Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 318 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.12.2014 19:00:00   Re: Istota (existencie Boha)

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18807 príspevkov
hladajuca píše:
Osobne vobec neverim tomu, co tu tvrdi legi alebo kapitan, ze v momente, ked clovek ziska vzdelanie, musi automaticky stratit vieru.
To ja predsa netvrdim. :)
Clovek strati vieru v okamihu, kedy sa BEZ STRACHU ZACNE PYTAT ...

Poslať 06.12.2014 20:05:25   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12920 príspevkov
Citácia:
napriklad ake otazky?

Poslať 06.12.2014 20:08:06   Re: Istota (existencie Boha)

napísal 18807 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
napriklad ake otazky?
:roll: To myslis vazne ? :lol:

Poslať 06.12.2014 21:08:42   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 21:10:44
napísal 1630 príspevkov
ano mysli to vazne, pretoze aj veriaci sa uplne bez strachu pyta na otazky ktoreho ho trapia a mozem mat aj pochybonosti. Bolo to tu x-milionkrat spominane. Preto poznamka,ze veriaci straca vieru v okamihu ked sa zacne bez strachu pytat ziada upresnenie, ktore otazky sposobuju stratu viery...

Poslať 06.12.2014 21:12:13   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
hladajuca píše:
. Kedze sama verim v evoluciu moralky.
Moralka ako konstanta zadana Bohom neevolvuje, akurat devolvuje od absolutnej dokonalosti pripadne sa ju snazi naplnit. ~~~~~~Evolucia , alebo teda vyvoj moralky predpoklada relativnost moralky co je v protiklade k Boziemu zameru aby stvorenie bolo svate tak ako je svaty ON. Hriech bud je alebo nie je. Nie raz je alebo inokedy nie je. Moze sa len javit tazsi alebo lahsi, pripadne ako Pavol pise, Boh ho prehliada, ale len do casu. Vrazda ostava vrazdou, kradez kradezou, smilstvo smilstvom a cudzolozstvo cudzolozstvom. Moralka je nezavisla na spolocnosti, to spolocnosti si moralku bud zjemnuje ci sprisnuje, V Bozich ociach vsak taketo ludske zjemnovanie moralky sa vzdy javi ako rozmnozenie hriechu v spolocnosti a trest nenech dlho cakat tak jedinca ako aj celu spolocnost, vid, potopa, sodoma gomora , rozprasenie zidov po celom svete atd, prikladov je mnozstvo.

Poslať 06.12.2014 21:18:58   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
hladajuca píše:
Osobne vobec neverim tomu, co tu tvrdi legi alebo kapitan, ze v momente, ked clovek ziska vzdelanie, musi automaticky stratit vieru.
To ja predsa netvrdim. :)
A vybera si odpovede ktore jemu vyhovuju. Jasne ze straca vieru. Clovek veri tomu co mu vyhovuje, konecnom dosledku. To nedokazuje ale neexistenciu absolutnej Pravdy. To len dokazuje ze clovek sa pred Bohom skryva a prijima to co jeho existenciu spochybnuje a nie to co ju dokazuje.

Poslať 06.12.2014 21:28:25   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3907 príspevkov
S týmto textom som sa dnes stretla:
Viera nás informuje o veciach, ktoré sme nikdy nevideli ani nepočuli a nepoznáme nič, čo by sa im podobalo. Tak napríklad „slepec od narodenia nikdy nepochopí, čo sú to farby“ (2 V 3, 2). Podobne je to i s vierou: informuje nás o veciach, ktoré sme nikdy nevideli ani nepočuli a nevieme nič, čo by sa im podobalo. To, čo nám oznamuje viera, môžeme iba prijať, za predpokladu, že odvrhneme svetlo svojho prirodzeného poznania. Nezostáva nám než súhlasiť s tým, čo počujeme, hoci nám to nesprostredkoval žiadny z našich zmyslov. Preto je viera pre dušu temnou nocou. Avšak práve tým jej dáva svetlo: vedomosť, ktorá svojou absolútnou istotou prekonáva každú inú vedomosť aj poznanie, takže len v dokonalej kontemplácii môže človek dospieť k správnej predstave viery. Preto je napísané: „Ak neuveríte, neporozumiete“ (porov. Iz 7, 9).

V-výstup na horu Karmel - Ján od Kríža

Poslať 06.12.2014 21:29:50   Re: Istota (existencie Boha)

napísal 18807 príspevkov
Roman Bača píše:
hladajuca píše:
Moralka ako konstanta zadana Bohom neevolvuje, akurat devolvuje od absolutnej dokonalosti pripadne sa ju snazi naplnit. ~~~~~~Evolucia , alebo teda vyvoj moralky predpoklada relativnost moralky co je v protiklade k Boziemu zameru aby stvorenie bolo svate tak ako je svaty ON. Hriech bud je alebo nie je. Nie raz je alebo inokedy nie je. Moze sa len javit tazsi alebo lahsi, pripadne ako Pavol pise, Boh ho prehliada, ale len do casu. Vrazda ostava vrazdou, kradez kradezou, smilstvo smilstvom a cudzolozstvo cudzolozstvom. Moralka je nezavisla na spolocnosti, to spolocnosti si moralku bud zjemnuje ci sprisnuje, V Bozich ociach vsak taketo ludske zjemnovanie moralky sa vzdy javi ako rozmnozenie hriechu v spolocnosti a trest nenech dlho cakat tak jedinca ako aj celu spolocnost, vid, potopa, sodoma gomora , rozprasenie zidov po celom svete atd, prikladov je mnozstvo.
Otazka: Je incest hriech, alebo nie ?

Poslať 06.12.2014 21:30:58   Re: Istota (existencie Boha)

napísal 18807 príspevkov
Roman Bača píše:
A vybera si odpovede ktore jemu vyhovuju. Jasne ze straca vieru. Clovek veri tomu co mu vyhovuje, konecnom dosledku. To nedokazuje ale neexistenciu absolutnej Pravdy. To len dokazuje ze clovek sa pred Bohom skryva a prijima to co jeho existenciu spochybnuje a nie to co ju dokazuje.
Roman, mas smolu, ale ziadne relevantne odpovede proste neexistuju.

Poslať 06.12.2014 23:22:27   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Roman Bača píše:
hladajuca píše:
Otazka: Je incest hriech, alebo nie ?
Co si myslis ty?

Poslať 06.12.2014 23:25:11   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Roman Bača píše:
Roman, mas smolu, ale ziadne relevantne odpovede proste neexistuju.
Ale to je len tvoje tvrdenie a tvoj nazor. Ralativisticky. Taky ake ty sam uznavas. Ralativizmus pravdy, moralky. Moralka, pravda je to na com sa zhodneme. A tak tymto popieras sam seba aj svoj koment.

Poslať 07.12.2014 3:57:46   Re: Istota (existencie Boha)

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12920 príspevkov
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
napriklad ake otazky?
uplne vazne
pretoze naozaj nechapem, preco by sa mal clovek bat sa pytat, pokuial sa pyta co i len troska zmysluplne
B16 dokonca napisal ze kazda zmysluplna otazka ktora bola polozena si zasluzi byt zodpovedana (parafraza podla pamati)
ani nemam zo seba pocit ze by som mal strach pytat sa (s vynimkou niektorych specialnych ludi na fore)

mam dojem ze mas na krestanov skresleny pohlad

Poslať 07.12.2014 10:33:23   Re: Istota (existencie Boha)

napísal 18807 príspevkov
misojogi píše:
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
napriklad ake otazky?
uplne vazne
pretoze naozaj nechapem, preco by sa mal clovek bat sa pytat, pokuial sa pyta co i len troska zmysluplne
B16 dokonca napisal ze kazda zmysluplna otazka ktora bola polozena si zasluzi byt zodpovedana (parafraza podla pamati)
ani nemam zo seba pocit ze by som mal strach pytat sa (s vynimkou niektorych specialnych ludi na fore)

mam dojem ze mas na krestanov skresleny pohlad
Po tolkych rokoch a prispevkoch si este stale nepochopil, ze moje otazky nie su smerovane na krestanov, ale na Boha ?
A mozem miestoprisazne vyhlasit, ze On mi este nikdy ani na jednu neodpovedal.

Poslať 07.12.2014 10:48:53   Re: Istota (existencie Boha)

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
No Roman, neviem, ci si niekedy cital Stary zakon. Alebo ci si sa ucil o dejinach Cirkvi. Potom by si videl, ze moralka sa jednoznacne vyvija a co platilo pred 2500 alebo 500 rokmi uz neplati dnes. To fakt potrebujes vymenovat konkretne priklady?

Poslať 07.12.2014 11:06:23   Re: Istota (existencie Boha)

napísal 18807 príspevkov
Roman Bača píše:
Co si myslis ty?
1. Ja som sa pytal prvy. :roll:
2. Hriech je pofiderna konstrukcia.
3. Podla mna je to iba blbost - nici sa tym ludsky genofond.

[ Príspevkov: 318 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť