obchádzam môj ostrov, idem okolo rozostavaného kostola, stretnem mojich baníkov, armádu či manažérov logistiky (šoférov) a prídem znovu na farmu. Dám sa do reči s jedným farmárom, už postarším pánom a ten mi hovorí, čosi o podnebí a že chce pestovať tabak, papáju či kávovník. Veľmi ma jeho reči nezaujímali, ale mal šťastie, že som dostal chuť na banán, a to dokonca takú, že som sa rozhodol odložiť kúpu nového nábytku do môjho paláca, a dať tieto peniaze jemu na stavbu ďalších fariem. Nezabudol som mu pohroziť, že ak jeho banány nebudú najchutnejšími banánmi na svete, tak ho dám uväzniť.
Keď prišli prvé banány, zistil som, že náš ostrov má skutočne najlepšiu pôdu na svete, farmár mal šťastie a vlastne ja tiež, lebo som ešte stále nepostavil väzenie. Dokonca ma prekvapil aj tým, že úroda je ešte väčšia ako predpokladal, a tak niečo z nej môžeme aj predať do zahraničia. A prídu ďalšie peniaze, možno aj na to väzenie.
A tak je tu myšlienka. Ak by mi tu imigrovali ďalší ľudia, mohol by som postaviť ďalšie farmy a mať viacej peňazí z predaja, postavil by som školu, priviedol by som turistov, bolo by aj na nemocnicu postavil továreň, založil hasičský zbor, vybudoval elektráreň, založil noviny....
... a potom, že videohry sú zabíjaním času.

http://kusnierik.blog.sme.sk/c/277113/A ... relit.html

:-D

Poslať 19.10.2011 13:30:00   

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5192 príspevkov
O Zininej nepamäti

Neviem, či aj vy toto poznáte: potrebujete niečo vedieť, tak sa opýtate. A Niekto vám odpovie. Ale vy to v tom momente zabudnete. No a tak sa to o chvíľu opýtate znova a Niekto vám znova odpovie. Zase to zabudnete. Opýtate sa a niekto vám povie: Zina, toto si sa ma už pýtala. A vy poviete: Dobre a aká bola odpoveď? A Niekto vám po tretíkrát odpovie. A vy to zase zabudnete. A na štvrtýkrát sa už pýtate takto: Počuj, ja viem, že som sa to už pýtala...

(Zina nemá ani za mak pamäti, ale má o tom veľmi milú historku.)

No, Zina chodí domov veľmi málo. Je to trochu zvláštne, lebo zase až tak ďaleko od Bratislavy nebýva. Ale ak by mala povedať pravdu, čo aj povie, tak sa jej proste nechce.
Raz som tak šla domov. Moja mama má špeciálny cit zavolať vždy presne vtedy, keď v našom meste vystupujem z autobusu. No a tak mi teda zavolala, že kde som a či nemám po ceste domov nejaký obchod. Mala som. Aj dva. Tak mi nadiktovala, čo mám kúpiť a ja som si ďalej vykračovala k domovu. Nielenže som zabudla, čo mám kúpiť, ale rovno som aj zabudla, že mám ísť do obchodu.
Zina kráčala po chodníku a cez cestu a pozerala si rodné mesto a trochu nerozumela, prečo sa tam odnaposledy znova cíti ako cudzinka. Prešla okolo bábkového divadla (zase hrajú to, čo som už videla, no dobre, pomyslela si) a kráčala a kráčala. No a potom zbadá tesko. Jasné, veď ja som mala niečo kúpiť. A Zina zamieri do teska.
Ale jasné, že som si nespomenula na to, čo mám asi tak kúpiť. Tak premýšľam... bolo to niečo do domácnosti, pravdepodobne, teda vlastne určite, nejaké potraviny. Tak vstúpim do potravinovej sekcie a spolieham sa na to, že ak to, čo mám kúpiť uvidím, tak to kúpim. A chodím po tých potravinách a chodím a odrazu mi len tak z ničoho nič docvakne, že som mala kúpiť vajcia a mlieko. Tak to kúpim, dopchám ešte do ruksaku, kamsi k špinavému prádlu a pokračujem v ceste.
Zina má tieto piatkové cesty do rodného mesta vlastne aj rada. Ráno ešte v škole pretrpí ateliér grafiky a potom sa vyberie na výpravu. Na stanici si dačo prečíta, potom trochu sama v sebe bojuje, aby bola tolerantná a nevadilo jej, že pri nej niekto sedí,lebo vie, že každý by mal niekde sedieť a ľudia nemôžu za to, že ona chce byť práve teraz sama. A potom kráča mestom a pozerá si výklady. Tak kráčala aj vtedy. Pozrela si fontánu, druhé divadlo, prešla okolo pošty, cez supernový most, až prišla na dlhočiznú a širokú ulicu, ktorá vedie priamo k ich domu.
A na konci tej dlhánskej ulice, hneď vedľa paneláku, v ktorom bývam, máme jednotu. A pri tej jednote som si spomenula, že mám niečo kúpiť. Ale nepamätala som si čo a ani či mi mama volala alebo písala alebo čo. Tak som si najprv pozrela prijaté správy, tam nič nebolo, tak som sa spoľahla na to, že si tie veci proste všimnem a hneď ich aj kúpim. Nebudem zdržovať, kúpila som mlieko a vajcia. A ako si to balím znova do ruksaku, zbadám, že som to už raz vlastne kúpila a spomeniem si na to, že som bola v tesku a ako som tam blúdila po tej potravinovej sekcii a tak.
Zina si vykračuje posledných pár metrov k svojmu vchodu a premýšľa, ako asi povie mame, že kúpila mlieko a vajcia dvakrát. Dôvod nadzásoby v domácnosti: Zina nemá pamäť.
Otvorím vchodové dvere, nastúpim do výťahu, stlačím štvorku, hľadám kľúče (čo asi, zabudla som ich v Bratislave), zazvoním, počujem mamu ako kráča k dverám, otvára, stojí medzi dverami, privíta ma. Ja vojdem dnu a ako sa vyzúvam, mama sa pýta:
"Zina, kúpila si ten chlieb a maslo?"
Nie, ale mám dve mlieka a dvojo vajec, odpovie Zina a myslí si toto: Zina, ty už si v úplných koncoch.
http://velickova.blog.sme.sk/c/278217/O ... amati.html

...co bude dievca robit o 20-30 rokov, nevedno...)))

Poslať 15.11.2011 23:44:19   

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Aj take sa stava. . . :-D
_____

Moja snaha robiť dobré skutky nepozná žiadne obmedzenia. Hneď ako vycítim príležitosť, idem do toho. Niekoľko dní, po dôslednom zvážení situácie som sa ráno ticho zakrádal chodbou.

Spred dverí mojej susedy som bral vrecia so smetím, vždy keď tam boli a tie som vyhadzoval do kontajnera. Mal som skvelý pocit, že konám dobrý skutok. Určite si to všimla a bola milo prekvapená, že jej niekto neznámy nezištne pomáha. Škoda, že ma raz ráno odhalila, napriek mojej snahe ostať v utajení. V to tmavé ráno, keď som bral smeti, otvorila dvere. Do lúča svetla z jej bytu, zašepkala; to ste vy...? Aj ma pochválila, o mojej činnosti sa zmienila. Vo výťahu, svojmu psíkovi, keď sme sa spolu viezli. Ale.
Ak v kuchyni do koša vyhodíš odrezky z mäsa a ošúpeš cibuľu, časom to začne byť cítiť. Keď prihodíš ohryzok z jablka a niečo neznáme, aróma začne byť nezlučiteľná s kuchynským prostredím. Nechce sa ti hneď, vyhodiť ich, dáš ich možno na balkón, možno s pokrčeným nosom pred byt na chodbu. Pred dvere s nimi, kým si na ne nájdeš čas. To, že sa z nich šíri smrad sa javí nepodstatné. Ráno ale sused odchádzal z bytu a ostal zaskočený tvojou odpadkovou úprimnosťou. Chcel ti to povedať, čoby nie. Napínalo ho k rozhodnutiu, že niekedy, keď sa bude vracať z práce, ti to pekne vyklopí.
Nepovedal som jej nič, rola Timura sa mi celkom zapáčila. Hoci po prezradení mojej identity, zmenil som sa na bežného likvidátora smetí. Stále som však dúfal, že pochopí a vrece s kontaminovaným obsahom už nikdy neuvidím. Dočkal som sa však jedného rána prekvapenia. Smeti položila priamo pred moje dvere, v snahe uľahčiť mi moje poslanie.

http://marian.blog.sme.sk/c/280671/Timu ... uzina.html

Poslať 15.11.2011 23:54:35   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 16:11:56
napísal 6474 príspevkov
Jeden aktuálny:

Babka stratila bombarďáky. Hľadala ich, až napokon ich našla v záhrade zavesené na strome. A pri nich bola cedulka:
Včera boli osraté,
dneska sú už opraté.
Timur a jeho družina.
:D

Poslať 15.11.2011 23:58:42   

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Ty si teda. . .cosi podobne je aj v diskusii pod clankom. . . ;-)

Poslať 16.11.2011 0:01:18   

Obrázok užívateľa

od 26.06.2007 16:11:56
napísal 6474 príspevkov
Diskusiu som nečítala, ten vtip je starý ešte za komunizmu. :D

Poslať 22.12.2011 18:42:42   

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Niečo o predsavzatiach

Otvoril som svoj denník, do ktorého si pravidelne od sedemnástich rokov píšem svoje významné životné udalosti. Nalistoval som posledné záznamy na strane dva. Rozhodol som sa, že si určím, aj poznačím predsavzatia na ďalší rok.

Lebo predsavzatia treba mať a je to tak dôležité, ako ich nemať. Hneď na úvod sa sám sebe zaväzujem, že vrátim všetky peniaze a knihy, čo som si kedy požičal. Napísal som stručný zoznam mien, na ktoré som si letmo spomenul, aj s patričnou komoditou. Pokračoval som v písaní na strane sedemdesiatštyri, kde som začal značiť tituly kníh a ich majiteľov.
Poznačil som si i drobné ciele, ktorých naplnenie by ma uspokojilo a ktoré považujem za dôležité. Keďže už šikovne píšem na klávesnici počítača dvoma prstami, naučím sa troma. Tiež sa zbavím zvyku ťukať na klávesu medzerníka, nezvyšuje to rýchlosť počítača. Vyhodím smeti hneď ako to bude možné. Naučím sa japonsky a prečítam návod k tomu niečomu, čo som dostal k narodeninám pred troma rokmi, aby som zistil čo to je, pretože neviem načo to slúži, no je to celkom pekné.
A uviedol som aj podstatné méty, ktoré bude ťažšie realizovať. Začnem zas fajčiť. Kúpim si popolníky a farebné zapaľovače. Naučím sa konečne šlukovať a robiť z cigaretového dymu kruhy, lebo sa mi to páči. Prestanem držať diétu, lebo tie posledné tri dni na sójových klíčkoch a pokrájanom kapustnom liste sa už nedá vydržať. Nakúpim klobásy vo Veľkom Mederi, v počte sedem metrov a každý deň zjem niekoľko centimetrov. Prestanem športovať, pravidelne behávať za každého počasia na školskom ihrisku. Už som tým deťom čo tam sedia a fajčia na smiech, a tiež už som neúnosne vyšportovaný. Už sa začínam páčiť sám sebe a to je neznesiteľné..

:-D

http://marian.blog.sme.sk/c/284039/Niec ... tiach.html

Poslať 28.12.2011 22:27:33   

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Obrázok

Poslať 06.01.2012 16:02:15   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
Traja králi

Dnes slávime sviatok Zjavenia Pána alebo ľudovo nazývaný Sviatok troch kráľov. A tak som si aj ja spomenula na mojich troch kráľov, ktorí mi priniesli dary. Lebo všetci máme pri sebe "mudrcov", ktorí prinášajú dary. Ale záleží na každom z nás.

Bolo to v advente a ja som ležala chorá. Hnusný angínový vírus. Angínu som nemala od piatich rokov a tak ma to nejako zmohlo. Týždeň som ležala ako snop na poli a potom ma zodvihol telefonát. "No, choroba, prídeme ťa pozrieť!" A tak som sa potešila a zároveň prinútila vstať z postele. Moji králi totiž neboli z východu ako tie biblické postavy. Moji "králi" mali prísť zo západu a to vlastne z jedného konca našej republiky na jej koniec.
Prišli. A priniesli aj dary. Tak ako biblickí mudrci, aj títo moji priniesli to, čo mali, celé ich bohatstvo. Najmladší priniesol pokoj  - bola som u neho na spovedi. Nakoľko sa poznáme desať rokov, vie dobre poradiť a usmerniť. Ten ďalší priniesol trpezlivosť. Napriek svojej chorobe mi ukázal, že dá sa žiť aj so zranením, že netreba o tom veľa hovoriť, analyzovať. Jednoducho je potrebné prijať situáciu a občas sa nebrať vážne. To všetko znášať trpezlivo, aj napriek vlastnej nevládnosti. Treti. No, môj tretí kráľ bol ako vždy - originálny. Doniesol mäso zo zabíjačky - klobásy zo Šeherezády a Onura, s prísľubom, že Sultán má už 30 kg a o pár mesiacov z neho tiež niečo bude :-) . Samozrejme, aj tento kráľ priniesol duchovný dar - dar priateľstva.
A tak som si opäť po dlhej dobe pripomenula to, čo človeku v živote chýba - pokoj, trpezlivosť a priateľstvo. Tri vzácne dary, na ktoré človek pri povinnostiach zabúda. A je dobré mať troch kráľov, ktorí tieto dary opäť do života prinesú.
Nepochybujem, že každý z nás má takýchto kráľov. Niekedy sa len netreba zľaknúť prijať ich a otvoriť srdce pre ich dary.
Venované Gašparovi, Melicharovi a Baltazárovi. (M+M+D)
sestra Hermana, piatok 6. januára 2012

http://hermana.blog.sme.sk/c/285252/Traja-krali.html

Poslať 28.03.2012 14:43:50   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
http://krimi.cas.sk/clanok/220248/ruvac ... ostom.html

...")...

Poslať 01.04.2012 21:02:05   

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
http://www.aktuality.sk/clanok/204111/n ... -historie/

Poslať 18.04.2012 23:37:44   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
„Bol som ťažký alkoholik. Aj na nákladnom aute som jazdil opitý. Raz sa ma moja priateľka spýtala, kedy s tým skončím. Dakedy hádam, povedal som jej. Ale potom mi to nedalo. Zobral som do ruky kríž s Ježišom a prisahal som, že už nikdy nebudem piť...“ Muža, ktorý mi svedčil o Božej láske tak hmatateľným spôsobom som stopol dnes, keď som išiel pešo z návštevy jedného môjho priateľa...

„Lenže na druhý deň po jednej zbabranej situácii som mal pokušenie hneď ísť piť. Bolo to blízko a už som si aj v hlave hovoril, koľko veľa toho vypijem. Stál som takmer pri tej krčme, keď v mojom srdci zaznel hlas a ja som si sadol na zastávku a čakal som autobus miesto toho, aby som šiel do krčmy. Odvtedy vôbec nepijem. Boh mi pomohol.“

Slová, ktoré ma chytali za srdce. Boh opäť do mojej cesty poslal človeka, ktorý mi tlmočil Ježišovu lásku svojimi slovami, ale hlavne životom.

„Zamrzol som na vojne. Bol som takmer mŕtvy a zažil som ten tunel. To krásne svetlo, to sa nedá ani opísať. To bolo viac ako všetko šťastie. Keby Ťa naspäť volal hocikto, nechcel by si ísť na zem, také je to krásne. Keby Ti dali celý svet k nohám, nechcel by si ho, také je to svetlo úžasné.“ A potom mi dodáva, „lenže zobudil ma naspäť jeden kamarát, ktorý začal nado mnou plakať. Len čom ma prebral hovorím mu: Prco, ja Ťa asi zastrelím...“
Muž, ktorý pracuje s ľuďmi a svojou úprimnosťou si získal i moje srdce...
„Jediné na čom záleží, je Pán. Jedine kvôli nemu sa oplatí žiť.“

Ďakujem, priateľu a dúfam, že sa zasa stretneme u nás na káve, ako sme už aj dohodli.

Želám vám pekný večer, pokojnú noc i krásny nový deň, priatelia.
http://flamik.blog.sme.sk/c/296560/Pokoj-v-dusi.html

Poslať 24.04.2012 17:21:58   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3711 príspevkov
Ak budeš mať pocit, že Boh s tebou nič nedokáže, spomeň si, že...
Noe sa občas opil do nemoty.
Abrahám bol príliš starý.
Sára bola neplodná.
Izák bol prehnane dôverčivý.
Lea bola ošklivá.
Jozef Egyptský prežil ťažké šikanovanie.
Mojžiš bol zranený z detstva a bol agresívny.
Gedeon mal strach a chcel utiecť.
Rachab bola prostitútka.
Jeremiáš a Timotej boli príliš mladí.
Dávid mal na konte cudzoložstvo a úkladnú vraždu.
Jonáš utiekol pred Pánom.
Noemi bola vdova.
Jób prišiel o rodinu, majetok a prepadol depresii.
Ján Krstiteľ bol bezdomovec a jedol hmyz.
Svätý Jozef zvažoval, že Máriu prepustí.
Panna Mária občas nechápala, ako to Boh myslel.
Ježiš v puberte utiekol rodičom a ešte sa čudoval, čo majú za problém.
Učeníci zaspávali pri modlitbe.
Peter sa vystatoval a potom zaprel Krista.
Marta bola tak trocha vorkoholička.
Jej sestra Mária nebola zasa veľmi aktívna.
Mária Magdaléna bola prostitútka a pritom ešte aj posadnutá.
Žena zo Samárie bola niekoľkokrát rozvedená a žila neviazane.
Zachej bol malý a zakomplexovaný a živil sa daňovými podvodmi.
Pavol bol cholerik a občas neudržal jazyk za zubami.
Timotej mával žalúdočné ťažkosti.
Prvý svätorečený bol lotor po pravici.
... tak sa nezľakni, keby Boh počítal aj s tebou!

Poslať 24.04.2012 17:23:59   

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18265 príspevkov
... a legionar je strasne nedovercivy :)
To len, keby sa ten zoznam zdal niekomu kratky ...

Poslať 24.04.2012 17:32:44   

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3711 príspevkov
Uznávam sú aj iné prípady.
Vďaka za doplnenie. :-)
Ja pridávam do zoznamu ešte Lazára, ktorý bol mŕtvy...

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť