Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší
Autor Správa
Poslať 18.12.2016 21:26:55   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Obrátenie dokazuje čo a tie ostatné veci okolo?
dokazuje to ze Medjugorie ma pozitivny vplyv na rozvoj krestanskej duchovnosti cloveka
samozrejme nie je to dokaz existencie Boha

Citácia:
že som nevidel ani jediný dôkaz toho, že RKC vetva je tá správna čo si ju vyvolil Boh kresťanstva.
RKC nepretrzite zachovava od cias apostolov co ju apostoli naucili a ako Duch Svaty viedol - to je zakladne plus - kontinuita. Spravny vyklad Pisma potvrdzuje tzv posvatna Tradicia (cize dalsie dokumenty z cias prvych krestanov, ktore ukazuju ako to ci ono chapali ti ktori mali priamy kontakt s apostolmi a mozno sa spytat coku pripadne nerozumeli)
odvtedy sa nasa kultura aj vyznam slov zmenili takze vysvetlovat text zpred 2000 rokov myslenim moderneho cloveka je principialne zatazene na mozne omyly - vyklad prvotnej cirkvi je teda principialne normativny a potrvdzuju to aj irkvi oddelene od Rima ako napr Tomasovci v Indii alebo Pravoslavni ako taki ...
ak nikto pride po 2000 rokoch s tym ze vsetci sa mylili on jediny ma pravdu tak je vysoko pravdepodobne ze sa myli, pretoze proste nema tie zdroje poznania ktore mali ludia tej doby a tej kultury
to uz z hladiska cistej logiky veci, nehovoriac o prislubeni Ducha Svateho priamo v Pisme na vedenie cirkvi - dokonca samo Pismo hovori ze zakladom pravdy - jej stlpom a oporou nie je Pismo ale Cirkev (list Sol)
Protestanti sa teda v logike veci automaticky dostavaju do tautologie, ktora sa RKC automaticky z principu veci vyhyba
Ako vieš, že to má pozitívny vplyv na rozvoj kresťanskej duchovnosti? Na základe čoho toto tvrdíš? Lebo sa obrátili? Tak to dokazuje, že je to dobré? Či niečo iné čo som prehliadol?
Ďalej ako vieš, že boli vedení Duchom Svätým. Ty si to videl? Zažil? Ako to vieš?
Ako vieš, že Duch Svätý existuje máš nejaký dôkaz jeho existencie?
Čo sa týka kontinuity. Dodnes existuje najstaršie povolanie. Dobre vieš čo myslím kontinuálne existuje a to dokazuje čo? Je správne? Súhlasíš snáď s ním? Dokazuje to iba to, že ak je po niečom dostatočný dopyt vydrží to tak dlho dokedy je dopyt. Napr. ako používanie ohňa. Odkedy ho prvý primitívny človek objavil odvtedy ho používame. Vieš veľa z Vás v tomto nemá odpovede ani na najzákladnejšie otázky ale dokážete niečo skalopevne tvrdiť. Podľa mňa sú všetky tie zjavenia iba podvod. Boh ako najvyššia bytosť ak nemá počiatok nemá ani matku ani otca ani nikoho. Ak je najmúdrejšia i najmocenjčia bytosť vesmíru tak nebude nepodstatným teatrálnym spôsobom k sebe lákať na zjavenia a ani nepotrebuje nejakých zástupcov ako matku, otca, babku, deti a neviem čo všetko ešte.

Poslať 18.12.2016 21:29:53   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Takže potom sa hociktorej obyčajnej žene môžu rodiť bohovia
to sice mozu ale Boh nema dovod aby to urobil kedze to uz urobil a ma len jedneho Syna :lol:

podstata spociva v otazke Kto je vlastne Jezis Kristus a co to znamena ze je ZAROVEN Boha aj Clovek
a dogma theotokos presne toto definuje - skus sa nad tym zamysliet
Takže satanovi nedovolil stať sa Bohom lebo sa to nedá v podstate. On bol za to pyšný ak chcel byť ako jeho stvoriteľ. Ale keď si len tak zmyslí tak si spraví syna tiež Boha ale vôbec to nie je polyteizmus. :o :roll: Pričom syna si musí vytvoriť cez obyčajnú ženu. Síce na vesmír nepotreboval nič len povedať slová. Na Adama mu slová nestačili trebalo hlinu a na Evu už musel vytrhnúť rebro z muža. Keď si chce vytvoriť syna zrazu potrebuje obyčajnú ženu uprostred zapadákova niekde v púšti. Žeby Boh predsa len nebol najmocnejší a najmúdrejší? (To si nemyslím) Mne to iba poukazuje na to, že to všetko je iba vymyslené človekom.

Poslať 18.12.2016 22:30:00   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 13519 príspevkov
Citácia:
Ako vieš, že Duch Svätý existuje máš nejaký dôkaz jeho existencie?
Osobny zazitok ?
Citácia:
Dodnes existuje najstaršie povolanie. Dobre vieš čo myslím kontinuálne existuje
tam je iny tip kontinuity, nejde o biologiu, ale vyslovene o kulturne odovzdavanie v ramci skupiny
ja sa nesnazim dokazat spravnost krestanskeho ucenia (to mozeme pri inej prilezitosti) ja tu cez kontinuitu dokazujem ze RKC VERNE odovzdava a uci to co sa naucila od Jezisa Krista a apostolov a dokazujem to prirodzenymi prostriedkami ze ide o najvernejsie zachovanie jadra POVODNEJ zvesti
ked k tomu pridas nadprirodzene prostriedky tak mas zarucene naozaj maximum vernosti povodneho ucenia JK a apostolov
ostatne cirkvi ju zdaleka tak nemaju zachovanu ako prave RKC (plus pravoslavne cirkvi)

Poslať 18.12.2016 22:31:13   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 13519 príspevkov
Citácia:
tak nebude nepodstatným teatrálnym spôsobom k sebe lákať na zjavenia
a vidis ze Legi sa dodnes dozaduje zjavenia ako podmienky toho aby uveril

Citácia:
Síce na vesmír nepotreboval nič len povedať slová. Na Adama mu slová nestačili trebalo hlinu a na Evu už musel vytrhnúť rebro z muža. Keď si chce vytvoriť syna zrazu potrebuje obyčajnú ženu uprostred zapadákova niekde v púšti.
Ano presne toto poukazuje na urcity styl prace a urcitu logiku Jeho konania
inak povedane On nevytvaral dalsi vesmir ale robil jemne upravy povodneho vesmiru a to je narocnejsie, preto zvolil taku cestu aku zvolil (musel to spravit v sulade s tym co uz vytvoril a so zakonmi ktore tomu dal)

Citácia:
Pričom syna si musí vytvoriť cez obyčajnú ženu.
zasadny omyl, Syn existuje od vecnosti, Synova existencia nezacala Vtelenim v P.Marii ale od sameho pociatku vekov a existencie Bozej
z P.Marie si len Syn zobral Telo

Poslať 18.12.2016 22:36:13   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 445 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Obrátenie dokazuje čo a tie ostatné veci okolo?
dokazuje to ze Medjugorie ma pozitivny vplyv na rozvoj krestanskej duchovnosti cloveka
samozrejme nie je to dokaz existencie Boha
O tom mám veľkú pochybnosť.
Myslím si, že je to skôr príbehom neposlušnosti a tak trocha i zlyhania pri výkone funkcie.

Súčasné špičky RKC by to aj stopli(viď už skoro dvoj či troj ročné váhanie pri zverejnení výsledkov poslednej komisie), ale už nevedia ako ...

Na druhej strane, je tu kánonický problém, pretože doterajšie autority(doterajšie komisie zriadené biskupmi) sa vyjadrili jednoznačne proti.

Poslať 18.12.2016 23:28:36   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 13519 príspevkov
Citácia:
Súčasné špičky RKC by to aj stopli(viď už skoro dvoj či troj ročné váhanie pri zverejnení výsledkov poslednej komisie), ale už nevedia ako ...
Na druhej strane, je tu kánonický problém, pretože doterajšie autority(doterajšie komisie zriadené biskupmi) sa vyjadrili jednoznačne proti.
ja som bol na stretnuti v UPC s biskupom Hnilicom ktory nam rozpraval o Medjugorii ako sa o tom rozpraval s JPII, ktory mu povedal
Vy ste tam este neboli? keby som nebol papez tak som tam uz davno, urcite chodte
a podobne sa biskup Hnilica vyjadroval o Medju dost casto

co sa tyka biskupskych komisii tak vtedajsi biskupi v Juhoslavii boli pod taktovkou komunistickej policie a druhy problem bol ze podla kanonickeho prava tie farnosti boli zverene frantiskanom a biskup ich chcel odtial vystrnadit ale sa mu to nepodarilo a bolo to tak postavene ze biskup proste to pravo vyhodit ich nemal, len sa snazil a ociernoval ich

Netrvam na tom za kazdu cenu ze je to prave, ale v kazdom pripade pre mna kazda navsteva Medju znamenala velke bozie pozehnanie (co nemuselo prist nutne cez zjavenie ale cez sv omsu modlitby spovede atd cize obvykle prostriedky milosti)

Poslať 19.12.2016 16:23:47   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
tak nebude nepodstatným teatrálnym spôsobom k sebe lákať na zjavenia
a vidis ze Legi sa dodnes dozaduje zjavenia ako podmienky toho aby uveril

Citácia:
Síce na vesmír nepotreboval nič len povedať slová. Na Adama mu slová nestačili trebalo hlinu a na Evu už musel vytrhnúť rebro z muža. Keď si chce vytvoriť syna zrazu potrebuje obyčajnú ženu uprostred zapadákova niekde v púšti.
Ano presne toto poukazuje na urcity styl prace a urcitu logiku Jeho konania
inak povedane On nevytvaral dalsi vesmir ale robil jemne upravy povodneho vesmiru a to je narocnejsie, preto zvolil taku cestu aku zvolil (musel to spravit v sulade s tym co uz vytvoril a so zakonmi ktore tomu dal)

Citácia:
Pričom syna si musí vytvoriť cez obyčajnú ženu.
zasadny omyl, Syn existuje od vecnosti, Synova existencia nezacala Vtelenim v P.Marii ale od sameho pociatku vekov a existencie Bozej
z P.Marie si len Syn zobral Telo
Ach jaj prepáč ale toto sú také nezmysli. Legionár sa nedožaduje zjavení matiek synov, anjelov a neviem čoho všetkého ešte ani teatrálnych zjavení a liečení on sa dožaduje priamo Boha bez všelijakých omáčok okolo chápeš? To isté vravím aj ja. K tej úprave vesmíru to je tiež nezmysel práveže to čo vravíš to vôbec nemá logiku. Tak najprv všetko stvorí hovorením a zrazu sa podriaďuje sám svojím novovytvoreným fyzikálnym zákonom? Načo by to robil? To nielenže nemá logiku ale ani žiaden relevantný dôvod na to nemá, žiadnu motiváciu, nič. Aké náročnejšie? Pre všemocného Boha je niečo náročné? :roll: Ako vieš, že syn bol od počiatku vekov? Ďalej prečo by potreboval sa inkarnovať cez obyčajnú ženu v zapadákove? :roll: To mi príde asi tak logické ako by sa dnes Ježiš inkarnoval do Letanoviec a išiel by stadial hlásať evanjelium do celého sveta.

Poslať 19.12.2016 17:42:26   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 13519 príspevkov
Citácia:
zrazu sa podriaďuje sám svojím novovytvoreným fyzikálnym zákonom? Načo by to robil?
no presne preto ze pretym fyzikalne zakony neboli ale ked ich vytvoril tak uz ich respektuje aby nebol chaos
mne to pripada ako jasna logika a fer konanie

Citácia:
Ďalej prečo by potreboval sa inkarnovať cez obyčajnú ženu v zapadákove? :roll: To mi príde asi tak logické ako by sa dnes Ježiš inkarnoval do Letanoviec a išiel by stadial hlásať evanjelium do celého sveta.
to je bozia logika: vola sa to kariera smerom nadol :D
inak krasne si to vystihol s tymi Letanovcami, presne tak to totiz je

Citácia:
Ako vieš, že syn bol od počiatku vekov?
z Biblie? (napr Jan evanjelium a listy)

Citácia:
Legionár sa nedožaduje zjavení matiek synov, anjelov a neviem čoho všetkého ešte ani teatrálnych zjavení a liečení on sa dožaduje priamo Boha bez všelijakých omáčok okolo chápeš?
ked netecie nech aspon kvapka :)
blahoslaveni ktori nevideli a uverili

Poslať 19.12.2016 17:59:54   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Toľko rozporov a teba to stále netankuje. :roll:
Citácia:
no presne preto ze pretym fyzikalne zakony neboli ale ked ich vytvoril tak uz ich respektuje aby nebol chaos
Myslíš ako keď sa stal horiacím kríkom? Konkrétne ktorý fyzikálny zákon dovoluje aby horeli kríky bez toho, že zhoria a aby dokázali hovoriť? To ti nevadia tie rozpory?

Poslať 19.12.2016 20:34:39   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3956 príspevkov
legionar píše:
Tato rozpravka s fyzikou a logikou nema nic spolocneho.
Tak ich tam neplet.
Ak Boh stvoril cas, nemohol "logicky" existovat "predtym", lebo "predtym" je casovy pojem.
A urcite nemusel akceptovat zakonitosti casu a priestoru - ved kazdy zazrak vysvetlujete prave tym, ze Bohu su fyzikalne zakony tohoto sveta suma-fuk. :)
Takze prosim - bez "logiky"...
Pletenie fyziky a logiky do rozpravok je kontraproduktivne - iba to cloveka nasrdi ...
Aká rozprávka? Ak ty považuješ počiatok vesmíru, teda Big bang za rozprávku tak naozaj neviem čo si myslieť.

Stvorením času je celkom legitímne aj vyjadrenie "predtým" a "potom " pretože po stvorení času je úplne prirodzené vyjadrovať sa v časových pojmoch. Tým viac že my v tom čase žijeme. Je to úplne logické a konzistentné či ťa to srdí alebo nie.

A Boh musel akceptovať zákonitosti času ak chcel žiť v čase a priestore ako človek. To zrealizoval ako Boh a človek súčasne Ježiš Kristus. On musel žiť ako človek lebo len ako človek mohol otvoriť cestu k dedičstvo (večnému životu) ktoré Adam premárnil. Keby nežil ako človek a využil možnosti vyhnúť sa fyzikálnym zákonom (čo ako Boh určite mohol) jeho obeta by nebola a cesta by ostala zatvorená. Aj preto je plne oprávnené hovoriť že Ježiš sa za nás obetoval dobrovolne.

V žíadnom prípade neide o pletenie fyziky do rozprávok, pretože to nie sú žiadne rozpávky - že to ty považuješ za rozprávky je tvoj problém a my tvoj názor nezdielame. Mimochodom viera v Boha a fyzika nikde nie sú v rozpore. O tom sme sa tu už veľa krát bavili.

Poslať 19.12.2016 22:47:46   Re: Zjavenia Panny Márie

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19159 príspevkov
l1ve_D píše:
Toľko rozporov a teba to stále netankuje. :roll:
Citácia:
Myslíš ako keď sa stal horiacím kríkom? Konkrétne ktorý fyzikálny zákon dovoluje aby horeli kríky bez toho, že zhoria a aby dokázali hovoriť? To ti nevadia tie rozpory?
Eliasov ohen + halucinacie vo vyssom elektrickom poli, pripadne skryta vysielacka, pripadne snaha vyniknut ... :)
Napriklad. ;)

Poslať 19.12.2016 23:02:18   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 19159 príspevkov
[quote="misionar3"] Aká rozprávka? Ak ty považuješ počiatok vesmíru, teda Big bang za rozprávku tak naozaj neviem čo si myslieť.

Stvorením času je celkom legitímne aj vyjadrenie "predtým" a "potom " pretože[b] po[/b] stvorení času je úplne prirodzené vyjadrovať sa v časových pojmoch. ([c]Toto je uplne nelogicke![/c]) Tým viac že my v tom čase žijeme. Je to úplne logické a konzistentné či ťa to srdí alebo nie.

A [c]Boh musel akceptovať [/c]zákonitosti času ak chcel žiť v čase a priestore ako človek. To zrealizoval ako Boh a človek súčasne Ježiš Kristus. On musel žiť ako človek lebo len ako človek mohol otvoriť cestu k dedičstvo (večnému životu) ktoré Adam premárnil. Keby nežil ako človek a využil možnosti vyhnúť sa fyzikálnym zákonom (čo ako Boh určite mohol) jeho obeta by nebola a cesta by ostala zatvorená. Aj preto je plne oprávnené hovoriť že Ježiš sa za nás obetoval dobrovolne.

V žíadnom prípade neide o pletenie fyziky do rozprávok, pretože to nie sú žiadne rozpávky - že to ty považuješ za rozprávky je tvoj problém a my tvoj názor nezdielame. Mimochodom viera v Boha a fyzika nikde nie sú v rozpore. O tom sme sa tu už veľa krát bavili.
[/quote] Hovorit v casovych pojmoch pred vznikom casu je rozpravka.
Cas je iba jednym z rozmerov v stvorrozmernom svete (odhliadnuc od rozmerov skolabovanych), ktore su, cuduj sa svete, dokonca zamenne. (Spin je napr. rotacia v rovinach tx, ty, tz a zachovava sa)
Tvrdenie, ze viera v Boha a fyzika nie su v rozpore JE rozpravka. ;)
Boh, ktory nieco "musi", nie je Boh ...
Princip "obety" Boha Bohu som tu uz kritizoval x-krat.
[code]Boh pozadoval smrt Boha, aby nam mohol odpustit hriechy, ktore definoval Boh a moze nam ich odpustit iba Boh.[/code]
Povedz mi vacsi nezmysel ... :)
Ignoroval si argument, ze Boh pri KAZDOM zazraku NERESPEKTUJE fyzikalne zakony, ktore sam stvoril a o ktorych Ty tvrdis, ze ich MUSEL vtedy respektovat ...

Poslať 20.12.2016 1:18:45   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 13519 príspevkov
Citácia:
Konkrétne ktorý fyzikálny zákon dovoluje aby horeli kríky bez toho, že zhoria a aby dokázali hovoriť?
Eliasov ohen + halucinacie vo vyssom elektrickom poli, pripadne skryta vysielacka, pripadne snaha vyniknut ... :)
Napriklad. ;)
napriklad

Citácia:
Ignororoval si argument, ze Boh pri KAZDOM zazraku NERESPEKTUJE fyzikalne zakony, ktore sam stvoril a o ktorych Ty tvrdis, ze ich MUSEL vtedy respektovat ...
ja tvrdim ze Boh ich musi respektovat lebo ich respektovat chce, inak by nas svet znicil
mala fluktuacia ale nevadi dokonca v kvantovej mechanike je ziaduca
zazrak je teda mala fluktuacia potvrdzujuca pravidlo
ale v konecnom dosledku tato moja teoria znamena ze pocet zazrakov na m2 je obmedzeny :-D
privela zazrakov by znamenalo rozpad fyzikalnych zakonov
a z toho vyplyva ze Boh spasu sveta musel realizovat cez podobnu malu fluktuaciu aby dosiahol pozadovany vysledok, tak to poistil a poslal svojho Syna aby mal istotu ze to niekto iny nedobabre :-D

Poslať 20.12.2016 8:41:47   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 19159 príspevkov
misojogi píše:
zazrak je teda mala fluktuacia potvrdzujuca pravidlo
ale v konecnom dosledku tato moja teoria znamena ze pocet zazrakov na m2 je obmedzeny :-D
privela zazrakov by znamenalo rozpad fyzikalnych zakonov
a z toho vyplyva ze Boh spasu sveta musel realizovat cez podobnu malu fluktuaciu aby dosiahol pozadovany vysledok, tak to poistil a poslal svojho Syna aby mal istotu ze to niekto iny nedobabre :-D
Miso, mas to obratene.
Fluktuacia v nasom svete nie je "mala vynimka z pravidla" - fluktuacia JE pravidlo (zakon) !
Bez nej by sme tu neboli.
Stale obchadzas podstatu mojho vyroku o obeti - ja som iba ubohy maly cloviecik, ale viem si predstavit niekolko elegantnejsich, ucinnejsich a hlavne logickejsich rieseni toho "problemu s clovekom", ktory Boh SAM SPOSOBIL ! (uz len tym prostym faktom, ze nas vraj stvoril :) )
Ked sa z deti stanu grazli, vinni su rodicia - nie deti !
A keby si chcel pouzit na ludi rekurziu (rodicia rodicov atd.), tak aj podla svojej logiky dojdes az k Bohu a Jeho vine.
No a o tom "museni Boha" som uz hovoril, nebudem sa opakovat ...

Poslať 20.12.2016 9:26:59   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 13519 príspevkov
Citácia:
Stale obchadzas podstatu mojho vyroku o obeti
nedokazem na vsetko reagovat naraz, debata bola o niecom inom, problem obete sa tu uz davnejsie riesil v inej sekcii ...

[ Príspevkov: 259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť