Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa

od 03.07.2014 18:36:14
napísal 30 príspevkov
Čo si myslíte, ktorý skutok má pred Bohom väčšiu cenu. Ak sa niekto (pomenujme ho OSOBA1) intenzívne modlí za druhého a zároveň psychicky trpí, aby ten, za ktorého sa modlí bol oslobodený od zla, alebo ak OSOBA2 spraví dobrý skutok pre toho, za ktorého trpela psychicky a modlila sa OSOBA1, t.j. len zožne to, čo zasiala OSOBA1. A keďže OSOBA1 všetko robila v tichosti a v skrytosti všetci považujú OSOBU2, za tú, ktorá pomohla človeku, za ktorého trpela OSOBA1, lebo veria iba tomu, čo vidia. Nakoniec OSOBA1, ktorá si najviac vytrpela a vymodlila víťazstvo pre toho druhého nie je považovaná za nič, lebo neveria v jej utrpenie. Nie je to nespravodlivé? Viem, že Boh vidí všetko, ale zaujímalo by ma, kto viac v takomto prípade trpel a obetoval? OSOBA1 alebo OSOBA2? Ako to vníma asi Boh?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18002 príspevkov
AVRIL píše:
Čo si myslíte, ktorý skutok má pred Bohom väčšiu cenu. Ak sa niekto (pomenujme ho OSOBA1) intenzívne modlí za druhého a zároveň psychicky trpí, aby ten, za ktorého sa modlí bol oslobodený od zla, alebo ak OSOBA2 spraví dobrý skutok pre toho, za ktorého trpela psychicky a modlila sa OSOBA1, t.j. len zožne to, čo zasiala OSOBA1. A keďže OSOBA1 všetko robila v tichosti a v skrytosti všetci považujú OSOBU2, za tú, ktorá pomohla človeku, za ktorého trpela OSOBA1, lebo veria iba tomu, čo vidia. Nakoniec OSOBA1, ktorá si najviac vytrpela a vymodlila víťazstvo pre toho druhého nie je považovaná za nič, lebo neveria v jej utrpenie. Nie je to nespravodlivé? Viem, že Boh vidí všetko, ale zaujímalo by ma, kto viac v takomto prípade trpel a obetoval? OSOBA1 alebo OSOBA2? Ako to vníma asi Boh?
Neverim, ze utrpenie je PLATIDLO ... :roll:

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Naozaj to nevies, Avril?
Ak sa modlis/postis-v nasom pripade nieco obetujes za druheho-rob to v skrytosti. "A tvoj Otec ta odmeni, lebo on vidi aj v skrytosti."
Ale ten, co tamto vsetko robi tak, aby ludia videli, ten uz dostal svoju odmenu. Ludsky obdiv. Nepotrva dlho a ludia zabudnu. Nuz-co je na tom nespravodlive? ;)

napísal 30 príspevkov
frederix píše:
Naozaj to nevies, Avril?
Ak sa modlis/postis-v nasom pripade nieco obetujes za druheho-rob to v skrytosti. "A tvoj Otec ta odmeni, lebo on vidi aj v skrytosti."
Ale ten, co tamto vsetko robi tak, aby ludia videli, ten uz dostal svoju odmenu. Ludsky obdiv. Nepotrva dlho a ludia zabudnu. Nuz-co je na tom nespravodlive? ;)
Ano. Ja viem, ze Boh to vidi a odmeni. Ja som to vnimala skor z ludskeho pohladu, ze ludia, ktori to nevidia, tak vedia ocenit len to, co vidia a ten, ktory modlitbami vybojoval vitazstvo zostava v zabudnuti a odkopnuty, lebo je vyzdvihovany len ten, ktory, urobil viditelny skutok pred vsetkymi. Ked sa clovek pre nieco namaha a nedostane za to ani podakovane vie to riadne zaboliet, najma ak ide o niekoho blizkeho a zda sa mu, ze vsetka namaha bola zbytocna.... asi tak som to myslela

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Od toho sa musime odputat, hoci niekedy to moze byt tazke.

Ludia naozaj casto ocenia vselico, preto verejna mienka nestoji za vela.
Len si spomen-Jezisovi volali "hossana" a o par hodin ti isti ludia kricali "ukrizuj ho".

Napokon, skor ci neskor aj tak vyjde najavo, kde je pravda.
Ale-nech uz robis cokolvek dobre, nemysli na odmenu. Necakaj podakovanie-a nebudes sklamana. ;)

P. S. Vitaj na areopagu. :-)

napísal 30 príspevkov
frederix píše:
Od toho sa musime odputat, hoci niekedy to moze byt tazke.

Ludia naozaj casto ocenia vselico, preto verejna mienka nestoji za vela.
Len si spomen-Jezisovi volali "hossana" a o par hodin ti isti ludia kricali "ukrizuj ho".

Napokon, skor ci neskor aj tak vyjde najavo, kde je pravda.
Ale-nech uz robis cokolvek dobre, nemysli na odmenu. Necakaj podakovanie-a nebudes sklamana. ;)

P. S. Vitaj na areopagu. :-)
Dakujem za privitanie. No presne si to pomenoval/a, ze ti isti ludia, ktori Jezisa oslavovali ho "krizovali" a o to to musela byt vacsia bolest pre neho, lebo ak trpis pre niekoho blizkeho, ktoremu tiez na tebe zalezi, ale ten isty clovek zrazu akoby zabudol na tvoje obety a modlitby, odkopne ta a vyzdvihne toho, kto pre neho podla neho urobil viac ako modlenie a obety. Preto sa pytam, ci je nieco viac ako modlitba spojena s utrpenim Jezisa? Ved len Jezis ma vsetko v rukach a moze cez modlitby zastavit zlo...

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Bol som na duchovnych cviceniach, kde zaznelo toto:
Jedna jedina svata omsa ma vacsi ucinok (a cenu), ako utrpenie vsetkych ludi vsetkych cias.
Takze uplne najviac je ucast (aktivna) na svatej omsi, kde sa spritomnuje Kristovo utrpenie.

Clovek sice moze svoje vlastne utrpenie obetovat za druheho, ale vzdy len v zjednoteni s Jezisovym utrpenim. A vtedy uz ani nemyslis na nejaku ludsku vdacnost, vsetko obetujes z lasky.

napísal 30 príspevkov
frederix píše:
Bol som na duchovnych cviceniach, kde zaznelo toto:
Jedna jedina svata omsa ma vacsi ucinok (a cenu), ako utrpenie vsetkych ludi vsetkych cias.
Takze uplne najviac je ucast (aktivna) na svatej omsi, kde sa spritomnuje Kristovo utrpenie.

Clovek sice moze svoje vlastne utrpenie obetovat za druheho, ale vzdy len v zjednoteni s Jezisovym utrpenim. A vtedy uz ani nemyslis na nejaku ludsku vdacnost, vsetko obetujes z lasky.
Ano svata omsa je najviac, lebo v nej sa obetuje samotny Kristus. Ja som za toho cloveka niekolko svatych omsi obetovala, nielen modlitby a svoje utrpenie a nakoniec som zostala v jeho ociach ako psychicky blazon, ceni si viac pomoc od osoby, ktora neurobila pre neho predtym nic. Ja len podotykam, ze moje modlitby a sv. omse mu 3x uz zachranili zivot, ale ta osoba si to vobec neuvedomuje. Veri len tomu, co vidi a svojim silam a nie Bozim. Velmi ma boli, ked takto ludia uvazuju, ked si myslia, ze vsetko dokazu len svojimi silami a nepotrebuju na to Boha.

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Nuz-to uz tak byva, stacim si sam, pripadne mi helfne dakto, ale Boh iste nie, este to tak. . .a ked je velmi, velmi zle, vacsina vola "Boze, pomoz", no len co sa situacia zlepsi, uz Boha opat nepotrebuju. . .

Nemaj mu to za zle a odpust mu.
Zrejme ten clovek potrebuje este vela modlitieb. . .v konecnom dosledku ich potrebujeme vsetci ako sme tu. :-)

Netrap sa, ani mu nic nevycitaj, len sa pokojne dalej modli.
Je to skuska i pre teba, Pan ta aj takto uci pokore. :-)
"Bezo mna nemozete nic urobit."

napísal 18002 príspevkov
AVRIL píše:
Ja len podotykam, ze moje modlitby a sv. omse mu 3x uz zachranili zivot, ale ta osoba si to vobec neuvedomuje. Veri len tomu, co vidi a svojim silam a nie Bozim. Velmi ma boli, ked takto ludia uvazuju, ked si myslia, ze vsetko dokazu len svojimi silami a nepotrebuju na to Boha.
Brzdi, lebo si zacnem mysliet to, co ta osoba.

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Legi-mozno by si si mohol obcas zahryznut do klavesnice.
Vsetci vieme co si myslis, nemusis nas o tom permanentne a uplne nevhodnym sposobom informovat. Nehnevaj sa na mna, ale fakt apelujem na teba-vaz slova.

napísal 18002 príspevkov
frederix píše:
Vsetci vieme co si myslis, nemusis nas o tom permanentne a uplne nevhodnym sposobom informovat. Nehnevaj sa na mna, ale fakt apelujem na teba-vaz slova.
Vzdy ste ma "ucili", ze pysnemu cloveku treba povedat, ze je pysny.
Odkedy su omse "niekoho" ?
Odkedy kona Boh ako automat na mince ? (Vhodis "svoju omsu" a hned mozes ludom TVRDIT, ze to "tvoja omsa zachranila zivot" - a nie Boh zo Svoje vole ? :evil:
Myslim, ze AVRIL nema ani tak problem s tou osobou, ako sama so sebou.
A to jej treba priatelsky, ale na rovinu povedat.

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Kazdy z nas ma problem sam so sebou, aj ja, aj ty.

Je nanajvys pozoruhodne, ako promptne reagujes na nie presne vyjadrenie myslienky-samozrejme, ze si tie omse neprivlastnila a ja som pochopil, co tym chce povedat. Blbe na tom je, ze uz takyto pozorny zasadne nie si, ked sem bez rozmyslu kopirujes vselijake antikatolicke clanky, ktorymi sa to len hemzi prekrutenymi "faktami".

Co si potom mame mysliet my o tebe?
Tiez ti to hovorim priatelsky, ale na rovinu. . .

napísal 30 príspevkov
frederix píše:
Nuz-to uz tak byva, stacim si sam, pripadne mi helfne dakto, ale Boh iste nie, este to tak. . .a ked je velmi, velmi zle, vacsina vola "Boze, pomoz", no len co sa situacia zlepsi, uz Boha opat nepotrebuju. . .

Nemaj mu to za zle a odpust mu.
Zrejme ten clovek potrebuje este vela modlitieb. . .v konecnom dosledku ich potrebujeme vsetci ako sme tu. :-)

Netrap sa, ani mu nic nevycitaj, len sa pokojne dalej modli.
Je to skuska i pre teba, Pan ta aj takto uci pokore. :-)
"Bezo mna nemozete nic urobit."
Ano. Presne tak. Akoby si mi cital v dusi. Ked bolo velmi zle, tak volal na Boha a modlil sa, ale akonahle pohroma ustupila (vdaka omsiam a modlitbam, ktore sa za neho sluzili) velmi rychlo na neho zabudol a mysli si, ze vsetko dosiahol svojimi vlastnymi silami. Ano treba odpustit, len je to velmi tazke, ak ta bolest vo vnutri pretrvava, hlavne ako som uz spominala, ked ti tu bolest sposobi niekto, koho mas rad. Myslela som si, ze najtazsie je odpustit svojim nepriatelom, ale coraz viac si uvedomujem, ze je este tazsie odpustit ked ti ublizi ten, na kom ti zalezi. Clovek musi asi prosit Boha o milost, aby to dokazal a v srdci nevladol hnev a nenavist.

napísal 30 príspevkov
legionar píše:
frederix píše:
Vzdy ste ma "ucili", ze pysnemu cloveku treba povedat, ze je pysny.
Odkedy su omse "niekoho" ?
Odkedy kona Boh ako automat na mince ? (Vhodis "svoju omsu" a hned mozes ludom TVRDIT, ze to "tvoja omsa zachranila zivot" - a nie Boh zo Svoje vole ? :evil:
Myslim, ze AVRIL nema ani tak problem s tou osobou, ako sama so sebou.
A to jej treba priatelsky, ale na rovinu povedat.
Legionar, nikdy som netvrdila, ze omsa bola "moja", mozno som sa tu zle vyjadrila, ale urcite vacsina pochopila ako som to myslela, vid. Frederix. Neslo tu o ziadne privlastnovanie. Ked uz ti tak na detailoch zalezi, tak sa vyjadrim presnejsie: Modlitby, ktore som sa modlila a sv. omse, ktore som dala odsluzit boli za tu osobu, ktorej je to teraz fuk. Ziadna "moja omsa" tomu cloveku nezachranila zivot, ale Kristus, lebo v omsi sa obetuje sam Kristus. Prekrucas fakty. To mas to iste ako keby si dal odsluzit sv. omsu za mrtveho, za ucelom spasy jeho duse. Omsa nie je tvoja, ale ty si ten sprostredkovatel, ktory poziada knaza, aby ju odsluzil na tento umysel. Ja si nic neprivlastnujem, ja som len ten sprostredkovatel. A to je podla teba zle, ked dam za niekoho odsluzit sv. omsu? Keby sme to nerobili, tak by mnozstvo dusi bud islo do zatratenia alebo by roky trcali v ocistci. Ved sam seba nevykupi nik. Ked niekoho milujem, tak robim vsetko preto, aby som mu pomohla, skrze Krista. Myslim si, ze si to urcite pochopil, len sa mi zda, ze si rad rypnes do druheho. No co uz. Kazdí sme nejakí. Boh ti zehnaj. Vsetko dobre.

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť