Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Voľná diskusia

[ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
Poslať 14.11.2017 20:04:08   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1322 príspevkov
Michal Kováčik píše:
Áno, majú nejakú momentálnu hodnotu, podľa toho, na koľko si ju účastníci trhu cenia.
Len mám dojem, že okrem pár najrozšírenejších kryptomien, ostatné majú hodnotu mizivú a vzhľadom k vzniku stále ďalších a ďalších takýchto kryptomien, obávam sa, že ani veľmi neporastie. Na druhej strane konkrétne Bitcoin mi pripadá, že jeho cena je vyhypovaná špekuláciami, a kedykoľvek môže kruto padnúť, a naviac práve Bitcoin je pre malé transakcie rozumne nepoužiteľný. Uznávam však, a to som aj napísal, že niekomu môžu kryptomeny byť výhodné dostatočne na to, aby ich používal.

Zatiaľ čo napr. zlato či drahé kamene alebo iné komodity majú aj svoju podkladovú hodnotu, založenú na ich potrebe v priemysle či klenotníctve. Pri zlate to samozrejme nie je 100 % súčasnej ceny, ale zlato nikdy nepadne celkom na nulu (ak sa nevynájde replikátor hmoty ako zo Star Treku). Ale osobne nemám ani zlato. Prevažnú väčšinu úspor mám v eurách na bežnom účte. Aj tak, ak by došlo k veľkému pádu eura, tak by to bola len malá nepríjemnosť oproti ostatným veciam, s ktorými by to muselo byť spojené...
Napr na rýchlosť transakcíí máš Ripple. Prečítaj si o ňom. Bitcoin je na iné účely. Mimo toho či je cena vyhypovaná na tom nezáleží. Podstatné je, že kryptomeny sú na svojom začiatku. Teraz ich ešte nepoužíva priemerný človek bežne. Akonáhle sa toto stane rýchlo sa očistí trh o zbytočné kryptomeny a ostanú tie užitočné. Proste sa tam prejaví silná selekcia. Jeden výrok sa mi v tomto páčil: "vďaka emailu sa výrazne znížil objem fyzickej pošty (myslím obálky s textom), vďaka kryptomenám sa výrazne zníži objem papierových peňazí" Napr. na tom rippli čo som ti spomenul už som ho používal sa mi páči to, že transakcie v tejto mene prebehnú ihneď. Resp delay je max minúta dve do celého sveta. Teraz si vezmi ako dlho trvajú prevody cez banky + obrovské poplatky.

Poslať 15.11.2017 9:21:43   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
a kde si môžem kúpiť chlieb za nejakú kryptomenu?

Poslať 15.11.2017 22:16:03   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
a kde si môžem kúpiť chlieb za nejakú kryptomenu?
Ehm? Tu máš mapku miest kde sa dá kupovať za kryptomeny:
https://coinmap.org/#/world/39.74098636/24.21386719/4
Mimo toho tu máš bližšie informácie o kryptomenách: http://www.euroekonom.sk/financie/kryptomeny-a-virtualne-peniaze/
Niečo o Rippli: http://www.euroekonom.sk/financie/kryptomeny-a-virtualne-peniaze/ripple-xrp/

Poslať 16.11.2017 8:28:14   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
Super, akurát si mi potvrdil že kryptomeny sú skôr hračka ako reálny nástroj platby a už vôbec nie užitočný na každodenné použitie alebo ako plnohodnotná náhrada fiat meny. V mape kde je mžn= platiť kryptomenami som nenašiel jedinú predajňu potravín Teda na moju otázku kde si môžem za kryptomenu kúpiť chlieb si mal poctivo odpovedať : NIKDE

A článok o kryptomenách som si prečítal tiež. Zaujímavé je toto:
Medzi hlavné a závažné nevýhody kryptomien patria:

vysoká volatilita – Nie je nezvyčajné aby cena kryptomien narástla, alebo sa znížila aj o 10% a viac v priebehu jedného dňa.
bezpečnosť – Údaje k Bitcoin peňaženkám môžu byť ukradnuté a sú terčom hackerov. Obchodovanie cez regulovaných brokerov umožňuje tento risk minimalizovať.
nenávratnosť – Ak sa omylom pošlú Bitcoiny na nesprávnu adresu, sú nenávratne stratené. (Zdroj: Akoobchodovat.sk)

Ďakujem neprisím

Poslať 16.11.2017 15:11:16   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
misionar3 píše:
Super, akurát si mi potvrdil že kryptomeny sú skôr hračka ako reálny nástroj platby a už vôbec nie užitočný na každodenné použitie alebo ako plnohodnotná náhrada fiat meny. V mape kde je mžn= platiť kryptomenami som nenašiel jedinú predajňu potravín Teda na moju otázku kde si môžem za kryptomenu kúpiť chlieb si mal poctivo odpovedať : NIKDE

A článok o kryptomenách som si prečítal tiež. Zaujímavé je toto:
Medzi hlavné a závažné nevýhody kryptomien patria:

vysoká volatilita – Nie je nezvyčajné aby cena kryptomien narástla, alebo sa znížila aj o 10% a viac v priebehu jedného dňa.
bezpečnosť – Údaje k Bitcoin peňaženkám môžu byť ukradnuté a sú terčom hackerov. Obchodovanie cez regulovaných brokerov umožňuje tento risk minimalizovať.
nenávratnosť – Ak sa omylom pošlú Bitcoiny na nesprávnu adresu, sú nenávratne stratené. (Zdroj: Akoobchodovat.sk)

Ďakujem neprisím
Papierové peniaze nepodliehajú zmene kúpyschopnosti, že? Napr inflácia, hyperinflácia atď? Nemusí sa to korigovať, že? Nezničilo to celé štatý, že? Kryptomeny musia ešte trošku vyzrieť. Lenže rozdiel pri kryptomenách je ten, že to nekoriguje centrálna autorita. Teda závisí to od druhu kryptomeny ale ak sa bavíme od bitcoine tak tam nie je za tým nejaká inštitúcia čo určuje hodnotu. Internet banking ešte nikdy nevykradli? Ani banky? Ani peňaženku nikdy nikomu neukradli? Ako to, že teda používaš peňaženku? Alebo internet banking alebo banku? A keby si sa trošku zamyslel tak kryptomeny sú vyvíjajúca sa technológia... Aj cez internet sa nedalo kedysi telefonovať a hľa ono to existuje. :o Už sú obchody čo predávajú v bitcoinoch. To, že to nerobia ešte pekárne dokazuje čo? V čom je problém? Chvíľku aj trvá kým sa technológia presadí. A vôbec si nepochopil prečo sú stratené ak ich pošleš inam. To je jeden z mechanizmov ochrany. Aby sa nedalo multiplikovať bitcoiny v obehu využitím bugu. A keď už sme pritom v bitcoin peňaženkách sa nikdy nedrží veľká hotovosť. Pretože to by bolo niečo také akoby si ty po meste behal s peňaženkou plnou 500 euroviek a trčali by ti z vrecka na rifliach. Myslíš si, že by sa nenašiel niekto kto by sa pokúsil Ťa okradnúť? Na držanie bitcoinu vo veľkej hodnote sú aj bezpečnejšie spôsoby ako nano ledger s/blue, trezor, keep key atď. Odsúdil si jednu z najmodernejších technológii na základe polovičatých informácii. Tvoja vec. Nemám potrebu teba presviedčať prečo to je dobré. Ak budeš otvorenejší diskusii tak nemám problém poskytnúť viac informácii.

Poslať 19.11.2017 11:46:01   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10972 príspevkov
Citácia:
"vďaka emailu sa výrazne znížil objem fyzickej pošty (myslím obálky s textom), vďaka kryptomenám sa výrazne zníži objem papierových peňazí"
jedno aj druhe je zavisle na pocitacoch, ak by sme o ne prisli tak sa vratime k povodnej technologii

Poslať 19.11.2017 18:53:26   Re: Kryptomeny

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
S nadsazkou by sa dalo povedat: Jedna poriadna slnecna erupcia a je po kryptomene ... :)

Poslať 19.11.2017 19:26:16   Re: Kryptomeny

Obrázok užívateľa

napísal 1322 príspevkov
legionar píše:
S nadsazkou by sa dalo povedat: Jedna poriadna slnecna erupcia a je po kryptomene ... :)
Ako v takom prípade by bolo asi aj po ľudstve nie len po kryptomene. ;)

[ Príspevkov: 23 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Voľná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť