Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 119 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18000 príspevkov
Cloe-Clement píše:
Myslíš niečo ako toto?

http://m.imgur.com/gallery/i8yV7sN
Skor napr. toto:
Jn 14,6: Ježiš mu povedal: Ja som cesta, pravda i život. Nik nepríde k Otcovi, ak nejde cezo mňa. :D
(Aj na margo toho, ze v NZ niet nic negativneho ;) )

"Mas slobodnu volu, ale ak si nezvolis Mna, mas po chlebe!"
A tak by sme sa dostali tu do OT, ale v teme o slobodnej voli som to uz vysvetlil.

Pritom DNESNEMU cloveku, ked sa vsetko pozera nezaujato, vobec nie je jasne, CO to znamena "zvolit si Boha".
Existuje strasne velka mnozina INTERPRETACII!

od 23.12.2014 20:56:54
napísal 41 príspevkov
legionar píše:
Cloe-Clement píše:
Myslíš niečo ako toto?

http://m.imgur.com/gallery/i8yV7sN
Skor napr. toto:
Jn 14,6: Ježiš mu povedal: Ja som cesta, pravda i život. Nik nepríde k Otcovi, ak nejde cezo mňa. :D
(Aj na margo toho, ze v NZ niet nic negativneho ;) )

"Mas slobodnu volu, ale ak si nezvolis Mna, mas po chlebe!"
A tak by sme sa dostali tu do OT, ale v teme o slobodnej voli som to uz vysvetlil.

Pritom DNESNEMU cloveku, ked sa vsetko pozera nezaujato, vobec nie je jasne, CO to znamena "zvolit si Boha".
Existuje strasne velka mnozina INTERPRETACII!
lenze ty si nevyberas Jezisa ako osobu, ale vyberas si lasku a spasu, lebo On je ich symbolom. Cize davas prednost dobru pred zlom, laske a pokore pred nenavistou.. (tvoj problem je, ze Boha a Jezisa beries ako fyzicke osoby)... Preto sa v Biblii pise, ze len skrz neho pojdes do neba, pretoze len skrz lasku tam prides.. On je dokonalym symbolom tejto lasky - ale nie jeho telo...

preto mame slobodnu volu, mame moznost si vybrat. On nam len ukazuje sposob,
navod, jeho zivot je toho prikladom. Jeho skutky boli dokonale, lebo boli vedene Bohom. On hovori, ze kto sa bude chciet takto spravat, bude spaseny (nie ze musime byt ako On, lebo to nikto nebude, ale mozeme sa to o pokusit)..

Keby sme sa spravali tak,ako nam to kaze tato doba,cize posluchat ego /silnejsi zvitazi nad slabsim/, nerovnost, kapitalizmus, nahananie za peniazmi, posuvanie duchovneho zivota do ustrania...zachvilu by sa z nas stali otroci, roboti, ktorym vladne hrstka ludi... toto by sposobilo upadok ludstva ako takeho, vojnu a mozno jeho zanik. Tohto sa nas snazi Jezis uchranit..

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Littleangel, co tym myslis, ze on je ich symbolom? Pozerala som tu stranku co si dala vyssie a ta nevyzera byt ortodoxne krestanska. Mozes nam blizsie vysvetlit, ako teda ty chapes Jezisa?

od 08.03.2005 23:19:39
napísal 179 príspevkov
littleangel píše:
enze ty si nevyberas Jezisa ako osobu, ale vyberas si lasku a spasu, lebo On je ich symbolom. Cize davas prednost dobru pred zlom, laske a pokore pred nenavistou.. (tvoj problem je, ze Boha a Jezisa beries ako fyzicke osoby
Zle. To je "pravdoláskyzmus" a problematika špiritistických seansí. To nie je kresťanstvo.
Ak chcete tak len takto:
MK 12.29: 29 Ježiš odpovedal: "Prvé je toto: “Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán. 30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!” 31 Druhé je toto: “Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!” Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto, niet."

Milovať Boha .. z celého srdca... a blížneho...
inak odporúčam veštiteľské kanály na UPC.

napísal 18000 príspevkov
Littleangel píše:
lenze ty si nevyberas Jezisa ako osobu, ale vyberas si lasku a spasu, lebo On je ich symbolom. Cize davas prednost dobru pred zlom, laske a pokore pred nenavistou.. (tvoj problem je, ze Boha a Jezisa beries ako fyzicke osoby)... Preto sa v Biblii pise, ze len skrz neho pojdes do neba, pretoze len skrz lasku tam prides.. On je dokonalym symbolom tejto lasky - ale nie jeho telo...
Mylis sa. Krestansky Boh je prezentovany ako navysost OSOBNY Boh s velmi specifickymi vlastnostami.
Jezis tak isto.
Keby to bolo tak, ako vravis, tak ja som potom "plnokrvny" krestan ... :)

napísal 179 príspevkov
... fakt lojálna opozíciia ...
a klobúk dolu aj nad Tvojou trpezlivosťou...

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3770 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Skor by som povedal odmietnu. Boh moze a chce spasit kazdeho. Nespasi len toho kto spasu odmietne. Pdmietnut sa da aj vyhovorkami, mudrovanim alebo skutkami v rozpore s Jezisovym ucenim.
Mne to pripada ako mafianska taktika:
Ponukam Ti "spasu". Zaplatis svojim zivotom. Ak nie - zatratim Ta.
(Ponukame ti nasu "ochranu". Zaplatis peniazmi. Ak nie - vypalime ta.)
Je to tak : ponukam ti spasu ber , alebonechaj tak. Sam sa rozhodni, vyber si vecnu radost alebo zatratenie. Ja ta chcem spasit, ale ak ty odmietas respektujem to

napísal 179 príspevkov
Legi tu pred krátkym časom poznamenal niečo ako:"vyzerá to, že v pekle sme teraz".
Myslím, že Chesterston poznamenal na túto tému niečo podobné - presné znenie si nepamätám - "človek nebol fyzicky vyhnaný z raja, len si ho prestal uvedomovať - a tak sa aj správa..." Veľmi parafrázované.
Peklo zrejme znamená, že ostaneme tak ako žijeme teraz - s podobnými "týpkami".
...ale budeme vidieť o čo sme prišli....

napísal 41 príspevkov
falck píše:
littleangel píše:
enze ty si nevyberas Jezisa ako osobu, ale vyberas si lasku a spasu, lebo On je ich symbolom. Cize davas prednost dobru pred zlom, laske a pokore pred nenavistou.. (tvoj problem je, ze Boha a Jezisa beries ako fyzicke osoby
Zle. To je "pravdoláskyzmus" a problematika špiritistických seansí. To nie je kresťanstvo.
Ak chcete tak len takto:
MK 12.29: 29 Ježiš odpovedal: "Prvé je toto: “Počuj, Izrael, Pán, náš Boh, je jediný Pán. 30 Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!” 31 Druhé je toto: “Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!” Iného, väčšieho prikázania, ako sú tieto, niet."

Milovať Boha .. z celého srdca... a blížneho...
inak odporúčam veštiteľské kanály na UPC.
tak mi povedz, co je to teda Boh podla teba, aby sme sa mohli niekde pohnut

napísal 41 príspevkov
hladajuca píše:
Littleangel, co tym myslis, ze on je ich symbolom? Pozerala som tu stranku co si dala vyssie a ta nevyzera byt ortodoxne krestanska. Mozes nam blizsie vysvetlit, ako teda ty chapes Jezisa?
symbolom preto, ze vsetky jeho skutky pohana jeden jediny motor, o tym je Boh, a Boh je nekonecna vecna laska a dobro, svetlo a pravda.. Narodil sa ako fyzicka osoba, ale jeho dusa bola bozska, a prisiel preto, aby nam ukazal, coho sa mame uchranit a comu sa mame stranit... Vsetky jeho skutky boli dokonale a maju nam byt prikladom, ak chceme v sebe najst skutocny pokoj. Ak najdeme v sebe ten skutocny pokoj a radost z bytia na zemi, tento pokoj bude pokracovat dalej po smrti. Pokoj znamena byt vdacny, byt pokorny a laskavy clovek a vidiet krasu v tom,co mozno na prvy pohlad krasne nie je, tesit sa z malickosti, ctit si svojich rodicov a odpustat.

Verim v to, ze sa narodil a umrel na krizi (lebo aj o tom sa vedu diskusie, ci to naozaj bolo tak a ci to neboola len nejaka mytologicka bytost).. ja verim, ze naozaj existoval, to za prve..a za druhe verim,ze to nebol obycajny clovek, ale ze bol synom bozim, ktory sem prisiel s nejakym zamerom - otvorit nam oci.

Podla mna Boh nestvoril peklo, ono tu vzdy bolo ako nebo, tma a svetlo, laska a nenavist, a pretoze nas miluje, ako nas Stvoritel,ako rodic miluje svoje dieta a mozno omnoho viac, chce nas uchranit... Vsetko zlo si sposobujeme sami svojim konanim, pretoze mame slobodnu volu, slobodu si vybrat.. keby sme vsak nemali slobodnu volu, boli sme ako roboti, bez slobodnej vole by sme neboli schopni milovat a citit lasku, boli by sme ako zvierata..

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Tomu o Jezisovi verim vpodstate asi aj ja tak. A je podla teba mozne s nim mat aj teraz vztah, alebo zil len vtedy a odvtedy sa tu neukazal?

A to co pises v poslednom odseku- ty neveris, ze Boh vsetko stvoril z nicoho? Cize mas skor take vnimanie tvorenia (lebo v tomto pripade sa nehodi nazov Stvorenie) ako bolo v staroveku, ze nieco existovalo vzdy nezavisle na Bohu? Alebo Boh stvoril vsetko?

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Mne to pripada ako mafianska taktika:
Ponukam Ti "spasu". Zaplatis svojim zivotom. Ak nie - zatratim Ta.
(Ponukame ti nasu "ochranu". Zaplatis peniazmi. Ak nie - vypalime ta.)
vyplyva z nespravneho chapania Boha
Ono je to inak
ponukam ti vztah so mnou, ver mi ze budes so mnou stastny
ak odmietas budem to respektovat, ale ty bezo mna nedokazes byt stastny

A clovek potrebuje Boha asi tak ako slnko alebo vzduch alebo vodu, preto nemoze byt bez neho stastny ...
cize Boh nas nevydiera ale naopak respektuje aj nasu volbu zit bez neho
peklo si potom z toho robime sami tym samym faktom ze byt bez Boha je peklo ...

napísal 18000 príspevkov
misojogi píše:
peklo si potom z toho robime sami tym samym faktom ze byt bez Boha je peklo ...
Vsak presne o tom hovorim.
PRECO nas tak stvoril, ze "byt bez Neho je peklo" ? :)
To je predsa jasna, vopred naprogramovana zavislost!

A ked uz je to tak (a nemozeme prist na to, ze je to "dobre"), preco to cloveku nie je hned jasne?
Ak Boh vedel v nas naprogramovat absolutnu zavislost na Nom, zopar dalsich FAKTOV by Mu predsa nemalo robit ziadne problemy.
(2000-rocne a navyse rozporuplne rozpravanie pre mna nie su fakty, ani "blizky kontakt", ani "dostatocne jasne osvietenie", ani "dokaz lasky")

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
PRECO nas tak stvoril, ze "byt bez Neho je peklo" ? :)
To je predsa jasna, vopred naprogramovana zavislost!
skus si prehodit suradnice a pozriet sa na to z opacnej strany ... :-)

napísal 179 príspevkov
legionar píše:
A ked uz je to tak (a nemozeme prist na to, ze je to "dobre"), preco to cloveku nie je hned jasne?
Už máš veľké deti. Vieš si predstaviť situáciu otca (preto sa nám Boh predstavuje obrazom "otca" aby sme to dokázali pochopiť), ktorý chce dieťaťu len to dobré. Vie, aká cesta je pre neho dobrá. Pozná ho od malička. Dokonale. Tak mu chce najlepšie. A dieťaťu to nie je jasné. Ešte chodia okolo ľudia, ktorí tvrdia, že otec je starý blázon.

[ Príspevkov: 119 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť