Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
Poslať 20.12.2016 8:28:54   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10972 príspevkov
Citácia:
rieseni toho "problemu s clovekom", ktory Boh SAM SPOSOBIL ! (uz len tym prostym faktom, ze nas vraj stvoril :) )
Ked sa z deti stanu grazli, vinni su rodicia - nie deti !
ty uplne vazne popieras slobodnu volu cloveka
aj v pripade zlych rodicov stale deti maju slobodnu volu rozhodnut sa inak

Poslať 20.12.2016 9:56:36   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3766 príspevkov
legionar píše:
Hovorit v casovych pojmoch pred vznikom casu je rozpravka.
Cas je iba jednym z rozmerov v stvorrozmernom svete (odhliadnuc od rozmerov skolabovanych), ktore su, cuduj sa svete, dokonca zamenne. (Spin je napr. rotacia v rovinach tx, ty, tz a zachovava sa)
Tvrdenie, ze viera v Boha a fyzika nie su v rozpore JE rozpravka. ;)
Boh, ktory nieco "musi", nie je Boh ...
Princip "obety" Boha Bohu som tu uz kritizoval x-krat.
Kód:
Boh pozadoval smrt Boha, aby nam mohol odpustit hriechy, ktore definoval Boh a moze nam ich odpustit iba Boh.

Povedz mi vacsi nezmysel ... :)
Ignoroval si argument, ze Boh pri KAZDOM zazraku NERESPEKTUJE fyzikalne zakony, ktore sam stvoril a o ktorych Ty tvrdis, ze ich MUSEL vtedy respektovat ...
Ta tvrdíš že to je rozprávka ( a stebou cca 50% fyzikov) ja ( a so mnou druhých cca 50% fyzikov ) tvrdíme že to rozprávka nie je.

Takže nemôžeš tvrdiť že to je rozprávka, možeš maximálne povedať že ty to považuješ za rozprávku. My žijeme v čase a priestore a preto sa vyjadrujeme v pojmoch času a priestoru - nezáleží na tom koľko rozmerov má. Z nášho hladiska má zmysle vyjdrenie predtým a potom. Boh nepožadoval smrť Boha, on požadoval smrť človeka a ani ne tak práve smrť ale obetu. Forma obety bola smrť na kríži. Jedinou podmienkou bolo aby tá obeta mala nekonečnú hodnotu. Obyčajný človek nebol schopný takú priniesť- Nemal na to danosti a nemal ani takú hodnotu. Jedine Boh. Aby tú obetu mohol priniesť človek a aby mala hodnotu rovnú Bohu = nekonečnu musel to byť človek s hodnotou Boha. Tak sa v Ježišovi stretla Božská hodnota s ludskou prirodzenosťou. Aby ludská prirodzenosť bola skutočná tak sa aj narodil ako človek "se vším všudy" a akceptoval stverené zákony biológie, fyziky, čau a priestoru.

Ja netvrdím že Boh pri zázrakoch musel rešpektovať stvorené zákony. Naopak môže ich lubovolne meniť, obhcádzať, modifikovať a to dočasne aj trvalo. Preto je zázrak zázrakom. Pri vtelní Večného Slova sa nejedná o zázrak v zmysle ako ich chápeš ty. Boh nič nemusí, ale chce všetko robiť tak aby to nám slúžilo ku spáse.
Vyššie som ti jasne vysvetlil ako a prečo to bolo pri narodení Ježiša a prečo v tomto prípade Boh "musel" akceptovať stvorené zákony.

Poslať 20.12.2016 10:07:26   Re: Zjavenia Panny Márie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
Je jasne, ze nase nazory sa minaju, tak uz iba jedna poznamka:
Kód:
Poziadavka OBETY SMRTOU (ci uz cloveka, alebo Boha, to je jedno) je cisto POHANSKA ...
S tym sa ja nikdy nestotoznim a ani ju neuznam.

Poslať 20.12.2016 10:14:40   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 17983 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
rieseni toho "problemu s clovekom", ktory Boh SAM SPOSOBIL ! (uz len tym prostym faktom, ze nas vraj stvoril :) )
Ked sa z deti stanu grazli, vinni su rodicia - nie deti !
ty uplne vazne popieras slobodnu volu cloveka
aj v pripade zlych rodicov stale deti maju slobodnu volu rozhodnut sa inak
Uz som viackrat argumentoval, ze clovek ziadnu slobodnu volu nema. :)
Pretoze naozaj slobodna vola musi byt podopreta MOCOU ju obhajit. (Aj proti Bohu, ak je to nutne!)
Inak je to iba "z nudze cnost", alebo "vopred stratena rebelia".
Clovek ziadnu taku moc nema, ergo nema ani slobodnu volu.
Ma iba moznost bud sa "rozhodnut pre Boha", alebo "skapat vo vecnom zatrateni".
A aj to MUSI stihnut este tu, na Zemi, pri uplnom nedostatku relevantnych informacii.
Uzasna "sloboda" ... :)

Poslať 20.12.2016 11:59:09   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 10972 príspevkov
Citácia:
clovek ziadnu slobodnu volu nema. :)
ufff, co dodat, ked neveris ani v slobodu cloveka :oops:

Poslať 20.12.2016 12:09:24   Re: Zjavenia Panny Márie

napísal 17983 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
clovek ziadnu slobodnu volu nema. :)
ufff, co dodat, ked neveris ani v slobodu cloveka :oops:
Ja neverim viacerym veciam, ktore sa inym zdaju "jasne" ... :D
Svoje dovody som uviedol. Viac k tomu nemam co dodat.

Poslať 20.12.2016 12:52:20   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 17:28:11
napísal 1321 príspevkov
legionar píše:
l1ve_D píše:
Toľko rozporov a teba to stále netankuje. :roll:
Citácia:
no presne preto ze pretym fyzikalne zakony neboli ale ked ich vytvoril tak uz ich respektuje aby nebol chaos
mne to pripada ako jasna logika a fer konanie
Myslíš ako keď sa stal horiacím kríkom? Konkrétne ktorý fyzikálny zákon dovoluje aby horeli kríky bez toho, že zhoria a aby dokázali hovoriť? To ti nevadia tie rozpory?
Eliasov ohen + halucinacie vo vyssom elektrickom poli, pripadne skryta vysielacka, pripadne snaha vyniknut ... :)
Napriklad. ;)
Už vidím Boha ako dáva Eliášov oheň do kríku a rozpráva sa s Mojžíšom vysielačkou. :lol: Tak to už by bol veľký srandista.

Poslať 20.12.2016 13:04:54   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 10972 príspevkov
Citácia:
Inak je to iba "z nudze cnost", alebo "vopred stratena rebelia".
Clovek ziadnu taku moc nema, ergo nema ani slobodnu volu.
Ma iba moznost bud sa "rozhodnut pre Boha", alebo "skapat vo vecnom zatrateni".
A aj to MUSI stihnut este tu, na Zemi, pri uplnom nedostatku relevantnych informacii.
Uzasna "sloboda" ... :)
aj to je urcity druh slobody
nenapadlo Ti niekedy ze prave takyto nazor (ako tento o slobode) Ti brani spoznat Boha ?

analogicky aj chybna predstava Boha ti moze branit ho spoznat pretoze hladas(a ocakavas) nieco ako sa da najst

Poslať 20.12.2016 13:50:30   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
K tomu o čom sme sa bavili Misojogi. Ty tvrdíš, že Boh sa potreboval inkarnovať na zem ako človek cez obyčajnú ženu aby neporušil fyzikálne zákony. Nuže ako je možné, že sa Ježiš narodil z panny? To neporušuje žiadne fyzikálne zákony? Alebo snáď Boh nabehol za Máriou s pipetou a ju inseminoval? Ak áno tak to už prišiel na zem a už porušil tie fyzikálne zákony. Či aké máš vysvetlenie na toto?

Poslať 20.12.2016 23:42:50   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 10972 príspevkov
Citácia:
To neporušuje žiadne fyzikálne zákony?
vidim to tak ze male (jednorazove) narusenie fyzikalnych zakonov nevadi
pozri si nejaku scifi kde mas stroj casu
vacsinou male narusenie casovej slucky nevadi, ale vacsie by mohlo vazne zmenit dejiny
a tu vnimam podobny princip
(v kazdom pripade ide o moju sukromnu teoriu ako veci chapem ja)

Poslať 20.12.2016 23:47:00   Re: Zjavenia Panny Márie

od 08.03.2005 23:19:39
napísal 179 príspevkov
misionar3 píše:
Boh nepožadoval smrť Boha, on požadoval smrť človeka a ani ne tak práve smrť ale obetu.
Ja som si v tomto nie celkom istý.
Boh predsa sľúbil človeku vykupiteľa. Mnoho ráz a rozličným spôsobom sa prihováral v dejinách vyvoleného národa človeku - aby ho presvedčil o svojej láske (nie naštvanosti a nutnosti obety), aby ho presvedčil, že sa má obrátiť k nemu a žiť v jeho prítomnosti. To človek potreboval zmierenie (prestať byť nedôverčivý, naštvaný na Boha, dôležitejší ako Boh). Nie Boh.
Preto nám poslal vykupiteľa. On svojim pôsobením na zemi predstavil Otca ľuďom (Ja a Otec sme jedno...). Ukázal jeho lásku, starostlivosť, princíp ako má človek žiť.
Dôslednosť jeho konania (ako Boha v láske a pravde) ho logicky doviedla do konfliktu s pánom tohto sveta a jeho podriadenými. Preto (poslušne - nevyužil žiadnu únikovú možnosť) skončil na kríži. Ostal konsekventný v láske a pravde, aby sme i my boli takí, podľa jeho vzoru.
Takže sa - jasné, že "za nás obetoval, aby sme boli spasení". A Otec ho vzkriesil z mŕtvych - prvotinu z nás bratov, aby ukázal, že nás miluje a aby sme uverili, že ani smrť nad nami nevládne. Že sme definitívne slobodní v Ňom.

Je to rovnaký princíp a viera. Len opakovanie a zdôrazňovanie princípu "obety" nás klamlivo vedie k luteránskemu princípu, že "za nás zomrel, aby uzmieril Boha".
V písme je to predsa opačne:
(2Kor 5:18 [SSV])
Ale to všetko je od Boha, ktorý nás skrze Krista zmieril so sebou a zveril nám službu zmierenia.
(2Kor 5:19 [SSV])
Veď v Kristovi Boh zmieril svet so sebou a nepočítal ľuďom ich hriechy. A nám odovzdal slovo zmierenia.
(Ef 2:16 [SSV])
aby v jednom tele skrze kríž v sebe samom zabil nepriateľstvo a zmieril oboch s Bohom.
(Kol 1:20-23 [SSV])
a aby skrze neho zmieril všetko so sebou, keď pre jeho krv na kríži priniesol pokoj všetkému, čo je na zemi aj čo je na nebi. Aj vás, čo ste boli kedysi odcudzení a znepriatelení zmýšľaním a zlými skutkami,
teraz skrze smrť v jeho ľudskom tele zmieril so sebou, aby si vás postavil pred svoju tvár svätých, nepoškvrnených a bez úhony.
(1 Jn 4,9n)
A Božia láska k nám sa prejavila v tom, že Boh poslal svojho jednorodeného Syna na svet, aby sme skrze neho mali život. 10 Láska je v tom, že nie my sme milovali Boha, ale že on miloval nás a poslal svojho Syna ako zmiernu obetu za naše hriechy.“ .
Ježiš zomrel na kríži preto, aby viditelne a hmatatelne zjavil Lásku Boha, ktorý napriek všetkému hriechu a zlu cloveka, ktorý sa voci Nemu stavia ako nepriatel (Rim 5,10), je ochotný vo svojej láske íst až do krajnosti, až na smrt! Ježiš je
skutocná zmierna obeta – ale táto obeta nie je obetovaná Bohu! Túto obetu obetuje Boh ludom!!! Nie ludia Bohu, ale
Boh ludom posiela svojho Syna a obetuje Ho! (posledný odsek: http://www.inky.sk/Viera/Bunkove/207.pdf)

Poslať 21.12.2016 11:51:41   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
To neporušuje žiadne fyzikálne zákony?
vidim to tak ze male (jednorazove) narusenie fyzikalnych zakonov nevadi
pozri si nejaku scifi kde mas stroj casu
vacsinou male narusenie casovej slucky nevadi, ale vacsie by mohlo vazne zmenit dejiny
a tu vnimam podobny princip
(v kazdom pripade ide o moju sukromnu teoriu ako veci chapem ja)
Vieš preto som sa zameral na teba otázkami aby si si vyriešil v sebe rozpory. Viem, že to je tvoje chápanie toho všetkého. Len potom mi nedá ešte pár vecí sa nespýtať. Vravíš, že jedno malé jednorázové narušenie nevadí. (Konkrétne to záhadné splodenie Bohom v prípade Márie) To si fakt myslíš, že dokonalá bytosť by nespravila hneď všetko perfektne a potrebovala by malé narušenie? Ďalej čo je to malé narušenie? (podľa teórie chaosu aj mávnutie motýlich kridiel môže spôsobiť na opačnej strane zeme vzdušný vír) Takže ani toto tvoje vysvetlenie nedáva celkom zmysel.

Poslať 21.12.2016 15:21:23   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 10972 príspevkov
Citácia:
Ďalej čo je to malé narušenie? (podľa teórie chaosu aj mávnutie motýlich kridiel môže spôsobiť na opačnej strane zeme vzdušný vír)
ono to mas tak
ked mas stabilny system tak nejake narusenie sposobi kratkodobu odchylku a vsetko sa vrati po case do povodneho stavu
ked mas nestabilny system (pocasie) tak aj male narusenie sposobi velku zmenu

skor si daj otazku co by sa stalo keby fyzikalne zakony ako take zrazu prestali platit
proste ak Boh chce spravit nejaku opravu systemu musi ju spravit tak aby system neznicil

Poslať 09.01.2017 18:31:45   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
http://m.fronda.pl/a/tsunami-zniszczylo-wszystko-oprocz-maryjnej-bazyliki,85203.html

Kto nerozumie ani cez google prekladač, tak tomu preložím základné myšlienky článku.

Poslať 09.01.2017 19:13:05   Re: Zjavenia Panny Márie

Obrázok užívateľa

napísal 1321 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Ďalej čo je to malé narušenie? (podľa teórie chaosu aj mávnutie motýlich kridiel môže spôsobiť na opačnej strane zeme vzdušný vír)
ono to mas tak
ked mas stabilny system tak nejake narusenie sposobi kratkodobu odchylku a vsetko sa vrati po case do povodneho stavu
ked mas nestabilny system (pocasie) tak aj male narusenie sposobi velku zmenu

skor si daj otazku co by sa stalo keby fyzikalne zakony ako take zrazu prestali platit
proste ak Boh chce spravit nejaku opravu systemu musi ju spravit tak aby system neznicil
Toto tvoje vysvetlenie pokryvkáva presne na tom, že Boh je všemocný a vševediaci. Vedel by presne odhadnúť dopady akýchkoľvek činov. Čiže jeho činy ak chce nikdy nenarušia rovnováhu systému nech by už urobil čokoľvek.

[ Príspevkov: 253 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť