Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.12.2014 19:28:44   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 22:29:16
napísal 3689 príspevkov
Legi, čo je na tom nepochopiteľné, že Boh býva aj v Prahe? Zvlášť ak sa tam zídu ľudia chváliť ho piesňami a modlitbami.

Ešte k tej birmovke a pocitu vyprázdnenia. Mám skúsenosť, že ak sa snažím o vlastnú dokonalosť, tak Boh uteká. Spravodlivosť je dar od Boha získaný spoluprácou s ním, teda je dosť možné, že duchovná prázdnota nastupuje ako dôsledok akejsi prehnanej samospasiteľnosti. Ale neviem, či je to tvoj prípad.

Poslať 06.12.2014 19:54:53   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 22.06.2014 8:16:03
napísal 646 príspevkov
Nemam teraz moznost ist do Prahy.
Nasla som si ale kazdodenne katolicke mse na nete. Viem, ze podla vas je to asi podradne, ale tak pre mna keby som to taz-dvakrat tyzdenne pozerala by aj to bol pokrok.
Skratka u mna je to tak, ze kym som jednoducho verila v Boha, tak som citila jeho lasku a spravala som sa podla toho co som si myslela, ze je spravne. Robila som veci navyse, venovala som sa dobrovolnictvu. Ale ako som vstupila do KC, vnimala som ako velke bremeno vsetky tie divne prikazy, zakazy a zvyky. A ze vsetko tam je nejake nalinajkovane, na vsetko su paragrafy. Potom som uplne stratila vsetku spontannost a uprimnost, co som vo vzathu s Bohom mala a upla som sa len na tie pravdila lebo som mala dojem, ze odteraz som ich otrokom a ze je na mne zodpovednost a ked ich nebudem dodrziavat tak to bude neodpustitelny hriech. Ja TEORETICKY chapem, ze to tak nema byt, ale prakticky som to v dusi a srdci tak vnimala.
Skratka som do KC vstupila ked som na to nebola pripravena ale ponahlala som sa s tym, lebo som vedela, ze doma na SR urcite za ziadnym knazom nepojdem a ze bud do tej cirkvi vstupim pred koncom VS alebo nikdy. Tak som to riskla, vstupila som narychlo nie celkom presvedcena a nie plne odhodlana a nedopadlo to dobre.
Vlastne ja som este predtym vedela, ze nebudem dobrou katolickou (vedela som napr ze nebudem chodievat do kostola) a zvazovala som, ci pre mna nebude vacsim hriechom byt zlou katolickou ako to nechat tak. No nakoniec som sa rozhodla, ze vyuzijem na dlhu dobu poslednu prilezitost a teda som sa zapisala do katechumenatu. Dnes by som nikomu neradila, aby nieco take spravil.
Ktovie, mozno teda to prijimanie ani birmovka neboli platne.

Poslať 06.12.2014 20:08:10   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11705 príspevkov
Citácia:
Tak urcite ... :)
V Jeho lasku neverim ani ja - a nemam ziadne pocity uzkosti!
mozno neveris explicitne ale veris implicitne (to je viera ze svet je dobry alebo ze v ludoch je dobro)
keby si veril opak tak ver ze uzkost by sa dostavili

Poslať 06.12.2014 20:09:55   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18185 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Tak urcite ... :)
V Jeho lasku neverim ani ja - a nemam ziadne pocity uzkosti!
mozno neveris explicitne ale veris implicitne (to je viera ze svet je dobry alebo ze v ludoch je dobro)
keby si veril opak tak ver ze uzkost by sa dostavili
Neverim. :D
Dokonca ani v to, ze svet je dobry, alebo ze v ludoch je dobro.
Je tam to aj to !
Neexistuje magneticky monopol ... ;)

Poslať 06.12.2014 20:13:21   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 11705 príspevkov
Citácia:
Ktovie, mozno teda to prijimanie ani birmovka neboli platne.
platne boli, to urcite, ale skor je tvojou ulohou osobnostne dozriet
je to uloha pomala namahava a velmi bolestiva

Citácia:
Skratka som do KC vstupila ked som na to nebola pripravena ale ponahlala som sa s tym, lebo som vedela, ze doma na SR urcite za ziadnym knazom nepojdem a ze bud do tej cirkvi vstupim pred koncom VS alebo nikdy. Tak som to riskla, vstupila som narychlo nie celkom presvedcena a nie plne odhodlana a nedopadlo to dobre.
tazko povedat ci tobolo dobre alebo zle rozhodnutie
podla mna skor zavisi od Teba ako sa s tym vyrovnas
ak najdes cestu ku krestanskej zrelosti dodatocne tak to bolo dobre rozhodnutie
ak nie tak je to problem
myslim si ze osobne si podvedome citila ze toto je Tvoja cesta (dozriet dodatocne), preto si aj do RKC vstupila
len proste teraz nevladzes a zda sa ti to prilis tazka uloha
hmm rad by som ti pomohol ale na dialku je to horsie ...

Poslať 06.12.2014 20:15:28   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 11705 príspevkov
Citácia:
Neverim. :D
Dokonca ani v to, ze svet je dobry, alebo ze v ludoch je dobro.
Je tam to aj to !
Neexistuje magneticky monopol ... ;)
myslel som ze ak veris v uplny opak
a teda ze svet je principialne zly a ze ludia su svine
poznam totiz takych co sa takto pozeraju na svet a maju trvalu depresiu zo zivota ....

ale zda sa ze vidis svet realisticky teda aj to aj to ...

Poslať 06.12.2014 20:23:15   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
Dakujem misojogi a teta, ste zlati :)

Obrázok užívateľa

napísal 11705 príspevkov
hladajuca píše:
mame o tebe dobru mienku uz davno ....

Poslať 07.12.2014 15:00:20   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3689 príspevkov
hladajuca píše:
Pytas sa na konkretne veci. tak napr nemam nic proti spoluzitiu homosexualov. Poznam niekolko slusnych parov, ktori ziju poctivym a slusnym zivotom a su vzajomne verni a nevidim dovod, preco by svoj vztah nemohli z prkatickych pravnych dovodov legalizovat.
Dalej eutanazia. Tu som proti vseobecnemu zakonu, ktory by ju povoloval lebo ludia by to mohli zneuzit, ale viem si predsatvit urcite situacie, kde by to mohla byt pre cloveka najhumannejsia cesta.
A samozrejme si myslim, ze puzivanie kondomu je v manzelstve uplne ok, je to prejav zodpovednosti.
Toto nevnímam ako dramatický rozchod s učením RKC. Skôr sko akúsi nezrelosť, že to ešte nemáš dosť prejdené.

hladajuca píše:
Vďaka, aj ty si milá.

hladajuca píše:
Nemam teraz moznost ist do Prahy.
Ale ako som vstupila do KC, vnimala som ako velke bremeno vsetky tie divne prikazy, zakazy a zvyky. A ze vsetko tam je nejake nalinajkovane, na vsetko su paragrafy. Potom som uplne stratila vsetku spontannost a uprimnost, co som vo vzathu s Bohom mala a upla som sa len na tie pravdila lebo som mala dojem, ze odteraz som ich otrokom a ze je na mne zodpovednost a ked ich nebudem dodrziavat tak to bude neodpustitelny hriech. Ja TEORETICKY chapem, ze to tak nema byt, ale prakticky som to v dusi a srdci tak vnimala.
Skratka som do KC vstupila ked som na to nebola pripravena ...Ktovie, mozno teda to prijimanie ani birmovka neboli platne.
Vieš že sú dva druhy pokušenia - k zlu a k prehnanému dobru? Každý je skúšaný, ale ty po krste zvlášť, tým že nemáš ľudskú oporu na kresťanskej ceste. Boh je celá naša spravodlivosť, kto sa spája s ním, tak je ospravedlnený zadarmo smrťou JK. Najradšej by som povedala, netráp sa. Hlavné je teda prikázanie lásky. Milovať Boha celou silou. (kto to dokáže, osobne by som ho rada spoznala.) Podľa mňa treba začať tým prvým prikázaním a jeho prvými dvoma slovami.

Poslať 07.12.2014 15:01:58   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3689 príspevkov
Ešte jedna pomôcka v duchovnom zápase, zvlášť pre tých, čo majú s niektorými neresťami problém:

MODLITBA ZA OSLOBODENIE (k duchovným cvičeniam pátra Jamesa Mariakumara)

V mene Ježiša Krista, mocou Jeho vzácnej Krvi, mocou Jeho umučenia, smrti a zmŕtvychvstania, mocou Zmŕtvychvstalého Pána, ktorý sedí po pravici Otca, v mene Otca, Syna a Ducha Svätého, krstnou mocou, ktorá mi bola daná Ježišom a mocou Jeho Vzácnej Krvi, zriekam sa všetkých síl Zlého, ktoré mi chcú škodiť a odmietam ich. Pane Ježišu, rozkáž satanovi a jeho zlým duchom, aby sa Ti podriadili a nikdy viac sa ku mne nevracali. Prosím Ťa, Pane Ježišu, svojimi nohami rozdrv Zlého i všetkých jeho pomocníkov a uvrhni ich do bezodnej priepasti. Vyznávam. Som dieťa nebeského Otca! Som údom Kristovho Tela a chrámom Ducha Svätého, povolaným k zmŕtvychvstaniu.
Bola som vykúpená Vzácnou Kristovou Krvou, aby som oslavovala Boha svojim telom. Jedine môj Pán, Ježiš Kristus, má moc nado mnou, nad mojim telom, nad mojou dušou i nad mojimi vzťahmi. Preto Zlý nemá právo ani moc nado mnou, nad mojou rodinou a nad mojim domom. Ja a môj dom budeme slúžiť Pánovi.
Nebeský Otče, prosím Ťa o odpustenie všetkých hriechov mojich predkov, mojich rodičov i príbuzných. Odovzdávam ich všetkých ukrižovanému Ježišovi. Prosím o odpustenie všetkých mojich hriechov a dávam si pevné predsavzatie odpustiť všetkým tým, ktorí ma zranili a mi ublížili. Nech nás Vzácna Kristova Krv očistí od všetkých našich hriechov a oslobodí od pút neodpustenia, prekliatia a hriechu. Skrze Krista, nášho Pána Amen.

1.
Zriekam sa ducha egoizmu, svojvôle, vyvyšovania sa, ducha nezávislosti od Boha, odmietania druhých a sebaodmietania, samotárstva, neviery a pochybností, ducha rebélie, neposlušnosti, vzdoru, vzbury, odpadu od viery, bludárstva a rúhania sa. Pane Ježišu Kriste, rozkáž týmto zlým duchom, aby ma opustili; aby sa podriadili tebe a nikdy viac sa ku mne nevrátili.

2.
Zriekam sa ducha hnevu a zlosti, zatrpknutosti a odporu, ducha nenávisti a nevraživosti, ducha neodpustenia, pomsty a vraždy. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

3.
Zriekam sa ducha strachu a úzkosti, ustarostenosti, napätia, ducha skľúčenosti, ostýchavosti a bojazlivosti, ducha stiesnenosti, frustrácie a sklamania, ducha beznádeje, zúfalstva a samovraždy. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

4.
Zriekam sa ducha strachu, hrôzy a zdesenia, komplexov menejcennosti a nervozity. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

5.
Zriekam sa ducha žiadostivosti, sebaukájania a smilstva, ducha homosexuality, nevery, znásilňovania a krvismilstva, ducha prostitúcie, zvádzania, necudnosti a beštiality. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

6.
Zriekam sa ducha rozkoše, ktorá do mňa vchádza cez myšlienky, slová, skutky, cez moje oči, uši, nos, jazyk a hmat, cez moje ruky, nohy a pohlavné orgány. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

7.
Zriekam sa ducha svetského zmýšľania, zmyselnosti a neviazaných radovánok, ducha závislosti na alkohole, tabaku, drogách a na hazardných hrách, ducha škodlivej hudby, filmov, videofilmov a elektronických hier. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

8.
Zriekam sa ducha lipnutia na osobách a materiálnych veciach. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

9.
Zriekam sa ducha túžby po uznaní, po mene, sláve a moci, po postavení a bohatstve, ducha vlastníctva materiálnych statkov a ducha skúposti. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

10.
Zriekam sa ducha lenivosti, pôžitkárstva a nestriedmosti v jedení a pití. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

11.
Zriekam sa ducha pýchy, arogancie a zvýšeného sebavedomia, ducha predsudkov a nezdravej konkurencie, ducha žiarlivosti, závisti, porovnávania sa s inými a ducha zaujatosti. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

12.
Zriekam sa ducha modloslužby, veštenia, čarovania a zaklínania, čiernej a bielej mágie, ducha povery, ducha okultizmu, ezoteriky, viery v reinkarnáciu a učenia hnutia New Age. Zriekam sa všetkých zlých síl, ktoré ma spútali klaňaním sa falošným Bohom, návštevou pohanských kultových miest, prechovávaním okultných predmetov a symbolov vo svojom dome, čítaním horoskopov, jasnovidectvom čítaním z ruky, vykladaním tarotových a iných kariet, vyvolávaním duchov zomrelých, nosením amuletov a krištáľových kameňov „pre šťastie“, maľovaním indickej mandaly, používaním kyvadla, numerológiou a posúvaním predmetov, cvičením jógy, meditáciou zen, a metódami ako sú: reiki, idndické čakry, používanie osôb ako médium, automatické písanie, uzdravovanie cez guruov; a používaním liečiteľských metód, ktoré sú založené na okultných metódach a nekresťanských náboženských filozofiách (por. KKC 2111 – 2117; Mt 7,22-23, Mt 24,24-25; 1 Sol 5,21; Iz 14,13 – 14; Iz 28, 17; Rim 12,2; Gen 3,5. 16-19; Ef 4,27; Hb 15,14; Kol 2,20-23; Lk 6,19; Sk 17,27-28; Oz 4,12; Ž 139, 1Jn 4,1; Sk 16, 16-19)
Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

13.
Zriekam sa ducha posudzovania a odsudzovania druhých, ducha sebaobviňovania a obžaloby, ducha zhadzovania zodpovednosti na iných, ducha osočovania a urážok na cti, ducha ponižovania druhých a neúctivých rečí, ducha hádky a týrania. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

14.
Zriekam sa ducha sebaklamu, ľsti a podvodu, ducha zákernosti, pokrytectva a lži, ducha lichotenia a podplácania, ducha nespravodlivosti a krádeže. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

15.
Zriekam sa ducha nevery voči Bohu, ducha ateizmu, svätokrádeže a materializmu, ducha členstva v tajných spoločenstvách a ducha konzumného spôsobu života. Pane Ježišu Kriste, rozkáž....

Pane Ježišu, očisť ma svojou Vzácnou Krvou, najmä moje srdce, moje vedomie, podvedomie a nevedomie.
Obmy moje myšlienky a svedomie, spomienky, predstavy a pocity, môj rozum, vôľu a city.

Pane Ježišu, svojou Vzácnou Krvou očisť môj mozog, môj nervový systém, krv v mojich žilách, moje svalstvo, kosti a moje vnútorné orgány.

Pane Ježišu, očisť ma svojou Vzácnou Krvou. Očisť moje oči, uši a nos, môj hmat, ústa a jazyk, moje ruky, nohy a pohlavné orgány.

Pane Ježišu, zošli mi od svojho Otca Ducha Svätého – Ducha pravdy, Ducha Svätosti.

Bože, Duchu Svätý, daruj mi svojich sedem darov: dar múdrosti, rozumu, rady, sily, poznania, nábožnosti a bázne pred Pánom.

Duchu Svätý, naplň ma svojim ovocím – láskou, radosťou, pokojom, trpezlivosťou, zhovievavosťou, dobrotou, láskavosťou, vľúdnosťou, vernosťou, skromnosťou, zdržanlivosťou a čistotou. *

Duchu Svätý, daruj mi svoje charizmy – dar slova múdrosti a poznania, dar prorokovania v súlade s vierou, dar rozlišovania duchov, dar uzdravovania, schopnosť robiť zázraky, dar zvestovania viery, dar slúženia v službe, dar hovorenia v jazykoch a ich vysvetľovania, dar príhovoru a ostatné dary, potrebné na budovanie kresťanského spoločenstva a na oslavu nebeského Otca. Skrze Krista, nášho Pána. Amen.

FR JAMES MARIAKUMAR SVD & MISS MARY PEREIRA
DIVINE WORLD RETREAT TEAM
SVD Provincial House, 510, 32 nd Road Bandra West
Mumbai – 400 050, INDIA, Phone 022-26421571
Jmk4jesus zav. yahoo.co.in
Maryp4jesus zav. yahoo.co.uk
KKC-NZ

*podľa liturgického modlitebníka str. 14

Poslať 07.12.2014 15:27:45   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
Dikes teta, vytlacim si to.

Poslať 07.12.2014 16:28:10   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 11705 príspevkov
tu je to v PDF
http://uloz.to/xHbatn13/modlitba-za-oslobodenie-mariakumar-pdf

Poslať 07.12.2014 17:28:33   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3689 príspevkov
hladajuca píše:
Dikes teta, vytlacim si to.
rado sa stalo, verím že pomôže

Poslať 18.12.2014 21:30:38   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3689 príspevkov
Video k duchovnému zápasu pri boji proti hriechu 6.prik.

https://www.youtube.com/watch?v=LAzhbwgZbCQ

Poslať 25.12.2014 13:09:27   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

napísal 646 príspevkov
nuz slavnostne oznamujem, ze som dnes bola prvykrat v zivote na vianoce v kostole. dokonca som nezostala vonku, ale vosla som dnu!

[ Príspevkov: 145 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť