Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 258 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Ďalší
Autor Správa
Poslať 29.12.2018 18:35:12   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18683 príspevkov
misionar3 píše:
legionar píše:
misojogi píše:
Citácia:
NARUSENIE principu "stale rovnako".

Samotna Cirkev to predsa mnohokrat narusila ! (= napr. pridavane dogmy)
vyvoj neznamena narusenie zakladnych principov
naopak
ako povedal jeden fyzik
Vesmir je chudobny na principy ale bohaty na struktury
takze nezamienat!
Uved meno toho "jedneho fyzika" a potom jeho vysvetlenie, co tym myslel. :D
Aby ludia vedeli, o com sa hovori.

Vyvoj Vesmiru totiz naozaj znamena narusenie zakladnych principov (=symetrii).
Napriklad: Keby sa na zaciatku nenarusila parita, tak tu vsade existuje iba ziarenie a ziadna hmota.
Ten fyzik sa volal Albert Einstein :)
Takze je naozaj potrebne vysvetlenie, pretoze Einsteina nepochopi kazdy ... :)
(Dodnes si, napriklad, o nom krestania hovoria, ze veril v Boha ... :) )
Einstein veril, ze priroda je poznatelna a riadi sa iba niekolkymi pravidlami - principmi, zakonmi.
A vela struktur vo Vesmire vidi kazdy.
Akurat, ze prave z tohoto vyroku nie je na prvy pohlad jasne, ako to spolu suvisi.
A ten suvis spociva prave v tom naruseni !
Einstein velmi dlho nechcel uverit kvantovej teorii, tvrdil, ze svet je deterministicky, len este nepozname "vsetky parametre".
Ale ku cti mu sluzi, ze nakoniec svoje omyly priznal. (=Bellove nerovnosti)

Poslať 02.01.2019 17:40:19   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 24.12.2018 22:42:08
napísal 23 príspevkov
hladajuca píše:
neviem, ci sa to hodi akurat do tejto temy ale to je jedno.
Skratka, neviem uz, co mam robit. Furt to vnimam tak, ze ma Boh vydiera.
Vysvetlim.
Velmi neverim v krestanstvo. Rozumej nieco sa mi paci, nieco nie. Napriek tomu sa uz asi pol roka skoro kazdy den modlim ruzenec a obcas idem aj do kostola. Tam som sa schovavala v kute vo vezi, teraz ked je zamnuta ostavam vonku v tej chodbicke. Nie, ze by som katolikmi pohrdala, ale necitim sa vobec byt clenom cirkvi a nechcem tam hrat divadlo. Nepatrim tam.
Napriek tomu to vnimam tak, ze ma Boh nasilu nuti tam chodit, ze ma vydiera, ze ak sa nebudem modlit a nebudem tam chodit, zas mne a mojim blizkym znici zivot. Preto nasilu robim tie veci, cosi ako povinnost alebo ako ked nieco robis s tym, ze na teba niekto mieri pistolou. Tak sa ja modlim a tak dvakrat do mesiaca idem do kostola. Zasadne cez tyzden ked je malo ludi.
Nedokazem to robit zo srdca.
Zrejme je to nejaka forma OCD.
A nepomaha ani si citat o omsi, ze o com to je. Ja to teoreticky chapem, no nijak ma to neoslovuje. Pocas omse myslim jedine na to, aby ma videlo co najmenej ludi (posledna chodim, ostavam v chodbicke, prva odchadzam) a ze kedy to uz konecne skonci.
Boh nikoho nevydiera. A doporučujem ,najprv zistiť prostredníctvom Písma a modlitby,aby si zistila aký je v skutočnosti ten Boh Biblie? Ak to zistíš,tak možno aj pochopíš, že Boh nevypočúva všetkých,ale iba pokorných ľudí,čo ho chcú spoznať a milovať ho. A vedz,že Biblia hovorí,že "Boh nekoná zlo"....."nekoná nespravodlivo", a preto nikomu "neničí život", ale pomáha získať život.
Biblia aj hovorí, že "pred návštevou kostola,je potrebné najprv získať poznanie"/parafráza/ Kaz.5:1
Spoznaj pravdu a pravda ťa oslobodí! Ján 8:32

A RKC nie je stred sveta,....zlatá cesta,.....alebo áno?

Poslať 02.01.2019 18:42:42   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 18683 príspevkov
"The Universe is vast and we are so small. There is really only one thing we can ever truly control... whether we are good or evil."

Poslať 02.01.2019 23:54:22   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12504 príspevkov
Citácia:
RKC je jedina cirkev ktora vie dolozit apostolsku postupnost od cias apostolov (spolu s pravoslavnymi)

ak by sem sa mali bavit o tom kto je "verny a rozvazny otrok" tak JEDINE RKC toto splna bezo zbytku

Poslať 03.01.2019 20:04:44   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Mám otázku. Darovala som zázračnú medajlu bez jej posvätenia... Bude milosť pôsobiť aj tak? Ide o túto medajlu https://www.diskusneforum.sk/tema/katarina-laboure-zazracna-medaila-z-nebies-zazraky-obrateni-odpadlikov-od-cirkvi-pravoslavnych-i-zidov

Obrázok užívateľa

napísal 12504 príspevkov
Citácia:
Bude milosť pôsobiť aj tak?
podla mna bude ale menej ucinne, podmienky treba dodrzat aspon priblizne :-)

Obrázok užívateľa

napísal 12504 príspevkov
Citácia:
Bude milosť pôsobiť aj tak?
podla mna bude ale menej ucinne, podmienky treba dodrzat aspon priblizne :-)

Poslať 05.01.2019 14:19:15   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 23 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
RKC je jedina cirkev ktora vie dolozit apostolsku postupnost od cias apostolov (spolu s pravoslavnymi)

ak by sem sa mali bavit o tom kto je "verny a rozvazny otrok" tak JEDINE RKC toto splna bezo zbytku
To ale zle poznáš históriu. S tým nesúhlasia ani mnohí katolíci/učenci/.
V prvých storočiach to boli iba biskupovia, a každý bol hlavou v istej oblasti. Ako v Antiochií,tak v Alexandrii, v Ríme a podobne. Nikto si neosoboval právo byť nad všetkými. To až omnoho neskôr.
Samozrejme,že sa muselo urobiť niečo dodatočne ,aby sa tomu verilo, ale kto pozná históriu a hlavne Písma,vie že je iba jeden veľkňaz Ježiš a on ne"otro",ani nevieš či som JS?!
Ja sa budem vždy odvolávať na Písma a zdravý rozum.

Poslať 05.01.2019 16:50:39   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12504 príspevkov
Citácia:
V prvých storočiach to boli iba biskupovia, a každý bol hlavou v istej oblasti. Ako v Antiochií,tak v Alexandrii, v Ríme a podobne. Nikto si neosoboval právo byť nad všetkými. To až omnoho neskôr.
pozri si knihu JND Kelly" Papezi 20 storoci (nekatolicky historik - anglikansky)
Petrov urad existoval prakticky od zaciatku cirkvi, okrem Pisma je dolozeny aj v prvych 3 storociach pred Milanskym ediktom
Citácia:
S tým nesúhlasia ani mnohí katolíci/učenci/.
mozes mi menovat konkretne? a prosim vynechaj heretikov ako Kung ktory bol pozbaveny ucit katolicku teologiu pretoze upadol do herezy
Citácia:
ani nevieš či som JS?!
ked sa priznas budem mat istotu na 100% ale teraz mas zatial len vsetko take nazory takze mam len 95% istotu ze si JS

Si JS ?

Poslať 05.01.2019 17:29:37   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 23 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
pozri si knihu JND Kelly" Papezi 20 storoci (nekatolicky historik - anglikansky)
Petrov urad existoval prakticky od zaciatku cirkvi, okrem Pisma je dolozeny aj v prvych 3 storociach pred Milanskym ediktom
Citácia:
S tým nesúhlasia ani mnohí katolíci/učenci/.
mozes mi menovat konkretne? a prosim vynechaj heretikov ako Kung ktory bol pozbaveny ucit katolicku teologiu pretoze upadol do herezy
Citácia:
ani nevieš či som JS?!
ked sa priznas budem mat istotu na 100% ale teraz mas zatial len vsetko take nazory takze mam len 95% istotu ze si JS

Si JS ?
40 rokov som bol katolík,....ale som už vystúpil z jej radov. A samozrejme inklinujem k JS. To by ti malo stačiť./aj tá 95% istota/ ;)
Určite ale viem,že vždy nasledujem pravdu,....a ak niekto ju pozná lepšie ako ja a vie vyvrátiť moje tvrdenia Písmom,...tak vždy nasledujem pravdu,a nie ľudí,cirkev a podobne.
OK....viem ,že by bolo neobjektívne argumentovať exkomunikovanými.
-------------------------------------------------------------------
V rokoch,.....254 – 257 n. l........ Štefan, rímsky biskup, sa snaží presadiť názor, že má ako Petrov nástupca nadradené postavenie nad ostatnými biskupmi;/čo som spomínal už/..... iní biskupi, napríklad Firmilián z Cézarey či Cyprián z Kartága, však s týmto tvrdením nesúhlasia
A ako vnímaš Augustínové "Odvolania", kde odvoláva to,že Peter je skalou, ale poukazuje ,že tou "skalou" je Kristus, na ktorom je založená cirkev?

Poslať 05.01.2019 17:38:35   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 18683 príspevkov
misojogi píše:
a prosim vynechaj heretikov ako Kung ktory bol pozbaveny ucit katolicku teologiu pretoze upadol do herezy
A Ty nam vysvetli, PRECO by mal vynechat Kunga ? (ktory mimochodom bol priamym ucastnikom II. Vatikanskeho koncilu)
Preto, ze hovori nieco ineho ako 'mocenska vacsina' odklepla za "nespochybnitelnu pravdu" ?
:roll:

Poslať 05.01.2019 19:17:34   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12504 príspevkov
Citácia:
40 rokov som bol katolík,....ale som už vystúpil z jej radov.
Citácia:
A samozrejme inklinujem k JS.
este smutnejsie :cry: najhorsie je na tom ze nemas potom uz moznost poznat Krista ako Ziveho, oberas sa o moznost zazit vanutie Ducha o ktorom hovori napriklad RomanH
Citácia:
Určite ale viem,že vždy nasledujem pravdu,....a ak niekto ju pozná lepšie ako ja a vie vyvrátiť moje tvrdenia Písmom,...tak vždy nasledujem pravdu,a nie ľudí,cirkev a podobne.
opat fraza, typicka fraza ktoru sa ucia JS na skoleniach a ma zneistit opacne zmyslajuceho ale v 99% pripadov nie je myslena vazne
Citácia:
Štefan, rímsky biskup, sa snaží presadiť názor, že má ako Petrov nástupca nadradené postavenie nad ostatnými biskupmi;
chapanie Petrovho uradu kolisalo od prvy medzi rovnymi az po nadradené postavenie nad ostatnými a postupne sa definovalo le stale mysleinka Petrovho uradu existovala, dokonca uz Ignac z Antiochie pisal o primarnom postaveni Rimskej Cirkvi
Citácia:
Augustínové "Odvolania", kde odvoláva to,že Peter je skalou, ale poukazuje ,že tou "skalou" je Kristus, na ktorom je založená cirkev?
Pokial viem to bol Tertulian a bolo to az v case ked sa oddelill od RKC. Ale napriek tomu to nevnimam ze sa to bije. Kristus je Skala a Peter je Skalou skrze Krista skrze jeho poverenie. cize nevnimam to v protiklade

Poslať 05.01.2019 19:18:40   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12504 príspevkov
Citácia:
PRECO by mal vynechat Kunga ? (ktory mimochodom bol priamym ucastnikom II. Vatikanskeho koncilu)
Preto, ze hovori nieco ineho ako 'mocenska vacsina' odklepla za "nespochybnitelnu pravdu" ?
pretoze Kung je MIMO RKC svojimi nazormi, bol sice ucastnikom 2VK ale teraz je uz uplne mimo

Poslať 05.01.2019 22:12:44   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 18683 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
PRECO by mal vynechat Kunga ? (ktory mimochodom bol priamym ucastnikom II. Vatikanskeho koncilu)
pretoze Kung je MIMO RKC svojimi nazormi, bol sice ucastnikom 2VK ale teraz je uz uplne mimo
Takze KTOKOLVEK, kto nehlasa nazory RKC, je "mimo" a automaticky NEMA PRAVDU ? :lol:
Trochu odvazny postoj ...

od 28.06.2014 21:30:22
napísal 355 príspevkov
Čo sa týka Kunga, tak podľa mňa ho môžeme čítať, on zase nie je len tak hocikto, ale jeden z najvýznamnejších katolíckych teológov dvadsiateho storočia. Musíme ho však čítať s predporozumením, jednoducho tak, aby sme vedeli vyselektovať čo ešte je a čo už nie je katolícke alebo tradične katolícke v jeho učení. Je len na jeho škodu a aj hanbu, že vo svojom neskoršom období skĺzol do akejsi osobnej zatrpknutosti ktorá sa prejavila v nekritickom nadšení z takmer všetkého nového. Osobne si však myslím, že skôr ako by malo ísť o vyjadrenie jeho hlbokého presvedčenia, tak mu išlo o vyvolanie diskusie vzbudením kontroverzie. Podľa mňa bolo chybou, že ho neexkomunikovali, možno sa však aj trochu mýlime a niečo na tom, že pokonciloví pápeži v reformách zatiahli ručnú brzdu /ak rovno nezaradili spiatočku/ bude pravdy...

[ Príspevkov: 258 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť