Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Autor Správa

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Ja som jej nic nevycitala. Len som ju zle pochopila a dala som aj citat, z ktoreho podla mna vyplyvalo to, co som pochopila. Ale prave som jej tam pisala, ze ak by to aj bolo tak, ako som prvykrat chapala, tak je to normalne a ze sa tak citime vsetci. Cize som ju povzbudzovala.

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Ano, to si urobila velmi pekne, musim uznat. :-)

od 23.12.2014 20:56:54
napísal 41 príspevkov
AVRIL píše:
Čo si myslíte, ktorý skutok má pred Bohom väčšiu cenu. Ak sa niekto (pomenujme ho OSOBA1) intenzívne modlí za druhého a zároveň psychicky trpí, aby ten, za ktorého sa modlí bol oslobodený od zla, alebo ak OSOBA2 spraví dobrý skutok pre toho, za ktorého trpela psychicky a modlila sa OSOBA1, t.j. len zožne to, čo zasiala OSOBA1. A keďže OSOBA1 všetko robila v tichosti a v skrytosti všetci považujú OSOBU2, za tú, ktorá pomohla človeku, za ktorého trpela OSOBA1, lebo veria iba tomu, čo vidia. Nakoniec OSOBA1, ktorá si najviac vytrpela a vymodlila víťazstvo pre toho druhého nie je považovaná za nič, lebo neveria v jej utrpenie. Nie je to nespravodlivé? Viem, že Boh vidí všetko, ale zaujímalo by ma, kto viac v takomto prípade trpel a obetoval? OSOBA1 alebo OSOBA2? Ako to vníma asi Boh?
necitala som ostatne odpovede, ale ja si myslim, ze to je jedno. Boh sa na nas pozera a vnima nas ako individualne osobnosti a
kazdy nas cin zvlast. Taktiez je dolezite, ci ten cin bol mysleny s najlepsim umyslom a nezistne. To znamena, ze tomu cloveku nezalezi na tom,ci niekto jeho skutok bude chvalit, pretoze mu staci ten pocit,ze ho spravil. Ak clovek nieco spravi pre chvalu od niekoho alebo jednoducho pre nieco, to uz nie je taky cin, ake robil Jezis alebo co nas uci Biblia,ale zo zistnych dovodov.

Najlepsie je,ked od nikoho nic necakas,aspon mas pokoj a predides sklamaniu. Ono clovek sa to uci dlho, mozno roky, ale oplati sa to.

[ Príspevkov: 33 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť