Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 119 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Správa

od 25.02.2008 10:41:17
napísal 3656 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Preco sa pre svoje hriechy trapis neustale?
Uz su odpustene.
Ano ,trapi sa lebo si ich uvedomuje a ma svedomie. Nie kazdy si moze dovolit ten luxus lahostajnosti, pretoze princip ako to chapu protestanti zvacsa vedie cloveka iba k ziskaniu klamliveho pocitu,ze moze slobodne robit hriech a na ich ospravedlnenie nebodaj napravu nemusim spravit nic, pretoze staci iba verit (sola fide). Ziadne skutky kajucnosti, nic.
V tom pripade, ale ten hriech nedal Jezisovi, ktory je za ten hriech namiesto neho odsudeny.
Jezis povedal, vsetko co je vo vasom vnutri rozdajte ako almuznu.
A to co je vnutri, to myslel vsetky zla co v sebe ma clovek.
A ako almuznu to znamena - na sposob almuzny - teda dam a uz neziadam spat.

Cize ak vyznam hriech Jezisovi - ak mu ho davam, tak je Jezis za tento hriech potrestany namiesto mna.
A ja sa stavam oslobodenym, Boh na mna polozi svoju spasu a svoju spravodlivost a som svaty pred Bohom.

To je princip evanjelia, to je ta dobra zvest, ze Jezis je nas zastupca, on bol potrestany namiesto nas.

Ale ak sa este vrtam v starom hriechu a trapim sa, potom to znamena, ze som nepochopil co je evanjelium, ze Jezisovi vyznam hriech, ale beriem si ho naspat. Poviem Jezis toto je moh hriech, ale beriem si ho spat. Vlastne hovorim, Jezis, ja budem zodpovedny za tento hriech, nie ty.
Ale takto sa vlastne stavias proti Boziemu rozhodnutiu. Lebo to je vola Bozia, aby bol spaseny kazdy kto veri v meno jeho Syna.
A to meno jeho syna je to co Jezis urobil namiesto nas, on bol ten potrestany nie my.
Ale ak sa este vrtam v starom hriechu a trapim sa potom neverim, ze ma Jezis spasil.
Potom neprijmam Boziu spasu a Boziu spravodlivost.
Boh nas Jezisovou zastupnou smrtou vykupil, hriech je odstraneny.
Ked Boh odstranil tento hriech, kto si ty, ze si ho este beries, odmietas spasu a trapis sa hriechom.
To nie je zmyslanie podla Krista.

Rim 6,11
11 Tak zmýšľajte o sebe aj vy: že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.

Ale ak sa vrtam v hriechu a trapim sa, potom nemam toto zmyslanie a neuveril som Bohu.

Tym vlastne znova vstupuje do hriechu:
Jn 16,8-9
8 A keď príde on, ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd.
9 Hriech je, že neveria vo mňa,

A preto by sa mal trapit, ze neuveril v meno jednorodeneho Syna Bozieho.

Jn 3,18
18 Kto v neho verí, nie je súdený. Ale kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno Jednorodeného Božieho Syna.

1Jn 5,10
10 Kto verí v Božieho Syna, má svedectvo v sebe. Kto neverí Bohu, robí ho luhárom, pretože neuveril svedectvu, ktoré vydal Boh o svojom Synovi.

Cize ked sa este aj po vyznani hriechu trapis hriechom, potom neveris Bohu, robis ho luharom, lebo si neuveril svedectvu, ktore Boh vydal o svojom Synovi.

a to bolo toto:
Rim 8,3
3 Čo bolo nemožné zákonu pre slabosť ľudskej prirodzenosti, to uskutočnil Boh, keď pre hriech poslal svojho Syna v tele podobnom hriešnemu a v tele odsúdil hriech

Hriech je uz odsudeny na Jezisovom tele.
A ked ten hriech beries spat, rusis Boziu spasu a robis ho luharom.

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Uz su odpustene.
Ano ,trapi sa lebo si ich uvedomuje a ma svedomie. Nie kazdy si moze dovolit ten luxus lahostajnosti, pretoze princip ako to chapu protestanti zvacsa vedie cloveka iba k ziskaniu klamliveho pocitu,ze moze slobodne robit hriech a na ich ospravedlnenie nebodaj napravu nemusim spravit nic, pretoze staci iba verit (sola fide). Ziadne skutky kajucnosti, nic.
neviem aky luxus maju protestanti ale bez pokania nemas odpustene hriechy. To sme predsa rozobrali v inej teme, dokonala, nedokonala lutost a prirodzena.

Myslis ze nemaju svedomie? Neviem, ja som katolik, ale ked niekto chce patrit Bohu tak si dava pozor na hriech.

Na ospravedlnenie predsa musis robit pokanie, ved to mas v spovedi. Pokanie je rozhodnutie hriech neopakovat, opustit a obratit sa k Bohu.

Vieru ze ti Boh skrze Krista odpustil predsa musis mat aj ty. Ved je to zaklad viery. "Spasitel sveta ZAHRAN NAS, ved ty si nas VYKUPIL svojim KRIZOM a ZMRTVYCHVSTANIM! Vsak sa toto hovori po kazdom premeneni. Ty tomu vari neveris? Vykupil, z coho? Z trestu zatratenia, ako? Ze ti odpustil hriechy, tie ktore si ty vykonal, preco? Pretoze trest za tvoj hriech si odniesol na krizi Kristus. On ta takto vykupil, krvou zaplatil vykupne za teba aby ti hriech bol odpusteny. Si dlzny 1000 korun, nemas ako zaplatit, ides do basy sediet. Pride Jezis, zaplati 1000 korun, ty si volny. Preco? Lebo ten dlh, vyplatil ON, Vykupil ta? Pochopil uz konecne?

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18000 príspevkov
Roman Bača píše:
tomix píše:
Citácia:
Uz su odpustene.
neviem aky luxus maju protestanti ale bez pokania nemas odpustene hriechy. To sme predsa rozobrali v inej teme, dokonala, nedokonala lutost a prirodzena.

Myslis ze nemaju svedomie? Neviem, ja som katolik, ale ked niekto chce patrit Bohu tak si dava pozor na hriech.

Na ospravedlnenie predsa musis robit pokanie, ved to mas v spovedi. Pokanie je rozhodnutie hriech neopakovat, opustit a obratit sa k Bohu.

Vieru ze ti Boh skrze Krista odpustil predsa musis mat aj ty. Ved je to zaklad viery. "Spasitel sveta ZAHRAN NAS, ved ty si nas VYKUPIL svojim KRIZOM a ZMRTVYCHVSTANIM! Vsak sa toto hovori po kazdom premeneni. Ty tomu vari neveris? Vykupil, z coho? Z trestu zatratenia, ako? Ze ti odpustil hriechy, tie ktore si ty vykonal, preco? Pretoze trest za tvoj hriech si odniesol na krizi Kristus. On ta takto vykupil, krvou zaplatil vykupne za teba aby ti hriech bol odpusteny. Si dlzny 1000 korun, nemas ako zaplatit, ides do basy sediet. Pride Jezis, zaplati 1000 korun, ty si volny. Preco? Lebo ten dlh, vyplatil ON, Vykupil ta? Pochopil uz konecne?
Vyplatil KOMU ? :) Sebe ?
Ved Boh je iba JEDEN !
Ci nie? ;)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Roman Bača píše:
tomix píše:
Citácia:
Uz su odpustene.

Vyplatil KOMU ? :) Sebe ?
Ved Boh je iba JEDEN !
Ci nie? ;)
Tebe vyplatil. Si stale nepochopil. Vyplatil ta z trestu smrti. Hriech = smrt

Gn 2,17 Zo stromu poznania dobra a zla však nejedz! Lebo v deň, keď by si z neho jedol, istotne zomrieš." Clovek poznava zlo cez hriech. Akonahle toto Adam vykonal straca bozi zivot ktory mal clovek od stvorenia. V pripade Adama a Evy sa bozi zivot,posnanie Boha a byt v jeho pritomnosti, Clovek a Boh, spolocenstvo zrusilo. Dosledok, vyhnanie z raja. Toto je obraz o tom ze plan svorenia bol aby mal clovek s Bohom spolocenstvo. Nie ze clovek nevie kto je Boh a nema s nim spolocenstvo.
Boh je PRAVDA. Nie je v nom hriech ani klamstvo. Klamstvo naopak je prekrucanie Boha a to co povie Boh. Takto hned pochopime co vykonal diabol, padnuty anjel, bytost stvorena Bohom ktora sa voci nemu vzburila a svoju zburu nasmerovala aj na bozie stvorenie, Cloveka. Tento anjel svoje spolocenstvo s Bohom mal, avsak dobrovolne sa ho vzdal. Teda chce aby do tohto stavu odmietania Boha sa dostal aj clovek. Takze tu je klasicka ukazka klamstva,Jezis oznacil Satana luharom a otcom lzi, co znaci ze On prvy klamal od zaciatku cloveku:

Gn 3,4 - Tu povedal had žene: "Nie, nezomriete.

Bolo to ciste klamstvo, pretoze zivot s Bohom je zivot vecny nakolko aj Boh je vecny. Takto sa stal zivot cloveka docasny, ci do zivota na zemi pripadne po telesnej smrti, nemoznost duse cloveka vojst do spolocenstva s Bohom, NEBA.

Toto bol teda cisty ofajc. Na tento ofajc sa chytaju ludske spolocenstva doteraz. Hres kolko chces, nic sa nestane. No stane. Boh nema s hriechom nic spolocne. On je Pravda a moze zit len s tym kto je v Pravde, nie v Klamstve. Suvisi to so svatostou Boha. On je gantom fungovania chemickych ci fyzikalnych zakonov aby materialny svet sa spraval tak ako ma. Tak isto je garantom aj moralnych zakonov . Kedze clovek ma slobodu tieto zakony obist, nesie aj zodpovednost za ich nedodrzanie. A tou je smrt, fyzicka a Odlucenie od Boha. Druha smrt.
Kym toto nepchopime nemozme pochopit dalsie udalosti ktore nasledovali v dejinach cloveka.

Aby Boh obnovil tento vztah, nakolko clovek NIE JE TOHO SCHOPNY, Boh spustil ako by dnes povedali back up plan.

Vypiplal si Narod a cez neho oboznamil tento lud aj s principom ze za hriech je smrt. V Mojzisovom zakone nariadil hriesnika, kde predtym presne urcil za ktore hriechy je trest smrti, usmrtit. To je viditelny znak pre cloveka aky trest spocinie na cloveku ked porusi Bozi zakon.

Tu je vynatok par zakonov ktore priamo nariaduju trest smrti.
Ex 21,12 Ten, kto niekoho udrie tak, že ho zabije, musí zomrieť.

Ex 21,15 Kto udrie svojho otca alebo svoju matku, musí zomrieť.

Ex 21,16 Kto ukradne človeka a predá ho, alebo ho bude mať vo svojej moci, musí zomrieť.

Ex 21,17 Kto zlorečí svojmu otcovi alebo svojej matke, musí zomrieť.

Ex 22,19 Kto bude obcovať so zvieraťom, musí zomrieť!
#
Lv 20,10 Kto bude súložiť s vydatou ženou, s manželkou svojho blížneho, tak cudzoložník ako cudzoložnica musia zomrieť.

Lv 20,11 Keby niekto spal so ženou svojho otca, zneuctil by telo svojho otca; obaja musia zomrieť, ich krv bude na nich.

Lv 20,12 Keby niekto spal so svojou nevestou, obaja musia zomrieť, spáchali nehanebnosť; ich krv bude na nich.

Lv 20,13 Kto by spal s mužom tak, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia zomrieť, ich krv bude na nich.

Lv 20,15 Kto by pohlavne obcoval s domácim zvieraťom, musí zomrieť a zviera zabijete.

Lv 20,16 Keby sa niektorá žena priblížila k nejakému zvieraťu a spojila by sa s ním, zabiješ i ženu, i zviera; musia zomrieť, ich krv bude na nich.

Lv 24,16 Kto bude zlorečiť Pánovmu menu, musí zomrieť: všetok ľud ho bez milosrdenstva ukameňuje; tak cudzinec ako domorodec bude usmrtený, keď bude kliať Pánovo meno.

Lv 24,17 Kto zabije akéhokoľvek človeka, musí zomrieť.

Lv 24,21 Kto zabije nejaké domáce zviera, dá náhradu, kto zabije človeka, musí zomrieť.

Lv 27,29 Nijaký človek, ktorý je zasvätený pod kliatbou, nemôže sa vykúpiť - musí zomrieť.

Len z tychto par prikladov vidno ze ide o rozne variacie desatora za ktore je trest smrti.

Obecne, porusenie desatora sa tresta smrtou. Niet cloveka ktory by v nejakom bode neporusil desatoro!!!!!

Platnost Absolutna desatora potvrdil viac raz aj Pan, Jezis: Mt 15,4 Lebo Boh povedal: “Cti svojho otca i matku” a: “Kto by zlorečil otcovi alebo matke, musí zomrieť.”

Tohto si boli vedomi aj apostoli: Heb 10,28 Ak niekto poruší Mojžišov zákon, zomrie bez milosrdenstva na základe dvoch alebo troch svedkov;

Z tohto je jasne ze kazdy je hriesnik, a kazdy za trest za svoju hriesnost si podla spravodlivosti zasluzi smrt.

Aka je moznost toto obratit?

Tym ze niekto zomrie za hriesnika a Boh hriesnikovi udeli milost. Pretoze trest za hriech bol vykonany na inom cloveku, je volny, trest za hriech je odpusteny. Tam niet za co uz trestat. Trest za hriech bol odpusteny, spachany hriech bol odpusteny, lenze nie len tak pre nic za nic, ale preto ze bol preneseny na niekoho ineho, a ten toto prijal dobrovolne. Jeden clovek druhehov vykupil z trestu smrti.

Zomrel niekto iny. Kedze niekto iny zomrel za niekoho, vykonal obetu. Obetoval sa za nas.

Kedze ON Jezis z Nazaretu to vykonal, urobil obetu a v zastupeni za cloveka siel na trest smrti na krizi, a bol nevinny, Boh moze trest smrti pre cloveka odpustit.
Treba pochopit, ak by siel hriesnik za hriesnika na trest smrti, nic to nemeni, dostal len zasluzeny trest smrti za svoje hriechy a preto nemoze byt tato jeho obeta platna a vztahovat sa na ineho hriesnika.
Preto tuto obetu musel vykonat nevinny clovek, rozumeme si? Nevinny ktory si nezasluhuje trest smrti ide na trest smrti dobrovolne aby ten kto ma dostat trest smrti, hriesnik, mohol byt od tohto trestu oslobodeny. A toto nemoze vykonat ziadny clovek pretoze

Rim 3,23 veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva;

preto musi prist nevinny clovek urobit tento ukon a vykupit cloveka z trestu smrti ktory si za svoju hriesnost zasluhuju. Je to prejav lasky Boha k cloveku, naj napriek problemom ktore si clovek hriesnostou pripravil vo svojej mudrosti ma plan ako zachranit cloveka z bludneho kruhu hriesnosti a opatovne obnovit spolocenstvo: Boh, clovek. ako sa toto vykupenie udialo? Za cenu vyliatej krvi na krizi.

Kto prijme obetu Jezisa z Nazaretu, ze zomrel na krizi aby jeho trest za jeho hriesnost mu bol odpusteny dosiahne odpustenie hriechov.

Ja sa musim k Jezisovi Priznat, akceptovat tuto skutocnost, aku? ze trest za hriech ktory patril mne ON niesol za mna, konkretne za moje hriechy, nie niekoho ineho, aj ked aj za tie, ze to nie je symbol, ale realna udalost ktora sa udiala pred dvetisic rokmi.

Tam, na kalvarii niekto zomrel dobrovolne za mna aby ja som mohol zit. Zit znamena, ocistenie od hriechov ich odpustenim, a tam uz Boh nemoze trestat. Ked je nieco odpustene, tam spatny trest neprichadza do uvahy. Naopak, kde je hriech odpusteny prichadza opat Boh aby obnovil spolocenstvo medzi tymto clovekom a Bohom. Pretoze dostava Bozieho ducha, Ducha svateho ako zavdavok vecneho zivota.

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
romanh píše:
falck píše:
Nepochybujem o tom, že Kristus za mňa zomrel, že ma spasil, že by som bol bez toho beznádejne zatratený.
A nemusíš sa báť. Pre moje hriechy sa trápim neustále.
Uz su odpustene.
aby som upresnil, vsetky hriechy sveta su Jezisovou obetou odpustene. Tie ktore som vykonal vcera , dnes aj zajtra. Co vsak musim z nich robit pokanie lutovat ich a to je najdolezitejsie!!!

Dat si ich odpustit!!!!!

Otcovia puste, pribeh, pride mlady mnich za starym, otce, zhresil som, co mam robit? On odpoveda, robit pokanie. (teda predsavzatie hriech uz nekonat, prosit Boha o odpustenie, hriech si dat odpustit, aj mocou danou Panom Jezisom Cirkvi v sviatosti odpustenia a zmierenia, preco zmierenia, pretoze uz sa opat dostavas do stavu ked Boh moze v tebe prebyvat, pretoze ti odpustil hriech, preco, pretoze trest niesol Jezis).
Mlady sa pyta. A ked opat zhresim?
Tak opat rob pokanie...
A mlady mnich na to, a toto dokedy mam robit?????
Stary mnich mu odpoveda, do konca zivota....

Boh vie ze nie sme schopny dodrzat desatoro, nie sme schopny raz za cas nepadnut a nehresit. to nie je v ludskych silach. Preto musel prist Kristus!!!
My sa chceme sami spasit, vlastnym usilym, ale to nie je mozne pretoze Jezis je spasitel, nie my!!! On zomrel za nas nie my za neho, On to vykonal aby nam mohol byt odpusteny hriech a takto nam vydobil slobodu. Boh vie presne pocet a velkost hriechov ktore vykonas do konca zivota. A vsetky ti uz dopredu pretoze Pan Jezis za ne zomrel uz odpustil, nie kvoli tebe, uz toto konecne pochop, nie kvoli tebe lebo ty si dobry, snazis sa a neviem co, ale preto ze ON je Dobry, a cez obetu jeho Syna ti moze odpustit hriechy, Obetoval vlastneho syna aby ti mohol odpustit, co stale nerozumies tomu ze Boh ta blaznivo miluje a osobne prichadza na zem, necha sa pribit rukami hriesnikov, to si aj ty, aj ty si ho ukrizoval, pretoze aj ty hresis, a on len caka ze to co pre teba urobil prijmes, nic viac, to co ON pre teba urobil prijmes. A potom ked lutujes hriech, on ti moze odpustit, preco? pretoze trest urceny tebe si odniesol na sebe. Jezis je vteleny Boh. Ale toto ti da poznat ked prijmes jeho obetu za teba na Kalvarii.

Boh vie ze ty zhresis, takze vacsi problem ako to ze hresis je to ze si ho nechces od Boha dat odpustit pretoze on vykonal vsetko aby to mohol urobit.

urobim posetilu paralelu ale uz aby som to nejako naozaj vysvetlit, prva cena je sportove auto. Nemozes ale k nemu sa ziadnym usilim dostat, princip je, prist si po listok ktory ta opravnuje si ho prevziat. Kym nepohnes zadkom a listok si neprevezmes, mozes snivat o jazde autom, budes len snivat. Co vsak ty musis urobit zdvihnut zadok, zabudnut ze nieco budes platit, pretoze listok s autom je zadarmo, jedinu namahu ktoru musis vykonat je proste ist si vyrat ten listok na zaklade ktoreho ti zodpoveni vydaju auto. Pochopil?

Listok je odpustenie, auto je Bozi zivot, zivot v Duchu svatom, cesta po listok je pokanie, lutost, nad hriechom, kym ju vsak nevykonam nedostanem ani listok a ani auto ktore listok umoznuje vybrat.

Povedane na tvrdo. Boh chce aby si ludia dali odpustit hriechy, inak je obeta Jezisa z Nazaretu zbytocna a ludia stale su mrtvy vo svojich hriechoch a caka ich smrt.

A cela namaha spociva potom v tom ako si to auto udrzat ciste a v prevadzke.Posvacovanie, sluzba vbl;iznym atd. Boha si nenaklonis, pretoze Boh nikomu nenadrza. Mozes mat s nim vsak vacsiu intimitu, ked si das odpustit hriechy. Staci prist a poziadat.

Toto je evanjelium. Pre blizsie pochopenie precitaj si List Galatanom, 1,2. Samozrejme cela odpoved patri Falckovi .

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
tomix píše:
Citácia:
Uz su odpustene.
Pozri asi moje odpovede legionarovi, odpoved tebe ktoru som napisal pod romanh, precitaj si Galatanom 1,2. Celkovo si zacini citat Pavlove listy s tym ze aby si pochopil co mysli Pavol pod tym ze sa Jezis za nas obetoval, dlzobny upis, atd, Pavol pouziva rozne prirovnania ktore vsa koldokola hovoria o tom istom, clovek nie je schopny dodrzat zakon desatora a preto Boh posiela Syna ktoreho obeta rusi silu zakona, teda moze cez tuto obetu Otec odpustit cloveku.

Skutok pokania, urobit pokanie, lutovat hriech, odvratit sa od neho, obratit sa k Bohu, dat si ho Bohom odpustit. Aj cez sluzbu Cirkvi ktoru Jezis delegoval apostolom.

Ovocie pokania. Mat odpusteny hriech, zmierenie s Bohom, pretoze hriech ma uz od Boha neodlucuje. A robim co, dobre skutky, uz nezijem sebe, zijem Bohu a robim to co sa Bohu paci a nie co mne aby som opat hresil. a konam zmenu zmyslania, pripraveny na kazde dobre dielo. aj trebars modlitba za druhych, atd. Cirkev ma bohatu skusenost ako solit svet.

K tomu trapeniu nad byvalym hriechom ktory bol uz odpusteny vo sviatosti pokania.

Mal som istu udalost v zivote a ta dost vazne zasiahla do mojho zivota aj mojho okolia, teda moj hriech ovplivnil viac ludi, tak ako je to pri kazdom hriechu, nastuduj si dynamika hriechu, ale rozsah skod bol uz vazny.

Z tohto som urobil pokanie, so vsetkym co k tomu patri, vratane samozrejme sviatosti pokania a zmierenia. Po spovedi som objimal knaza od radosti aku som mal ked mi Boh odpustil hriechy a plakal od radosti.

Nevedel som si vsak odpustit ze moj hriech mal dopad aj na moje okolie. Trapil som sa kvoli tomu ze ako som mohol byt ta sprosty a dopustit to, a vycital som si to a po pravde velmi ma to trapil, doslova nevedel som si to odpustit. Boh mi odpustil, ja som si nevedel odpustit.
Chceme byt este via spravodlivy ako Boh. Este raz si tu vetu precitaj, ano, chceme byt este viac spravodlivejsi a prisnejsi ako Boh.

Toto je cista diablova pasca. V ktorej nas kruti a chce prinutit hriesnika pochybovaty o bozom milosrdenstve a zneplatnit Jezisovu obetu.

Toto trvalo takmer pol roka.
Raz som sa modlil s kamaratom cez skype (ano, aj to sa da... :) ) a dostal som slovo poznania od Pana v tejto veci, ktory ked hovori, hovori strucne ale vystizne:

Prestan sa uz seba trestat!!!

Boh ti trest za hriech odpustil a nasledky hriechu ostali v tvojom zivote. Tie vsak uz nezmenis. A tu opat prichadzas s prosikom Bohu a povies:

Pane, vidis aky som sprosty, aku paseku som narobil, dakujem ze si mi hriech odpustil ale tera ta prosim este aby si mi pomohol tuto paseku napravit, pretoze niekdedy je to nad moje sily ale s tebou je vsetko dobre a ty si Boh ktory ma nekonecnu mudrost a nase zlyhania ked mu ich odovzdame obracia na dobre.

Taky on je macher!"! My urobime blbost a on z toho este vytazi maximum pre mna aj pre druhych, len mu to treba odovzdat a drzat sa ho a posluchat co nam hovori.

napísal 18000 príspevkov
Roman, dobre vies, o com hovorim.
MNE nikto nic nevyplatil.
Ucenie hovori, ze Jezis ZA MNA ZAPLATIL.
Preto sa opravnene pytam, KOMU to ZA MNA ZAPLATIL ?
Tak nezavadzaj spustou slov o nicom ...

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Jezis ZA MNA ZAPLATIL.
toto je vazna otazka ktora zaujima aj mna ,,,..

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
To nie je spusta slov o nicom.

Bud Kristovu obetu prijmes alebo neprijmes. Nerozumiem co nerozumies. Mas ist sediet, idem sediet za teba ja. Ty si na slobode. Co chces nacvicovat.

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
Mas ist sediet, idem sediet za teba ja. Ty si na slobode.
to je len pravnicka metafora ktora je podla mna nedostatocna, skutocnost je hlbsia

napísal 18000 príspevkov
Roman Bača píše:
legionar píše:

Bud Kristovu obetu prijmes alebo neprijmes. Nerozumiem co nerozumies. Mas ist sediet, idem sediet za teba ja. Ty si na slobode. Co chces nacvicovat.
KTO ma to chce ZAVRIET ? :)
Ty ? :)
(TY ma chces zavriet, ale kedze ma nekonecne milujes, radsej TY pojdes sediet ZA MNA. To je PRESNA analogia Tvojich reci.)
Pretoze, podla Vasho ucenia, Boh je IBA JEDEN !
Ibaze by bol dokonaly schizofrenik ...

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Roman Bača píše:
legionar píše:

KTO ma to chce ZAVRIET ? :)
Ty ? :)
(TY ma chces zavriet, ale kedze ma nekonecne milujes, radsej TY pojdes sediet ZA MNA. To je PRESNA analogia Tvojich reci.)
Pretoze, podla Vasho ucenia, Boh je IBA JEDEN !
Ibaze by bol dokonaly schizofrenik ...
tak to sa velmi mylis. Krstanstvo rozoznava jedneho Boha v troch nezavisle na seba osobach ktore tvoria jednotu dobrovolne.

Okrem toho aj ked zoberies ze je to stale jeden a ten isty Boh, podla spravodlivosti za hrich ta ma potrestat. Kedze tvoj hriech zobral na seba Jezis, moze ti odpustit. Boh je laska aj spravodlivost. Podla spravodlivosti za hriech je trest. ~Ci aj to chces popriet? Zrusime sudy? Vsetkym dame slobodu aj tym co sa previnili voci druhym?

od 08.03.2005 23:19:39
napísal 179 príspevkov
Otázka "komu za mňa zaplatil" je relevantná. Pre každého, kto v rozjímaní o milosrdenstve Boha ako otca pochopí, že je ako ľudský otec - ťažko sa môže naozaj hnevať, byť urazený a chcieť TREST.
Pokúsil som sa vám na to povedať môj názor, resp. názor katolíckeho kňaza, ktorý rozmýšľa, ale sprdli ste ma ako heretika.
Škoda.

Obrázok užívateľa

napísal 11029 príspevkov
Citácia:
naozaj hnevať, byť urazený a chcieť TREST.
to su metafory na popisanier duchovnych skutocnosti, ale tym ze su to metafory tak maju svoje nedostatky

[ Príspevkov: 119 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť