Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa

od 25.12.2014 14:45:54
napísal 24 príspevkov
Vieme, že v posledných rokoch katolícka cirkev silne sa rozvíjajúcim odvetvím teológie - ekoteolohiya. Slovensko šťastie, že jednou z krajín, v ktorých kedysi konali od 6 životného prostredia fóra CCEE. Tak Slovensko vstúpilo do praktického vývoja a ekoteolohiyi
  Koncept Zodpovednosť za tvorbu. Bol vytvorený katolíckej Europe Forum životného prostredia, ktorého sa zúčastnili a Slovenské (Viac informácií: http://www.cefe.ch/?object_10/country_3)
Na Ukrajine sa začal rozvíjať o niekoľko rokov neskôr. Ale máme niekoľko výborov pre ekológiu diecéz gréckokatolíckej cirkvi a ekobyuro Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi. Chcel by som ťa spoznať .. ako členovia tohto fóra počuli o diyayalnist katolíckej cirkvi v oblasti environmentálneho vzdelávania, výchovy a ochrany prírody. Môže niekto z vás dokonca vzal úlohu v rôznych aktivitách na túto tému (liturgickej, katechetickej, praktické)?

Pre Ukrajinu by bolo dobré dialóg so Slovenskom na tému zodpovednosti za stvorenie, aby si vymenili skúsenosti v tejto oblasti.

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Ahoj Mychail, vitaj :) Ty si z Ukrainy?
Nuz, ja sa dost zaujimam o ochranu zivotneho prostredia. Pri KBS existuje aj oddelenie pre ochranu ZP, ale nejak som nezaregistrovala ziadne aktivity z ich strany.
Je to skoda :(
Pokial by si chcel nadviazat kontakty s Ceskom, tak odporucam napisat Marekovi Vachovi. Tam maju celkovo aktivnejsi pristup k tejto teme.

napísal 24 príspevkov
Prosím, povedzte nám, čo to je KBS?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
Mychail píše:
Prosím, povedzte nám, čo to je KBS?
www.kbs.sk
Konferencia biskupov Slovenska

napísal 646 príspevkov
skus napr tento dokument http://enviro.kbs.sk/wp-content/uploads/2013/01/%C5%BDP-v-dokumentoch-Katol%C3%ADckej-cirkvi.pdf

napísal 24 príspevkov
Ďakujem vám za dokument. To je niečo dôležité.
Bude zaujímavé, pre mňa ako ďalšie publikácie a dokumenty Komisie.
Envayronmentalna činnosť cirkvi v Českej republike, je tiež zaujímavé, ale napriek tomu chcú zoznámiť so slovenským kostolom v tomto smere. To môže ešte nájsť niekoho, kto na fóre, ktorý má informácie o tejto činnosti.
Môžem hovoriť o príspevku gréckokatolíckej cirkvi na Ukrajine.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11033 príspevkov
mna by zaujimala politicka situacia na ukrajine ale prosim by som v inej teme (aby v tom nebol gulas)

napísal 646 príspevkov
mozes hovorit aj o environmentalnej etike na ukrajine, to zas zaujima mna :)

napísal 24 príspevkov
misojogi píše:
mna by zaujimala politicka situacia na ukrajine ale prosim by som v inej teme (aby v tom nebol gulas)
To je možné. Možno, že niekde máte téma o Ukrajinu? Ak tomu tak nie je, vytvoriť novú tému a je tu reč. Naozaj, na slovenské, ja viem, len počúvať, čo hovoria, a niekedy kanály slovenský, rusky, a viem, málo alternatívne informácie.

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11033 príspevkov
Napr tu
viewtopic.php?f=61&t=5741

napísal 24 príspevkov
hladajuca píše:
mozes hovorit aj o environmentalnej etike na ukrajine, to zas zaujima mna :)
Som rád, že je možné viesť dialóg s vamі.

Chcel by som povedať, že zachovanie prírodného prostredia na Ukrajine je veľmi komplikované. Na jednej strane to je dôsledok vedenia sovietskeho režima. Hoci v Sovietskom zväzy vytvorilo sa mnoho dôležitých techník a veľa komunit pre ochranu životneho prostredia. Ale veľa čo sa stratelo. Mercantile ničí niekoľko dôležitých zmien a iniciatív.
Nutne budeme pokračovať v tomto rozhovore.

napísal 646 príspevkov
A mozem sa spytat, ty si nejaky uradnik, alebo mas nejakym sposobom realny vplyv na politiku zivotneho prostredia? Lebo na tomto fore su viacmenej bezni ludia, ktori nemaju nijaku moc. Keby si chcel naozaj nieco oficialne riesit, bolo by dobre napisat na nejaky urad.

napísal 24 príspevkov
Nie, ja som taky obyčajný človek, ale moja práca je dosť prostredia. Som výskumník. Môžem ovplyvniť tento proces len pre svoju vedeckú prácu. Tiež To budem podieľať sa na procese komunikácie s vami. Ja som v súčasnosti skúma, ako obyčajní ľudia vnímajú problém ochrany životného prostredia a ich vzťah k prírode, že môže prispieť k tejto veci, a to je možné a reálny vplyv na spoločnosť cirkvi.
Pracujem v oddelení prírody Zakarpatskej regionálne múzeum. Ale okrem spolupráci s mimovládnou organizáciou "Ústav ekologických a religionistiky"
Nájdete na našich webových stránkach
webové stránkа: http://www.ie-rs.org/index.php?action_skin_change=yes&skin_name=English
Zaujíma Maine túto tému je, že na Ukrajine rôzne štátne mechanizmy, vzdelávanie a ďalšie sú neúčinné vplyv na ochranu prírody. Kostol má jeden z najväčších úrovní dôvery u ľudí. Možno, že aj keď dôraz cirkev v ochrane životného prostredia v budúcnosti môže priniesť nejaké skutočné výsledky.

napísal 646 príspevkov
To je velmi zaujimave.
Ja pokial to sledujem, tak som zo strany slovenskej katolickej cirkvi nezaznamenala nijaku snahu o povzbudzovanie ludi k ochrane prostredia. Je pravda, ze sa v spovednych zrkadlach nachadzaju otazky, ci clovek netyral zvierata alebo ci neposkodzoval prirodu viac nez je nutne. Okrem toho to vsak bohuzial medzi katolikmi nie je popularna tema :(
Keby si chcel, poslem ti svoju diplomovu pracu, kde som v jednej kapitole rozoberala temu zivotneho prostredia v encyklikach Jana Pavla II a Benedikta XVI.
Ono v katolickej teologii tato tema existuje a boli vydane velmi zaujimave publikacie, ale bohuzial sa takmer nic z toho neuplatnuje v praxi, knazi sa tomu nevenuju v homiliach. Aspon teda ja som nic take nezachytila.

napísal 24 príspevkov
Myslíš abstraktné (автореферат) prácou? Pre mňa by to bolo zaujímavé.

[ Príspevkov: 29 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť