Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 258 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalší
Autor Správa
Poslať 04.12.2014 20:28:36   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
U nas je len jeden kostol.
Na spoved ist nechcem, lebo by som sa musela spovedat z veci, ktore nepovazujem za hriesne. Nechcem ich ani zamlcat, ani vyznat len formalne, neuprimne. Bol by to z mojej strany- slovami modnych guru z Nakupnych maniacok- fejk. Uz to staci, ze moje chodenie do kostola je jedno trapne divadlo.

Poslať 04.12.2014 20:55:28   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18679 príspevkov
hladajuca píše:
Na spoved ist nechcem, lebo by som sa musela spovedat z veci, ktore nepovazujem za hriesne. Nechcem ich ani zamlcat, ani vyznat len formalne, neuprimne. Bol by to z mojej strany- slovami modnych guru z Nakupnych maniacok- fejk. Uz to staci, ze moje chodenie do kostola je jedno trapne divadlo.
Prva vec, co by si mala urobit - prestat pozerat take stupidity ako su Nakupne maniacky ! :)

Poslať 04.12.2014 21:02:09   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
hahaha :p

Poslať 04.12.2014 22:13:15   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
hladajuca píše:
Na spoved ist nechcem, lebo by som sa musela spovedat z veci, ktore nepovazujem za hriesne. Nechcem ich ani zamlcat, ani vyznat len formalne, neuprimne. Bol by to z mojej strany- slovami modnych guru z Nakupnych maniacok- fejk.
A sme doma. Škoda, stačil by postoj pokory, vyznať už len preto, že to považuje za hriešne Cirkev a prijať postoj odsúdenia toho hriechu z princípu. Čo už. Aj zviazanosť nejakou závislosťou, je liečiteľná vo sv. spovedi. Ale keď sa nedá, tak sa nedá.

Poslať 05.12.2014 17:33:03   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
ja nie som na nicom zavisla. neviem co ti to napadlo :)
inak som cakala taku daku odpoved.
este raz vysvetlim- na spoved nejdem preto, lebo nie som katolicka :) Cize by som sa musela okrem vyznat z toho, ze neuznavam cirkev v tom zmysle, ze by som ju povazovala za svoju absolutnu autoritu. No a kedze ju neuznavam, nemozem ist ku spovedi. Logicke nie :)

Poslať 05.12.2014 20:05:09   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
Naavyse teta, ved ty ma navadzas na neuprimnu-svatokradeznu spoved!
Ved podla vasho ucenia ked ides na spoved to musis mysliet vazne a zo srdca a skutocne byt presvedcena, ze si zhresila a chces sa polepsit. A ty mi vravis, ze sa mam jednoducho pokroit a priznat si chybu len preto, ze to tvrdi cirkev bez ohladu na svoje vlastne svedomie.
To by som nikdy nespravila, takto klamat seba aj Boha. Ked uz nieco take zavazne ako spoved robim, tak to musi byt auteniticke a nie nejaka scenka navonok.

Poslať 05.12.2014 21:17:13   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 12494 príspevkov
Citácia:
Na spoved ist nechcem, lebo by som sa musela spovedat z veci, ktore nepovazujem za hriesne.
uvazovala si niekedy nad tym ze sa mylis?
inak ak si myslis ze to nie je hriech tak nemas subjektivnu vinu (bacha objektivnu mas !!!)
ale celkom by ma zaujimalo co nepovazujes za hriech a cirkev to povazuje
(a ake su Tvoje dovody pretvoj pohlad)
teda ak o tom chces hovorit ...

Poslať 05.12.2014 21:31:14   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
no nie som vobec presvedcena o objektivnej pravdivosti krestanstva (toto povazujem za klucove) a teda neuznavam autoritu Cirkvi, nechodim kazdu nedelu do kostola, mam ine nazory na bioeticke otazky, neprotestujem proti homosexualnemu spravaniu a ano, ak to chcete pocut tak obcas aj masturbujem (niekolkokrat mesacne podla hormonov).
Za najdolezitejsiu prekazku povazujem bod c. 1- neverim v krestanstvo v tom zmysle, ze by som ho povazovala za skutocne pravdive. Mozu byt pravdive len niektore jeho tvrdenia, ale nedokazem a nikdy som nedokazala tvrdit, ze len krestania maju pravdu a ostatni su mimo.
Staci?

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
hladajuca píše:
no nie som vobec presvedcena o objektivnej pravdivosti krestanstva (toto povazujem za klucove) a teda neuznavam autoritu Cirkvi, nechodim kazdu nedelu do kostola, mam ine nazory na bioeticke otazky, neprotestujem proti homosexualnemu spravaniu a ano, ak to chcete pocut tak obcas aj masturbujem (niekolkokrat mesacne podla hormonov).
Za najdolezitejsiu prekazku povazujem bod c. 1- neverim v krestanstvo v tom zmysle, ze by som ho povazovala za skutocne pravdive. Mozu byt pravdive len niektore jeho tvrdenia, ale nedokazem a nikdy som nedokazala tvrdit, ze len krestania maju pravdu a ostatni su mimo.
Staci?
Otazka c. jedna. Ma vobec vyznam davat daku radu?
Otazka c. dva. Chcem stravit zivot vo vecnosti s Bohom alebo v zatrateni?

Pokial v zatrateni tak sa nad podobnymi otazkami vobec nezatazuj, naco. Uzivaj si zivota, masturbacie, kludne podporuj co sa ti len zapaci a ver si comu chces. Pokial nechces travit cas s Bohom uz tu na zemi preco by si s nim mala travit vecnost?

napísal 646 príspevkov
wooooooow :)))
ty kokso, prave zastrasovanie je presne to, co som potrebovala pocut! dakujem ti Roman, si skvely!

Poslať 06.12.2014 10:19:16   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 8:17:46
napísal 7621 príspevkov
hladajuca píše:
wooooooow :)))
ty kokso, prave zastrasovanie je presne to, co som potrebovala pocut! dakujem ti Roman, si skvely!
Zastrasovanie? Si si ista? Ak cakas na medove motuzy okolo ust tak odo mna sa ich nedockas. Prejdi si radsej evanjelium a zhodni sa ze to co Jezis hovoril nie je nic ine ako zastrasovanie, potom tu knihu daj niekomu komu bude uzitocna. Pretoze tebe taka sprava nevyhovuje. Ty chces Boha podla tvojho gusta, cirkev podla tvojho gusta, hriechy podla tvojho gusta a spasu podla svojho gusta.

To vsetko sa samozrejme da zmenit. Nech ti je utechou ze patris k vacsine, ak by ti o to slo. Prajem pekny den.

Poslať 06.12.2014 10:22:27   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
diky Roman, aj tebe pekny den :)

Poslať 06.12.2014 10:43:33   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3894 príspevkov
Prepáč, ak som sa ťa dotkla, chcela som pomôcť. Aj po prirodzenej stránke niektoré veci škodia psychike. Človeka uzatvárajú do seba a má nepríjemné pocity ako ich opisuješ.
K tomu "svätokrádežnému" pristupovaniu k sviatosti. Mám kamaráta,o ktorom manželka povedala, že je strašný pedant. Keď si kúpi foťák, nezačne ho používať skôr ako si prečíta jeho 150 stranový návod. Preto aj dlho odkladal sviatosti, mal rôzne ťažkosti s vierou. Potom ho Pán pohol k tomu, že si šiel pochybnosti vyjasniť s kňazom, na niekoľkých sedeniach sa im podarilo prebrať články viery tak, že hoci pochybnosti nezmizli, bol súci prijať sviatosti. A teraz z nich čerpá silu a dar viery.
Aj v tvojom prípade vnímaš niektoré veci z morálky a viery trochu odlišne ako je oficiálne učenie, ale možno by to bolo únosné, ak by si si tieto veci vydiskutovala. Ale pravda ako, ak si tak plachá, a to podľa mňa dosť súvisí s tým, čo hovoríš, aj keď sa to nezdá. Mast. totiž dosť ide na psychiku ženy, ktorá je aj tak dosť citlivá. Prepáč, len ti chcem pomôcť. Všetko dobré, veľmi fajn, že sa modlíš ruženec. Dúfam, že s pomocou Božou sa to vylepší.

Poslať 06.12.2014 11:50:22   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12494 príspevkov
Citácia:
ty kokso, prave zastrasovanie je presne to, co som potrebovala pocut!
musim priznat ze si ma rozosmiala
naozaj trefna poznamka :-D rofl
nemam sa nahodou pridat a zacat zastrasovat tiez ;-)
ja uz si nieco vymyslim i ked na to moc nemam bunky :D
ale mozno Ti posluzia viac ini clenovia fora ktorych to daleko viac bavi ako mna
(sikanovat a vysmievat sa)

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Citácia:
nechodim kazdu nedelu do kostola,
to je logicke kedze nie si clenom Cirkvi

Citácia:
mam ine nazory na bioeticke otazky,
toto by ma zaujimalo ze ake otazky ake nazory na ne
poprosim konkretnejsie

Citácia:
neprotestujem proti homosexualnemu spravaniu a ano, ak to chcete pocut tak obcas aj masturbujem (niekolkokrat mesacne podla hormonov).
toto je zrejme dosledkov tvojho etickeho chapania sexu a sexuality
(ak mozes tak sa rozpis)
Cirkev sexualitu a sex chape ako posvatne veci a z toho vyplyva vsetko ostatne
ked to vidis inak tak aj tvoje odlisne postoje su logicke

Poslať 06.12.2014 11:58:47   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 12494 príspevkov
Citácia:
no nie som vobec presvedcena o objektivnej pravdivosti krestanstva (toto povazujem za klucove)
jedna z ciest je experimentalna skusenost s krestanstvom

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Citácia:
Na spoved ist nechcem, lebo by som sa musela spovedat z veci, ktore nepovazujem za hriesne.
mozno by v ramci hladania pravdy bola na mieste otazka preco za hriesne ich povazuje cirkev
minimalne si vypocut ten nazor od niekoho kto to vie seriozne zdovodnit
alebo vyhladat v literature

[ Príspevkov: 258 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť