Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Autor Správa
Poslať 27.02.2018 19:21:26   Re: Kazen na nedelu

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
casto sa tu pouzivaju argumenty ad hominem... je to nefer.
inak, vysvetlil som, ze slovo svaty neznamena ziaden cestny titul, ale nalezitost Bohu. To mi uz smiesne nepride.

Poslať 27.02.2018 19:35:03   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
casto sa tu pouzivaju argumenty ad hominem... je to nefer.
inak, vysvetlil som, ze slovo svaty neznamena ziaden cestny titul, ale nalezitost Bohu. To mi uz smiesne nepride.
Mne to príde smiešne. Lebo je to nezmysel celé. Už samotný hriech je nezmysel a preto titulovať niekoho ako ten čo je nad hriechom a v spojitosti s Bohom je ďalší level nezmyslu. Pre začiatok netreba nadbytočné pojmy ale stačila by priama prítomnosť Boha. Viditeľne v 21. storočí. Potom si môžme vymýšľať stovky termínov ako pomenujeme ostatné veci. Lenže tak to s vierou nefunguje. Veriaci vymyslia tony balastu v podobe slov, slovných hračiek, definícii ale ten základ Boh toho akosi niet.

Poslať 27.02.2018 19:37:22   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
problem je s tebou, lebo tu nieco dookola vysvetlujem a stale to nechapes. Kto je "nad hriechom"?
Pochopil si, co znamena byt svaty? Je to normalne slovo

Poslať 27.02.2018 19:38:38   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
problem je s tebou, lebo tu nieco dookola vysvetlujem a stale to nechapes. Kto je "nad hriechom"?
Pochopil si, co znamena byt svaty? Je to normalne slovo
Je to zbytočné slovo. Nič ako svätosť neexistuje. Len to segreguje spoločnosť lebo niekto si potom myslí, že je viac. Ako taký pápež čo sa hrá na Boha na zemi a rozhoduje aj o mojom živote bez môjho súhlasu tým ako sem ťahá afričanov.

Poslať 27.02.2018 19:51:29   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
nepochopil si slovo svaty. Je to vlastne synonymum "oddeleny pre Boha". Papez este nemusi byt svaty.
Pritom obycajny clovek svatym byt moze. To, co hovoris okolo toho ty, su uz len tvoje vymysly, tvoja vlastna
projekcia toho, co by to malo byt.

Poslať 27.02.2018 20:03:19   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
nepochopil si slovo svaty. Je to vlastne synonymum "oddeleny pre Boha". Papez este nemusi byt svaty.
Pritom obycajny clovek svatym byt moze. To, co hovoris okolo toho ty, su uz len tvoje vymysly, tvoja vlastna
projekcia toho, co by to malo byt.
Takto sa dá označiť celé náboženstvo ako také. Sú to len Vaše projekcie. O čo je moja projekcia horšia od Vašich? Veď ani jeden ste Boha nevideli a môžete to zaobaľovať do slov akých len chcete. Ja aspoň netvrdím ako Vy, že s Bohom komunikujem cez modlitby a zasahuje mi do života a pod. A aj tak nechápem v čom je moja definícia svätosti nesprávna. Veď ak je niekto svätý tak nehreší teda je nad hriechom. A je aj v spojitosti s Bohom lebo veď plní jeho vôľu. No v čom sa teda mýlim pri svätosti konkrétne?

Poslať 27.02.2018 20:16:23   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
ide o definiciu slova "svaty". Ty si vytvaras svoje vlastne definicie, ktore su len tvoje a podla toho sudis krestanov a smejes sa z nich, lebo na zaklade tvojich definicii ti z vyrokov o "svatosti" (napr) vznikaju potom nelogicke vyroky, ktore su zjavne somariny. Nuz, ci je "tvoja definicia" spravna? Ide o to, ze je uplne ujete mat "vlastne definicie". Ked kazdy clovek bude mat vlastne definicie, tak kam dojdeme?
Potom ti vznikne sibnuta implikacia, ze "kto je svaty, tak ten nehresi". To je hlupost.
A dalej, tvrdis s absolutnou istotou, ze Boha sme nevideli a ani nam evidentne nezasahuje do zivotov. Odkial na to chodis? Odpovedz!

Poslať 27.02.2018 20:32:33   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
ide o definiciu slova "svaty". Ty si vytvaras svoje vlastne definicie, ktore su len tvoje a podla toho sudis krestanov a smejes sa z nich, lebo na zaklade tvojich definicii ti z vyrokov o "svatosti" (napr) vznikaju potom nelogicke vyroky, ktore su zjavne somariny. Nuz, ci je "tvoja definicia" spravna? Ide o to, ze je uplne ujete mat "vlastne definicie". Ked kazdy clovek bude mat vlastne definicie, tak kam dojdeme?
Potom ti vznikne sibnuta implikacia, ze "kto je svaty, tak ten nehresi". To je hlupost.
A dalej, tvrdis s absolutnou istotou, ze Boha sme nevideli a ani nam evidentne nezasahuje do zivotov. Odkial na to chodis? Odpovedz!
Práveže moja definícia sa v ničom nerozchádza s kresťanstvom. Takže svätí v nebi hrešia? ;) Ja som to nemyslel tak, že má nula hriechov. Ale, že je nad hriechom dokáže mu vzdorovať a chápať jeho príčiny a nakoniec ich nebude vykonávať vôbec. To nehrešenie som nemyslel tak doslova ako to vyznelo. Na zemi môže hrešiť v nebi predsa nie. Už chápem v čom vnímaš problém.

Nevideli ste Boha. Však podaj o tom nejaký dôkaz. Tvrdím to s istotou lebo ak by som niekoho videl stretol sa s ním dá sa spraviť video záznam. A môžeš ho pozvať aj do live TV. Prečo to nespravíš ak si ho teda videl? 8) A nemyslím také tie nezmysli ako zjavovanie v medjugori. Tance slnka a iné výplody fantázie. Myslím nakamerovaného Boha čo priamo komunikuje a dokáže to, že je Boh svojimi schopnosťami.

Poslať 27.02.2018 20:51:12   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
no, skratka, ked Boh by bol zdroj elektrickej energie, tak veriaci by mali byt pod napatim :) Toto chapem ako slovo "svaty"
No a to, co popisujes, ze je v nebi vnimam osobne ako problematicke... Katolici kvoli tomuto problemu vymysleli ocistec, aby si sa mohol doladit = vychytat posledne bugy :) Ale aj tato teoria vrzga. Tu na Zemi mam nejake zvyky a navyky, niektore lepsie a niektore nie az tak dobre. Teraz niekto predpoklada, ze vsetko toto zo mna opadne, ked sa najdem niekde v suhvezdi Orion. Zrazu ma nebudu trapit zlozvyky, zrazu ked tam stretnem suseda, co mi liezol na nervy, tak si padneme do narucia a tak podobne. No, ja ti neviem :)

Nuz, ja vidim Boha kazdy den :) Mozem ti spravit aj fotoreportaz :) Rano vstanem, oci rozlepim a vidim Boha ako pracuje na pocitaci, potom si dame spolu kavicku. Potom idem von a zas len vidim Boha, ked sa zadivam na to nase Sitno a ked idem napr. do lesa na huby, je klud, zas mam novy zazitok s Bohom. Je tam vsade. A aj ku mne hovori. Roznymi sposobmi :) V prirode je to asi najkrajsie. Mozno budes namietat, ze ale si cakal nieco ineho. Ale mozno si zase predstavujes pod Bohom nieco, co sa skor podoba na rozpravku pre deti ako na nejaku zmysluplnu filozofiu. Predstav si Boha ako vsetko a ze je skrz vsetko a bude to jasnejsie. Vravel v Biblii, ze "cokolvek ste urobili jednemu z tychto najmensich, mne ste urobili". Predstav si Boha v detoch, v homelessakoch, co mrznu vonku v tychto mrazoch, v tvojich susedoch a pod. a to ta privedie na spravne nabozenstvo :)

Poslať 27.02.2018 21:00:48   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
Nuz, ja vidim Boha kazdy den :) Mozem ti spravit aj fotoreportaz :) Rano vstanem, oci rozlepim a vidim Boha ako pracuje na pocitaci, potom si dame spolu kavicku. Potom idem von a zas len vidim Boha, ked sa zadivam na to nase Sitno a ked idem napr. do lesa na huby, je klud, zas mam novy zazitok s Bohom. Je tam vsade. A aj ku mne hovori. Roznymi sposobmi :) V prirode je to asi najkrajsie. Mozno budes namietat, ze ale si cakal nieco ineho. Ale mozno si zase predstavujes pod Bohom nieco, co sa skor podoba na rozpravku pre deti ako na nejaku zmysluplnu filozofiu. Predstav si Boha ako vsetko a ze je skrz vsetko a bude to jasnejsie. Vravel v Biblii, ze "cokolvek ste urobili jednemu z tychto najmensich, mne ste urobili". Predstav si Boha v detoch, v homelessakoch, co mrznu vonku v tychto mrazoch, v tvojich susedoch a pod. a to ta privedie na spravne nabozenstvo :)
Takže mám vidieť ako Boha homelesáka čo mrzne vonku? To on teda stvoril vesmír a cez evolúciu doladil človeka ako tvrdí Misojogi? 8) Takže problem solved. Asi by sme mali postaviť chrám tomu bezdomovcovi aby mal náležitú úctu ale ktorý z nich to je? Vieš týmto spôsobom čo si popísal si si nejak nepomohol. Lebo z tvojho definovania Boha ho môžem opísať ako čokoľvek. Takže Boh je všetko aj nič. Je aj vzduch aj príroda aj voda atď. Avšak ak je tým všetkým nerobí mu problém byť tu priamo prítomný práveže by to mal ešte ľahšie. A on stále nič. Človeka spokojne ignoruje alebo neexistuje. A to čo opisuješ ako Boha v prírode a pod je iba pocit. Nič viac. Alebo pri bezdomovcovi.

Poslať 27.02.2018 21:04:12   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
hovorim, ze aj v bezdomovcovi, aj v tebe je Boh. Nie ze bezdomovec = Boh. Citaj s porozumenim.
A do tej vasej nezmyselnej diskusie o stvoreni a evolucii sa nestrkam

Poslať 27.02.2018 21:26:40   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
hovorim, ze aj v bezdomovcovi, aj v tebe je Boh. Nie ze bezdomovec = Boh. Citaj s porozumenim.
A do tej vasej nezmyselnej diskusie o stvoreni a evolucii sa nestrkam
Tak keď je niečo vo mne je to mojou súčasťou ale ešte som nepozoroval na sebe možnosti oživovať mŕtvych a behať po vode. Možno časom. Alebo copy + paste trik s rybami a chlebom. To by bolo celkom užitočné. ;)

Poslať 27.02.2018 21:36:40   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
ty nie si Boh. Nechapes rozdiel toho, co tu hovorim?
Na ryby zabudni. Nemas rybarske povolenie.

Poslať 27.02.2018 21:43:10   Re: Kazen na nedelu

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
ty nie si Boh. Nechapes rozdiel toho, co tu hovorim?
Na ryby zabudni. Nemas rybarske povolenie.
Ak je niečo vo mne je to moja súčasť. Ak je to moja súčasť tak buď je so mnou v symbióze a teda musím získavať nejaké jeho vlastnosti alebo je so mnou vo vzťahu hostiteľ a parazit. Ak sme v symbióze tak aké vlastnosti mám od Boha? Len nezačni s tými čo má každý od narodenia. Akú vlastnosť má človek s Bohom? Čo iný nie?

Poslať 27.02.2018 21:47:35   Re: Kazen na nedelu

napísal 218 príspevkov
ako ked elektrospotrebic funguje na elektriku, tak clovek, zvierata, rastliny funguju na boha. Poslednej otazke nejako nerozumiem :)

[ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť