Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
Poslať 12.09.2014 21:03:51   Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
Potreboval by som prebrat najlepsie s knazom nejake veci, poradit pri rieseni zlozitych problemov, ale akosi mam problem sa nakopnut a najst nejakeho. Romzmyslal som, ze by malo svoje vyhody, ak by som to mohol riesit aj cez internet, trochu viac anonymne, neviete o niekom, na koho by sa s tym dalo obratit? Musi ist o osobu velmi skusenu a mudru, lebo problemy su setsakramentsky zlozite, ba priam neriesitelne. Myslim, ze som cisty pripad pre Maxa Kasparu, kedze on je nielen duchovne vyspela osoba, ale aj skuseny psychiater a u mna sa prave prelinaju problemy duchocne a dusevne. Ale k nemu asi nebude jednoduche sa dostat.

Poslať 12.09.2014 21:26:26   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Mily C-C, nemyslim, ze riesit tvoje problemy s knazom, ci psychiatrom len cez internet je dobry napad.
Je lepsie nabrat odvahu a vyhladat takeho cloveka-osobne stretnutie aj jemu vela napovie a priamy rozhovor mu odhali ovela lepsie, ako ti moze pomoct.

Samozrejme, ak sa dohodnete popri osobnych stretnutiach aj na komunikacii cez internet, je to v poriadku.

btw-nepoznam neriesitelny problem, iba nevyrieseny. ;)

Poslať 12.09.2014 21:31:05   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Videl som vela prednasok od Maxa Kasparu, je to vynikajuci a velmi vzdelany clovek. Myslim,ze ma aj svoju vlastnu stranku a kontakt na neho tam je tiez. Mozes ho skusit skontaktovat, viem si vsak predstavit,ze je dost zaneprazdneny. Ale mozno budes mat stastie...

Poslať 12.09.2014 21:34:37   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
A ked nie on ,tak ta urcite rad na niekoho odporuci. Ako diakon sa urcite pozna s mnohymi knazmi a viet Ti urcite poradit...

Poslať 12.09.2014 21:51:43   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

od 02.04.2014 23:44:52
napísal 654 príspevkov
vdaka za rady a postrehy
u mna je problem s tym, ze som extremny introvert, cize mam niekedy problem sa vobec rozpravat s cudzim clovekom, nie to este rozpitvavat osobne problemy. Uz som sa aj niekolkymi knazmi davnejsie stretaval a rozpraval, ale velmi plodne to vacsinou nebolo, kedze sa mi akosi nedarilo usmernit rozhovor tam, kde som potreboval. Preto aj sa mi vidi, ze cez net sa da lepsie si vsetko premysliet a sformulovat a celkovo viest diskusiu.

Poslať 13.09.2014 10:29:14   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

napísal 1514 príspevkov
Citácia:
u mna je problem s tym, ze som extremny introvert, cize mam niekedy problem sa vobec rozpravat s cudzim clovekom, nie to este rozpitvavat osobne problemy
Zapasil som (zapasim) s podobnymi problemami a viem ako to je. Ale z titulu mojej "vnutornej premeny a zmeny" najme vdaka prezitym krizam , ktorych bolo za posledne obdobie dost, vysiel som z nich vnutorne silnejsi vdaka comu som dokazal prekonat v sebe rozne "fobie" (ak to tak mam nazvat) a to mi umoznilo napredovat aj profesne, ale aj v sukromnom zivote.

Citácia:
Uz som sa aj niekolkymi knazmi davnejsie stretaval a rozpraval, ale velmi plodne to vacsinou nebolo, kedze sa mi akosi nedarilo usmernit rozhovor tam, kde som potreboval. Preto aj sa mi vidi, ze cez net sa da lepsie si vsetko premysliet a sformulovat a celkovo viest diskusiu.
tomuto rozumiem, nakoniec preco nevyuzit forum na takyto ucel. Keby som mal poradit tak by som si nasiel zopar kontaktov (najlepsie na zaklade doporucenia) opisal im svoj problem a niekto sa urcite ozve. A moze to byt aj p. Kasparu, kto vie.

Poslať 13.09.2014 11:51:03   Re: Duchovne vedenie online?

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Neviem ti v tomto poradit, len som chcela vyjadrit sympatie a pochopenie, ze take stavy doverne poznam. A drzim palce, aby si to nejako vyriesil.

Poslať 13.09.2014 23:25:18   Re: Duchovne vedenie online?

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
Cloe-Clement píše:
u mna je problem s tym, ze som extremny introvert, cize mam niekedy problem sa vobec rozpravat s cudzim clovekom, nie to este rozpitvavat osobne problemy.
jj, tiež si tak o sebe hovorievam... hlavne keď ide o "cudzích", lebo už v rodine či s takými dlhšími kamarátmi sa to už dá ... ale inak, s tým rozprávaním, to snáď každý normálny človek je aspoň do určitej miery taký, že prinajmenšom niektoré veci sa mu napr. ľahšie napíšu než povedia, a pod.: už ani nehovoriac o tom, ak by chcel niečo radšej len anonymne... a to aj toto fórum je pseudonymné, nie anonymné, keďže pseudonym už tiež predstavuje nejaký profil: či by som poznal niekoho meno, že sa volá Janko Hraško, to mi aj tak nič nepovie, pokiaľ by som ho zrovna nepoznal... a zväčša by aj tak mal viac menovcov s tým občiasnkym menom než ľudí na nete s takým istým nickom... každopádne sa mi veľmi nepozdáva nejaké duchovné vedenie čisto cez internet, lebo vypisovať po nete, to zaberie viac času človeku než ti to rovno povedať...

[ Príspevkov: 8 ] 

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť