Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 14:21:23
napísal 135 príspevkov
dakl píše:
A neoslovuješ Máriu a svätých v modlitbe kdekoľvek sa nachádzaš? Môžeš osloviť neprítomného?
To už závisí od uhla pohľadu každého z nás. Ale myslím, že môžeš osloviť aj niekoho kto nieje pri tebe prítomný. A Boh ( Ježiš Kristus ), ktorý je hlavou cirkvi, svojho mystického tela, môže spôsobiť, že tvoje modlitby k svätým vystúpia "k nim hore". Moja modlitba nech sa vznáša k tebe ako kadidlo. ( Ž 141,2)
A tým by "už nemuseli byť všadeprítomní". No tým by sme sa dostali opäť na začiatok tejto diskusie a to je bol "problém" prítomnosť Panny Márie a svätých na každej svätej omši.

No ak je Mária ( s ňou aj ostatní svätí ) prítomná pri nás stále, keďže je v Božom náručí a Boh je všade ako sme tvrdili. Tak v kontexte toho vyznie jej tvrdenie Cataline Rivas ktoré som vyššie uviedol trošku zvláštne ( možno, že len pre mňa ) : na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na Svätej omši.

Teda pri nás nieje tak prítomná ako na sv. omši (?)

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Naim píše:
No ak je Mária ( s ňou aj ostatní svätí ) prítomná pri nás stále, keďže je v Božom náručí a Boh je všade ako sme tvrdili. Tak v kontexte toho vyznie jej tvrdenie Cataline Rivas ktoré som vyššie uviedol trošku zvláštne ( možno, že len pre mňa ) : na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na Svätej omši.
Teda pri nás nieje tak prítomná ako na sv. omši (?)
To je len nedokonalosť ľudského vyjadrovania. Buď prítomná je, alebo nie je. Môže byť niekto "poloprítomý"? Ten výrok môže znamenať napr. toto: "Nikde nie som tak naklonená vypočuť ťa, ako keď sme spolu prítomní pri (sprítomnenej) obete kríža".

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 14:21:23
napísal 135 príspevkov
dakl píše:
To je len nedokonalosť ľudského vyjadrovania. Buď prítomná je, alebo nie je. Môže byť niekto "poloprítomý"?
Poloprítomný nie, ale na nejakom mieste, môžeš zakúšať danú "osobu" ( v tomto prípade ) Pannu Máriu možno viac ako na inom. Takže teoreticky aj to môže znamenať ten výrok na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na Svätej omši. Napríklad keby si bol v Izraeli na miestach kde sa odohrávali biblické udalosti, tak môžeš intenzívnejšie prežívať Božiu prítomnosť.

dakl píše:
Ten výrok môže znamenať napr. toto: "Nikde nie som tak naklonená vypočuť ťa, ako keď sme spolu prítomní pri (sprítomnenej) obete kríža".
Chápem, že si to uviedol ako príklad a že to môže znamenať aj to, no mysím, že pri slávení eucharistie, teda pri sprítomnení obety kríža by sa mal človek sústrediť hlavne na Krista resp. na to čo sa deje, ako na modlitbu k Panne Márii.

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
Naim píše:
Pred nejakým časom mi viacerí známi odporučili vízie od Cataliny Rivas na prehĺbenie prežívania sv. omše. Musím povedať, že mnoho vecí na mňa zapôsobilo, ale zároveň mi taktiež mnoho vecí z týchto vízií príde prinajmenšom zvláštnych.

Z vízií Cataliny Rivas :

Nadišiel okamih najväčšieho zázraku nad zázrakmi - Premenenie. Vtedy som Ju zbadala. Bola hneď napravo od arcibiskupa, len krok za celebrantom... Vznášala sa nad zemou a kľačala na veľmi jemných a priehľadných tkaninách, ktoré sa trblietali ako krištáľová voda. Najsvätejšia Panna so zopnutými rukami pozerala s úctou a zahĺbene na celebranta. Odtiaľ na mňa prehovorila, ale potichučky, priamo do srdca bez toho, aby na mňa pozrela. Si prekvapená, že ma vidíš za arcibiskupom? Tak je to správne... Pri všetkej láske, akou ma môj Syn miluje. mi nikdy nedal takú dôstojnosť, akou obdaril kňazov, aby som ho mohla denne vziať do svojich rúk tak, ako to robia oni pri eucharistickom zázraku. Preto mám hlbokú úctu voči kňazom a k Zázraku, aký Boh prostredníctvom nich vykonáva. To ma núti kľačať až za nimi. Ako vidíš, tu som vždy... Ľudia chodia na púte, navštevujú miesta, kde som sa zjavila. Je to dobré pre milosti, ktoré tam dostanú, ale pri nijakom zjavení, na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na Svätej omši. Vždy ma nájdete pri oltári, kde sa slávi Eucharistia. S anjelmi zotrvávam pred bohostánkom, lebo vždy som s Ježišom.

Teda Panna Mária je prítomná na každej sv. omši? Myslím, že to by musela byť všadeprítomná. Keďže omší na celom svete, ktoré prebiehajú v rovnakom čase je neúrekom. Ako môže byť prítomná na každej z nich?

V danej vízii Panna Mária spomína Cataline, že tu ( na sv. omši) je VŽDY prítomná. A zároveň spomína, že s anjelmi zotrváva pred bohostánkom.( neviem, či sa to myslí vždy a v každý čas ) Azda môže zotrvávať pred každým bohostánkom v každom kostole? ( znovu všadeprítomná? ) Zároveň ma "fascinuje", že ak je VŽDY prítomná počas sv. omše a zároveň prebieha nejaké jej zjavenie, o ktorých vieme, že ich bolo dosť, opäť zrejme musí mať schopnosť byť všadeprítomná. Byť na omšiach, ktoré prebiehajú neustále na celom svete a ešte byť prítomná počas zjavenia.

Upozorňujem, že som katolík, aby si niekto nemyslel, že som tu prišiel provokovať. Ale niektoré časti daného "posolstva" od Cataliny Rivas, ktoré som tu uviedol na mňa zapôsobili dosť čudne. Pokiaľ viem, tak tieto jej vízie, ktoré boli spísané majú aj imprimatur.
Vsadepritomny moze byt len ~Boh.
Ani diabol nie je vsade pritomny, takze sa vzdy moze nachadzat len na jednom mieste.

Takze takato moznost je viac duchovna zalezitost. Kedze je v bozej pritomnosti tak zrejme takymto sposobom.

Inak na tieto vizionarky si treba davat pozor, nevies kedy zapracuje fantazia a obrazotvornost. Odusevnele krasorecnenie nie je tazke sa naucit ked clovek je neustale v mysleni sustredeny na tieto zalezitosti. Netvrdim ze clovek nemoze mat iste prorocke obrazky, to ma dost vela krestanov, je to sucast chariziem ktore udeluje Duch Svaty, ale ked je toho vela a snaha zaujat a strhnut na svoju osobu pozornost, vzdy treba byt v strehu.

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť