Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.02.2018 21:53:14   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
ako ked elektrospotrebic funguje na elektriku, tak clovek, zvierata, rastliny funguju na boha. Poslednej otazke nejako nerozumiem :)
Ale ten elektrospotrebič dokázateľne obsahuje elektrickú energiu to po prvé. A po druhé vidíš špeciálne vlastnosti elektrospotrebiču vďaka elektrine. Keby tam elektrina nebola prítomná nemal by ich. Takže predpokladajme, že rastliny, zvieratá a človek fungujú na Boha tak ako píšeš. Aký je toho prejav? Lebo veď prejavy Boha by mali byť niečím výnimočné. Ako sa to podľa teba prejavuje?

Poslať 27.02.2018 22:02:25   Re: Kazen na nedelu

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
prejavuje sa to zivotom... a ked elektrospotrebic odpojis od elektriky, tak zhasne... podobne aj clovek

Poslať 27.02.2018 22:05:11   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
prejavuje sa to zivotom... a ked elektrospotrebic odpojis od elektriky, tak zhasne... podobne aj clovek
Chápem ako to myslíš ale má to jednu chybičku. Už len toho Boha dokázať a aj dokázať, že je v nás. ;)

Poslať 27.02.2018 22:09:39   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
nemusis vsetko dokazat. Ani elektriku nevidis. Ani boha nemusis. Staci vidiet zivot - ludi, prirodu a to sa ti prihovara priamou recou. A neries stale Boha ako nejaku konkretnu bytost - osobu, pojmi to abstraktne. Alebo si predstav architekta v Matrixe. Pripadne si ho predstav ako toho agenta J v Men in Black, ked otvoril ten suflik v ktorom zil ten lud, ktory ho velebil. Nakoniec zistil, ze aj on zije v sufliku a videl inych ludi a ti boli asi tiez v sufliku... Vies, da sa to predstavit aj cez tieto dva skvele filmy.
A krestanov, moslimov a zidov az tak vazne neber a nehnevaj sa na nich :)

Poslať 27.02.2018 22:10:16   Re: Kazen na nedelu

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18193 príspevkov
Speedy píše:
Plati to aj pre bakterie ?
Niekde som cital, ze ludske telo obsahuje asi 20% "cudzieho zivota" - inych zivocisnych druhov s inou DNA.
A tie sa teda rozhodne "nevypnu" takym istym sposobom, ako popisujes, ze sa "vypne" clovek. :)
Takze v nich Boh "funguje dalej" ? :D
Ony "funguju cez Boha" dalej ?
Ony "funguju na Boha" dalej ?
Alebo ako je to ? :D

Poslať 27.02.2018 22:19:29   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
nemusis vsetko dokazat. Ani elektriku nevidis. Ani boha nemusis. Staci vidiet zivot - ludi, prirodu a to sa ti prihovara priamou recou. A neries stale Boha ako nejaku konkretnu bytost - osobu, pojmi to abstraktne. Alebo si predstav architekta v Matrixe. Pripadne si ho predstav ako toho agenta J v Men in Black, ked otvoril ten suflik v ktorom zil ten lud, ktory ho velebil. Nakoniec zistil, ze aj on zije v sufliku a videl inych ludi a ti boli asi tiez v sufliku... Vies, da sa to predstavit aj cez tieto dva skvele filmy.
A s tou elektrinou. Viem ju vidieť nie je to problém. Napr obyčajný výboj z nabitého kondenzátora a pod.
Nehnevám sa na nich ako osoby. Hnevám sa preto lebo šíria nepodložené tvrdenia ako fakty a tlačia to ostatným do hláv a kto to neprijíma je pomaly odpadlík.

Poslať 27.02.2018 22:19:50   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
Legi, v tomto je rozdiel medzi mnou a inymi ucastnikmi tohoto fora. Ja nebudem do nekonecnych dosledkov riesit napr. stvorenie a evoluciu, ked to nikam nevedie. Nebudem riesit, skratka, ziadne p....iny... Zivot je na to kratky :D

Poslať 27.02.2018 22:20:13   Re: Kazen na nedelu

napísal 18193 príspevkov
Speedy píše:
Tak to uz vobec nie. :)
1. Elektriku Ti dokazem velmi jednoducho, to dufam chapes.
Dokonca ju aj vidis ! (napr. blesk, v bublinkovej komore stopy drah jednotlivych nabitych castic, listky elektroskopu, odstavajuce vlasy na hlave atd.)
2. "Vidiet zivot" neznamena "vidiet Boha". Moze nanajvys platit implikacia: Ak Boh, potom aj zivot. Ale uz z jednoduchej logiky dufam vies, ze opacna
implikacia automaticky NEMUSI VOBEC PLATIT. (Ak zivot, tak potom Boh)
3. Keby som aj bol taky naivny a stacilo by mi "vidiet zivot", aby som "videl Boha", este furt by mi to nestacilo na Jeho prijatie.
Lebo este stale moze byt ZLY.
A to uz z toho zivota nijakovsky "neuvidis".
Dokonca sa odvazim tvrdit, ze prave z "videnia toho zivota okolo" mi vychadza, ze ten Boh je zly (ak vobec existuje ;) ) ...

Poslať 27.02.2018 22:20:56   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
l1ve_D píše:
Hnevám sa preto lebo šíria nepodložené tvrdenia ako fakty a tlačia to ostatným do hláv a kto to neprijíma je pomaly odpadlík.
ja som odpadlik ako prvy a mam problem tym ich faktom verit :)

Poslať 27.02.2018 22:22:25   Re: Kazen na nedelu

napísal 18193 príspevkov
Speedy píše:
l1ve_D píše:
Hnevám sa preto lebo šíria nepodložené tvrdenia ako fakty a tlačia to ostatným do hláv a kto to neprijíma je pomaly odpadlík.
ja som odpadlik ako prvy a mam problem tym ich faktom verit :)
Zle dopadnes ... :lol:

Poslať 27.02.2018 22:26:01   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
Legi, len som povedal, ze elektriku tiez priamo nevidis. Co je pravda. Nechcem sa tu handrkovat o blesku.
snazim sa len poukazat na to, ze ja boha vidim v prirode... ale su aj ludia, poznam ich, co tvrdia, ze Boh s nimi hovori, ze ho videli a tak. Nuz, myslim si, ze cvokhousy este stale nie su dost preplnene :D Ja ostanem pri rozjimani sa nad krasou a dokonalostou prirody.

Poslať 27.02.2018 22:28:04   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
legionar píše:
uz sa stalo :D Ked si predstavim extremy viery, ktore tu boli ako Gabo, alebo Rarach, tak som rad, ze som rad :lol:
alebo Oliver :D

Poslať 27.02.2018 22:30:26   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
legionar píše:
uz sa stalo :D Ked si predstavim extremy viery, ktore tu boli ako Gabo, alebo Rarach, tak som rad, ze som rad :lol:
alebo Oliver :D
Na Olivera mi nešahaj. On bol náhodou super. Tie jeho nekonečné neargumenty ma aspoň rozosmievali a pritom on to myslel vážne. :lol:

Poslať 27.02.2018 22:41:55   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
l1ve_D píše:
Na Olivera mi nešahaj. On bol náhodou super. Tie jeho nekonečné neargumenty ma aspoň rozosmievali a pritom on to myslel vážne. :lol:
no, pritom, ak by niekto chcel katolicku vieru brat uplne aj s chlpami, tak bude presne ako on :)

Poslať 27.02.2018 22:55:55   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11749 príspevkov
Citácia:
Asi by sme mali postaviť chrám tomu bezdomovcovi aby mal náležitú úctu ale ktorý z nich to je?
to je metafora, ale treb mat uctu ku kazdemu clovekovi aj k homlesakovi, to je zmysel tej metafory
Citácia:
Neporovnavajte hrusky a jablka ako ten knaz!
Pavol sa dosolvo ne nazyva duchovnym otcom niektorych veriacich, poznas ten citat alebo ti ho mam vyhladat?
cize nie je problem pouzit slovo otec aj v prenesenom vyzname ako duchovny otac, teda nie je to problem ani podla Pisma
a aj z hladika normalnej logiky sa slovo otc chape v RKC ako titul poukazujuci na to co ma knaz robit, nikto to nechape ako bozsky atribut alebo nejako v rozpore so zmyslom Jezisovych slov
ale inak beriem ze zrejme sa ti videlo vysvetlenie toho knaza nedostatocne ....
------------------------------
Citácia:
Krestania papeza nazyvaju dokonca "svaty otec" !
Hoci este nie je svaty a, podla Jezisa, by ho ani (duchovnym) otcom nazyvat nemali.
je to titul
tvoje rozculovanie sa je ako hnevat sa na to ze slovo koruna sa pouziva aj vy vyzname kralovska aj vo vyzname platidlo aj vo vyzname koruna stramu a este aj ako metafora(koruna by ti z hlavy nespadla)
podobne slovo svaty ma viacero roznych vyznamov, ja v tom naozaj nevidim problem, ak ty ano tak napis ze v com
A odpust si slovickarene a bazirovanie na malickostiach :-D

Citácia:
no, na slovo "svaty" existuje vysvetlenie. Primarne je SVATY len Boh. Ale potom sekundarne
je svate vsetko, co je v kontakte s Bohom, co je urcene/oddelene prenho. Teda, aj ty, Legi mozes
a dokonca mas byt svaty.
ano presne tak
Citácia:
Akurat neviem, ze naco to potom zvyraznovat
ako keby niekto bol cosi extra. A "svaty otec"
to je titul ktoreho nositel by mal byt v sluzbe Bohu, to sa tym titulom chce povedat
Citácia:
ukáže, že to čo si myslíš je nezmysel a že pravda je niekde inde.
to je prave Tvoj uhol pohladu
ked to ja vidim zo svojho uhla tak si vobec nemyslim ze sa mylim a naopak Tvoj pohlad sa mi zda mylny a nezmyselny
riesenie je hladat spolocnu rec ....a to sa snazim ale neviem ci sa mi to dari, asi skor nie :-(((
Citácia:
Legionár nepotrebuje aby ho na hlave tlačila svätožiara. A tituly ako svätý. :lol: Jemu by stačil aj obyčajný priamy rozhovor s Bohom
podla mna ide na to zo zleho konca a preto nema sancu sa k tomu dostat
ale asi mu to nedokazem vysvetlit .... co mi je naozaj velmi luto ...

[ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť