Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
Poslať 31.12.2014 14:27:52   Co hovorite na zjavenia?

od 23.12.2014 20:56:54
napísal 41 príspevkov
Co si myslite o ludoch, ktori mali posmrtny zazitok, kedy vraj
videli Jezisa, Pannu Mariu a peklo? Da sa niecomu takemu verit?
Oni vravia, ze to preto, aby mohli sirit, ze peklo existuje, pretoze
su ludia, ktori si myslia, ze neexistuje..

Mna trochu desi ta podobnost tychto pribehov a to, co ti ludia
popisuju...

https://www.youtube.com/results?search_query=peklo+existuje

Poslať 31.12.2014 14:33:23   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Verit tomu mozes, ale nemusis. Ak sa zhoduju vo vypovediach je to urcite fajn a moze byt to ako potvrdenie toho co uz verime, ale zavazne to nie je.

Poslať 31.12.2014 14:49:01   Re: Co hovorite na zjavenia?

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
a) ja verim tomu, ze ti ludia tomu co hovoria veria. Nemyslim si vobec, ze si vymyslaju (aspon teda vacsina si podla mna nevymysla- neklame zamerne)

b) problem je v tom, ze zjavenia vacsiny ludi potvrdzuju to, comu ti ludia veria alebo v akej kulture ziju. Ludia z krestanskych krajin vidia peklo, Pannu Mariu alebo Jezisa, ludia z Japonska vidia Buddhu, ludia z Indie vidia hinduisticke bozstva- i ked su aj vynimky samozrejme... staci poguglit a najdes taketo potvrdenie z klinickej smrti alebo zjavenia pre hociktore nabozenstvo

c) a teraz treba zistit, cim to je sposobene a ako je mozne. A tu opat ostavame pri spekulaciach a dohadoch.

Poslať 31.12.2014 21:49:08   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Daj prosím link, kde svedčia, že videli Budhu. Alebo hinduistické božstvá a že boli v stave blaženosti.
Inak neverím. Sú rôzne "fenomény" aj počas života. Teraz v pravde písali o dobrodruhoch,
ktorí vyhľadávajú zosnulých a komunikujú s nimi prostredníctvom elektromagnetických
vĺn rôzneho spektra. To moc neodporúča ani Cirkev, teda vyhľadávanie kontaktu so
zosnulými - tzv. špiritizmus. Ale ak už zosnulý sám príde a komunikuje, je to myslím ok,
ale aj tu treba zdržanlivý prístup k tomuto javu. Toľko je o tom svedectiev a reálií!

Poslať 31.12.2014 22:23:14   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11033 príspevkov
Citácia:
zjavenia vacsiny ludi potvrdzuju to, comu ti ludia veria alebo v akej kulture ziju.
o to zaujimavejsie je potom ked nenastane tento pripad ...
napr hinduista objavi Jezisa apod ....
mam znameho ktory sa cez jogu dostal ku krestanstvu
krasny je aj pribeh moslimky ktora objavila Krista

Poslať 31.12.2014 23:13:56   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Citácia:
krasny je aj pribeh moslimky ktora objavila Krista
A mnozstvo inych pribehov ludi z moslimskeho sveta , ktori objavili Krista.

Poslať 01.01.2015 1:46:41   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
hladajuca píše:
Citácia:
Co si myslite o ludoch, ktori mali posmrtny zazitok
a) ja verim tomu, ze ti ludia tomu co hovoria veria. Nemyslim si vobec, ze si vymyslaju (aspon teda vacsina si podla mna nevymysla- neklame zamerne)

b) problem je v tom, ze zjavenia vacsiny ludi potvrdzuju to, comu ti ludia veria alebo v akej kulture ziju. Ludia z krestanskych krajin vidia peklo, Pannu Mariu alebo Jezisa, ludia z Japonska vidia Buddhu, ludia z Indie vidia hinduisticke bozstva- i ked su aj vynimky samozrejme... staci poguglit a najdes taketo potvrdenie z klinickej smrti alebo zjavenia pre hociktore nabozenstvo

c) a teraz treba zistit, cim to je sposobene a ako je mozne. A tu opat ostavame pri spekulaciach a dohadoch.
trochu by som to ináč porozlišoval a to "b" si už poněkud prestrelila, keďže klasický NDE (Near-death experience) je viac-menej rovnaký u všetkých: vidia tunel, na konci ktorého je svetlo. A cítia pozitívne emócie. Teda bolo by to skôr čosi ako nebo, keby som to tak mal k niečomu prirovať - bez ohľadu na to, či dotyční v nejaké nebo verili. Napr. spomínaš budhistov: veď oni v nič také neveria, podľa nich je život len utrpenie a neustále sa opakuje skrze reinkarnáciu, a tak jediným vyslobodením je zánik... Budha podľa nich nie je Boh ani nič také, že by ho mohli stretnúť po smrti, či čo...

Každopádne by - aspoň v tých klasických prípadoch - mohlo ísť o prirodzený jav, nejaké halucinácie z nedostatku kyslíka, alebo možno i nejakú snahu mozgu spríjemniť umieranie, aby človek netrpel, ale videl radšej niečo pekné. Také teórie nejaké som počul a znejú dosť rozumne. Wiki článok o tomto jave je tu:
Pokiaľ však ide o tých, čo hovoria, že videli peklo, atď., tak tam čo ja viem, možno mali nejaké halucinácie také, kde by mohol byť aj mix toho, čomu verili, napr. to video, čo tu bolo linkované z youtubu: tá keď bola kresťanka a videla peklo, tak to by mohol byť mix toho, čomu verila. Nehovoriac o tom, že tá konkrétne je z trochu takých uletených hnutí, voči ktorým by som bol obzvlášť skeptický keď niečo hovoria, či si aj nevymýšľajú mysliac, že účel svätí prostriedky a že tak aj lož je ok... konkrétne teda keď hovoríme o tých videách "peklo existuje" z údajých videní Mary K. Baxter, tak tá pani v rôznych vydaniach svojej knihy menila niektoré výroky, ktoré jej tam vraj Ježiš povedal - a to už mi potom nepripadá seriózny zdroj tá pani, viď. nejakého jej kritika, čo rozoberá jej knihu:Aj keď, možno niečo tam naozaj aj videla, čo ale mohli byť aj nejaké halucinácie, či čo, ktovie...

A pokiaľ ide o to, čo hľadajúca vraví, že: "zjavenia vacsiny ludi potvrdzuju to, comu ti ludia veria" - to keď potvrdzujú to čo veria, tak v takých prípadoch by asi mohlo byť dosť realistické, že také svedectvo je či už len nejaký účelový fejk, alebo (u tých úprimných) že to boli nejakí chorí ľudia, ktorí mali halucinácie, atď...

No ja osobne mám viacero známych, ktorí mali zjavenie, no oni práve ho mali iné než to, čomu verili !!! - Ale to bol tiež aj iný typ videnia než tamtie "posmrtné zážitky"... ja mám na mysli nejaké videnie, do ktorého upadli normálne v bdelom stave pri plnom vedomí, že sa zrazu kdesi ocitli, a prežívali to ako realitu, a tam dostali nejaké posolstvo či pod. a bola to jednorazová záležitosť, raz v živote.

Môžem aj bližšie o tom nejaké príklady...

Poslať 01.01.2015 3:36:02   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
P R Í K L A D Y

Čo sa týka nejakých príkladov k takému typu videní, čo som spomínal... od ľudí, ktorých osobne poznám.

Viem o viacerých ľuďoch aj z tohto fóra, že už mali raz nejaké videnie. Napr. Roman Bača, ktorého už roky poznáme z tohto fóra a niektorí aj mimo fóra. Tak on ešte ako ateista dostal jedno také videnie:

Roman Bača, 19.3.2003 píše:
    Prorocký sen - zjavenie Lásky a súdu
    Vzhľadom na pobádanie Ducha už viac dní (dnes je 19.3.2003) popíšem "živý sen" ktorý som mal zhruba pred 11 rokmi v dobe keď som bol presvedčený ateista a žiadnu náboženskú čí inú literatúru vrátane Sv. písma som nikdy pred tým nečítal. Musím podotknúť že ako 3 mesačný som prijal krst od katolíckeho kňaza a že tento príspevok som mal pôvodne písať inde. Ešte objasním pojem živý sen: v sne má človek pocit dokonale prežívanej skutočnosti a vnemu, či dokonca myšlienkových pochodov ako v bdelom stave. Človek si takýto sen dlho veľmi živo pamätá do podrobných detailov. Nedochádza v ňom k "lietaniu" či "utekaniu" za cieľom ktorý neustále uniká a podobne...

Ocitol som sa uprostred obrovského davu ľudí. Obzeral som sa vôkol a pomyslel si, "kde to som, čo sa tu deje, som na nejakom sprievode?". Ľudia boli oblečený v jarnom -jesennom? oblečení a dívali sa na obzor akoby na niečo čakali. Počet ľudí bol obrovský. Odrazu spoza obzoru začalo vychádzať prenikavé ale nie oslepujúce svetlo. Ako sa približovalo k nám, ako keby neviditeľnou rukou som bol postrčený do poklony. Táto poklona bola až čelom na zem. Medzitým ako som bol v poklone "Hora svetla" sa k nám približovala až zastala akoby nad nami. Pociťoval som bázeň zmiešanú s hrôzou - strachom? Okamžite som vedel že prichádza niekto kto má neobmedzenú moc, pochopil som že jednoducho všetko vrátane sveta a vesmíru mu je podriadené v tej poklone som sa cítil jednoducho ako zrniečko piesku. Ako som tam ležal v poklone a tá "hora svetla" bola zrazu nad nami a zastala. V tom momente mi hlavou doslova preletela myšlienka: Pane Bože, ty skutočne existuješ! V tom momente som bol akoby zobratý do vzduchu (doslova vynesený do vzduchu, teda hore) a ocitol som sa tvárou tvár tomu Svetlu vznášajúc sa vysoko nad zemou. To Svetlo bola skôr akoby "hora svetla", teda nebolo vidieť koniec ani zľava, sprava, zvrchu, zdola. Zo Svetla šľahali plamene, ale boli to plamene lásky, preto by som skôr mohol povedať že to bol Oheň lásky avšak biely, neoslepujúci, zároveň nádherný.
    Všetko čo budem ďalej opisovať sa ťažko opisuje nakoľko "rozhovor" prebiehal mimo bežnej reči, celá komunikácia či poznávanie bolo mimo bežného ľudského rozumu. Ako som visel vo vzduchu, plamene lásky ma doslova olizovali okolo tela.
    Ako opísať "Svetlo"? Bolo tam všetko:

Spravodlivosť, On je najspravodlivejší,
    Múdrosť, On je najmúdrejší, doslova že všetko vie,
    Moc, On je najmocnejší,
    Pokora, On je najpokornejší,
    Láska, On miluje najviac.
    Všetky tieto vlastnosti mali rozmer nekonečna.
    Ale to, čo sa najviac dalo "čítať" bolo: On ma miluje! Lenže to nie je obyčajná láska Jeho ku mne bola doslova "šialená", to sa jednoducho nedá opísať. Jednoducho: aj keby si neviem čo urobil, ja ťa NEKONEČNE MILUJEM!!!!

Potom sa začal súd. Vo Svetle začal prebiehať môj súd, a ja som vedel: On je ochotný pre mňa spraviť čokoľvek, ja som sa staral len o seba. V porovnaní s tou pokorou ktorá bola oproti mne som jednoducho hneď vedel že som neskutočný egoista. Celé to prebiehalo na báze poznania seba samého s konfrontáciu s vlastnosťami ktoré mal On. Ako som nebol dobrý k svojim deťom a k druhým ľuďom. Neboli to žiadne "filmy" z etáp môjho života, bolo to poznanie ako som mal žiť a zistenie že som tak nežil. Poznanie bolo okamžité a zahrňovalo len zásadné postoje vo vzťahu k Bohu, ľuďom, najbližším, žiadne detaily, zhrnutie celkových postojov s pohľadu Lásky na celý život.
    V tej chvíli ako bolo ukončené zhodnotenie som sa otočil doľava a videl som vedľa seba nekonečnú radu svetielok ktoré sa vznášali vo vzduchu pred Svetlom a pochopil som, že sú tam aj moje deti a ostatní ľudia a že to isté, čo sa dej mne, sa naraz koná so všetkými: On naraz súdil všetkých! Opäť som bol tvárou tvár Svetlu. Vo Svetle som zrazu videl (nevidel som nič také ako obraz alebo podobne, bolo to skôr duchovné videnie, avšak všetko sa objasňovalo práve pohľadom do Svetla ktoré bolo akoby nepreniknuteľné) ako som zakaždým, keď som urobil čosi v živote zle tak akoby som Mu doslova vboril dýku do niečoho veľmi citlivého, akoby do srdca! V tom Svetle akoby som videl že každá moja neprávosť sa Ho dotkal tým najcitlivejším spôsobom. A potom nasledoval sťaby oznam: "To, že si mi spôsobil bolesť svojim nedobrým správaním je omnoho menšia bolesť ako tá, ktorú si mi spôsobil tým, že si tak otáľal s tým aby si prišiel ku mne, aby som ti mohol odpustiť!" (Túto myšlienku som plne pochopil až vtedy keď som sa obrátil a stal sa kresťanom). Tých "oznamov" bolo viac a pre mňa sa sformulovali v istých vetách:

"Ako si si mohol myslieť že iných ľudí by som mohol mať menej rád."
    "Tú lásku, ktorú si odo mňa dostal, si mal odovzdať druhým."
    Potom prišiel pokyn aby som sa pozrel vedľa seba: v tom momente vedľa mňa zrazu stála s prepáčením akoby kopa hnoja, teda niečo veľmi špinavé a hnusné, kopa bola skoro tak vysoká ako ja. Prišiel povel: Toto musí ísť preč!
    Vtedy sa stala zvláštna vec, ja som sa tej špinavej kopy nemienil vzdať!!! Moja myšlienka bola: Veď mi nič neostane!!! Postoj bol nemenný: Toto musí ísť preč! Potom som sa akoby "striasol" na krátky okamih som videnie Svetla stratil a opäť som sa ocitol pred "múrom" Svetla, kopa bola preč a ja som sa "cítil" nekonečne ľahký. Prišiel ďalší pokyn, Teraz mi daj ešte svoje Ja!. Na to som zareagoval, "ale to mi už načisto nič neostane!" ale žiadosti sa jednoducho nedalo vzdorovať a po určitom váhaní akoby som svoje Ja odovzdal. V tej chvíli ma plamene Lásky "objali" a vtiahli do Svetla, ako som tam vchádzal, mal som obavu, že sa "roztopím", že sa tam rozplyniem, že teda už nebudem mať vnem bytia, ale nič také sa nestalo. Ako som bol vtiahnutý dnu, zrazu som pocítil obrovskú blaženosť a radosť, ktorá sa už skutočne nedá popísať, viem tiež že tam boli aj "ostatní" a ešte som si pomyslel že z tej blaženosti " vyletím z kože".
    Na túto obrovskú radosť a blaženosť som sa zobudil, posadil sa okolo tri hodiny ráno v posteli, podrgal som spiacu ženu po ramene a povedal, "Betka, mne sa asi zjavil Boh!" načo sa ona s poznámkou "uhmmm" otočila na druhý bok a spala ďalej

Zhruba o päť rokov som sa zoznámil s kresťanstvom, obrátil sa, začal žiť život kresťana. Vo Svätom písme som sa dočítal o tom ako to asi bude pri príchode Krista, jeho súde a následnom vstupe do nebeskej blaženosti. Všetko to pasovalo do toho ako som to "prežil" v onú noc.
    Musím podotknúť jednu veľmi nepríjemnú poznámku na záver: Raz, keď som toto rozprával v kruhu známych, tak mi jedna známa povedala: "Ja som mala niečo podobné, ako prichádzalo Svetlo presne tak ako to ty popisuješ, avšak my (teda opäť tam bolo viac ľudí) sme sa toho Svetla báli a tak sme pred ním v strachu utekali a ako sme tak utekali, zhora sa ozval hlas:
    "Mali ste čas aby ste sa polepšili, ale už ten čas nemáte!"
    Keď som toto počul pochytila ma hrôza, uvedomil som si že Boh je nielen Láska ale aj Spravodlivosť!

Roman Bača

A môj jeden celoživotný dobrý známy mi spomínal svoj zážitok, ako počas VŠ (za komunizmu) mal dosť pochybnosti vo viere, a žiadal raz od Boha nejaké znamenie, konkrétne si diktoval, že nech sa vznesie do vzduchu pivový pohár, ktorý mal pred sebou. To sa však nestalo, no o pár dní tak sedel v internátnej izbe a zrazu sa "ocitol" (pri plnom vedomí a bdelom stave) v nádhernej lúke a keď sa už tak nabažil tých farieb a vôní, tak sa začal obzerať, že kde to je, a videl nedaleko nejaký múr, tak šiel k nemu a popri múri kráčal, aby našiel nejaký východ odtiaľ, no po nejakom čase zistil, že chodí stále dokola... a potom zbadal nedaleko pri jednom strome rebrík. A tak vzal ten rebrík a dal ho k tomu múru a vyšiel hore. A tam zbadal zrazu kopu takých "svetov" a počul hlas, že tým rebríkom je viera. A vďaka nej sa môže dostať ďalej, či také čosi... no rád bych toho známeho požiadal, nech to spíše sám, bo mne to vravel ešte dosť dávno a už si to možno úplne presne nepamätám. Ale myslí, že by to bolo užitočné, keby dotyční také svoje videnia sami spísali a nie keď to len tak ústne hovoria... Lebo sú to úžasné veci, aké by dotyční len tak nevymysleli ani keby chceli. A nieto ešte že sa im to aj stalo takýmto nevšedným spôsobom.

A jeden môj kamarát z matfyzu, tiež pomerne skeptický človek, mi vravel, že tiež mal raz videnie, a videl tam Ježiša, avšak bol dosť nekonvenčný, úplne iný než ako si Ježiša predstavoval... a že tiež tam počul aj nejaký hlas, či čo, čo mu vysvetlilo, že to práve preto je tam ten Ježiš iný než bol v jeho predstavách, aby to svoje videnie nespochybňoval tým, že "videl to, čomu veril" (alebo slovenské príslovie "čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo").

Alebo taký sv. Pavol: on bol pôvodne horlivý prenasledovateľ kresťanov, až sa mu raz zjavil Ježiš, ktorého prenasledoval a zrazu sa sám stal kresťanom. Teda niečo podobné ako tu Roman Bača a pod.

P.S.:
Inak, aj si vravím, že je škoda, že takí ľudia o tom nezvyknú písať (len výnimky o tom píšu) a tak toho na nete človek veľa nenájde a keď niečo aj nájde, tak to zasa bývajú skôr nejakí uletenci, o ktorých mám vážne podozrenia, že sú to nejakí psychotici alebo i vedomí podvodníci. Ale zas až tak úplne sa tým normálnym tiež nedivím, keďže aj mne by to asi bolo trochu také... písať o takom... keby som bol na ich mieste...

Bo ja som také videnie nemal, čomu sa tiež nedivím, keďže ako sa poznám, tak by som bol k tomu zrejme aj tak skeptický hovoriac si, že čo ak to predsalen je len nejaký produkt fantázie, ktorý by s realitou nemusel mať nič spoločné... ale zas mám iné veci, ktoré sú už zasa primeranejšie pre mňa ako tak kriticky uvažujúceho človeka, a ktoré by som už takým spôsobom spochybňovať nemohol... ale rozprávať o tom druhým, to je tiež také...

najlepšie je, keď človek sám má nejaké skúsenosti na vlastnej koži... Lebo príbehy iných sú vždy len príbehy iných, ktorých keď človek inak veľmi nepozná, tak ich nemá veľmi ako odlíšiť od nejakých uletencov. Tak napr. ja mimo ľudí, s ktorými sa osobne poznám, už nemajú pre mňa skoro žiadne videnia hodnotu, keďže neviem o tých ľuďoch, či to nie sú nejakí psychotici alebo podvodníci či pod. A príbehy z netu, s akými sa stretám, mi skutočne zväčša pripadajú ako nejakí psychotici (a niekedy možno aj vedomí podvodníci, aj keď tých je podľa mňa málo, ale psychotikov býva medzi nimi už podľa mňa dosť) lebo u nich nevídam nejakú kritickosť voči tým svojim zážitkom, ba často sú tam také podivné namýšľania si vlastnej dôležitosti, že zo seba hneď robia nejakých veľkých poslov, prorokov či pod., zatiaľ čo tých, ktorých osobne poznám, tak to sú takí normálni ľudia, ktorí sa na nič nehrajú, ale sa mi proste len tak mimo iných vecí pri nejakej príležitosti priznali, že sa im niečo tamtakéto stalo. A aké to malo miesto v ich osobnom živote. A to je všetko.

Ale ani tam neviem veľmi, čo presne k tomu povedať, ale im aspoň verím, že sa im to stalo a sú to zaujímavé príbehy. Ale horšie sú na tom pre mňa príbehy iných kresťanov a nieto ešte nekresťanov, keby som napr. na nejakom moslimskom webe čosi čítal, tak u moslimov bývajú už takí fanatici, že to by som bral aj s ešte väčšou rezervou. Ale nevylučujem, na druhej strane, že by za tým mohol byť Boh, a dokonca aj v prípade nejakého moslima, či pod., že by mu Boh nejako chcel pomôcť formou videnia.

Ale rád by som sa takotu problematikou zaoberal aj seriónejšie niekedy v budúcnosti. Zozbierať čo najviac takých príbehov a s preskúmaním aj tých ľudí, že nakoľko sú hodnoverní a keď bude dosť materiálu, tak by si človek mohol vytvoriť lepší obraz o tom.

Poslať 01.01.2015 7:35:18   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Mariánske zjavenia

toto je tiež určité špecifikum. Je to zasa iný prípad než videnia, keďže tu sa človek spravidla neocitá na inom mieste, ale na tom istom mieste vidí nejakú osobu, ktorá sa s ním zhovára.

A zaujímavosťou tiež je, že takéto zjavenia sa stávajú aj viacerým súčastne, napr. vo Fatime boli tri deti, ktoré všetky tri videli to isté. A to sa už nedá tak ľahko odbiť, ako keď len jeden človek niečo vidí, kde by sa dalo špekulovať, že snáď trpí nejakou schizofréniu, či čo, že vidí niekoho, kto tam nie je. Keďže tu to isté videlo viacero tých ľudí naraz.

A s týmto konkrétne som sa stretol len u katolíkov. V iných náboženstvách sa vlastne ani veľmi nie je kto zjavovať a už duplom o tom akosi nepočuť, že by sa napr. mohamedánom zjavoval Mohamed a ešte k tomu viacerým naraz, bo ako vravím, ešte jeden človek ak by aj mal nejakú schizofréniu, ale aby viacero ľudí naraz videlo to isté, to už by bolo o inom.

Z kresťanov ešte Anglikáni aspoň uznávajú Fatimu, no "vlastné" čosi také že by mali, o tom som sa tiež nedočítal, na wiki sa spomína len že v jednom kostole anglikánom im navlhla stena, či čo, a sa im to podobalo na obraz Panny Márie... ale také "zjavenie" sa nedá brať veľmi vážne... keď som si to tak pozeral, tak to predsa bárs kde také dá nájsť, nejaký fľak, ktorý pripomína postavu...

A Koptská pravoslávna cirkev vraj mala nedávno pár nejakých zjavení, ktoré videlo kopa ľudí, ale to len čosi v diaľke nejaké svetlo, čo mi pripadá byť tiež dosť málovravné a mohol by to byť asi aj ľahko nejaký podfuk niekoho, kto sa nejako šikovne tam hral s nejakou lampou či čo... aspoň z tých nejakých videí, čo som videl k tomu, mi to nevyzeralo veľmi presvedčivo, neviem. No prinajmenšom to je niečo úplne iné než tie "katolícke", kde človek s tou osobou aj komunikuje.

Aj keď aj pri tých údajných zjaveniach, ktoré sú v KC sú niektoré tiež dosť pochybné, že či to nie je nejaký podfuk, no ťažko by sa dalo zasa to tvrdiť o všetkých, že by úplne všetko boli podvody, že by napr. tie deti vo Fatime klamali, keď predsa to boli úprimne veriace deti a vedia, že klamstvo je hriech, atď...

--- http://en.wikipedia.org/wiki/Marian_apparition

Poslať 01.01.2015 9:03:21   Re: Co hovorite na zjavenia?

napísal 646 príspevkov
Priklady
Moja mama ked bola v bezvedomi tak sa jej dusa oddelila od tela a pozerala sa nan zhora, akoby z plafona. A potom sa ocitla medzi mnohymi dusami na svetlom mieste a vsetci ju tam zdravili a vitali, ze uz sa na nu tesili. Ona tam chcela zostat ale vedela, ze este neprisiel jej cas a vratila sa naspat.

No a teraz napisem co som ja videla ked som mala 5 rokov. Rodicia si moje slova zapisali, lebo boli z toho v soku.
Raz som sedela v kuchyni a zacala som z nicoho nic rozpravat robotickym, akoby naprogramovanym hlasom. "Strasne ma zaujima vesmir. Chcem spoznat skutocnu pravdu." Pokracovala som, ze moja dusa pochadza zo suhvezdia Sirius. Bolo tam jasne bielo-strieborne svetlo, vela dusi a mur oddelujuci tych co sa mali narodit a tych co zomreli. Okolo mura bolo vela strazcov, ktori mali zabranit tomu, aby mrtvi preskocili k dusiam cakajucim na narodenie, lebo velmi po tom tuzili. Ja som tam chodila do "skoly zivota" kde som dostala pokyny co mam robit na zemi. A rodicom som povedala "bolo mi povedane, aby som o tomto prehovorila, ked nastane ta spravna chvila a ta je teraz." Ked som skoncila to skolenie, spolu s nejakou inou bytostou sme vybrali najvhodnejsiu dobu a rodicov, kde sa mam narodit, aby som splnila svoje poslanie.
Moje vysvetlovanie pokracovalo dalej "my zijeme vtedy, ked spime. Nas skutocny zivot je vo sne a toto co sa nam zda, ze je pravda, je len sen. Tisic rokov je jeden den." (toto inak absolutne netusim, odkial som mala lebo u nas sa nikdy necitala Biblia ani sa o nicom duchovnom nehovorilo, cize odkial som mala tych 1000 rokov je 1 den je zahada, ale je to napisane mojim ocinom v diari a ja sa na to tiez pamatam, ze som to povedala).

Poslať 01.01.2015 16:54:15   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
hladajuca píše:
Raz som sedela v kuchyni a zacala som z nicoho nic rozpravat robotickym, akoby naprogramovanym hlasom. "Strasne ma zaujima vesmir. Chcem spoznat skutocnu pravdu." Pokracovala som, ze moja dusa pochadza zo suhvezdia Sirius.
"Deti zo Síria" http://www.csfd.cz/film/195926-deti-ze-siria/ rozprávka pôvodne zahraničná z r. 1984, ale bola v dabingu vysielaná aj v Česko-Slovensku, takže možno si ju mohla vidieť niekedy v tom čase (to hovoríme, keď tak počítam tvoj vek, cca. o roku 1992, čo vtedy sa možno tu ten film vysielal) a prebrať odtiaľ takú hlášku... alebo aj z iných podobných rozprávok, ktorých vtedy určite chodilo hodne, čo si aj sám pamätám ako tvoj rovesník vekovo, kde tam deti rozprávali robotickými hlasmi a podobné všelijaké také scifi opisy na taký nejaký spôsob, ktorý spomínaš.

Nuž a deti keď tak niekedy niečo vidia, a tak si to niekedy len tak povedia takú hlášku, čo počuli v tej rozprávke, alebo sa na to akoby zahrajú. Také sú deti... tiež som také robieval, že som v škôlke či kde videl nejakú haluz v TV v nejakej rozprávke a tak som si niekedy len tak tú vetu povedal.

A keď tvoji rodičia nevedeli, o čo išlo, tak si to zapísali... Zatiaľ čo tebe tiež v pamäti asi utkvelo len, že si čosi také zahlásila, ale už si možno nepamätáš, odkiaľ si to mala. Predsalen je to už dávno a si mala vtedy ešte len 5 rokov.

Nevidím, že by si to opisovala ako videnie, alebo nejaký taký jav, aký tu bol spomínaný. Vravíš len, že si tak čosi len povedala. A to by mi pripadalo tak, že by mohla byť nejaká hláška z rozprávky: alebo mix nejakých hlášok z rozprávok, možno prípadne aj trochu dotvorený detskou fantáziou, ale proste, že si len tak čosi strelila, deti si niekedy len tak strieľajú aj dve na tri. A hlavne keď vidia také psycho scifi filmy...

No nevidím, že by si to opisovala ako videnie, či pod., aké tu boli spomínané. Vravíš len, že si čosi povedala a rodičia si to zapísali. A to by teda nebolo tamto, ale mohla by to byť naopak proste len taká detská hláška zreplikovaná z nejakej rozprávky, s akou sa stretlo.

Poslať 01.01.2015 17:58:16   Re: Co hovorite na zjavenia?

napísal 646 príspevkov
Ja som to videla, tie obrazy som mala pred ocami a opisovala som to, co som videla pred sebou. Doteraz mam ten obraz pred ocami.
Inak mohlo to byt ovplyvnene niecim co som videla, nevravim ze nie. O tom aj hovorime, ze je tazke rozoznat co je skutocnost a co si ludia vsugeruju.

Poslať 01.01.2015 18:43:00   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
hladajuca píše:
Ja som to videla, tie obrazy som mala pred ocami a opisovala som to, co som videla pred sebou. Doteraz mam ten obraz pred ocami.
ok, vďaka za vysvetlenie, to mi nebolo veľmi jasné, ale vlastne ani stále ešte nie je, keďže názov tej planéty si predsa nemala ako vidieť... a že si spomenula zrovna Sírius, keď chodila niekedy v tom čase v Československu rozprávka "Deti zo Síria", to sa mi zdá korešpondovať s tým... (ale tak je to každopádne zaujímavý príbeh, pripomína mi to niektoré scifi, aj keď presne takto som to asi ešte nevidel, ale zas ja som celkovo veľa scifi nevidel, hmm)... - no hlavne teda to, že vravíš, že si opisovala to, čo si videla, ale "opis toho, čo vidím" by som bral skôr ako jednu scénku, napr. že "vidím svetlo a postavy čo vyzerajú tak a onak" ale nie poznatky o tom, ako sa tá planéta volá, a celý opis toho, čo si robila ešte aj pred narodením, že si si potom spolu s nejakou inou bytosťou vybrala rodičov, atď... či? ... nie je mi to tam stále akosi veľmi jasné, pokiaľ ide o detaily, že ako to vlastne prebiehalo to videnie, že čo si videla, počula a čo dedukovala, alebo ako...

Poslať 01.01.2015 18:48:08   Re: Co hovorite na zjavenia?

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Netvorí Boh dušu človeka v okamihu počatia? Predtým sme iba v jeho plánoch, tzv. prozreteľnosti.

Poslať 01.01.2015 19:16:10   Re: Co hovorite na zjavenia?

napísal 646 príspevkov
Didymos píše:
hladajuca píše:
ok, vďaka za vysvetlenie, to mi nebolo veľmi jasné, ale vlastne ani stále ešte nie je, keďže názov tej planéty si predsa nemala ako vidieť... a že si spomenula zrovna Sírius, keď chodila niekedy v tom čase v Československu rozprávka "Deti zo Síria", to sa mi zdá korešpondovať s tým... (ale tak je to každopádne zaujímavý príbeh, pripomína mi to niektoré scifi, aj keď presne takto som to asi ešte nevidel, ale zas ja som celkovo veľa scifi nevidel, hmm)... - no hlavne teda to, že vravíš, že si opisovala to, čo si videla, ale "opis toho, čo vidím" by som bral skôr ako jednu scénku, napr. že "vidím svetlo a postavy čo vyzerajú tak a onak" ale nie poznatky o tom, ako sa tá planéta volá, a celý opis toho, čo si robila ešte aj pred narodením, že si si potom spolu s nejakou inou bytosťou vybrala rodičov, atď... či? ... nie je mi to tam stále akosi veľmi jasné, pokiaľ ide o detaily, že ako to vlastne prebiehalo to videnie, že čo si videla, počula a čo dedukovala, alebo ako...
Bolo to ako sen pocas dna alebo ako keby sa mi v hlave spustilo video z tej udalosti. Tie slova vraj zo mna sli velmi rychlo, akoby usta nestihali vyslovit vsetky myslienky. Vraj som to aj hovorila inym tonom, nie ako ked dieta nieco rozprava, ale tiez akoby to bola nejaka vopred nahrana rec alebo akoby som rychlo citala napisany text.
Hovorila som takto niekolko minut.
Potom na konci si pamatam, ze som si zacala vymyslat ako kazde dieta s bujnou fantaziou a to si uz rodicia vsimli. Ale aj ja si pamatam aj rodicia tak vravia, ze ta prva-vacsia cast rozhodne ako vymyslena nevyzerala. Aj v mojej hlave viem rozlisit myslienky ktore boli autenticke a ktore som si uz potom sama dokreslovala.
Bola som pri tej prvej casti pri vedomi, ale jednoducho to bol prival obrazov a take silne vnutorne nutkanie povedat tie veci, akoby to bolo dane od vecnosti, ze o tom musim informovat.

Vravim, je pravda, ze som pozeravala telku a rozne rozpravky. Nejdem sa s nikym hadat, ze ta vizia nebola urcite nicim ovplyvnena. Ale bol to zazitok, ktory mi ostal v pamati na cely zivot. Aj nedavno sme sa o tom s mamou rozpravali a vravela, ze lutuje, ze vtedy nezapisali vsetko co som hovorila.

[ Príspevkov: 21 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť