Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa

od 25.02.2008 11:41:17
napísal 3748 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
kto sú podľa teba tie viac a menej čestné údy?
to sa spytaj sv Pavla on hovori o udoch ktore maju vacsiu cest a mensiu cest
Citácia:
Ale nič sa nehovorí o sláve na zemi. A už vôbec nie podľa cirkevnej funkcie.
Preto moja, alebo tvoja sláva môže byť v nebi väčšia, ako sláva pápeža Františka.
mne vobec nejde o slavu na zemi, Urad by mala byt sluzba
samozrejme velkost v bozich ociach ma ine meritka ako ludske to suhlasim
ale ja hovorim o niecom inom ako o cti a slave
chytil si sa niecoho menej podstatneho
podstata je tato:

Jezis hovori JA SOM dobry pastier ...
a Petrovi hovori Pas moje ovecky

podla ma tie slova su jasnejsie ako jasne, neviem co sa da na nich vyhutovat a kedze Peter zradil tak je jasne ze ani zrada Krista nerusi tento urad
hmmm sola scriptura = drzat sa Pisma, ale len tych citatov ktore sa mi pacia ....
ktore sa mi nehodia tie ignorujem
neviem, čo na tom vidíš jasne, ale keď už, to čo je na tom jasné je, že tesne predtým Peter robil zo svojej zrady pokánie. To pastieri RKC nerobili.
Po druhé, Peter po naplnení Duchom Svätým už nikdy Krista nezradil. To pastieri RKC robili. Vidíš ten rozdiel? O čom to hovorí? Ak sú Petrovi nástupcovia, tak prečo nerobia ani to čo robil Peter?

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12320 príspevkov
Citácia:
tesne predtým Peter robil zo svojej zrady pokánie. To pastieri RKC nerobili.
ako vies ze to nerobili? a navyse podobne silne slova Jezis hovoril Petrovi aj predtym nez ho zradil (Tebe dam kluce .... Ty si Skala ... atd)
Opat zovseobecnujes par hriesnych papezov na celu cirkev a vsetkych aj tych dobrych papezov
akio keby si mal v hlave taku mantru ktora ti neustale opakuje borgia borgia borgia borgia ........

Citácia:
Po druhé, Peter po naplnení Duchom Svätým už nikdy Krista nezradil.
ako vies? spomina sa (ale nema to vahu Pisma) ze Peter pocas prenasledovania v Rime chcel odist prec na naliehanie veriacich ale cestou sa mu zjavil Jezis ze sa ide dat ukrizovat namiesto neho druhy krat a Peter sa vratil a a ked ho chceli urkizovat tak poziadal aby ho ukrizovali hore nohami, pretoze sa citil byt nehodny aby bol na tom rovnako ako Jezis

Obrázok užívateľa

napísal 12320 príspevkov
Citácia:
neviem, čo na tom vidíš jasne,
no predsa pastiersky urad
este som ti to zvyraznil hrubym
PAS MOJE OVECKY !!! aj BARANKOV!!!
co je na tom nejasne?
ked Pastier toto povie LEN Petrovi?

Poslať 15.01.2019 14:42:31   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 3748 príspevkov
Ale ja nezovšeobecňujem pár hriešnych pápežov. Ja len poukazujem na to, že títo pápeži neboli Kristovými námestníkmi, ako im RKC hovorí.
Ja neopakujem len borgia, borgia, borgia,... ja ním len poukazujem na fakt, že tento človek nebol Kristovým námestníkom.
Nijakým spôsobom nespochybňujem nábožných ľudí v tomto zozname. Ale ak je tam jeden, potom tam mohli byť aj dvaja. Borgia je len jeden známy. neskúmal som ostatných. Možno by sme mali.
Toto celé skôr poukazje na možnosť omylnosti rozhodnutí ako pápeža, tak aj biskupov na koncile. A že mnohé z týchto rozhodnutí mohli byť vedené žiadosťami tela - mocou, peniazmi a nie Duchom Svätým.
Lenže RKC dala koncilom a pápežom neomylnosť, a to je ten koreň problému. Ja tvrdím, že biskupi boli omylnými. A je potrebné aby áno a nie Ducha Svätého vyslovené na koncile bolo potvrdené tým istým Duchom Svätým ktorého máme. Lebo je to tá istá osoba Ducha Svätého v nás ako bola podľa dobrého predpokladu aj v nich. A ak máme toho istého Ducha Svätého, potom máme plné právo rozlišovať a posudzovať čo bolo nimi povedané na koncile v tom istom Duchu.

Ježiš toto (o pasení ovečiek) povedal kajúcemu Petrovi, ktorý ďalej nehrešil. Ja nemám problém s autoritami. A uznávam, že Peter mal posledné slovo. Ale nástupcami Petrovými boli v rovnakom zmysle nástupcami len svätí ľudia, ktorí už nerobili hriech tak ako Peter. A preto ten Borgia je len nástupnikom v zmysle politicko-spoločenskom, ale nie v tom Božom.
Keď kráľ Saul zhrešil, tak Boh si vybral nového nástupcu - Dávida.
Preto ktovie kto je dnes skutočným Petrovým nástupcom. Politicko-spoločenský nástupca Borgia ním určite nebol.
A rovnaké pravidlo platí o biskupovi. Peter nikdy nezradil svoje "ovečky", ktoré mu Pán zveril. Preto každý politicko-spoločenský biskup, ktorý zradil Krista, nie je už biskupom.

Kto je teda dnes skutočným Petrovým nástupcom podľa Božieho predurčenia? To skutočne je možné posúdiť len a len v Duchu Svätom a nie podľa politicko-spoločenskej nástupnosti niekoho v Ríme.
Tým Petrovým nástupcom totiž kľudne môže byť niekto hoci aj v Azerbajdžáne. Boh politiku nerobí.

Poslať 16.01.2019 17:06:32   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3904 príspevkov
Roman, Borgia - právoplatne zvolený pápež a preto aj bol námestníkom Kristovým, aj ked bol nehodný a hriešny. To platí o všetkých. V KC je jasná a neprerušená postupnosť pápežov od sv. Petra až k Františkovi. Kristov námestník, Sluha sluhov Božích, Rímsky biskup to sú len synomymá pre Pápeža. Nemôže sa povedať že bol pápežom ale nebol Kristovým námestníkom.

Poslať 16.01.2019 17:53:04   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18587 príspevkov
misionar3 píše:
Roman, Borgia - právoplatne zvolený pápež a preto aj bol námestníkom Kristovým, aj ked bol nehodný a hriešny. To platí o všetkých. V KC je jasná a neprerušená postupnosť pápežov od sv. Petra až k Františkovi. Kristov námestník, Sluha sluhov Božích, Rímsky biskup to sú len synomymá pre Pápeža. Nemôže sa povedať že bol pápežom ale nebol Kristovým námestníkom.
Z postupnosti papezov sa v RKC pre niektorych stal doslova FETIS, ktory navyse ani nie je pravdivy.
Ak bolo trojpapezstvo, KTORY z nich bol teda "pravoplatne zvoleny" ?
A kde je dokaz, ze prave tento "pravoplatne zvoleny" to aj prezil a prave on odovzdal tu postupnost dalej ?
Kde je napisane, ze to "pravoplatne zvolenie" si nevynutil silou, alebo peniazmi ? (Co sa stavalo prilis castokrat)

Z ineho pohladu:
Co by sa asi tak s Cikrvou stalo, keby nemala neprerusenu postupnost papezov ?
Zanikla by ?
Odpadla by od Krista ?
Bola by snad este horsou ako je ? :cry:

Nezmyselne lpenie na postupnosti papezov dokazuje iba jedno - doraz v RKC je na forme, nie na obsahu !
Dokazuju to aj Tvoje slova, ze "aj ked bol nehodny, predsa len bol Kristovym namestnikom".
To pre nezainteresovaneho znie doslova ako RUHANIE. :roll:
Ja byt Kristom, tak z takejto Cirkvi nezostane kamen na kameni ... :D

Poslať 16.01.2019 19:50:43   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12320 príspevkov
Citácia:
Ja byt Kristom, tak z takejto Cirkvi nezostane kamen na kameni ... :D
aspon nemozes povedat ze by krestania boli netolerantni :D

Poslať 17.01.2019 11:48:46   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 3748 príspevkov
misionar3 píše:
Silou mocou sa snažíš prekrútiť slovo Božie a tvrdiť, že hriešnik má ešte niečo spoločné s Bohom.
Ak by tomu tak bolo, potom by kráľ Saul ostal kráľom. Ale nebolo tomu tak. Boh mu titul kráľa vzal a dal ho Dávidovi. A to Saul nechodil sexovať s pobehlicami. "Len" si urobil posvojom na nepozabíjal všetko tak ako mu prikázal Boh. Z katolíckej mravouky urobil "len" ľahký hriech.
Ak teda Boh už pri "ľahkom" hriechu berie titul kráľa, čo potom Boh robí pri ťažkom hriechu s titulom biskupa? Je ešte taký biskup pred Bohom biskupom? Určite nie. Preto možno síce ostáva biskupom z pohľadu politicko-spoločenskej situácie, ale neostáva biskupom z pohľadu Božieho kráľovstva. Taký biskup už dávno v Božom kráľovstve prišiel o svoje biskupstvo.

V biblii je milón príkladov ako Boh jedná so zlým a neverným sluhom. Ježiš sám hovorí, čo s ním Boh urobí.
Mt 24,45-51
Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm? Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. Veru, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom.
Ale keby si zlý sluha v srdci povedal: “Môj pán voľajako nejde” a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, pán toho sluhu príde v deň, keď to najmenej čaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá, oddelí ho a dá mu podiel medzi pokrytcami; tam bude plač a škrípanie zubami.

Alebo prvý žalm
Blažený človek, čo nekráča podľa rady bezbožných a nechodí cestou hriešnikov, ani nevysedáva v kruhu rúhačov,
ale v zákone Pánovom má záľubu a o jeho zákone rozjíma dňom i nocou.
Je ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, a jeho lístie nikdy nevädne; darí sa mu všetko, čo podniká.
No nie tak bezbožní, veru nie; tí sú ako plevy, čo vietor ženie pred sebou.
Preto bezbožní neobstoja na súde, ani hriešnici v zhromaždení spravodlivých.
Nad cestou spravodlivých bedlí Pán, ale cesta bezbožných vedie do záhuby.

Námestník Ježiša Krista, ktorý smilní je zlý sluha, ktorý je oddelený a kráča po ceste do záhuby. To je opačným smerom od Krista. Taký nevedie zverené stádo dobrým smerom. Boh si vyberie nového sluhu, ktorému dá ustanovenie úradu, ktoré oddelil od toho zlého. To je zasa podobenstvo o mínach - “Vezmite mu mínu a dajte ju tomu, čo má desať mín.”.

Takto Boh jedná zo svojimi vernými a nevernými sluhami. Je jedno, čo si RKC ustanovila ako politicko-spoločenské pravidlá, ktorých ako vidím sa bez rozmýšľania držíte. Boh má vo svojom kráľovstve vlastné pravidlá, ktoré sú stále platné a žiaden pápež, ani biskup ich nezmení.

Poslať 17.01.2019 17:51:48   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3904 príspevkov
romanh píše:
misionar3 píše:
Silou mocou sa snažíš prekrútiť slovo Božie a tvrdiť, že hriešnik má ešte niečo spoločné s Bohom.
Ježiš prišiel pre hriešnikov a nie pre spravodlivých. Ako môžeš tvrdiť že hriešnik nemá nič spoločné s Bohom. Má ! To spoločno je Kristova krv ktorou ho vykúpil. A to je naša nádej, lebo kto je bez hriechu?

Poslať 17.01.2019 18:20:30   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 3748 príspevkov
misionar3, zdá sa mi, že si si to celé neprečítal, alebo ti niečo zastiera zrak.

Tak ešte raz. Model funguje takto:
Je hriešnik, ktorého Kristus ospravodliví - teda zbaví viny a ostane už ďalej spravodlivý bez hriechu aby bol Boží.

Píše sa o tom napr. tu:
Rim 3,21-26
Ale teraz sa zjavila Božia spravodlivosť bez zákona a dosvedčujú ju Zákon i Proroci: Božia spravodlivosť skrze vieru v Ježiša Krista pre všetkých, čo veria. Lebo niet rozdielu: veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva; ale sú ospravedlnení zadarmo jeho milosťou, vykúpením v Kristovi Ježišovi. Jeho Boh ustanovil ako prostriedok zmierenia skrze jeho krv prostredníctvom viery, aby ukázal svoju spravodlivosť, lebo v minulosti prehliadal predošlé hriechy vo svojej božskej zhovievavosti, aby v tomto čase ukázal svoju spravodlivosť: že sám je spravodlivý a že ospravedlňuje toho, kto verí v Ježiša.

Ale keď ten hriešnik vedome ďalej hreší, potom už nie je ďalej Boží.

1Jn 1,6 Ak hovoríme, že máme s ním spoločenstvo, ale chodíme vo tme, luháme a nekonáme pravdu.
Hebr 10,26-27 Lebo ak dobrovoľne hrešíme po prijatí poznania pravdy, potom už niet obety za hriechy, ale iba hrozné očakávanie súdu a žiara ohňa, ktorý strávi protivníkov.

Tak asi toľko, čo sa týka pápeža Borgiu. Boh mu už dávno vzal úrad, presne tak ako kráľovi Saulovi a dal ho inému bohabojnému Božiemu služobníkovi.

Poslať 17.01.2019 23:18:22   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 337 príspevkov
romanh
Citácia:
Ak teda Boh už pri "ľahkom" hriechu berie titul kráľa, čo potom Boh robí pri ťažkom hriechu s titulom biskupa? Je ešte taký biskup pred Bohom biskupom? Určite nie. Preto možno síce ostáva biskupom z pohľadu politicko-spoločenskej situácie, ale neostáva biskupom z pohľadu Božieho kráľovstva. Taký biskup už dávno v Božom kráľovstve prišiel o svoje biskupstvo.
Miešaš hrušky s jablkami. Pápež ani biskup nie je kráľ. Mal som možno falošný pocit, že na príklade manželstva si to pochopil. Akokoľvek hriešny manžel neprestáva byť manželom, lebo manželmi sa manželia stali pred Bohom. To neznamená, že máme chváliť alebo ctiť si hriešneho manžela, kľudne ho môžeme vyhnať z rodiny, ale manželský úrad mu nemôžeme zobrať, lebo ten má od Boha. Tak je to aj s kňazom a postupne s pápežom. Rovnako to neznamená, žeby takýto manžel tým, že manželský úrad má od Boha bol automaticky spasený, nie kľudne môže byť aj zatratený. Dokonca to má pred Bohom ťažšie, lebo čítame, že komu sa veľa dalo, od toho sa bude aj veľa požadovať. Ale s tým úradom proste neurobíš nič. Poukazujem Ti to na príklade manželstva, lebo si myslím, že je to najbližšie tvojej viere. Dal som ti do pozornosti aj dva texty Písma. Jeden Mt 23,3, ktorý hovorí o tom ako sám Ježiš zmýšľal o náboženských vodcoch svojej doby a druhý Tim 2,13, ktorý hovorí o tom, že milosť Božia je nezrušiteľná. Asi si si ich nevšimol. Skús o nich pouvažovať.

Citácia:
Je hriešnik, ktorého Kristus ospravodliví - teda zbaví viny a ostane už ďalej spravodlivý bez hriechu aby bol Boží.
Toto je veľmi úzkoprsý pohľad na ospravodlivenie. Prináša totiž omnoho viac otázok ako odpovedí. Hneď prvá by znela, že koho vlastne Ježiš ospravodlivil?

Poslať 17.01.2019 23:37:28   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12320 príspevkov
Citácia:
Tak asi toľko, čo sa týka pápeža Borgiu. Boh mu už dávno vzal úrad, presne tak ako kráľovi Saulovi a dal ho inému bohabojnému Božiemu služobníkovi.
nemozes popriet ze Boh v SZ urad krala teda nezrusil ale urad fungoval stale dalej .....
presne toto oplati aj o Petrovi a jeho urade, boli aj nehodni sluzobnici ale Petrov urad existoval nadalej
vsimni si tiez ze Boh Saula nepozbavil kralovskeho tronu hned, ale este dlhy cas ho tam nechal - v podstate az do jeho smrti .....
zatial si Boh postupne vychovaval a pripravoval noveho sluzobnika - Davida, ktory nasledne zaujal miesto ked bol vhodny cas

Poslať 18.01.2019 10:05:33   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3904 príspevkov
romanh píše:
misionar3, zdá sa mi, že si si to celé neprečítal, alebo ti niečo zastiera zrak.

Píše sa o tom napr. tu:
Rim 3,21-26
Ale teraz sa zjavila Božia spravodlivosť bez zákona a dosvedčujú ju Zákon i Proroci: Božia spravodlivosť skrze vieru v Ježiša Krista pre všetkých, čo veria. Lebo niet rozdielu: veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva; ale sú ospravedlnení zadarmo jeho milosťou, vykúpením v Kristovi Ježišovi. Jeho Boh ustanovil ako prostriedok zmierenia skrze jeho krv prostredníctvom viery, aby ukázal svoju spravodlivosť, lebo v minulosti prehliadal predošlé hriechy vo svojej božskej zhovievavosti, aby v tomto čase ukázal svoju spravodlivosť: že sám je spravodlivý a že ospravedlňuje toho, kto verí v Ježiša.

Ale keď ten hriešnik vedome ďalej hreší, potom už nie je ďalej Boží.

1Jn 1,6 Ak hovoríme, že máme s ním spoločenstvo, ale chodíme vo tme, luháme a nekonáme pravdu.
Hebr 10,26-27 Lebo ak dobrovoľne hrešíme po prijatí poznania pravdy, potom už niet obety za hriechy, ale iba hrozné očakávanie súdu a žiara ohňa, ktorý strávi protivníkov.

ale odkial berieš istotu že sa hriešny človek (aj pápež) nakoniec s Bohom - možno v hodine smrti - nezmieril s Bohom a nie je spasený? Ak je pravda čo hovoríš, že hriešny človek nie je Boží a ospravodlivený áno potom si chvíľu Boží a chvílu nie? To nemá logiku. Sme Božími synmi a to nezávisí od nás,ale Neho. Aj ty ked urazíš a zaprieš svojho otca nikdy neprestaneš byť jeho synom

Poslať 18.01.2019 15:20:43   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 3748 príspevkov
misojogi píše:
nemozes popriet ze Boh v SZ urad krala teda nezrusil ale urad fungoval stale dalej .....
ale zrušil. Saul si ho len zubami nechtami držal vlastnou silou a Dávida sa pokúšal zabiť.
Presne to isté robila RKC voči Bohom vyvoleným nástupcom, ktorí mali priniesť reformu. Prenasledovala ich a zabíjala, len aby si udržala svoju moc. Ale dokedy to tak bude? Ako Saul, raz to skončí.

misionar3 píše:
ale odkial berieš istotu že sa hriešny človek (aj pápež) nakoniec s Bohom - možno v hodine smrti - nezmieril s Bohom a nie je spasený? Ak je pravda čo hovoríš, že hriešny človek nie je Boží a ospravodlivený áno potom si chvíľu Boží a chvílu nie? To nemá logiku. Sme Božími synmi a to nezávisí od nás,ale Neho. Aj ty ked urazíš a zaprieš svojho otca nikdy neprestaneš byť jeho synom
Jasné, asi tak ako márnotratný syn bol stále synom, ale nebol doma a už nič z domu nemal vo vlastníctve. Až kým sa nevrátil pokáním.
Ja nepopieram možnosť pokánia Borgiu. Aj Saul mal možnosť. Ale titul kráľa mu bol vzatý. To isté platí o Borgiovi. Tu nejde o náhodné padnutie do hriechu. Tu ide o dlhodobé vedomé pred ľuďmi verejné pošpinenie Kristovho kríža.

Tu ale neriešime Borgiovu spásu, ale jeho úrad. Ktorý mu od momentu jeho verejného hriešneho života bol Bohom odňatý. Peter nikdy po prevzatí úradu nehrešil. Ani Pavol a ani ďalší apoštoli. A som presvedčený, že ak boli aj podľa Pavlových odporúčaní vyberaní biskupi, tak ani oni.
Preto ja tvrdím, že tímto pápežom, ktorí verejne hrešili vôbec podľa Božieho práva neprináležal úrad biskupa a už vôbec nie Petrovho nástupcu. Preto RKC ani nemá neprerušenú postupnosť Petrovho nástupcu.
Ja som presvedčený, že Boh si ponechal takých nástupcov ako si ponechal po Saulovi Dávida, tak si po takom biskupovi ako bol Borgia Boh ponechal niekoho iného podľa srdca.
Božie kritériá na biskupa Borgia nespĺňal a preto nemohol byť Božím veľvyslancom tu na zemi. On bol iba politicko-spoločensky vo funkcii akéhosi vodcu, ale mal veľmi ďaleko od skutočného Božieho zástupcu a pastiera stáda.

Je ale zaujímavé sledovať, ako sa snažíte hriešnika obhájiť, že pred Bophom je úplne v poriadku.
Bol by som veľmi zvedavý čo by ste robili, keby takým Borgiom bol dnešný František. To by ma naozaj zaujímalo aká by bola vaša reakcia.
Mohli by ste si to nachvíľu predstaviť, že František dnes súloží so ženami verejne bez hanby, alebo dokonca s mužmi? Predstavte si to a povedzte mi úprimne, či by ste ho v srdci vo všetkom nasledovali?
Či by ste nerobili rozdiely a nerozlišovali všetko čo povie? A čo ak by taký život potom viedol aj váš farár vo farnosti? Či by ste ešte chodili na jeho kázne? Predstavte si to, že sa to dnes deje a odpovedzte úprimne. Čo vám o tom hovorí vaše srdce? Stále to bude Kristov zástupca a jeho pravá ruka, ktorému zveríte svoj (duchovný) život?

Poslať 18.01.2019 22:36:21   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 337 príspevkov
romanh
Citácia:
Tu ale neriešime Borgiovu spásu, ale jeho úrad. Ktorý mu od momentu jeho verejného hriešneho života bol Bohom odňatý. Peter nikdy po prevzatí úradu nehrešil. Ani Pavol a ani ďalší apoštoli. A som presvedčený, že ak boli aj podľa Pavlových odporúčaní vyberaní biskupi, tak ani oni.
Preto ja tvrdím, že tímto pápežom, ktorí verejne hrešili vôbec podľa Božieho práva neprináležal úrad biskupa a už vôbec nie Petrovho nástupcu. Preto RKC ani nemá neprerušenú postupnosť Petrovho nástupcu.
Ja som presvedčený, že Boh si ponechal takých nástupcov ako si ponechal po Saulovi Dávida, tak si po takom biskupovi ako bol Borgia Boh ponechal niekoho iného podľa srdca.
Božie kritériá na biskupa Borgia nespĺňal a preto nemohol byť Božím veľvyslancom tu na zemi. On bol iba politicko-spoločensky vo funkcii akéhosi vodcu, ale mal veľmi ďaleko od skutočného Božieho zástupcu a pastiera stáda.
Pekne si si to vymyslel a vidieť ako elegantne dokážeš prisúdiť a odňať biskupstvo alebo pápežstvo a dokonca si si vymyslel aj prerušenie postupnosti v katolíckej cirkvi aj keď sa Ti snažíme vysvetliť, že Božie prisľúbenia sú nezrušiteľné. Argumentuješ svetskými funkciami a hodnosťami, akoby tieto príklady boli aplikovateľné na kňazstvo. Uvažuj o Judášovi.

Citácia:
Je ale zaujímavé sledovať, ako sa snažíte hriešnika obhájiť, že pred Bophom je úplne v poriadku.
Bol by som veľmi zvedavý čo by ste robili, keby takým Borgiom bol dnešný František. To by ma naozaj zaujímalo aká by bola vaša reakcia.
Mohli by ste si to nachvíľu predstaviť, že František dnes súloží so ženami verejne bez hanby, alebo dokonca s mužmi? Predstavte si to a povedzte mi úprimne, či by ste ho v srdci vo všetkom nasledovali?
Či by ste nerobili rozdiely a nerozlišovali všetko čo povie? A čo ak by taký život potom viedol aj váš farár vo farnosti? Či by ste ešte chodili na jeho kázne? Predstavte si to, že sa to dnes deje a odpovedzte úprimne. Čo vám o tom hovorí vaše srdce? Stále to bude Kristov zástupca a jeho pravá ruka, ktorému zveríte svoj (duchovný) život?
Čo by sme robili? Rozpomenuli by sme si na slová, že kto je bez hriechu, nech prvý po nich hodí kameňom. Rozpamätali by sme na slová, ako máme počúvať čo hovoria, ale podľa ich skutkov nekonať. My hovoríme o nezrušiteľnosti Božích potvrdení a Ty stále opakuješ ako kráľovi je možné odňať kráľovstvo. Prečo nechceš chápať, že to spolu nesúvisí? Tak ak biskup nie je kráľ, tak v Písme nenájdeš príklad zrušenia apoštolátu alebo biskupstva. Cirkev mala morálne plytkých biskupov, kardinálov aj pápežov. Treba to brať ako fakt a nehľadať za tým zbytočne niečo, čo tam nie je.

[ Príspevkov: 254 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť