Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
Poslať 09.01.2017 23:19:22   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Vedel by presne odhadnúť dopady akýchkoľvek činov. Čiže jeho činy ak chce nikdy nenarušia rovnováhu systému nech by už urobil čokoľvek.
nikdy nenarušia rovnováhu systému - ak mas labilny system tak mnozina moznych zasahov je principialne obmedzena, nemozes teda urobit uplne cokolvek ale len moznosti z uvedenej mnoziny

Poslať 10.01.2017 10:29:26   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Vedel by presne odhadnúť dopady akýchkoľvek činov. Čiže jeho činy ak chce nikdy nenarušia rovnováhu systému nech by už urobil čokoľvek.
nikdy nenarušia rovnováhu systému - ak mas labilny system tak mnozina moznych zasahov je principialne obmedzena, nemozes teda urobit uplne cokolvek ale len moznosti z uvedenej mnoziny
Ok chápem potom tvoj Boh nie je všemocný a vševediaci a nemá zmysel ho nazývať Bohom. :ehmmm:

Poslať 10.01.2017 15:16:54   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
všemocný a vševediaci
zavisi od definicie
moja definicia je ina ako Tvoja

Poslať 10.01.2017 15:56:21   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1344 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
všemocný a vševediaci
zavisi od definicie
moja definicia je ina ako Tvoja
Tak budem rád ak ma s ňou oboznámiš.

Poslať 11.01.2017 17:29:16   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
A čo odvrátenie tsunami v kostole zasvätenom PM? Kostol bol postavený na zvláštne želanie PM. Píše o tom ten článok v poľštine.

Poslať 11.01.2017 18:10:12   Re: Zjavenia Panny Márie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18000 príspevkov
teta píše:
A čo odvrátenie tsunami v kostole zasvätenom PM? Kostol bol postavený na zvláštne želanie PM. Píše o tom ten článok v poľštine.
Hm, a co tento kostol, co im padol na hlavy ?
http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/smrtelna-vysviacka-veriacich-zrutil-kostol.html

Co bazilika v Assissi ?
http://www.sme.sk/c/2056172/zemetrasenie-znicilo-cast-baziliky-v-assisi.html

:roll:

Poslať 11.01.2017 18:48:17   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Neboli zasvätené PM, tak nepoužívali zvláštne privilégiá. Ale sa na nich ukázala Spravodlivosť., možno.

Poslať 11.01.2017 19:15:41   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
K zrúteniu rozostavaných alebo čerstvo dokončených budov v Nigérii dochádza pomerne často. Vinu na tom nesie korupcia v podobe podplácania stavebného dozoru spolu s používaním nekvalitných stavebných materiálov, nedodržiavaním stavebných postupov a ignorovanie povinnosti zaobstarať si pred stavbou povolenie.

Poslať 11.01.2017 19:49:09   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 18000 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
K zrúteniu rozostavaných alebo čerstvo dokončených budov v Nigérii dochádza pomerne často. Vinu na tom nesie korupcia v podobe podplácania stavebného dozoru spolu s používaním nekvalitných stavebných materiálov, nedodržiavaním stavebných postupov a ignorovanie povinnosti zaobstarať si pred stavbou povolenie.
Odkedy zazraky zavisia od nekvalitnych materialov ? :lol:
Na jednej strane sa "odklana tsunami" a na druhej strane staci "nekvalitny material" a vsetko sa zosype ?
Toto je presne to, co Ti hovoril Live - dvojity meter, strata sudnosti.
Ak ide o RKC (alebo o Boha), rozum ide nabok a nachadzaju sa iba 'pozitivne veci' - vsetko ostatne proste 'neexistuje'.

Poslať 12.01.2017 8:38:29   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
ja som nehovoril o ziadnom zazraku, ja som len odpovedal na Tvoju otazku

Poslať 12.01.2017 11:24:33   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 18000 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ja som nehovoril o ziadnom zazraku, ja som len odpovedal na Tvoju otazku
Lenze ta moja "otazka" bola iba reakciou na "odvratenie tsunami z dovodu zasvatenia kostola PM", co uvadzala teta.
Takze si to proste vytrhol z kontextu. :roll:
A ten kontext nebola otazka dovodov, preco to spadlo (=ja verim, ze to kludne mohlo byt nekvalitnou stavbou!), ale otazka DVOJITEHO "vysvetlovania" cohokolvek, co sa tyka "viery" ...

Poslať 12.01.2017 13:06:28   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
Na jednej strane sa "odklana tsunami" a na druhej strane staci "nekvalitny material" a vsetko sa zosype ?
Toto je presne to, co Ti hovoril Live - dvojity meter, strata sudnosti.
Ak ide o RKC (alebo o Boha), rozum ide nabok a nachadzaju sa iba 'pozitivne veci' - vsetko ostatne proste 'neexistuje'.
pád budovy postavenej z nekvalitných materiálov je zákonitý dôsledok a nie zázrak. zázrakom by bolo kedy sa ten kostol nezrútil ;)

Naopak odvrátenie tsunami - záchrana kostola - je v rozpore s fyzikálnymi zákonmi,lebo je v súlade s ich použitím práve pre ochranu tohoto kostola to zázrakom je.

Takže žiaden dvojitý meter. Jednoducho si porovnal dve neporovnatelné udalosti

Poslať 12.01.2017 14:01:03   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
"odvratenie tsunami z dovodu zasvatenia kostola PM", co uvadzala teta.
ak vsetko navokol lezalo v troskach a kostol ostat nepohnuto stat, tak to rozhodne stoji za povsimnutie

inak je to skor spekulacia
mimochodom DonBosco bol ctitel Panny Marie a aj jemu sa zrutili nejake tie kostoly ci kaplnky ci oratoria (z dovodu nekvality murovania a setrenia na nespravnom mieste - stavitel okradal) - vid jeho zivotopis

Poslať 12.01.2017 14:16:59   Re: Zjavenia Panny Márie

od 10.01.2017 10:23:02
napísal 168 príspevkov
misionar3 píše:
Naopak odvrátenie tsunami - záchrana kostola - je v rozpore s fyzikálnymi zákonmi,lebo je v súlade s ich použitím práve pre ochranu tohoto kostola to zázrakom je.
Snažil som sa o tom "zázraku" niečo hľadať na nete aj z "mimonáboženských" prameňov, a nejak som nič nenašiel.
Aj na wikipedii, aj v indickej tlači (reportáže z obdobia tsunami) sa proste len konštatuje, že vlna čiastočne poškodila kostol, ale keďže je položneý na vyvýšenej úrovni, tak zaplavený nebol.
Aj rozhovor s otcom Xavierom z tejto farnosti - kňaz iba spomína stovky mŕtvych pútnikov (podľa wiki 300 pochovaných v masových hroboch, ďalších 300 nezvestných), ktorí museli byť pochovaní v masových hroboch, spomína záchranné akcie, počas ktorých v mori pátrali po obetiach, ale o nejakom "zázraku" očitý svedok - a kňaz - v tej dobe neuvádza ani pol slova.
http://www.rediff.com/news/2004/dec/28iype1.htm
Skôr mám dojem, že už uplynulo pár rokov od tej udalosti, trošku to možno v spomienkach vybledlo, tak je vhodný čas začať vyťahovať nejaké "zázraky".

Btw. to tej panenke Márii nebolo ľúto tých pútnikov, čo boli v tom čase na pláži, že by zachránila len tých v kostole?

Mimochodom, priamo na oficiálnej stránke farnosti z Velankanni nie je ani slovko o tomto tzv. "zázraku" z roku 2004; v sekcii venovanej zázrakom sa venujú len udalostiam zo 16. storočia, z času založenia kostola.
http://www.velankannichurch.in/shrine-miracles.php

Takže mám dojem, že sa jedná iba o nejakú urban legends, prifarbené a zromantizované spomienky niektorých ľudí na udalosti spred 12 rokov.

A len taká poznámka na margo: v súčasnosti, v čase internetu a elektronickej komunikácie dokáže ktokoľvek odpublikovať čokoľvek, a kraviny sa dokážu šíriť rýchlejšie než skutočnosť (resp. niekedy práve médiami vyfabulované kraviny skutočnosť prekryjú). Skúste si najskôr trošku overiť veci z viacerých zdrojov skôr, ako ich sem zavesíte ako nespochybniteľný fakt a dôkaz existencie zázrakov hocijakú kravinu, vygooglenú na nete...

Napokon, ten "zázrak z Velankanni" oficiálne katolícki predstavitelia ani len neskúmajú... a asi vedia prečo.

Poslať 12.01.2017 16:51:07   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 18000 príspevkov
misionar3 píše:
zázrakom by bolo kedy sa ten kostol nezrútil ;)
PRESNE o tom predsa hovorim ! :lol:
Bol BY. Ale nebol ...

[ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť