Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Ďalší
Autor Správa
Poslať 16.12.2016 16:25:58   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 14224 príspevkov
Citácia:
zjavenia Márie údajnej matky Boha sú nezmysel všetky.
uz vela ludi zazilo v Medjugorii dotyk Boha a obratili sa .....
to by Satan musel byt sam proti sebe a jeho kralovstvo by muselo byt rozdelene
ale ani tento argument z Pisma(o rozdelenom kralovstve) nepresvedci tych co sa presvedcit nechcu dat

Poslať 16.12.2016 16:43:59   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
zjavenia Márie údajnej matky Boha sú nezmysel všetky.
uz vela ludi zazilo v Medjugorii dotyk Boha a obratili sa .....
to by Satan musel byt sam proti sebe a jeho kralovstvo by muselo byt rozdelene
ale ani tento argument z Pisma(o rozdelenom kralovstve) nepresvedci tych co sa presvedcit nechcu dat
Vôbec nie. Ja keby som satan a mám moc meniť svoju podobu a uzdravovať čo ako anjel by mal mať tak liečim a privádzam akože k Bohu. Mimo toho kde je potom tá slobodná vôla čo ste mi tak často rozprávali o nej? Keď Boh zrazu niektorým umožňuje vidieť jeho údajnú matku a zlahčiť im rozhodnutie pre neho?

Poslať 16.12.2016 16:49:32   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
velmi dobra otazka(dlho sa o nej diskutovalo)
odpoviem ti na nu, ale skus nieco pohladat aj sam (lepsie sa bude potom diskutovat)
mrkni napr koncil v Efeze alebo Theotokos(Bohorodicka) kde sa zavrsila cca 300 rocna diskusia na tuto temu

a skusim ti dat inu, pomocnu otazku
co si myslis preco asi krestania zaviedli tento sviatok niekedy okolo roku 400?
a co si myslis preco sa v Pisme(Lukas) Alzbeta pytala: Kto som ja ze ku mne prichadza Matka mojho Pana(grecky doslovne Matka mojho Boha)
poznamka: Septuaginta(pouzivana diasporou a krestanmi tej doby) preklada SZ slovo Hospodin ako Kyrios a v NZ sa Jezis tituluje ako Kyrios (kazdy jazyk nech vyzna ze Jezis je Pan = Boh)
Z toho čo som sa dočítal na wiki. Si proste povedali, že Ježiš je úplná bytosť aj človek aj Boh. Mária je proste Bohorodička a hotovo. Teda nič to nevysvetluje, moje otázky ostali všetky nezodpovedané.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Efezsk%C3%BD_koncil
To už to vysvetlenie toho Nestoria aspoň malo logiku.

Poslať 16.12.2016 23:38:10   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 14224 príspevkov
Citácia:
Ježiš je úplná bytosť aj človek aj Boh
otazka sa tocila okolo toho ako je clovek a Boh prepojeny v Jezisovi Kristovi a ako to cele chapat

prakticky dosledok -> ako na nas bude vplyvat prepojenie s Bohom, cize krestansky zivot

Poslať 16.12.2016 23:39:36   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 14224 príspevkov
Citácia:
Mimo toho kde je potom tá slobodná vôla čo ste mi tak často rozprávali o nej? Keď Boh zrazu niektorým umožňuje vidieť jeho údajnú matku a zlahčiť im rozhodnutie pre neho?
P.Mariu vidia jedine vizionari
ale dotyk bozej milosti moze zazit kazdy ....

Poslať 17.12.2016 14:33:22   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ježiš je úplná bytosť aj človek aj Boh
otazka sa tocila okolo toho ako je clovek a Boh prepojeny v Jezisovi Kristovi a ako to cele chapat

prakticky dosledok -> ako na nas bude vplyvat prepojenie s Bohom, cize krestansky zivot
Čo si týmto vysvetlil? Kde je vlastne to vysvetlenie?
misojogi píše:
Citácia:
Mimo toho kde je potom tá slobodná vôla čo ste mi tak často rozprávali o nej? Keď Boh zrazu niektorým umožňuje vidieť jeho údajnú matku a zlahčiť im rozhodnutie pre neho?
P.Mariu vidia jedine vizionari
ale dotyk bozej milosti moze zazit kazdy ....
Ten dotyk to je niečo na úrovni pocítiť v srdci? To môže byť len ilúzia. Nič viac. Kde berieš istotu, že ten dotyk je niečo relevantné?

Poslať 17.12.2016 23:25:41   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 01.02.2005 23:23:17
napísal 445 príspevkov
misojogi píše:
Mne v tejto veci presvedčili výsledky komisii zriadené za účelom preskúmania týchto aktivít, nie tvoje prezentácie tvojích túžob Mišo.

Poslať 17.12.2016 23:31:11   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Vlkodlak píše:
misojogi píše:
Mne v tejto veci presvedčili výsledky komisii zriadené za účelom preskúmania týchto aktivít, nie tvoje prezentácie tvojích túžob Mišo.
Napr. aké výsledky? Uvedieš niečo konkrétne?

Poslať 18.12.2016 1:25:24   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 14224 príspevkov
Citácia:
bol som v Medjugorii viackrat
neviem samozrejme potvrdit ci sa tam P Maria zjavuje alebo nie, ale je tam uzasne premodlena atmosfera nadherne omse spovede adoracie krizove cesty atd atd atd a v krizi na Krizevaci je kusok skutocneho kriza(Jezisovho)(vykopavky sv Heleny) a kopec kudi sa tam obratilo viacerych aj osobne poznam

Poslať 18.12.2016 11:42:32   Re: Zjavenia Panny Márie

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19433 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
neviem samozrejme potvrdit ci sa tam P Maria zjavuje alebo nie, ale je tam uzasne premodlena atmosfera nadherne omse spovede adoracie krizove cesty atd atd atd a v krizi na Krizevaci je kusok skutocneho kriza(Jezisovho)(vykopavky sv Heleny) a kopec kudi sa tam obratilo viacerych aj osobne poznam
Ja by som sa tiez urcite obratil - a siel domov.

Poslať 18.12.2016 13:26:53   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3964 príspevkov
l1ve_D píše:
Misojogi. Nedá mi Vaša diskusia. Odkedy môže byť obyčajná žena matkou Boha? (Dúfam, že túto jednu otázku mi zodpovieš) Ak je teda matkou Boha tak Boh má počiatok? (pretože to z toho vyplýva). Ak má počiatok potom nie je Bohom. Prečo by mal niekto prejavovať priam božskú úctu obyčajnej žene človeku údajnej božej rodičke keď zo samotnej logiky a definície Boha nie je možné aby bola jeho matkou a ďalej Ježiš nemohol byť Bohom. Boh sa nemôže narodiť z človeka. Lebo ak poviete, že áno potom každý človek sa teoreticky môže narodiť zo ženy a byť Bohom a to sa prieči celému kresťanstvu v ktorom hlavný nepriateľ Boha satan si sťažoval na to, že on nemôže byť Bohom a za svoju pýchu bol potrestaný.

Preto si aj myslím, že zjavenia Márie údajnej matky Boha sú nezmysel všetky. Lebo aj keby na nich vstávali mŕtvy z hrobov a ľuďom dorástli ruky a nohy aj tak to nedokazuje, že to bol niekto s dobrými úmyslami a už vôbec to nedokazuje prítomnosť Boha.
Otazka "ma Boh pociatok" je zle polozena. Je merane ludskym meritkom. Pociatok a koniec su atributy casu. Cas je viazany na priestor, na fyziku. Boh stvoril vesmir, priestor a cas. Logocky musel byt pred tym a nema pociatok v case. Naopak cas ma povod v Bohu. Ak Boh chcel fyzicky vstupit do stvoreneho casu a priestoru musel akceptovat zakonitosti casu a prietoru. Zvolil formu narodenia sa z panny. Preto je panna Maria rodickou Boha-Jezisa v case a priestore. Titul Bohorodicka ma celkom opravnene. Tym vobec nie obmedzena vecnost Boha

Poslať 18.12.2016 15:17:44   Re: Zjavenia Panny Márie

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 19433 príspevkov
misionar3 píše:
l1ve_D píše:
Misojogi. Nedá mi Vaša diskusia. Odkedy môže byť obyčajná žena matkou Boha? (Dúfam, že túto jednu otázku mi zodpovieš) Ak je teda matkou Boha tak Boh má počiatok? (pretože to z toho vyplýva). Ak má počiatok potom nie je Bohom. Prečo by mal niekto prejavovať priam božskú úctu obyčajnej žene človeku údajnej božej rodičke keď zo samotnej logiky a definície Boha nie je možné aby bola jeho matkou a ďalej Ježiš nemohol byť Bohom. Boh sa nemôže narodiť z človeka. Lebo ak poviete, že áno potom každý človek sa teoreticky môže narodiť zo ženy a byť Bohom a to sa prieči celému kresťanstvu v ktorom hlavný nepriateľ Boha satan si sťažoval na to, že on nemôže byť Bohom a za svoju pýchu bol potrestaný.

Preto si aj myslím, že zjavenia Márie údajnej matky Boha sú nezmysel všetky. Lebo aj keby na nich vstávali mŕtvy z hrobov a ľuďom dorástli ruky a nohy aj tak to nedokazuje, že to bol niekto s dobrými úmyslami a už vôbec to nedokazuje prítomnosť Boha.
Otazka "ma Boh pociatok" je zle polozena. Je merane ludskym meritkom. Pociatok a koniec su atributy casu. Cas je viazany na priestor, na fyziku. Boh stvoril vesmir, priestor a cas. Logocky musel byt pred tym a nema pociatok v case. Naopak cas ma povod v Bohu. Ak Boh chcel fyzicky vstupit do stvoreneho casu a priestoru musel akceptovat zakonitosti casu a prietoru. Zvolil formu narodenia sa z panny. Preto je panna Maria rodickou Boha-Jezisa v case a priestore. Titul Bohorodicka ma celkom opravnene. Tym vobec nie obmedzena vecnost Boha
Tato rozpravka s fyzikou a logikou nema nic spolocneho.
Tak ich tam neplet.
Ak Boh stvoril cas, nemohol "logicky" existovat "predtym", lebo "predtym" je casovy pojem.
A urcite nemusel akceptovat zakonitosti casu a priestoru - ved kazdy zazrak vysvetlujete prave tym, ze Bohu su fyzikalne zakony tohoto sveta suma-fuk. :)
Takze prosim - bez "logiky"...
Pletenie fyziky a logiky do rozpravok je kontraproduktivne - iba to cloveka nasrdi ...

Poslať 18.12.2016 17:06:17   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Obrátenie dokazuje čo a tie ostatné veci okolo? Podľa mňa to nedokazuje nič a už vôbec nie prítomnosť Boha jeho matky alebo niekoho iného. Denne sa obráti veľké % ľudí na islám. Preto je pravdivý? Dokazuje to Boha? Ja zatiaľ nevidím ani jediný dôkaz toho, že kresťanská forma Boha existuje. A to už ani nehovorím o tom, že som nevidel ani jediný dôkaz toho, že RKC vetva je tá správna čo si ju vyvolil Boh kresťanstva.

misionar3 píše:
Nie je nijak zle položená. Vy tvrdíte, že Ježiš je Boh. Narodil sa z obyčajnej ženy. Takže potom sa hociktorej obyčajnej žene môžu rodiť bohovia a majú počiatok v čase. Ježiš nie je tým pádom nič viac ako ja či ty. Ja som taký istý Boh ako on. Narodil som sa z obyčajnej ženy? Narodil. Rovnako ako on. Tá veta s tým ak chce vstúpiť do fyzického sveta musí akceptovať jeho zákonitosti to je vtip? Veď on keď chce mávne rukou a všetky zmiznú. On ich sám vytvoril. Načo by mu bolo aby sa rodil z obyčajnej ženy? Stačilo mu prísť a premeniť sa na čokoľvek čo chce tak ako to robil napr. pri Mojžíšovi keď bol horiaci ker. Vôbec nijak nevysvetlujete tým zamotávaním sa do fyzikálnych zákonov prečo by sa Boh mal zrodiť v obyčajnej žene uprostred ničoho niekde v zapadákove v púšti. Nijak v ničom ten príbeh nedáva logiku ani najmenšiu. Alebo snáď je Boh nelogický? Mimo toho už vôbec nechápem prečo nejaká obyčajná žena čo je akože matka Boha by sa mala zjavovať a hovoriť za Boha a šíriť jeho posolstvo. To on nie je schopný pri všetkej svojej moci hovoriť sám za seba? Mám to chápať takže je mamičkin maznáčik a vybavuje za najsilnejšiu a najmúdrejšiu bytosť všetko jeho mamička? Lebo on to celé vymyslel pravidlá tejto hry prečo by mali iní za neho hovoriť? To mi už vôbec nepríde logické.

Poslať 18.12.2016 20:02:11   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 14224 príspevkov
Citácia:
Obrátenie dokazuje čo a tie ostatné veci okolo?
dokazuje to ze Medjugorie ma pozitivny vplyv na rozvoj krestanskej duchovnosti cloveka
samozrejme nie je to dokaz existencie Boha

Citácia:
že som nevidel ani jediný dôkaz toho, že RKC vetva je tá správna čo si ju vyvolil Boh kresťanstva.
RKC nepretrzite zachovava od cias apostolov co ju apostoli naucili a ako Duch Svaty viedol - to je zakladne plus - kontinuita. Spravny vyklad Pisma potvrdzuje tzv posvatna Tradicia (cize dalsie dokumenty z cias prvych krestanov, ktore ukazuju ako to ci ono chapali ti ktori mali priamy kontakt s apostolmi a mozno sa spytat coku pripadne nerozumeli)
odvtedy sa nasa kultura aj vyznam slov zmenili takze vysvetlovat text zpred 2000 rokov myslenim moderneho cloveka je principialne zatazene na mozne omyly - vyklad prvotnej cirkvi je teda principialne normativny a potrvdzuju to aj irkvi oddelene od Rima ako napr Tomasovci v Indii alebo Pravoslavni ako taki ...
ak nikto pride po 2000 rokoch s tym ze vsetci sa mylili on jediny ma pravdu tak je vysoko pravdepodobne ze sa myli, pretoze proste nema tie zdroje poznania ktore mali ludia tej doby a tej kultury
to uz z hladiska cistej logiky veci, nehovoriac o prislubeni Ducha Svateho priamo v Pisme na vedenie cirkvi - dokonca samo Pismo hovori ze zakladom pravdy - jej stlpom a oporou nie je Pismo ale Cirkev (list Sol)
Protestanti sa teda v logike veci automaticky dostavaju do tautologie, ktora sa RKC automaticky z principu veci vyhyba

Poslať 18.12.2016 20:04:59   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 14224 príspevkov
Citácia:
Takže potom sa hociktorej obyčajnej žene môžu rodiť bohovia
to sice mozu ale Boh nema dovod aby to urobil kedze to uz urobil a ma len jedneho Syna :lol:

podstata spociva v otazke Kto je vlastne Jezis Kristus a co to znamena ze je ZAROVEN Boha aj Clovek
a dogma theotokos presne toto definuje - skus sa nad tym zamysliet

[ Príspevkov: 259 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia