Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.10.2022 7:54:57   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 4261 príspevkov
misojogi píše:
Igor ma riesenie
Alkohol za volantom: Matovič navrhuje, aby auto prepadlo štátu
Náhodou mne by sa to páčilo. AK niekto šoféruje s viac ako 1 prom. nemá čo mať auto. je vtedy vysoká pravdepodobnosť že niekoho zabije.

Iná je praktická stránka veci. Nie je na to zákonný rámec. Asi by to narazilo aj na ústavnom súde. A pretože poslanci veselo jazdia pod vplyvom ani to neodsúhlasia.

V každom prípade opitých vodičov pribúda a niečo s tým treba urobiť - čo tak 1 rok natvrdo bez súdu rovno z auta do basy? Ale to by asi tiež neprešlo lebo by bolo treba zmeniť niekoľko zákonov.

Poslať 04.10.2022 8:02:40   Re: co sa nikam inam nehodi

od 13.04.2021 7:28:26
napísal 1778 príspevkov
misionar3 píše:
V každom prípade opitých vodičov pribúda a niečo s tým treba urobiť - čo tak 1 rok natvrdo bez súdu rovno z auta do basy? Ale to by asi tiež neprešlo lebo by bolo treba zmeniť niekoľko zákonov.
Predstava, ako Boris Kollár niečo podobné odhlasuje je na úrovni scifi.
On je síce taký obhajca obyčajných ľudí a pomáha ľuďom, ale... odtiaľ potiaľ. Teda jedine, ak by tam bola nejaká výnimka pre poslancov a ich kamarátov...

Poslať 04.10.2022 8:09:42   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4261 príspevkov
jery1 píše:
misionar3 píše:
Predstava, ako Boris Kollár niečo podobné odhlasuje je na úrovni scifi.
On je síce taký obhajca obyčajných ľudí a pomáha ľuďom, ale... odtiaľ potiaľ. Teda jedine, ak by tam bola nejaká výnimka pre poslancov a ich kamarátov...
žial máš pravdu a preto to v SR vyzerá tak ako to vyzerá

Poslať 04.10.2022 11:17:30   Re: co sa nikam inam nehodi

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 24644 príspevkov
misionar3 píše:
misojogi píše:
Igor ma riesenie
Alkohol za volantom: Matovič navrhuje, aby auto prepadlo štátu
Náhodou mne by sa to páčilo. AK niekto šoféruje s viac ako 1 prom. nemá čo mať auto. je vtedy vysoká pravdepodobnosť že niekoho zabije.

Iná je praktická stránka veci. Nie je na to zákonný rámec. Asi by to narazilo aj na ústavnom súde. A pretože poslanci veselo jazdia pod vplyvom ani to neodsúhlasia.

Problemom je, ze MAJITEL a VODIC nemusia byt (a casto ani nie su) totozne osoby.
Ta basa je mozno priechodnejsia.
Este by to mohlo byt aj odstupnovane:
1. Sposobenie havarie: Pocet promile * 1 rok natvrdo. :lol:
2. "Iba nafukanie pri kontrole": Pocet promile * 500e pokuta.

Poslať 05.10.2022 7:38:08   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 5207 príspevkov
legionar píše:
https://domov.sme.sk/c/23023429/nehoda-zochova-bratislava.html

5 zabiti z nedbalosti za pritazujucich okolnosti (=alkohol za volantom, vysoka rychlost v obci) - a on dostane iba 12 rokov ?

Podla mna pricinou ani nebol ten alkohol, ale egoizmus, pycha a papalastvo - JA si mozem dovolit soferovat opity, JA si mozem dovolit soferovat po Blave rychlo, JA som borec, ktory vsetko zvladne a nic sa mi nemoze stat ...

Proste - problem s "nadludmi" ... :roll:
Neviem, môže vyššie spoločenské postavenie byť priťažujúcou okolnosťou?

Poslať 05.10.2022 7:42:53   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 24644 príspevkov
teta píše:
legionar píše:
https://domov.sme.sk/c/23023429/nehoda-zochova-bratislava.html

5 zabiti z nedbalosti za pritazujucich okolnosti (=alkohol za volantom, vysoka rychlost v obci) - a on dostane iba 12 rokov ?

Podla mna pricinou ani nebol ten alkohol, ale egoizmus, pycha a papalastvo - JA si mozem dovolit soferovat opity, JA si mozem dovolit soferovat po Blave rychlo, JA som borec, ktory vsetko zvladne a nic sa mi nemoze stat ...

Proste - problem s "nadludmi" ... :roll:
Neviem, môže vyššie spoločenské postavenie byť priťažujúcou okolnosťou?
To som ale nepovedal. :)
Povedal som, ze "pricinou bol ...".

Riesenie je v poctivom pravnom state, kde pravo plati na vsetkych rovnako.
Aj na papalasov, aj na poslancov ...

Poslať 05.10.2022 10:25:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 22931 príspevkov
Citácia:
dovol aby som sa zasmial
:loool:

Poslať 05.10.2022 12:19:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4261 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
dovol aby som sa zasmial
:loool:
neviem čo ti je smiešne? sú štáty kde to platí - napr švajčiarsko. Okrem toho ak v slušnom štáte papláš niečo vyvedie sám odstúpi a kajá sa.

Poslať 05.10.2022 14:35:47   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 24644 príspevkov
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/filipiny-loterie-podezrela-cisla-rekordni-pocet-vitezu.A221005_142631_zahranicni_tbr

Toto teda poriadne smrdi ... :lol:
Ale, pokial su tam taki sialenci, co roky podavaju taketo rady ... :roll:

Poslať 05.10.2022 18:56:38   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 22931 príspevkov
Citácia:
neviem čo ti je smiešne? sú štáty kde to platí - napr švajčiarsko. Okrem toho ak v slušnom štáte papláš niečo vyvedie sám odstúpi a kajá sa.
smiesne mi je to kde sme my a kdeje Svajciarsko
my sme dzamahirija a gubernia
mas pocit ze u nas plati pravny stat ? nuz samotna tato myslienka u mna vyvolava smiech cez slzy tak velmi sme od nej vzdialeni .... preto sa smejem ,.,,

Poslať 06.10.2022 10:56:04   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4261 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
smiesne mi je to kde sme my a kdeje Svajciarsko
my sme dzamahirija a gubernia
mas pocit ze u nas plati pravny stat ? nuz samotna tato myslienka u mna vyvolava smiech cez slzy tak velmi sme od nej vzdialeni .... preto sa smejem ,.,,
Ty musíš zakždým niečo zapotiť aj ked celkom od veci a potom sa sám strápňuješ. Presne tam bolo "Riesenie je v poctivom pravnom state, kde pravo plati na vsetkych rovnako." A tebe to je smiešne? Je niekoľko možností napr: 1. nevieš čítať s porozumením, 2. Súčasný stav ti vyhovuje, ....

Poslať 06.10.2022 11:05:09   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 22931 príspevkov
Citácia:
Presne tam bolo "Riesenie je v poctivom pravnom state, kde pravo plati na vsetkych rovnako." A tebe to je smiešne?
je mi to smiesne lebo viem ako to dopadne na Slovensku, presne tak ako vzdy .....

Poslať 06.10.2022 11:34:32   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 4261 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Presne tam bolo "Riesenie je v poctivom pravnom state, kde pravo plati na vsetkych rovnako." A tebe to je smiešne?
je mi to smiesne lebo viem ako to dopadne na Slovensku, presne tak ako vzdy .....
Stále nechápeš že neide o to ako to dopadne (alebo mohlo by dopadnúť ) na Slovensku, ale o princíp. A tebe je smiešny ten princíp!!!!!

Poslať 06.10.2022 11:40:03   Re: co sa nikam inam nehodi

Obrázok užívateľa

napísal 22931 príspevkov
Citácia:
A tebe je smiešny ten princíp!!!!!
ako vies co mi je smiesne? vies citat myslenky?
mne je smiesna realizacia principu na Slovensku plus smutok z toho ze je to nerealne u nas - vyjadrujem to smiechom cez slzy ako Gogol

Poslať 06.10.2022 12:31:54   Re: co sa nikam inam nehodi

napísal 24644 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
A tebe je smiešny ten princíp!!!!!
ako vies co mi je smiesne? vies citat myslenky?
mne je smiesna realizacia principu na Slovensku plus smutok z toho ze je to nerealne u nas - vyjadrujem to smiechom cez slzy ako Gogol
Ak nechces, aby sme Ti "citali myslienky", tak NEPIS. :lol:
Lebo napisana veta vacsinou BYVA vyjadrenie nejakej myslienky.
Pravda, u niektorych jedincov to neplati - u tych, co pisu hovadiny "bezmyslienkovito" ... :lol:

[ Príspevkov: 796 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Ďalší

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť