Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 25.11.2014 14:21:23
napísal 135 príspevkov
Pred nejakým časom mi viacerí známi odporučili vízie od Cataliny Rivas na prehĺbenie prežívania sv. omše. Musím povedať, že mnoho vecí na mňa zapôsobilo, ale zároveň mi taktiež mnoho vecí z týchto vízií príde prinajmenšom zvláštnych.

Z vízií Cataliny Rivas :

Nadišiel okamih najväčšieho zázraku nad zázrakmi - Premenenie. Vtedy som Ju zbadala. Bola hneď napravo od arcibiskupa, len krok za celebrantom... Vznášala sa nad zemou a kľačala na veľmi jemných a priehľadných tkaninách, ktoré sa trblietali ako krištáľová voda. Najsvätejšia Panna so zopnutými rukami pozerala s úctou a zahĺbene na celebranta. Odtiaľ na mňa prehovorila, ale potichučky, priamo do srdca bez toho, aby na mňa pozrela. Si prekvapená, že ma vidíš za arcibiskupom? Tak je to správne... Pri všetkej láske, akou ma môj Syn miluje. mi nikdy nedal takú dôstojnosť, akou obdaril kňazov, aby som ho mohla denne vziať do svojich rúk tak, ako to robia oni pri eucharistickom zázraku. Preto mám hlbokú úctu voči kňazom a k Zázraku, aký Boh prostredníctvom nich vykonáva. To ma núti kľačať až za nimi. Ako vidíš, tu som vždy... Ľudia chodia na púte, navštevujú miesta, kde som sa zjavila. Je to dobré pre milosti, ktoré tam dostanú, ale pri nijakom zjavení, na nijakom inom mieste nie som tak prítomná ako na Svätej omši. Vždy ma nájdete pri oltári, kde sa slávi Eucharistia. S anjelmi zotrvávam pred bohostánkom, lebo vždy som s Ježišom.

Teda Panna Mária je prítomná na každej sv. omši? Myslím, že to by musela byť všadeprítomná. Keďže omší na celom svete, ktoré prebiehajú v rovnakom čase je neúrekom. Ako môže byť prítomná na každej z nich?

V danej vízii Panna Mária spomína Cataline, že tu ( na sv. omši) je VŽDY prítomná. A zároveň spomína, že s anjelmi zotrváva pred bohostánkom.( neviem, či sa to myslí vždy a v každý čas ) Azda môže zotrvávať pred každým bohostánkom v každom kostole? ( znovu všadeprítomná? ) Zároveň ma "fascinuje", že ak je VŽDY prítomná počas sv. omše a zároveň prebieha nejaké jej zjavenie, o ktorých vieme, že ich bolo dosť, opäť zrejme musí mať schopnosť byť všadeprítomná. Byť na omšiach, ktoré prebiehajú neustále na celom svete a ešte byť prítomná počas zjavenia.

Upozorňujem, že som katolík, aby si niekto nemyslel, že som tu prišiel provokovať. Ale niektoré časti daného "posolstva" od Cataliny Rivas, ktoré som tu uviedol na mňa zapôsobili dosť čudne. Pokiaľ viem, tak tieto jej vízie, ktoré boli spísané majú aj imprimatur.

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
...dokonca aj svati a anjeli su vsetci vzdy pritomni pri sv. omsi, to je tajomstvo, ktoremu svojou obmedzenou myslou nemoze clovek uplne porozumiet. Maria moze byt naraz na viacerych miestach v roznych cinnostiach. moze sa ti to zdat zvlastne, ale tam je este ovela viac zvlastnych veci...ani oko nevidelo, ani ucho nepoculo... :-)
...netrap sa nepodstatnymi vecami, na tomto spasa tvojej duse nestoji...

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Teda Panna Mária je prítomná na každej sv. omši? Myslím, že to by musela byť všadeprítomná. Keďže omší na celom svete, ktoré prebiehajú v rovnakom čase je neúrekom. Ako môže byť prítomná na každej z nich?
sv omsa je spritomnenie obety na krizi
a kedze Maria tam bola pod krizom tak je zaroven spritomnena aj pri sv Omsi
klasik by povedal ze "caro nechceneho " ... :-)

od 23.12.2014 20:56:54
napísal 41 príspevkov
ja si myslim,ze na nebi neexistuje cas... my ludia sme zavisli na casopriestore, ale ked sa raz tvoja
dusa oddeli od tela, cas a priestor prestanu existovat....

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
Hm. A kolko anjelov dokaze tancovat na hrote ihly ? :roll:

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Littleangel píše:
ja si myslim,ze na nebi neexistuje cas... my ludia sme zavisli na casopriestore, ale ked sa raz tvoja
Presne. Ide o sprítomnenie kalvárskej obete a premenenie sa vo svojej podstate odohráva vo večnosti. Takže prítomní sú všetci pozvaní z nebeského raja.

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Littleangel píše:
aled potom ma byt aj vzkriesenie tela, nielen duse, ci?

Obrázok užívateľa

napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
sv omsa je spritomnenie obety na krizia kedze Maria tam bola pod krizom tak je zaroven spritomnena aj pri sv Omsi
Popravde miso podobne som to chápal aj ja. Ale keď si prečítaš to posolstvo Panna Mária v ňom spomína, že je prítomná na každej sv. omši pri slávení eucharistie.
A taktiež spomína, že : S anjelmi zotrvávam pred bohostánkom, lebo vždy som s Ježišom.
Teda je prítomná pred každým bohostánkom v každom kostole na svete? Či aj tu to budeme chápať ako sprítomnenie? :)

anux píše:
Maria moze byt naraz na viacerych miestach v roznych cinnostiach. moze sa ti to zdat zvlastne, ale tam je este ovela viac zvlastnych veci...ani oko nevidelo, ani ucho nepoculo... :-)
No myslím, že to oko nevidelo, ani ucho nepoculo platí pre to : čo Pán pripravil pre tých ktorí ho milujú. ( V nebi ako odmenu ) Ale popravde pochybujem, že človek bude môcť byť všadeprítomný.

anux píše:
...netrap sa nepodstatnymi vecami, na tomto spasa tvojej duse nestoji...
To máš pravdu. Ale ak nejaký biskup cirkvi ( ktorá stráži a odovzdáva pravé učenie apoštolov ) do ktorej patrím, dá niečomu takémuto imprimatur, tak je to na pováženie, nemyslíš?

Littleangel píše:
ja si myslim,ze na nebi neexistuje cas... my ludia sme zavisli na casopriestore, ale ked sa raz tvoja dusa oddeli od tela, cas a priestor prestanu existovat....
Súhlasím, že v nebi neexistuje čas tak ako tu na zemi. Ale chceš povedať, že keď sa raz tvoja duša oddelí od tela, tak už môžem byť všadeprítomný? To si nemyslím.

teta píše:
Presne. Ide o sprítomnenie kalvárskej obete a premenenie sa vo svojej podstate odohráva vo večnosti. Takže prítomní sú všetci pozvaní z nebeského raja.
Premenenie tu na zemi sa odohráva v čase. Kňaz predsa premieňa v čase ( teda tu a teraz na omši ). Ale udalosť ktorú sprítomňuje presahuje dejiny. No ak sú pozvaní všetci z nebeského raja, tak potom tí čo sú v nebi musia stíhať byť na každej sv. omši súčasne, čo je na pováženie. Okrem toho svätí nemusia byť na našich omšiach. Veď v nebi majú "vlastnú omšu" hľadia na tvár Boha. Na tvár toho, ktorý nevošiel do Svätyne zhotovenej rukou ale do samého neba, aby sa teraz za nás ukázal pred Božou tvárou. (Hebr 9,24) Teda v nebi neustále hľadia na obetu ( teda Ježiša Krista ), ktorý je za nás prítomný pred Bohom. A na základe svojej obety sa za nás prihovára. Deti moje, toto vám píšem, aby ste neh­rešili. Ale ak nie­kto zhreší, máme u Otca ob­haj­cu — Ježiša Kris­ta, spravod­livého. ( 1 Jan 2,1)
Preto akosi nechápem to, že všetci svätí sú pozvaní na každú sv. omšu. No majú čo robiť aby to stihli. Možno to zle chápem, ak áno poučte ma. Ďakujem. ;)

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
Ale keď si prečítaš to posolstvo Panna Mária v ňom spomína, že je prítomná na každej sv. omši pri slávení eucharistie.
nikto nemame povinost verit sukromnym znameniam
ale moze ist aj o zly alebo nepresny preklad

Preto akosi nechápem to, že všetci svätí sú pozvaní na každú sv. omšu. No majú čo robiť aby to stihli.
asi to iste co o Panne Marri
duchovny svet ma ine zakonistosti ako nas priestor a cas, pripominam napr bilokaciu Patra Pia

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Naim píše:
Súhlasím, že v nebi neexistuje čas tak ako tu na zemi. Ale chceš povedať, že keď sa raz tvoja duša oddelí od tela, tak už môžem byť všadeprítomný? To si nemyslím.
Keďže svätí sú "v Božom náručí" a Boh je všadeprítomný, sú všade tam, kde je Boh. Nemýľme si fyzickú prítomnosť so všadeprítomnosťou ducha. Duchovné duše spasených sa oslobodili od hmotného tela. Teda nie sú viazané na priestor a čas. Mária a svätí samozrejme nie sú prítomní "fyzicky" kdekoľvek. Ale ich duch je všade tam, kde je Boh.
Vlastnosti osláveného tela po vzkriesení sú nad naše chápanie. Nevieme, kde a akým spôsobom jestvujú oslávené telá Ježiša a jeho Matky. A asi by sme to ani nepochopili našim rozumom, ktorý je príliš naviazaný na hmotný svet. Ale ich duch je tu, všade s nami, ochotný nás počúvať.

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
Eucharistia je sprítomnenie.
to je síce vznik nového "tela Kristovho" ale zároveň nie je vznik niečoho úplne nového.
v televízore nemám skrytých trpazlíkov, ktorí hrajú hokej, ale sprítomňuje sa hokej z iného miesta.
ok, nie je to celkom presné prirovnanie, pretože hokej je reálne inde, a eucharistia je reálne aj tu - hokej je v bode A a ja mám bod B, kde je len obraz - teda B = obraz A
Eucharistia vzniká v bode B, ale reálne sprítomňuje bod A (historický a časový na Golgote)
Ježiš sám robí vo večeradle eucharistiu (B) už deň pred umučením (A) a pritom vraví toto je A
čiže v tejto vízii sa B=A
už to je ťažko pochopiť.
stqačí byť Márii v bode A, aby zároveň bola v bodoch B?
(to je zamyslenie z druhej strany)

Obrázok užívateľa

napísal 135 príspevkov
misojogi píše:
nikto nemame povinost verit sukromnym znameniam ale moze ist aj o zly alebo nepresny preklad
Preklad je myslím, že v tomto prípade v poriadku. Videl som už viacej aj keď len slovenských prekladov a v podstate sú rovnaké v tejto veci. Viem, že nikto nemá povinnosť veriť súkromným zjaveniam. Ale predsa ak sú cirkvou "oddobrené" a nachádza sa v nich niečo možno "zvláštne", myslím, že to je na zamyslenie. Aj keď ja sa nestaviam do role sudcu tých, ktorí o týchto veciach ( zjaveniach, atd.) rozhodujú.

dakl píše:
Keďže svätí sú "v Božom náručí" a Boh je všadeprítomný, sú všade tam, kde je Boh. Nemýľme si fyzickú prítomnosť so všadeprítomnosťou ducha. Mária a svätí samozrejme nie sú prítomní "fyzicky" kdekoľvek. Ale ich duch je všade tam, kde je Boh. Ale ich duch je tu, všade s nami, ochotný nás počúvať.
Lenže tým sme zo svätých spravili defakto všadeprítomných. Keďže Boh je všade ako si napísal. A svätí sú v jeho náručí. Tak potom z toho vyplýva, že aj svätí sú/môžu byť všade.

dakl píše:
Vlastnosti osláveného tela po vzkriesení sú nad naše chápanie. Nevieme, kde a akým spôsobom jestvujú oslávené telá Ježiša a jeho Matky. A asi by sme to ani nepochopili našim rozumom, ktorý je príliš naviazaný na hmotný svet.
V tom máš pravdu, že náš rozum je až príliš spätý s týmto hmotným svetom a preto sú duchovné veci pre nás ťažké na pochopenie.

Vespa píše:
stqačí byť Márii v bode A, aby zároveň bola v bodoch B? (to je zamyslenie z druhej strany)
No jedine takým spôsobom ako to vyššie vysvetľoval dakl, aj to je otázne ako som spomenul v reakcii na jeho komentár, či tým nerobíme zo svätých všadeprítomných.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
Ludia moji ... :roll:
Ake jednoduche to maju rozni "vykladaci", ked mozu cokolvek tresnut bez toho, aby to MUSELI DOKAZOVAT !
A po 2000 rokoch takehoto "nabalovania" sa vsetko tvari ako najsvatejsia pravda.
100x opakovana ... (vsak to poznate) ...

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
ked mozu cokolvek tresnut bez toho, aby to MUSELI DOKAZOVAT !
nie celkom, urcitu logiku to ma i ked nie prirodovednu ale inu

od 24.01.2010 9:53:43
napísal 879 príspevkov
Naim píše:
dakl píše:
Keďže svätí sú "v Božom náručí" a Boh je všadeprítomný, sú všade tam, kde je Boh. Nemýľme si fyzickú prítomnosť so všadeprítomnosťou ducha. Mária a svätí samozrejme nie sú prítomní "fyzicky" kdekoľvek. Ale ich duch je všade tam, kde je Boh. Ale ich duch je tu, všade s nami, ochotný nás počúvať.
Lenže tým sme zo svätých spravili defakto všadeprítomných. Keďže Boh je všade ako si napísal. A svätí sú v jeho náručí. Tak potom z toho vyplýva, že aj svätí sú/môžu byť všade.
A neoslovuješ Máriu a svätých v modlitbe kdekoľvek sa nachádzaš? Môžeš osloviť neprítomného?
V našom hmotnom svete, aby sme mohli niekde byť, potrebujeme hmotu. Môžem byť "prítomný" v izbe mojej dcéry v Londýne napr. cez Skype. Ten signál, ktorý ma tam "prenáša" je závislý na hmote. Duch však hmotu na svoju prítomnosť nepotrebuje a nie je závislý na priestore.

[ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť