Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.05.2015 11:17:46   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Vlkodlak píše:
misojogi píše:
Citácia:
No Medjugorie je kapitola sama o sebe...no s tým, že sa pri ňom o správnosti a pravdivosti nepochybuje by som rozhodne nesúhlasil. Veď samotné zjavenie je plné rôznych kontroverzií už od jeho začiatku, kde si deti dostávajúce zjavenie vymýšľali a klamali, ďalej nerešpektovanie zákazov pútí za zjavením až cez samotný obsah posolstva. Obávam sa, že schválením tohto zjavenia by sme si strelili gól do vlastnej bránky.
to ako myslis? ved komunisti mozu pute zakazovat kolko len chcu
a co sa tyka vztahu s biskupom tam je to trocha zlozitejsie ... to mi vysvetlovai knazi o co tam islo ....

netreba sa nechat uniest komunistickou propagandou tych cias ...
Mišo, tu je link priamo z biskupstva Mostar Duvno.
Žiadna komunistická propaganda, stanovisko miestneho biskupa.

http://www.cbismo.com/index.php?mod=vijest&vijest=101
DECLARATION

From the very beginning, the Bishops have been following the events of Medjugorje through the local Bishop, the Bishops’ Commission and the Commission of the Bishops’ Conference of Yugoslavia for Medjugorje.

On the base of studies made so far, it cannot be affirmed that these matters concern supernatural apparitions or revelations.

Yet the gathering of the faithful from various parts of the world to Medjugorje, inspired by reasons of faith or other motives, require the pastoral attention and care, first of all, of the local Bishop and then of the other bishops with him, so that in Medjugorje and all connected with it, a healthy devotion towards the Blessed Virgin Mary according to the teachings of the Church may be promoted. The Bishops will also provide special liturgical and pastoral directives corresponding to this aim. At the same time, they will continue to study all the events of Medjugorje through their commissions.

Zadar, 10 April 1991

The Bishops of Yugoslavia”.[25]

Zabúdate, že veci sú už vyššie - vo Vatikáne. Chcelo by to uviesť ich vyjadrenie, nie len miestnej biskupskej konferencie. Inak dnes je prvá sobota v mesiaci a chcelo by to uviesť do života jej posolstvo - zasvätenie NSM a rozjímavá modlitba celého ruženca a tiež sv. omša so sv. prijímaním. Myslím, že ani Fatima ešte nebola celkom aplikovaná do praxe, možno pre rôzne teologické názory, ktoré stále pretrvávajú, aj keď je uznaná. Hlavne teológovia majú problém so zasvätením PM. A ako veľa by sa dalo hovoriť o intervencii PM a ako ona zmierňuje prísne Božie tresty a požiadavky, ponúka cestu na obrátenie ľudstva, ktorú nevyužívame.

Nerada to konštatujem, ale Fatima bola aplikovaná NESKORO (cítim sklamanie PM) a to je možno príčina častých intervencií v Medjugorie.

Poslať 02.05.2015 12:02:39   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 386 príspevkov
Áno, sú vyššie vo Vatikáne, ale to kvôli neposlušnosti miestnej cirkvi.

Dovolím si upozorniť na jeden mimoriadne dôležitý list adresovaný... ale však si to sami prečítajte:

Obrázok

Dúfam, že nikoho neurazím, keď pripojím preklad relevantnej časti listu.
Ako si veľmi dobre uvedomujete, Kongregácia pre náuku viery je v procese vyšetrovania určitých doktrinálnych a disciplinárnych aspektov fenoménu Medjogurje. Z tohto dôvodu Kongregácia potvrdila, že vzhľadom na dôveryhodnosť dotyčných "zjavení", všetci by mali prijímať vyhlásenie z 10. apríla 1991 od biskupov bývalej Juhoslavskej republiky, ktoré tvrdí: "Na základe skúmania, ktoré bolo vykonané, nie je možné konštatovať, že to bolo zjavenie alebo nadprirodzený úkaz." Z toho teda vyplýva, že klerici (duchovní) a veriaci nemajú povolené zúčastniť sa na stretnutiach, konferenciách alebo verejných sláveniach, počas ktorých by dôveryhodnosť týchto "zjavení" bolo možné považovať za samozrejmú.

O čo ide ? Jeden z "vizionárov" chcel na tomto podvode ryžovať aj v USA v Bostne. Sväté Ofícium toto divadlo rezolútne stoplo.

Nerobme si falošné ilúzie, nestavajme si vzdušné zámky. Nezabúdajme i na čnosť poslušnosti.

Poslať 02.05.2015 12:17:17   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Neregistrujem takýto oficiálny postoj Vatikánu ani v miestnej (slovenskej) Cirkvi. A to nie sme ani za veľkou mlákou.
Skôr sa povráva, aspoň na pútnických zájazdoch, že vo Vatikáne je názor na nadprirodzený charakter zjavení.
Nie je ten list skôr nejaký ojedinelý? Veď vieme, že aj vo Vatikáne môžu byť rôzne "skupinky" s rôznymi názormi.
A čo hovoríš Vlkodlak na ovocie Medjugoria v podobe duchovných obrátení a telesných uzdravení?

Poslať 02.05.2015 13:42:51   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Teta, nechcem rozvíjať ďalej polemiku.
Dal som k dispozícii oficiálne dokumenty, nie nejaké taľafatky.
Následnou diskusiou by sme sa skôr navzájom zraňovali, ako konštruktívne diskutovali.
Kto che, zdroje si môže dohľadať.

Na margo tebou spomenutých ovocí z Medžugorja uvediem časť z jedného článku. Stretol som sa totižto aj s tým, že tí, čo si uvedomujú problém disciplíny ... už netlačia ani tak na zjavenia, pretože vedia že neprejdú skrze oficiálny postoj RKC a tak skúšajú hovoriť o ovocí...

Keďže Medžugorie nie je potvrdené ako miesto zjavenia, mnohí veriaci mu dávajú prívlastok miesto modlitby. Nemecký teológ a kňaz Manfred Hauke to odmieta. „Podľa mňa je nevhodné pragmaticky označovať Medžugorie ako miesto modlitby bez konečného rozsudku ohľadne udalostí, ktoré sú vo svojej podstate klamlivé,“ tvrdí. „Ak je nápoj zmiešaný s jedom na potkany je nevhodné povedať, že nápoj obsahuje iba dve percentá jedu v 98 percentách vody, teda je dobrý. Celý náboj musí byť vyhodený,“ dodáva Hauke v rozhovore pre katolícky časopis.

Poslať 02.05.2015 19:43:37   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 15:21:23
napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
vzhladom na informacie ktore o tom mam tak ano ...

spomen si na Don Bosca a jeho miestneho biskupa
neomylnost ma len sv Otec ... a ten ma na Medjugorie trocha iny nazor
No kedysi mal údajne Ján Pavol II. pozitívny názor na Medjugorje. No mnoho krát som z rôznych zdrojov počul, že to boli len fámy. No to je v podstate jedno. Dnešný pápež má voči Medjugorju podstatne rezervovanejší postoj, ak sa to vôbec dá tak nazvať. Nepriamo totiž naznačil svoj názor naň vo svojej homílii : “Matka Boží není poštovní úřad, který denně posílá zprávy a dopisy". Myslím, že tým tak "jemne" narážal aj na spomínané Medju.

Ďalšou zvláštnosťou, ktorá sa už týka samotného obsahu posolstiev je osobne pre mňa aj to, že spomínané posolstvo hovorí o tom že : Jsou to poslední zjevení, která uzavírají cyklus zjevení Panny Marie s celosvětovým posláním. Po ukončení medžugorských zjevení další zjevení Panny Marie nebudou. Nebudou potřeba, řekla Panna Maria.

Okrem toho na jednej strane to majú byť posledné zjavenia, ale počas trvania Medju sa diali a aj dejú ďalšie zjavenia, ktoré sú skúmané, no môže to byť myslené aj tak, že Medju, budú posledné zjavenia, ktoré "ostanú" z pomedzi všetkých ostatných a tým uzatvoria cyklus zjavení Panny Márie.
Neviem si predstaviť, že by Medjugorské zjavenia skončili, Cirkev by ich schválila a po nich by prišli ďalšie zjavenia, ako by sa k tomu Cirkev postavila.

Taktiež je okolo Medju zvláštne aj to, že existuje množstvo informácií, ktoré hovoria o protirečení si vizionárov. Taktiež aj samotnej Panny Márie, ktorá najprv uvádza, že sa zjaví už len niekoľko krát a potom sa rozhodne zjavovať vizionárom do konca ich života. To je prinajmenšom trošku bizarné.

Poslať 02.05.2015 21:59:05   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 3894 príspevkov
Človek mieni a Pán Boh mení. A niekedy aj Pán Boh mieni a človek mení - teda Boh zmení postoj na základe postoja človeka?!

Poslať 02.05.2015 22:57:51   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
ja som v Medjugorii bol a dokonca trikrat
bolo to nieco uzasne a hlboke, deju sa tam zazraky a obratenia atd ...
mna medjugorie zachytilo uz v zaciatkoch niekedy v roku 1984, ale dostal som sa tam az v roku 1999
dokonca aj mnohi slovenski biskupi su ZA medjugorie
takze tento moj postoj sa asi nezmeni tak lahko len poukazom na osobne nevrazivosti miestneho biskupa
uz knaz Juraj Fandly ociernoval miestnych frantiskanov lebo ludia radsej chodili tam kostola a nie k nemu ...
(kniha Duverna zmluva medzi mnichem a dablem) - proste takych reci bolo a bude ...

postoj miestneho biskupa moze byt rovnaka habadura ako kauza bezak alebo nieco podobne, proste jeho zlyhanie a nasledne ociernovanie dobrej veci ....
neviem to posudit, ale v kazdom pripade tie argumenty boli dost odveci
to ze sa niekto ozeni alebo vyda nie je znakom nepravosti zjavenia
mozno su nejake vaznejsie argumenty ale to co tam bolo napisane mi pripada ako zabomysia vojna zo zavisti medzi knazmi ... alebo nieco podobne

Mrzi me ze som Ta sklamal, ale tie argumenty povazujem za hrubo nedostatocne

Poslať 02.05.2015 23:04:50   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
Citácia:
neposlušnosti miestnej cirkvi.
neposlusnost je velmi osemetny pojem
ty mozes druheho tyranizovat sikanovat a buzerovat a ked sa vzoprie tak vyhlasis ze on je neposlusny a ty si za vodou ? vsetko je OK lebo on je neposlusny ? a ty si kral = big boss?

toto je moj dovod preco je pre mna slovicko neposlusnost osemetne
alebo znamy priklad Bezak
podrazili ho ociernili ho a ked sa ohradil tak to na neho hodili ze je neposlusny
pricom ta neposlusnost bol v jeho pripade zjavne nezmyselny argument

inak som za poslusnost, ale snazim sa vysvetlit ze ten pojem moze byt az nechutnym spospobom zneuzity ako argument a s tym nemozem suhlasit
==========================================
Citácia:
No kedysi mal údajne Ján Pavol II. pozitívny názor na Medjugorje. No mnoho krát som z rôznych zdrojov počul, že to boli len fámy.
ziadne udajne
Biskup Hnilica velakrat verejne citoval sv Otca JPII a osobny rozhovor s nim kde odporucal Medjugorie
chces povedat ze by si Pavol Hnilica dovolil verejne klamat ?

Poslať 02.05.2015 23:46:16   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Pozri Mišo, v súvislosti s Mj existujú oficiálne stanoviská Cirkvi(dokonca i stanoviska Ofícia ako som ukázal v tom liste) a ja nemám dôvod ich spochybňovať či o nich polemizovať. Zdá sa mi, že v súvislosti s Mj ťa ovládajú skôr city ako rozum a ja ťa nechcem ako priateľa zraňovať.

Poslať 03.05.2015 16:17:39   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3917 príspevkov
Podobny problem ako MJ mame aj doma v Turzovke. Ani tu nie je oficialne potvrdena pravost zjavenia. Napriek tomu tam chodia zastupy putnikov.
Nas otec biskup Turzovku vyhlasil za miesto modlitieb a omilostene miesto skrze modlitby.
konecne ziade zjavenie nie je clankom viery a ani potvrdene zjavenia ( napr. Fatima, Lurdy...) nie je katolik povinny verit. Hoci si myslim ze by to bola opvazlivost!

Poslať 03.05.2015 19:00:18   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 15:21:23
napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
ziadne udajne
Biskup Hnilica velakrat verejne citoval sv Otca JPII a osobny rozhovor s nim kde odporucal Medjugorie
chces povedat ze by si Pavol Hnilica dovolil verejne klamat ?
Ja som nikde netvrdil, že Hnilica klamal. Zároveň som však povedal, že rôzne zdroje túto informáciu o kladnom postoji Jána Pavla II vyvracajú. Mne je v zásade jedno, čo si v súkromí myslel o Medjugorí Ján Pavol II. Hádam nebudem podopierať autoritu Medjugorja tým, čo si o ňom myslel v súkromí Ján Pavol II. Lebo potom rovnako môžeme hľadieť aj na názor dnešného pápeža : "Matka Boží není poštovní úřad, který denně posílá zprávy a dopisy". Teda na základe postoja pápeža Františka. by sme mali byť voči Medju skeptickí, ak chceme na to ísť týmto spôsobom.

Ak tak silno zastávaš Medju, tak čo hovoríš na informácie, ktoré hovoria :

V juli 1981 biskup Zanic zacal skumat tento fenomen a sucastou tohto skumania bol rozhovor s vizionarmi (zaznamenany na magnetofonovej paske). Mirijam Dragicevic pod prisahou uviedla, ze v case, ked mali prvykrat zjavenie, isli hladat stratenu ovecku. Ked ju upozornili, ze je pod prisahou, chytila sa za usta, ospravedlnila sa a priznala, ze sa isli skryt, aby mohli vyfajcit cigaretu, ktoru ukradli rodicom. Neskor na kazete, ked opisuje ako konkretne doslo k zazraku, opat tvrdi, ze isli hladat ovecku.

Cez vizionarov dala Maria aj niekolko prislubov, z ktorych vacsina sa nesplnila a neskor boli vizionarmi poprete, alebo aspon prekrutene. Za vsetko priklad pana Marka Blazevica, ktory isiel na operaciu a o ktorom Maria povedala, ze operacia dopadne uspesne. Jeho manzelka a dcera tomu dokonale verili a spolu s dalsimi ludmi sa modlili pri dverach salu - avsak pacient sa po operacii uz neprebral. Klamala Maria?
(priamym svedkom tejto udalosti bol penziovany arcibiskup Belehradu, Msgr. Turk, ktory bol hospitalizovany v tom istom case a ktory o tom vydal svedectvo)

Existuje nahravka, kedy jedna z vizionarov, Vicka Ivankovic, hovori, ze Maria sa zjavi este trikrat. Kedze zjavenia neprestali, pytali sa jej ako to je mozne, ked pred tym hovorila, ze uz len trikrat. Vicka poprela, ze taketo nieco povedala, po konfrontacii s nahravkou vsak povedala "No ak je to na paske, tak sme museli taku hlupost povedat". Podobne tvrdenie ma na svojom konte aj Mirijam.

4.9.1981 napisala Vicky do svojho dennika: "Opytali sme sa Marie na pribeh, ktori sa stal jednemu taxikarovi v Medzugorji. Zastavil ho zakrvaveny muz a dal mu krvavy kapesnik a poziadal ho, aby ho hodil do rieky. Ked to isiel urobit, stretol pani v ciernom, ktora ho poziadala, aby jej ten krvavy kapesnik dal. Dal jej svoj, ale Panna znova poziadala o ten krvavy.". Maria potom pri zjaveni povedala: "Pribeh bol pravdivy. Ta pani som bola ja a ten krvavy muz bol Jezis. Keby mi nebol dal ten kapesnik a hodil by ho do rieky, nastal by sudny den."

( Zdroj : konkurenčný portál , kde diskutér uvádza ako zdroj : vacsina tu uvedenych informacii pochadza z listu biskupa Mostaru Msgr. Pavao Zanic a boli publikovane v roku 1990. Ako zdroje pouziva nahravky svojich rozhovorov z vizionarmi a zapsiky z ich dennikov)

V tej diskusii, tam toho je na Medju podstatne viac, do akej miery sú však tieto informácie pravdivé ja ťažko potvrdiť. Avšak podobných vecí je na Medju v rôznych zdrojoch viac ako dosť. Či sú to už nezrovnalosti vo výpovediach vizionárov alebo v samotných posolstvách. Taktiež ten príbeh o krvavom kapesníku je "troška odveci". Krvavý muž ( Ježiš ) žiada taxikára aby hodil krvavý kapesník do rieky ( pričom by nastal súdny deň ) a PM žiada spomenutý kapesník od taxikára a tým nás zachráni pred súdnym dňom? Myslím, že to je totálne mimo, súdny deň je už určený a pozná ho len Otec a myslím, že nič a nikto ho nemôže priblížiť, či oddialiť.

misionar3 píše:
konecne ziade zjavenie nie je clankom viery a ani potvrdene zjavenia ( napr. Fatima, Lurdy...) nie je katolik povinny verit. Hoci si myslim ze by to bola opvazlivost!
Opovážlivosť by bola neveriť napr. Fatime? Lebo ohľadom nej existuje tak isto dosť nezrovnalostí, kde si Lucia ohľadom zasvätenia Ruska PM vo viacerých rozhovoroch výrazne protirečí. Raz tvrdí, že PM žiada spomenúť vyslovene Rusko pri zasvätení, potom to už vraj nie je nutné a PM nič také nežiadala a zrazu stačí aj zasvätenie vykonané Jánom Pavolom II.

Poslať 03.05.2015 19:55:22   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Naim píše:
V tej diskusii, tam toho je na Medju podstatne viac, do akej miery sú však tieto informácie pravdivé ja ťažko potvrdiť. Avšak podobných vecí je na Medju v rôznych zdrojoch viac ako dosť. Či sú to už nezrovnalosti vo výpovediach vizionárov alebo v samotných posolstvách. Taktiež ten príbeh o krvavom kapesníku je "troška odveci". Krvavý muž ( Ježiš ) žiada taxikára aby hodil krvavý kapesník do rieky ( pričom by nastal súdny deň ) a PM žiada spomenutý kapesník od taxikára a tým nás zachráni pred súdnym dňom? Myslím, že to je totálne mimo, súdny deň je už určený a pozná ho len Otec a myslím, že nič a nikto ho nemôže priblížiť, či oddialiť.
Ja nechcem tlačiť na pílu ... ale v tom linku čo som dal, kde je oficiálna stránka biskupstva Mostar Duvno(teda nie zdroje z kategórie "údajne") sa píše aj o tom, ako "Gospa" zasahovala do personálnych vecí v biskupstve, ako išla proti autorite miestneho biskupa, ako mohla údajne zastaviť vojnu v Juhoslávii ak by to jeden z vizionárov chcel, hlásala bludy ohľadom odpustenia hriechov a pod. Píše sa aj o tom, aký si z toho "vizionári" spravili biznis, píše sa tam aj o tom, že jeden z nich sa presťahoval do USA,kde sa mu tá istá Gospa ako v MJ zjavuje denne aj v Bostone, kde má takisto svoje publikom. O tom sa tu nehovorí. Na tieto jeho seansy v USA a turné, reaguje ten list, ktorý som takisto ponúkol v linku.

Pre mňa je vec viac-menej jasná.

Poslať 03.05.2015 22:16:44   Re: Zjavenia Panny Márie

od 24.01.2010 10:53:43
napísal 886 príspevkov
misojogi píše:
ja som v Medjugorii bol a dokonca trikrat
bolo to nieco uzasne a hlboke, deju sa tam zazraky a obratenia atd ...
Najprv taká drzá otázka: Bol si svedkom nejakého naozajstného zázraku v Medjugorí ?
Nepopieram, že na miestach, kde sa zíde množstvo ľudí podobného zmýšľania, preniknutých vierou, môže byť skutočne citeľná povznesená atmosféra. Pod jej vplyvom môže dochádzať aj k obráteniam, dokonca k uzdraveniam (hlavne čo sa týka neurologických a psychických neduhov, o "absolútnom" zázraku, že by napr. niekomu dorástol odseknutý prst som doteraz nepočul). Osobne verím v účinnosť modlitby, nech sa deje kdekoľvek, či už v Medjugorí, Turzovke, či Litmanovej, alebo trebárs v Popudimských Močidlanoch. Ale čo sa týka zjavení, napriek tomu, že ich celkom nevylučujem, som voči väčšine dosť skeptický. Vedie ma k tomu aj napr. tento výrok:
Citácia:
Hebr 1,1 Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi Boh otcom skrze prorokov.
2 V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi,
Všetky zjavenia sú zavŕšené v Synovi, teda ďalšie nie sú potrebné. On učil všetko, čo je pre spásu ľudstva potrebné.
A čo sa týka predpovedí?
Citácia:
Mt 24, 36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba sám Otec.
Teda ani Boží Syn vo svojej ľudskej prirodzenosti nepoznal CELÚ budúcnosť.
Ježiš Kristus ustanovil a prorockými úlohami poveril svojich apoštolov na čele s Petrom, ktorí svoj prorocký úrad postúpili ďalej, až do dnešných dní. Preto pevne verím, že Božie dielo je natoľko dokonalé, že nepotrebuje korekcie vo forme dodatočných zjavení, že Duch sv. je dostatočne účinný cez Cirkev, reprezentovanú nástupcami apoštolov. Aj keď niektorí z tých nástupcov (biskupi) podliehajú ľudským omylom, chybám a nedostatkom, Cirkev ako celok sa nemýli.
Teda všetko, čo je pre nás potrebné poznať môžeme získať z Božieho slova v Písme a jeho interpretácii Cirkvou. A, samozrejme, sústavným cvičením sa v schopnosti načúvať, čo nám Duch chce oznámiť, čo od nás žiada v našom konkrétnom praktickom živote.

P.S. Neodsudzujem ľudí, ktorí k tomu, aby pocítili Božiu prítomnosť potrebujú okolo seba davy pútnikov podobného zmýšľania, ktoré sa zhromažďujú na miestach často údajných zjavení. Ale je nebezpečné povyšovať tieto posolstvá nad základné posolstvo Cirkvi.

Poslať 04.05.2015 10:25:31   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1628 príspevkov
Citácia:
Všetky zjavenia sú zavŕšené v Synovi, teda ďalšie nie sú potrebné. On učil všetko, čo je pre spásu ľudstva potrebné.
Toto mi trochu primomina retoriku nasich protestantskych bratov. Myslis si ,ze maju v tomto pravdu?

Citácia:
. Ale je nebezpečné povyšovať tieto posolstvá nad základné posolstvo Cirkvi
Ale vo vseobecnosti oni tie zjavenia ani nejdu nad zakladne posolstvo Cirkvi, nie je to ich ucel, na 99% sa viazu ku konktretnej osobe. Su skor brane ako podpora a posilnenie osobnej viery, zjavenia "globalnejsieho charakteru" ako su Lurdy ci Fatima su zriedkave...

Poslať 04.05.2015 12:26:30   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 386 príspevkov
Ale ja som hovoril o konkrétnom "zjavení", kde sa už viackrát vyjadrila autorita ktora sa k tomu vyjadriť mala, teda vyšetrujúca komisia, kde existuje oficiálne stanovisko miestnej kompetentnej autority(biskupov), kde existujú aj oficiálne písomné vyjadrenia(list biskupom USA) ...

... Nie je pre mňa ničím novým, že oponenti neudrú priamo, veď kto by zhadzoval naše autority, však áno, ale po sade "krútivých" poloargumentov, kde sa poväčšine hraje na city, nakoniec skončím ako protestant, bludár a možno i bezverec :D

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť