Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5192 príspevkov
...mozes byt, cim chces. Uz neviem, kto to povedal, ale nie je to tak celkom pravda. Konkretne ja som v mnohych zivotnych situaciach nadobudla opacnu skusenost. Ak mam byt presna, tak opak ma dve roviny.
Prva - nemozem byt, cim chcem - chcela som pilotovat lietadlo, no nemam k tomu dispozicie a v sucasnosti to uz ani nechcem.)
Druha - mozem byt, cim ani velmi nechcem - s tym sa stretavam castejsie. Tak napriklad som sa stala (neumyselne) ciernym pasazierom, tercom utoku satanistov, pravidelnym hriesnikom - lebo faza vyssieho stupna lenivosti, ked sa mi nechcelo hresit, je uz prec - poucne obdobie, raz za 4 - 5 rokov som volic a prakticky po cely zivot som pre urady fyzicka osoba. Toto oznacenie ma trochu drazdi, ale zvykla som si.
Teraz som vsak nadobudla novu skusenost, aj oznacenie a priznam sa, mam zmiesane pocity. Sprevadzala som istu priatelku na sudne pojednavanie. Ked sme vosli do miestnosti, sudca sa ma opytal.
- A vy ste kto?
Prokurator
- Ste verejnost?
Bolo nas tam pat. Sudca, prokurator, zapisovatelka, moja priatelka ako ucastnicka konania a - verejnost.
Julo Satinsky v jednej svojej uvahe dumal nad tym, kto je pracujuci lud a ako asi vyzera. Nedospel k nicomu konkretnemu, pracujuci lud je vraj len pojem.
Ja som o verejnosti - sirokej ci uzsej - uz vela pocula, no az teraz viem, co si mam pod tym pojmom predstavit. Damy a pani, verejnost som JA...))

Poslať 09.02.2010 16:59:00   

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Anuk, potesilo ma ze sme tu VEREJNOST konecne objavili aj ked sa stale skryva za nickom.

Snad to bude tym, ze je teraz mozno siroka.
Predpokladam, ze keby bola uzsia zverejnila by sa radsej, povedzme v lete po patricnej strave a vydatnejsej pohybovej cinnosti.

Kdekto sa za nu vydaval v minulosti, vystupoval ako VPN ale nedopadlo to celkom podla predstav verejnosti.
Asi toho bolo na jednu verejnost aj dost. Takze chapem ten tuseny unik za polarny kruh, Anuk. Ale vitaj doma! Verejnost, tes sa, ze ta nevykazali zo sudnej siene. Takze mozeme pripustit aj to, verejnost, ze si pripustna pokial si jedna a si jednotna. Je to nakoniec vyhoda, nemoze sa ti tak lahko prihodit nejake rozdvojenie pripadne az rozhojnenie osobnosti. Aj ked ani toto ta neochrani od pripadneho hlasovania samej proti sebe. No ale to sa este len ukaze ci si preficana (citaj prefikana ) alebo protificana.

Poslať 09.02.2010 19:31:27   

od 10.10.2008 15:40:10
napísal 667 príspevkov
:lol:

Poslať 09.02.2010 22:47:19   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...byt verejnostou nie je ktovieco. Moja vyssie opisana skusenost - verejnost nemoze sediet, kde chce, ale kde jej dovolia. Pocas konania nesmie nic povedat.
- Vy ste verejnost, nemate pravo hovorit.
To bolo na sude. Ale pytam sa - je to v beznom zivote inak?
Radsej budem stara dobra fyzicka osoba s pravami - nech uz su ake chcu, ako bezmocna verejnost, ktora sa smie len prizerat...

Poslať 09.02.2010 22:57:58   

napísal 5702 príspevkov
Citácia:
Pocas konania nesmie nic povedat.
Ale ked dokonaju, tak moze aj odist aj byt ticho. Ozaj a ked mal prokurator s advokatom stvanaty dialog mohla si zatlieskat?

Poslať 09.02.2010 23:06:11   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...nebolo comu. Ja aj tak nie som ten typ, co tlieska...)

Poslať 09.02.2010 23:24:23   

napísal 5702 príspevkov
Cesi su hlavicky, uz si to u nas asi vsimli na nasej verejnosti a natocili film Jedna ruka netleska. Mozno stali z boku a druhu nebolo vidno, dufam ze mas obe.

Poslať 09.02.2010 23:44:03   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...ked mal moj ocko 5 rokov, skoncila vojna a do dediny prisli ruski vojaci. Deti sa k nim nahrnuli, jeden z vojakov zdvihol maleho chlapca (mojho ocka) na ruky a pytal sa, ci aj on raz bude vojakom.
"Ano," odpovedal chlapec.
"A koho ty budes strielat?" pyta sa vojak.
"Rusov!" vyhrkol stastne moj buduci otec..
Starka o tom casto rozpravala, vraj sa bali, aby ich na mieste nepostrielali, ale nastastie to vojaci vzali s humorom...

Poslať 10.02.2010 9:27:30   

napísal 5702 príspevkov
:lol: Je to nadherne ale o drzku.

Poslať 10.02.2010 15:41:06   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...blizi sa postne obdobie a to si vzdy spomeniem na prihodu, ktora ma rozosmeje v nespravnom case na nespravnom mieste - v kostole pocas omse, ked...
...podnapity muz sa vracal neskoro vecer domov. Celou cestou hlasno vyspevoval vsetky svoje oblubene ludovky, a ked sa blizil k svojmu domu, zena ho zacula. Nahnevana vybehla z dvora na cestu muzovi oproti a skrikla nanho.
- Jano! Ved je post!
Muz svoju oblubenu pesnicku o talianskej zemi prerusil, nadychol sa a spustil.
- Ku kriiizu svateeemuuu chod kreeestaneee...))

Poslať 11.02.2010 16:00:10   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...pred par mesiacmi zomrela bratova svokra. Za posledne roky, kym neochorela, byvala u dcery a starala sa najma o najmladsiu vnucku, kym boli rodicia v praci. Ked ochorela a lezala v nemocnici, pre malu vnucku bolo nepochopitelne, ze je starka tak dlho chora. Po troch mesiacoch sa starka odobrala na vecnost. Bolo to pre nu vskutku vyslobodenie. Pohreb mala nadherny, takto nejako by som si predstavovala aj moj vlastny. Mala vnucka sa dlho k celej veci nevyjadrovala. Vysvetlili sme jej, ze starka odisla do neba, vedela, ze ju ulozili do hrobu, ale vysvetlila si to po svojom. Minuly tyzden z nicoho nic vtrhla do kuchyne a netrpezlivo zahlasila.
- Mami, dokedy bude ta moja stalka v tom hlobe? Uz je zdlava, nech uz plide domov...

Poslať 11.02.2010 23:26:54   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...asi pred tromi rokmi cez leto prisla na prazdniny moja vtedy 8 rocna neter. Raz som s nou zasla na navstevu k priatelke, ktora ma deti, aby sa spolu trochu zahrali. Priatelkyn manzel bol prave doma a chystal sa na pohreb. Nikto blizky im neumrel, on tam siel ako organista a doma si este predtym vsetky spevy precvicoval na klaviri, robi to vzdy, ked ma ist hrat. Neter ma hudbu rada a to sa prejavilo o nieco neskor, ked som ju zastihla, ako sa hra s barbiedomcekom priatelkynej dcery a pritom si veselo pospevuje.
- Uz ma obklucili trala la la laaa...)

Poslať 14.02.2010 18:31:04   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...dcera mojej kamaratky (Janka) oslavovala siedme narodeniny a pozvala na oslavu spoluziacku Leiku. Kedze byvaju daleko od seba a Leiku k nim nemal kto doviezt, otec oslavenkyne sadol do auta - starsej favoritky - a spolu s dcerkou siel vyzdvihnut hosta. Pozvane dievca pochadzalo z onakvejsich pomerov, co sa prejavilo aj v rozhovore dievcat, ked sa viezli domov. Leika uz pri nastupovani trochu povysene pokukovala po aute a po chvili povedala.
- Moj ocko ma novy opel.
Janka chvilu nevedela, co povedat, no vtom jej zaziarili oci a vitazoslavne zvolala.
- A moj dedko ma vcely!...)

Poslať 15.02.2010 10:45:07   

od 10.10.2008 15:40:10
napísal 667 príspevkov
Anuk
Uz ma obklucili trala la la laaa...)
by si neverila ale tuto pesnicku si i ja rad prespevujem no a pochytili to po mne aj moje deti :wink:

Poslať 15.02.2010 11:18:09   

Obrázok užívateľa

napísal 5192 príspevkov
...pallo, mne to vzdy pride na um akurat na pohrebe, ked ju zacnu spievat, musim sa premahat, aby som sa nerozosmiala. Nemam rada tu piesen a kym umriem, necham instrukcie, aby sa na mojom pohrebe nespievala...)

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť