Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 18.04.2002 7:17:46
napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
No to ja neviem co teba presvedci, ked s nim budes zoci voci pri poslednom sude tak uz to bude aj pre teba jasne, ale zatial zda sa ako vravi Pismo, nepoznas ani Boha ani boziu moc ked takto vypravas...
je pomerne naivne strasit ma poslednym sudom, hlavne ked nie si schopny (alebo ochotny?)

ale spat k tvojej myslienke, naozaj si myslis, ze budu stacit tie slova ducha svateho cez vase srdcia? ono mozno to staci na krajiny tretieho sveta, zotrocene kolonie v juznej amerike a republikanov, lenze zapad sa vam vzdaluje milovymi krokmi, ak to nevidis, tak si oslepol

ja si to jednoducho neviem predstavit ako mozes niekoho presvedcit recami... (resp viem, ale to nie je to, co si ty predstavujes pod pojmom presvedcovanie)
Prepac uz je mi totrochu aj trapne, ale zase necitas a nevnimas co pisem:

nie nase slova obracaju ale Duch Svaty usvedcuje cez nase slova srdcia a obracia ich naspat k Panovi.
zatial co ty pises ako odpoved:
kapitan píše:
ukazat mi tu boziu moc cez to tvoje hovoriace srdce
a inde zase
kapitan píše:
slova ducha svateho cez vase srdcia
Tu je zrejme ze vobec nechapes o com pisem, to ti vsak nebrani to posmesne pouzivat v tvojej pokrutenej forme..

od 11.09.2012 8:17:05
napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
nie nase slova obracaju ale Duch Svaty usvedcuje cez nase slova srdcia a obracia ich naspat k Panovi.
ok bez konfrontacneho tonu

ale ako to prebieha - prides k niekomu, nieco mu povies a on sa obrati?
ak je to take jednoduche, preco je badat ubytok krestanov (sice maly ale stabilny) v europe

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
Ja ta nestrasim, ja ti konstatujem. Nemam dovod ta strasit. Posledny sud nie je a nebude v zavislosti od toho co si o tom myslis ty...
lenze plati aj opak, bez ohladu na tvoju vieru nie je na 100% iste ze nejaky posledny sud nastane

Baca Roman píše:
Zapad sa vzdaluje milovymi krokmi .. kde? Do zatratenia? Ano. Prave preto potrebuje evanjelizaciu.
existuje velmi silna korelacia medzi urovnou nabozenskej viery a socialnou vyspelostou krajiny - cim viac sekularizovana krajina, tym je v nej socialna situacia lepsia; tazko povedat ze napr skandinavia smeruje do zatratenia

preco by mali ateisti, agnostici a "vlazni" uverit? co by z toho mali?

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
ok bez konfrontacneho tonu

ale ako to prebieha - prides k niekomu, nieco mu povies a on sa obrati?
ak je to take jednoduche, preco je badat ubytok krestanov (sice maly ale stabilny) v europe
Presne tak..

Kazatel musi mat vybavu Duchom Svatym, a to nie je take jednoduche.

na evanjelizaciu je samozrejme potrebna duchovna aj mentalna priprava.. kvoli casu (idem so synom do kina na Gravity) ti nemozem obsirnejsie momentalne pisat.

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
Ja ta nestrasim, ja ti konstatujem. Nemam dovod ta strasit. Posledny sud nie je a nebude v zavislosti od toho co si o tom myslis ty...
lenze plati aj opak, bez ohladu na tvoju vieru nie je na 100% iste ze nejaky posledny sud nastane
Nie je, ty si to len myslis, ja to viem.
Vies aky je rozdiel medzi ateistom a krestanom ktory ma skusenost s Bohom?
Ten krestan v tvojej pozicii uz bol, ty v jeho este nie...
Zatial co ty si len myslis ze vies o com hovoris, ja viem s urcitostou co hovorim.

kapitán píše:
Baca Roman píše:
Zapad sa vzdaluje milovymi krokmi .. kde? Do zatratenia? Ano. Prave preto potrebuje evanjelizaciu.
existuje velmi silna korelacia medzi urovnou nabozenskej viery a socialnou vyspelostou krajiny - cim viac sekularizovana krajina, tym je v nej socialna situacia lepsia; tazko povedat ze napr skandinavia smeruje do zatratenia

preco by mali ateisti, agnostici a "vlazni" uverit? co by z toho mali?
Dobra otazka, vecny zivot, zmierenie s Bohom uz tu na zemi. Pokoj v dusi, nie taky ako svet dava ale taky aky Boh dava.
Ina studia hovori ze clovek ked naplnil vsetky svoje materialne potreby stale pocituje prazdnotu, no a vtedy zacne hladat Boha. Tu prazdnotu mu totiz vyplni len Boh.

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:

na evanjelizaciu je samozrejme potrebna duchovna aj mentalna priprava.. kvoli casu (idem so synom do kina na Gravity) ti nemozem obsirnejsie momentalne pisat.
cize v europe upada kvalita "kazatelstva"?

uzi si Gravity, je to jeden z najrealistickejsich vedecko-fantastickych filmov

napísal 614 príspevkov
Baca Roman píše:
Zatial co ty si len myslis ze vies o com hovoris, ja viem s urcitostou co hovorim.
verit tomu, ze to vies mozes, mna to nepresvedci; ja mozem totiz povedat, ze mam skusenost so sneznym muzom a viem, ze existuje...

kapitán píše:
Ina studia hovori ze clovek ked naplnil vsetky svoje materialne potreby stale pocituje prazdnotu, no a vtedy zacne hladat Boha. Tu prazdnotu mu totiz vyplni len Boh.
to mi pripomina budhizmus

poznanie nema hranice, nie je mozne vediet vsetko, a preto nie je mozne dostat sa do bodu nasytenia, v ktorom zacnes pocitovat "prazdnotu kvoli naplneniu" a nasledne patrat po nejakej forme boha

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:

cize v europe upada kvalita "kazatelstva"?

uzi si Gravity, je to jeden z najrealistickejsich vedecko-fantastickych filmov
Nie je to o kvalite kazatelstva... ach jaaaaaj, ludsky cinitel, jeho nejaka inteligencia ci vymluvnost alebo ako si to ty predstavujes tam nie je podstatna. Ludia sa neobracaju na tvoje reci ale pod vplivom Ducha Svateho.
Aby si bol plny Ducha Svateho musis splnat iste podmienky, zozen si materialy o otcovi Tardifovi ci otcovi Ivancicovi. Tam je na ich prikladoch jasne ukazane ako posobi Duch a kedy. Tie pripady boli popisane aj tu na fore v minulosti.

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
kapitán píše:
Baca Roman píše:
verit tomu, ze to vies mozes, mna to nepresvedci; ja mozem totiz povedat, ze mam skusenost so sneznym muzom a viem, ze existuje...
Ty si si skusenost so sneznym muzom vymyslel, ja moju skusenost s Bohom nie...

kapitán píše:
Baca Roman píše:
to mi pripomina budhizmus

poznanie nema hranice, nie je mozne vediet vsetko, a preto nie je mozne dostat sa do bodu nasytenia, v ktorom zacnes pocitovat "prazdnotu kvoli naplneniu" a nasledne patrat po nejakej forme boha
Este raz: mam ti to podat na pravidlach slovenskeho jazyka ze krestansky Boh sa pise s velkym B???

Budhizmus je filozofia, krestanstvo nie..

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
viewtopic.php?p=256975#p256975

Tu je to priamo od Papeza, evanjelizacia z Ducha svateho.

Priamo k teme.

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18267 príspevkov
Baca Roman píše:
Este raz: mam ti to podat na pravidlach slovenskeho jazyka ze krestansky Boh sa pise s velkym B???
To je diskutabilne. Je to proste zvyk. Krestansky zvyk.
Pokial iny clovek neveri v "toho" Boha, moze o vsetkych bohoch pisat rovnako.
To nie je ziadna urazka, to je proste zase jeho zvyk ...

Inak, mal som dojem, ze Vas Boh meno predsa len ma.
Jahve, resp. Jehova. (JHWH)

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
legionar píše:
Baca Roman píše:
To je diskutabilne. Je to proste zvyk. Krestansky zvyk.
Pokial iny clovek neveri v "toho" Boha, moze o vsetkych bohoch pisat rovnako.
To nie je ziadna urazka, to je proste zase jeho zvyk ...

Inak, mal som dojem, ze Vas Boh meno predsa len ma.
Jahve, resp. Jehova. (JHWH)
a na slovensku je to zvycajne Pan Boh... Nemut. Jeto podla pravidiel SJ. Nie podla krestanskeho zvyku. Aj ked ten je rovnaky.

Obrázok užívateľa

od 13.12.2013 17:50:17
napísal 145 príspevkov
A zas ten Duch Svätý

Baca Roman píše:
Toto sa mi hodí tiež do témy o duchu svätom, môžete to tam rozviesť, bol by som len rád. Vysvetlite to či cez vás hovorí duch svätý. Ak áno, tak ako, čo konkrétne a kedy vnímate že je vo vás a podľa čoho viete že je vo vás. Lebo toto je jedným z hlbokých záujmov v mojej téme.

Obrázok užívateľa

napísal 7621 príspevkov
Chodec píše:
A zas ten Duch Svätý

Baca Roman píše:
Toto sa mi hodí tiež do témy o duchu svätom, môžete to tam rozviesť, bol by som len rád. Vysvetlite to či cez vás hovorí duch svätý. Ak áno, tak ako, čo konkrétne a kedy vnímate že je vo vás a podľa čoho viete že je vo vás. Lebo toto je jedným z hlbokých záujmov v mojej téme.
Kto pise ze cez mna ci kohokolvek ineho hovori Duch Svaty. Co som dake medium??? Nic take som nenapisal, Chodec, snaz sa citat co je napisane a necitaj to co tam nie je. Lenze to je tym ze tu ludia chcu pochybovacne diskutovat o krestanskych temach a vonkoncom nepoznaju a nerozumeju jazyku ktorym hovoria krestania. A potom si vymyslaju svoje verzie, v novinach to vidame casto, knazi, biskupi daco povedia a novinari pisu daco ine..

Duch Svaty usvedcuje cez nase slova [/b]srdcia [b]a obracia ich naspat k Panovi

To som napisal.

Chodec, zato nemozes, ale veci sa maju tak ze ludia nevedia uz o krestanstve zhola nic ale cim vacsi nedouk v tejto otazke tym vacsia trufalost poucovat krestanov o vsetkom. To ti len teraz pisem aby si bol v obraze.

Laicka predstava o krestanoch sa v sucasnosti obmedzuje uz len na to ze to su ti co veria v "nejakeho" boha. A este tam je nejaky Jezis ktory sa narodil na Vianoce, a ze na Velku noc bol ukrizovany. Ak aj toto vobec vedia. Ti trochu "zbehlejsi" este mudruju o tom ze ten Jezis bol nejaky nabozensky ucitel, ako napriklad Budha, no a ti najzdatnejsi este pridaju ze oni ho sice pokladaju za Boha ale je to jasne ze to bol predsa len taky prorok, fajn chlapik, ved hlasal o laske.

Takze asi takto.

Hovorit z Ducha nie je to co ty pises, to je predstava nejaka spiritisticka, kde sa pytaju duchov a on im cez seansu cez nejake medium odpoveda, to su veci ktore Pismo zakazuje.

Hovorit z Ducha je byt plny Ducha Svateho a vy hovorite a on usvedcuje posluchaca. Posluchac vnima ze cez povedane ci citane slovo na neho zostupuje Duch (pozorn nie zo mnam) a usvedcuje jeho srdce. Jeho myslienky. Clovek ktory pocuva druheho cloveka ktory hovori z Ducha je zasiahnuty slovami a bud tieto slova s vdacnostou prijima pretoze Duch Svaty mu potvrdzuje ze su pravdive alebo s nimi nesuhlasi, ale toto sa uz neodohrava len nejakym nesuhlasom v hlave ako ked s niekym nesuhlasime ale s nesuhlasom ktory si uz vedome uvedomujeme a to tak ze vieme ze keby sme zacali suhlasit tak tomu cloveku ktory nam hovori z Ducha o bozich tajomstvach by sme uverili, to sa ale prieci nasemu rozumu ktory nie je pripraveny na take daco a najme to ze tu je nase rozhodnutie, budem tomu verit alebo nie. Tejto situacii sa hovori prijat co mi nasepkava Duch alebo odporovat Duchu.

Zhrnutie:
1.Clovek ktory je plny Ducha Svateho.
2. Hovori ci pise o Bozich tajomstvach (to co sa uvadza v evanjeliach, napriklad)
3. On Hovori, pise, posluchac ci citatel zrazu zacina vnimat duchovny ucinok slov ci textu ktory cita.
4. Text ci slovo zostupuje do posluchacovho "srdca" vie ze to co pocuje sa konkretne tyka aj jeho a ze musi k tomu co pocuje zaujat postoj ano, prijimam toto, nie neprijimam toto.
5. Zasiahnuty clovek (clovek ktory prijme, vedome povie ano tomu co pocul tej informacii opat podotykam ze sa jedna o veci ohladne tajomstva spasy) vie ze sa nieco odohralo co predtym nezazil, je duchovne zasiahnuty, velakrat prvykrat zaziva duchovnu utechu, (pozor, nie dusenvnu) a informaciu prijima, veci ktorym nerozumel zrazu zacinaju naberat nove kontury. Velakrat je toto sprevadzane placom, prijatim Boha, ci prijatim Jezisa do svojho zivota, vie ze sa daco zmenilo co uplne poznacilo jeho zivot ktory uz nebude nikdy ako predtym.
6. Clovek ktory odmietne danu informaciu, moze zostat smutny a nevie kvoli comu, je to smutok Boha ze neprijal jeho pozvanie, alebo mozu prist aj stavy zlosti na cloveka ktory hovori z Ducha. Je to uz vedomy odpor voci Bohu ktory si clovek bud priamo alebo nepriamo uvedomuje. Tejto situacii sa hovori odporovat Duchu Svatemu.

Obrázok užívateľa

od 13.12.2013 17:50:17
napísal 145 príspevkov
Roman keď je to tak, ako si vysvetľujete, že je toľko odpadlíkov od KKC v súčasnosti? Ako je to možné? Kto je vinný - tí čo odišli, alebo kňazi ktorí ,,MOŹNO" nesprostredkovali veci ducha tak aby v druhých ducha prebudili?

V živote som stretol nie jedného človeka, ktorý v otázkach o Bohu povie - Boh áno, ale Církev nie! Čo myslíte, prečo to teda hovoria a čo ich k tomu vedie? Sú to ľudia, ktorí sa aj doma naďalej modlia, naďalej veria a uznávajú 10-toro a nie sú členmi žiadnej sekty ani nič také.

[ Príspevkov: 57 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť