Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
Poslať 13.05.2014 17:06:03   3 otázky

od 02.05.2014 5:56:56
napísal 2 príspevkov
Pochválený buď Ježiš Kristus,
chcel by som sa opýtať 3 veci, na ktoré nepoznám jasnú odpoveď:
Môžu ešte dobrí anjeli trpieť (napríklad, keď vidia, že blúdime)?
Môžem kohokoľvek zasvätiť do Božej alebo Máriinej ochrany?
Ako potešiť človeka vo väzení?

Ďakujem Vám pekne za fundované odpovede

Poslať 13.05.2014 17:33:29   Re: 3 otázky

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
Az na veky!-

Citácia:
Navstivit ho a modlit sa za neho

Citácia:
Môžem kohokoľvek zasvätiť do Božej alebo Máriinej ochrany
Neviem ako je o myslene zasvetit, ale mozes ho porucat, poziadat Pannu Mariu aby nas alebo niekoho ale ju poziadat o prihovor k nasemu Otcovi.. To je velmi pekny umysel.

Svätá Panno Maria, Matko Božia, Matko milosrdenstva! Do Tvojej lásky porúčam seba a všetkých svojich blížnych, i utiekam sa pod Tvoju mocnú ochranu. Buď mojou ochraniteľkou v každom nebezpečenstve, potešiteľkou v biede a vo všetkých protivenstvách, orodovkyňou v pokúšaní, i prostredkyňou u svojho Božského Syna, aby som vždy nasledoval(a) učenie Jeho a stal(a) sa hodným(nou) Jeho zasľúbenia.

Citácia:
Neviem ci zrovna dobry anjeli, ale ked vieme,ze niekto bludi tak ho zvacsa zverujeme Duchu Svstemu aby ho osvietil. Duch Svaty ako nositel mudrosti, nam sam ukaze tu spravnu cestu, pokial sami o to stojime.

Poslať 20.07.2014 19:00:19   Re: 3 otázky

od 20.07.2014 18:54:12
napísal 1 príspevkov
dnes jsem videla pribeh o Emily Roseové o exorcismu mam pouze jediny dotaz jestli se to opravdu stal
o ...Ja jako mala jsem dost casto vyvolavala duchy a verim ze mezi nami je neco nadprirozeneho

Poslať 20.07.2014 19:17:58   Re: 3 otázky

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
bod píše:
Pochválený buď Ježiš Kristus,
chcel by som sa opýtať 3 veci, na ktoré nepoznám jasnú odpoveď:
Môžem kohokoľvek zasvätiť do Božej alebo Máriinej ochrany?

Ďakujem Vám pekne za fundované odpovede
Dat cloveka do Bozej ochrany je to najlepsie co mozme v istych situaciach urobit. Da sa to urobit v modlitbe, pre omsi...

Poslať 20.07.2014 19:27:29   Re: 3 otázky

Obrázok užívateľa

od 14.08.2012 20:10:44
napísal 1514 príspevkov
anna0123 píše:
dnes jsem videla pribeh o Emily Roseové o exorcismu mam pouze jediny dotaz jestli se to opravdu stal
o ...Ja jako mala jsem dost casto vyvolavala duchy a verim ze mezi nami je neco nadprirozeneho
Cital som popis k filmu kde sa tvrdi,ze je zalozeny na skutocnych udalostiach . Zrejme mena su vymyslene, ale zrejme v kontexte pravdivy. Cirkev malokedy ak vobec zverejnuje informacie o exorcizme ako takom.

PS. Ja som ten film videl a pacil sa mi.

Poslať 20.07.2014 19:28:40   Re: 3 otázky

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
anna0123 píše:
dnes jsem videla pribeh o Emily Roseové o exorcismu mam pouze jediny dotaz jestli se to opravdu stalo ...
no neviem čo presne si videla, no Emily Rose ako taká bola reálna osoba, pravým menom Anneliese Michel...
    V roce 1968 se u ní objevily první příznaky mimořádných záchvatových stavů. Bez zjevné příčiny ve škole upadla do bezvědomí a následující noci si v silných křečích prokousla jazyk. Později uváděla, že během tohoto záchvatu cítila cizí sílu, jakoby ji vtiskovala do postele.

Po dalším záchvatu v srpnu 1969 rodinný lékař navrhl neurologické vyšetření s podezřením na epilepsii, avšak veškeré testy včetně EEG skončily s negativním výsledkem a vyšetření bylo uzavřeno jako epileptické onemocnění typu grand mal, prodělaný záchvat byl označen za cerebrální křeče nočního typu. Dostala antiepileptika, kterými byla léčena až do své smrti.

Během ozdravného pobytu po zánětu plic a pohrudnice následujícího roku prodělala další záchvat bezvědomí. Následné neurologické vyšetření opět nepotvrdilo žádnou patologii. Během tohoto pobytu v Mittelbergu zažila první vize, způsobené spíše než halucinací zřejmě silnou imaginací, jejímž obsahem byla podle jejích slov „obrovská šklebící se tlama ďábla“ („riesige teuflische Fratze“). Tato vize se jí vracela a ona postupně propadala apatii a depresi.

Poslední z řady těžkých záchvatů prodělala v červnu 1972, avšak vyšetření bylo opět negativní. Postupně si stěžuje na protivný zápach, který nikdo jiný necítil, imaginativní vize se dostavují stále častěji. V tomto okamžiku Anneliese začíná hledat pomoc v modlitbě a duchovním životě. Při pouti na San Damiano v Itálii nebyla schopná podívat se na obraz Krista ani vstoupit do kaple, dokonce při pouti napadla ženu, která se o tuto kapli starala.
atď...

Otázkou však je, o čo naozaj išlo: boli tam ku koncu jej urobené aj rôzne chyby zo strany tých, čo sa o ňu starali, z toho zdravotného hľadiska, takže nakoniec zomrela na podvýživu, či čo... Je to otázne, o čo tam išlo naozaj, do akej miery to bola len psychická porucha, nejaký druh náboženskej hystérie, alebo či tam bola naozaj aj nejaká posadnutosť... ktovie... možno tam bolo niečo aj z toho... ale má to znaky aj mentálnej choroby, je to dosť kontroverzný prípad...

Je na nete všeličo o tom, aj nejaké nahrávky, atď.: http://youtu.be/PZfg57LZ34g?t=21s

[ Príspevkov: 6 ] 

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť