Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Autor Správa
Poslať 23.12.2013 14:16:50   Re: Biblia vs. realita

od 11.09.2012 9:17:05
napísal 614 príspevkov
Chodec píše:
Všetko na svete sa vyvinulo cielene a postupne, žiadna náhodná mutácia.
za akym ucelom sa "to" vyvinulo?

Poslať 23.12.2013 14:19:46   Re: Biblia vs. realita

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18698 príspevkov
Chodec píše:
Je to mimo môjho záujmu, skús nám to vysvetliť ty. Pre niečo si to sem prilepil.
Aby si prestal "trepat" a konecne sa aj zamyslel ... :lol:

Poslať 23.12.2013 17:04:48   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

od 13.12.2013 18:50:17
napísal 145 príspevkov
Ďakujem že si mi to vysvetlil, veľmi originálne.

Za akým účelom? No aby mohli na zemi žiť ľudia.

Poslať 23.12.2013 17:51:19   Re: Biblia vs. realita

napísal 614 príspevkov
Chodec píše:
Za akým účelom? No aby mohli na zemi žiť ľudia.
fiha, teda vsetok zivot na Zemi ma za ucel umoznit ludom ich existenciu?

Poslať 23.12.2013 17:58:35   Re: Biblia vs. realita

napísal 18698 príspevkov
Chodec píše:
Ďakujem že si mi to vysvetlil, veľmi originálne.
Kto premysla, tomu netreba siahodlhe vysvetlenia. :D
Povedal si, ze "NIC na svete sa nedej nahodou".
Ja som Ti ukazal, ze ten najzakladnejsi zaklad tohoto sveta, jeho fundamentalne castice, z ktorych je vsetko zlozene, a ktory vraj Boh stvoril uplne bez nahody - je NAHODA (pravdepodobnost).
Neviem Ti povedat PRECO je to tak.
Ale JE to tak. ;)

Poslať 24.12.2013 8:45:50   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Mýliš si fyzikálne zákony s duchovnými. Tie fungujú úplne presne. Ešte aj fyzikálne zákony sa podľa nich môžu meniť. Kto rozumie duchovnu správne môže tieto zákony vidieť a v prírode odhaľovať. Ich odhaľovanie je potvrdenie toho, že duchovno je reálne a nie je výplodom ľudskej mysle. Ty sám podliehaš tým istým zákonom.

Poslať 24.12.2013 15:17:00   Re: Biblia vs. realita

napísal 18698 príspevkov
Chodec píše:
Mýliš si fyzikálne zákony s duchovnými. Tie fungujú úplne presne. Ešte aj fyzikálne zákony sa podľa nich môžu meniť. Kto rozumie duchovnu správne môže tieto zákony vidieť a v prírode odhaľovať. Ich odhaľovanie je potvrdenie toho, že duchovno je reálne a nie je výplodom ľudskej mysle. Ty sám podliehaš tým istým zákonom.
Definuj. :lol:

Poslať 24.12.2013 15:49:32   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
Na to nie sú rovnice ...

Poslať 24.12.2013 16:02:19   Re: Biblia vs. realita

napísal 614 príspevkov
Chodec píše:
clovece to su blaboly...iba ze by si vedel zmenit nejaky fyzikalny zakon na zaklade nejakeho "duchovneho zakona"

mimochodom, mozes mi popisat nejaky "duchovny zakon"?

Poslať 24.12.2013 16:46:49   Re: Biblia vs. realita

napísal 18698 príspevkov
Chodec píše:
Na to nie sú rovnice ...
Dobre.
Vidim, ze si totalne bezradny, tak Ti trosku pomozem na Tvojom "poli".
Co takto
"Vsetko, co do Vesmiru vysles, sa Ti vrati"
=> "Nerob inym, co nechces, aby robili Tebe"
=> "Miluj blizneho svojho, ako seba sameho"
?

Je to dostatocne exaktne ? :)

Ked uz kvantova fyzika nie je "oblastou Tvojho zaujmu", mal by si aspon tie "svoje" (je nam jasne, ze nie su tak uplne Tvoje) myslienky prezentovat trosku doveryhodnejsie.

Napriklad analogiou Bernouliho rovnica vs. popis stavu a interakcii vsetkych molekul (=duchovny zakon vs. fyzikalne zakony) ... ;)

Poslať 24.12.2013 19:43:01   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Chodec píše:
Od inžiniera zameraného na svetlá a križovatky predsa nemôžeš čakať, že sa bude vyjadrovať k duchovnu. To si zadelil akosi veľmi zlý príklad. Ale od biológa, to je už predsa len o kúsok bližšie. Veď biológia sa borí od nepamäti s otázkou ako vznikol život, ako vznikli druhy. Aj v náboženstve sa rieši otázka ako vznikol svet. Tu je tématický prienik a preto je možná spolupráca. Ak to nie je jasne, tak nemá zmysel na túto tému ..
Zial predovsetkym to nie je jasne tebe a mas v tm riadny mis-mas. Biologia riesi otazku ako vznikol zivot a ako vznikli druhy. Ale v nabozenstve sa neriesi otazka ako vznikol svet ale preco vznikol. Nie je tu prienik ale komplementarita. Ako biologia nemoze odpovedat na otazku preco vznikol svet tak teologia ( nabozenstvo) nemoze povedat ako vznikol.

Poslať 24.12.2013 22:19:10   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

napísal 145 príspevkov
misionar3 píše:
Zial predovsetkym to nie je jasne tebe a mas v tm riadny mis-mas. Biologia riesi otazku ako vznikol zivot a ako vznikli druhy. Ale v nabozenstve sa neriesi otazka ako vznikol svet ale preco vznikol. Nie je tu prienik ale komplementarita. Ako biologia nemoze odpovedat na otazku preco vznikol svet tak teologia ( nabozenstvo) nemoze povedat ako vznikol.
Už som to písal, že sa majú tieto poznania doplňovať. Že sa v náboženstve nerieši otázka vzniku sveta? Kniha Genezis ti teda nič nehovorí - je tam AKO, tak netvrď že nemôže.
Rovnako tak som nikde nenapisal, že biologia má napísať prečo vznikol svet. Len tvoje podsunuté tvrdenie. Nečítaš moje príspevky pozorne.

Mimochodom keby si sa vzdelával a pátral aj po iných kanáloch ako kresťansko katolíckych dozvedel by si sa ako svet vznikol aj prečo vznikol. To sa už ale bavíme o základoch duchovnej vedy ... ktoré keby si mal, toto by si netvrdil. To sa ale neudeje, lebo katolícka církev strašne veľa kanálov skrze ktoré k nám mohlo dôjsť nejaké poznanie odstrihla. Našťastie sú tu medzi nami takí, ktorí tieto veci zrejú.

Takže nie len prienik tém, ale aj komplementarita a jedno druhé nevylučuje. Hlavne nečakaj odo mňa, že ti to tu budem celé vysvetľovať, sme na katolíckom fóre. Nepáči sa mi však keď sa oddeluje cítenie od myslenia, myslenie od empírie a empíria od cítenia.

V duchovne sú opísané presné zákony, ktoré navzájom úzko súvisia a sú poprepájané. Kto má tento dar rozumieť duchu, rozumie aj prírode ...

Poslať 24.12.2013 23:58:53   Re: Biblia vs. realita

napísal 614 príspevkov
misionar3 píše:
Ale v nabozenstve sa neriesi otazka ako vznikol svet ale preco vznikol. Nie je tu prienik ale komplementarita. Ako biologia nemoze odpovedat na otazku preco vznikol svet tak teologia ( nabozenstvo) nemoze povedat ako vznikol.
not even wrong

biologia odkedy skuma vznik sveta?

ale mas pravdu v tom, ze medzi vedou a teologiou nie je prienik, no ani komplementarita - nepocul som totiz o tom, aby bolo potrebne doplnat vedu teologiou

Poslať 25.12.2013 3:00:38   Re: Biblia vs. realita

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 11:01:14
napísal 3920 príspevkov
Chodec píše:
misionar3 píše:
Už som to písal, že sa majú tieto poznania doplňovať. Že sa v náboženstve nerieši otázka vzniku sveta? Kniha Genezis ti teda nič nehovorí - je tam AKO, tak netvrď že nemôže.
Rovnako tak som nikde nenapisal, že biologia má napísať prečo vznikol svet. Len tvoje podsunuté tvrdenie. Nečítaš moje príspevky pozorne.

Mimochodom keby si sa vzdelával a pátral aj po iných kanáloch ako kresťansko katolíckych dozvedel by si sa ako svet vznikol aj prečo vznikol. To sa už ale bavíme o základoch duchovnej vedy ... ktoré keby si mal, toto by si netvrdil. To sa ale neudeje, lebo katolícka církev strašne veľa kanálov skrze ktoré k nám mohlo dôjsť nejaké poznanie odstrihla. Našťastie sú tu medzi nami takí, ktorí tieto veci zrejú.

Takže nie len prienik tém, ale aj komplementarita a jedno druhé nevylučuje. Hlavne nečakaj odo mňa, že ti to tu budem celé vysvetľovať, sme na katolíckom fóre. Nepáči sa mi však keď sa oddeluje cítenie od myslenia, myslenie od empírie a empíria od cítenia.

V duchovne sú opísané presné zákony, ktoré navzájom úzko súvisia a sú poprepájané. Kto má tento dar rozumieť duchu, rozumie aj prírode ...
Priatelu v Biblii teda urcite nie je AKO a okrem par fanatikov nik neveri ze to bolo skutocne za 6 dni. Cely ten opis hovori len jedno ze svet, zem a zivot vznikol ako produkt Bozej lasky.
A vzdelavam sa po kanaloch vedy a krestansko katolickych takze viem aj ako svet a zivot vznikol ( v rozsahu poznania dnesnej fyziky a biologie) aj preco vznikol. Nejaku duchovnu vedu mi nemusis vysvetlovat. Zda sa mi ze to smeruje k Raelianom, alebo vesmirnym bytostiam , Astar alebo tak volajako. Nie je to nijaka duchovna veda ale naplast pre tych co nemaju dost odvahy aby uveril Kristovi.

Poslať 25.12.2013 10:28:00   Re: Biblia vs. realita

napísal 614 príspevkov
misionar3 píše:
Priatelu v Biblii teda urcite nie je AKO a okrem par fanatikov nik neveri ze to bolo skutocne za 6 dni. Cely ten opis hovori len jedno ze svet, zem a zivot vznikol ako produkt Bozej lasky.
musim poznamenat, ze tych "pár" v tomto pripade predstavuje niekolko desiatok milionov fanatikov

na to, ze cely svet je produktom bozej lasky, je vesmir extremne nehostinny a nepriatelsky k zivotu

[ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť