Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 01.01.2015 16:20:34   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
to hladajuca: k tej "Božej pedagogike" som ti na to radšej zareagoval do samostantej témy viewtopic.php?f=56&t=5951

keďže to mi pripadá byť už mimo tejto témy, ktorou bola otázka, či možno obetovať svoju spásu za blížneho...

A k tomu - tej pôvodnej otázke - vlastne myslím, že to tu už bolo rozobraté a nevidím k tomu už že by do toho ešte niekto niečo vravel, takže ak nikto nič už k tomu nemá, tak bych to pokladal za vydiskutované a teda sa radšej presunúť do iných vlákien, ak sú nejaké iné témy na diskusiu : ) ... ale nech sa zas toto vlákno radšej nezanáša už úplne inými témami, aby sa to nestávalo zbytočne neprehľadným, že o čom toto vlastne je...

Poslať 01.01.2015 16:40:39   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
nadávaj batoľaťu, že behá nahé a kaká kde príde...
robíš to?
ak prídeš z pustého ostrova a vieš, že to nie je správne a zrazu sa ti dostane za úlohu vychovávať dieťa - budeš to chcieť tiež?
môžeš - po riti dostane, ak to spraví...moment, to je škaredé násilie...tak dovolíš mu to...počkaj, to je nemorálne...
je ľudstvo múdrejšie ako kedysi?

Poslať 01.01.2015 17:03:54   Re: Otazka

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
Vespa píše:
je ľudstvo múdrejšie ako kedysi?
Nie je. :)
Clovek ako taky je pomerne rovnaky uz ovela dlhsie ako 2000 rokov.
A prave tento argument hovori proti metode tej "postupnej pedagogiky" ... :)
Ostatne - podla povodneho ucenia RKC na uplnom zaciatku bol predsa Adam, ktory bol v podstate "hotovy", bol na urovni "sucasneho cloveka" (nie vedomostne, ale svojou "vybavou" - telo, zmysly, dusa, rozum, city ...).
Tak aka "postupna pedagogika" ? Ake "prisposobovanie urovni, kulture" a podobne ?
To je predsa nezmysel.

Poslať 01.01.2015 17:14:54   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10972 príspevkov
Citácia:
A prave tento argument hovori proti metode tej "postupnej pedagogiky" ... :)
kultura sa meni postupne
jednotlivec mozno ano ale kultura nie ...

Poslať 01.01.2015 17:28:44   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
to Legi:

reagujem ti na to radšej inde...

abych nepokračoval v tomto OT... bo toto bola predsa téma o úplne inej otázke, s ktorou posledná viac než strana diskusie už akosi vôbec nesúvisí...

takže toľko len pripomínam znova 8)

Poslať 01.01.2015 17:52:48   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
Ad hľadajúca: P. S. Krásna kniha vyšla - Listy kráľa svojej princeznej. Tu sa vysvetľuje všetko láskou aj utrpenie ako očistenie duše pred vstupom do kráľovstva. Ak máš možnosť si ju prelistovať, vrelo odporúčam. Je na pochopenie Božej lásky vynikajúca.
Často pripisujeme Bohu vlastnosti svojich rodičov, ktorí azda konali voči nám aj nespravodlivo. Ale Boh je nekonečne múdry a dobrý a aj spravodlivý. Jeho výchova je iná ako našich rodičov, aj keď my vidíme len prvý efekt, že to bolí.

Poslať 01.01.2015 17:58:58   Re: Otazka

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10972 príspevkov
Citácia:
takže toľko len pripomínam znova 8)
zislo by sa oddelenie a presun ...

Poslať 01.01.2015 18:05:02   Re: Otazka

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
teta píše:
Ad hľadajúca: P. S. Krásna kniha vyšla - Listy kráľa svojej princeznej. Tu sa vysvetľuje všetko láskou aj utrpenie ako očistenie duše pred vstupom do kráľovstva. Ak máš možnosť si ju prelistovať, vrelo odporúčam. Je na pochopenie Božej lásky vynikajúca.
Často pripisujeme Bohu vlastnosti svojich rodičov, ktorí azda konali voči nám aj nespravodlivo. Ale Boh je nekonečne múdry a dobrý a aj spravodlivý. Jeho výchova je iná ako našich rodičov, aj keď my vidíme len prvý efekt, že to bolí.
Je pravda, ze krestansky Boh je pre mna totalne nepochopitelny, strasidelny a nevyspytatelny. Ja Bohu vo vseobecnosti take vlastnosti nepripisujem, len tej krestanskej verzii. Ked si predstavim Boha v takej podobe ako su fotky hviezdnych hmlovin tak sa ho nebojim a viem mu doverovat a verit, ze nas ma rad. Ale ked sa mi vybavi obraz muza a spojim si to s Bibliou, tak je to o dost horsie.
Teraz mam tolko knih, aj co mi poslal misojogi, ze netusim, kedy to vsetko precitam :))) To aby som sla do basy na samotku, a tam si som si cele dni citala.
Kazdopadne dakujem za tip.

[ Príspevkov: 53 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť