Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 02.05.2013 15:40:13   Re: smrť

od 16.06.2005 10:52:25
napísal 8572 príspevkov
Citácia:
Povedzme, že by ti suseda povedala: " Buď ma miluješ alebo Ťa zastrelím ". Javí sa ti tá predstava normálna ? Prepáč ale mne nie.

najprv si vymyslis priklad, ktory nic z toho o com sa bavime nepopisuje, a potom vraj "prepac mne sa to nezda normalne". cim chces asi povedat, ze co sa tebe nezda normalne, to je akosi objektivne zle alebo co... ak existuje Boh, preco si myslis, ze by sa ti zdal "normalny"?

diskutujes len aby si diskutoval, cudzie nazory ta nezaujimaju, svoje mas dopredu jasne. takze o com?

Poslať 02.05.2013 15:57:16   Re: smrť

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12133 príspevkov
Taketo taranie sme si s nim uz uzili, kym nezastrelil svoj stary nick. Teraz si sem pride s novym (nickom) a opat tara rovnake somariny.

Je to normalne?

Poslať 02.05.2013 16:04:41   Re: smrť

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 13:37:28
napísal 493 príspevkov
frederik píše:
Taketo taranie sme si s nim uz uzili, kym nezastrelil svoj stary nick. Teraz si sem pride s novym (nickom) a opat tara rovnake somariny.

Je to normalne?
Prepáč ale je normálne ak niekto chce uchovať anonymitu a pýta sa na niečo a ty musíš rýpať do neho ? Aby si si ukojil svoje ego ? Ja som sa prišiel popýtať nad životom ale človek ako ty mi nestojí za viac komentárov choď si radšej vycapovať svoje články o Bohu ktoré ti nik nemôže ohodnotiť do sekcie na čítanie a kopíruj si tam knížku o svätých a teš sa len z pritakávačov a mne daj pokoj ok ?

Poslať 02.05.2013 16:07:31   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
alnoth píše:
Citácia:
Povedzme, že by ti suseda povedala: " Buď ma miluješ alebo Ťa zastrelím ". Javí sa ti tá predstava normálna ? Prepáč ale mne nie.

najprv si vymyslis priklad, ktory nic z toho o com sa bavime nepopisuje, a potom vraj "prepac mne sa to nezda normalne". cim chces asi povedat, ze co sa tebe nezda normalne, to je akosi objektivne zle alebo co... ak existuje Boh, preco si myslis, ze by sa ti zdal "normalny"?

diskutujes len aby si diskutoval, cudzie nazory ta nezaujimaju, svoje mas dopredu jasne. takze o com?
Neviem či by sa mi javil ako normálny ale z toho čo mi popisujete mi vychádza tamten príklad ako najvystižnejší. Chápeš ? Vy hláste večné mučenie pre človeka ! Keby rok 10 rokov 5000 rokov ale večné !!! Pritom sa mi snažíte povedať, že to je pozitívna filozofia ! Keby aspoň o tom pekle vieš, že na 100% existuje a môžeš ho ostatným ukázať. Nediskutujem aby som diskutoval skôr som zvedavý či nepoviete niečo čím mi to ozrejmíte bližšie.

Poslať 02.05.2013 16:14:56   Re: smrť

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
Bud taký dobrý aspoň sa unúvaj a čítaj odpovede. Nikto nepropaguje večné mučenie. To že existuje je fakt. Upozornenie na existenciu faktu nie je jeho propagácia ak to nechce pochopiť tak sa aspoň nauč po slovensky aký význam majú jednotlivé slová a čo znamenajú. Máš dané pravidlá ako sa večnému mučeniu vyhnúť či ich dodržíš je len a len na tebe. Ak sa tam silou - mocou tlačíš si krutý ty sám k sebe a nie my ktorí ťa varujeme a chcem ťa zachrániť.

Poslať 02.05.2013 16:17:20   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misionar3 píše:
live_D píše:
Súhlasím s tým, že nejaká objektívna skutočnosť je. Nepotrebujem pred ňou zatvárať oči. Kde ju nájdem ? Lebo zatiaľ všetko čo popisuješ mi príde dosť fádne neuchopitelné neurčité.

Fajn tak sme sa zhodli na tom že nejaká objektívna skutočnosť je. Tiež je dobré že pred ňou nepotrebuješ zatvárať oči. Kde ju nájdeš? Vlastným vnímaním jej prejavov. Totiž nič na svete nevnímaš ináč ako subjektívnym (vlastným, osobným) vnímaním prejavov. Napr. farba je abstraktný pojem a vlastne ani neexistuje, len vieš vnímať prejav - podráždenie nervových zakončení v tvojom oku vyvolá vnem ktorý mozog interpertuje ako príslušnú farbu. Fyzikálne sa ale jedná o elmg. žiarenie definovanej vlnovej dĺžky. A to sme vo fyzike.
Človek nie je len fyzika, ale aj duša a duch. Duša prejavuje napr. vnímaním krásy, dobrý pocit vykonanej práce, láska, atď.

Duch sa prejavuje túžbou po nesmrteľnosti, premýšlaním o veciach "za", túžbou po šťastí ktoré neskončí. Táto túžba po šťastí, po nekonečne je vlastne túžbou po Bohu, ktorý je Láskou a cieľom Ludského života či si to uvedomuje alebo nie. Ak túžiš po pokoji, láske, šťastí, radosti, kráse tak vlastne túžiš po Bohu. Pretože aj Boh chce aby si ho našiel a vnímal dal ti schopnosť vnímať krásu, lásku dobrý pocit - duševný život. Ak sa zamyslíš nad tým odkial je tento duševný život, krása, radosť, láska zistíš že sa to nemohlo zjaviť samo od seba ale je prejav tej objektívnej skutočnosti ktorú nemôžeš vnímať priamo.

live_D píše:
Jednoslovná odpoveď peklo.

To má byť tá krutosť kresťanstva? to si zle vykladáš. Je to konštatovanie rizík ktoré ti hrozia a varovanie pred nimi. Krutosť by to bola keby keby nikde nebolo ani slova o pekle, nebolo vysvetlené čo a ako treba robiť aby sme sa mu vyhli a až by prišlo na súd tak by tam mnohí išli bez výstrahy. Ale takto to je veľmi humánne. Je to ako zábradlie nad priepasťou, každý vie že ho nemôže preiezť lebo spadne do hlbiny. Ak niekto nepočúvne prelezie a zrúti sa tak to nie je ani vina toho čo tam to zábradlie dal ani krutosť toho čo tam dal tabulky s textom: "Nepreliezajte zábradlie lebo hrozí smrt"
Kresťanstvo nás svojimi "zábradliami" chráni od pádu do priepasti (pekla) ak to ty považuješ za krutosť, nech sa páči, ja to považujem za záchranu a pomoc.

live_D píše:

K tomu "vlaku". Kde je ten "vlak" ? Ukáž mi tak aby som ho bol schopný uchopiť lebo hovoríš o niečom čo je príliš nejasné, neurčité, fádne, neforemné atď. Vieš skutočné veci čo fungujú majú presne jasne definované podmienky za akých fungujú sú predstaviteľné vytvoritelné a vnímateľné . Dajú sa jasne opísať. Keby chcem nastúpiť do toho pomyselného "vlaku" ako zistím, že to je on ? Ako ho uchopím ?

Vlak sa volá Láska. Si schopný ho uchopiť, len musíš chcieť. Jasné a definované podmienky sú tieto: robiť dobre, každý deň aspoň 3 dobré skutky, byť milý ku každému koho stretneš, pomôcť a poslúžiť starším a chorým, venovať sa deťom, počúvať ufrflaných susedov, kúpiť polievku bezdomovcovi, usmievať sa, darovať žene kvet, vidieť život z krajšej a veselšej stránky. Nerozmýšlaj o fádnosti. neurčitosti, neformenosti - to ťa len zdržuje od konania skutkov. Ak dokážeš týždeň žiť v pokore, radposti, láske a službe, ak každý deň spôsobíš že sa traja ludia na teba usmejú povedz mi, vtedy sedíš v tom správnom vlaku.
S červenou časťou súhlasím bezvýhradne. K tej modrej časti peklo za krátke časné zlo čo trvá napr aj keby človek konal zlo 70 rokov v kuse od narodenia po smrť si zaslúži večné muky ? Za 70 rokov t.j. 25550 dní dostane človek večnosť čo je matematicky číslo ∞ uvedomuješ si čo to znamená veľkosť toho čísla ? Pre mňa to krutosť je. Nik si nezaslúži večne trpieť nech spraví čokoľvek. To čo som označil žltou to mi príde dosť zvláštne to je akoby si povedal, že som nikdy nikomu nepomohol nikdy sa netešil nikdy nemiloval a nikdy nikoho nerozosmial pričom toto spravil každý v živote už minimálne ako malé dieťa. Nebudem vravieť čo som robil ja aké dobré/zlé veci s tým si žijem sám tak ako Vy s Vašimi skutkami. No to mi ešte Boha neukázalo.

Poslať 02.05.2013 16:23:37   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Boros, ak tu mienis pokracovat v starom sposobe diskusie, nebudem sa tomu prizerat, ani nic podobne. Uzili sme si s tebou svoje, a stare chyby opakuju len hlupaci.

Nezavadzaj ludi, ze si niekto iny, odhalil som ta uz po tvojej druhej ss.

A o tom, kam mam alebo nemam pisat, rozhodnem ja, nie ty.
Toto ber len ako upozornenie, ze take excesy, akych si sa dopustal predtym, ti uz neprejdu. A preco to pisem?
Pretoze sa pomaly dostavas do starej formy. Takze sa mierni.

Poslať 02.05.2013 16:24:34   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
misionar3 píše:
Bud taký dobrý aspoň sa unúvaj a čítaj odpovede. Nikto nepropaguje večné mučenie. To že existuje je fakt. Upozornenie na existenciu faktu nie je jeho propagáciaak to nechce pochopiť tak sa aspoň nauč po slovensky aký význam majú jednotlivé slová a čo znamenajú. Máš dané pravidlá ako sa večnému mučeniu vyhnúť či ich dodržíš je len a len na tebe. Ak sa tam silou - mocou tlačíš si krutý ty sám k sebe a nie my ktorí ťa varujeme a chcem ťa zachrániť.
Zdá sa mi to kruté lebo ten "fakt" si nemám ako overiť !!! Napr ak niekto niekomu ublíži napr fyzicky skončí vo väzení to si overiť môžem napr tak, že navštívim takú inštitúciu. Ale ako si overím také peklo ? Zaujíma ma to veľmi.

Poslať 02.05.2013 16:29:16   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
frederik píše:
Boros, ak tu mienis pokracovat v starom sposobe diskusie, nebudem sa tomu prizerat, ani nic podobne. Uzili sme si s tebou svoje, a stare chyby opakuju len hlupaci.

Nezavadzaj ludi, ze si niekto iny, odhalil som ta uz po tvojej druhej ss.

A o tom, kam mam alebo nemam pisat, rozhodnem ja, nie ty.
Toto ber len ako upozornenie, ze take excesy, akych si sa dopustal predtym, ti uz neprejdu.A preco to pisem?
Pretoze sa pomaly dostavas do starej formy. Takze sa mierni.
Máš pravdu strácam tu čas bez tak. Rozhoduj si o čom chceš je mi to úplne šuma fuk jediné čo môžeš je bloknúť mi účet to je tak všetko z tvojej strany pretože za to, že sa pýtam mi nemôžeš nič. Tak si poslúž a blokni ma. Aspoň teraz budeš paranoidný a každého užívateľa upodozrievať a fórum ti len upadne s takým prístupom pokojne si uži svojej moci. Lebo fórum je na diskusiu a nie na propagovanie jednostranného pohľadu len preto, že si myslíš, že ten tvoj je správny.

Poslať 02.05.2013 16:33:18   Re: smrť

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18268 príspevkov
misionar3 píše:
Máš dané pravidlá ako sa večnému mučeniu vyhnúť či ich dodržíš je len a len na tebe. Ak sa tam silou - mocou tlačíš si krutý ty sám k sebe a nie my ktorí ťa varujeme a chcem ťa zachrániť.
No, skus sa na to na chvilu pozriet nezaujato, chladne a hlavne logicky.
1. Kto tie pravidla ustanovil ? (=Boh)
2. Komu ich ustanovil ? (=nam, svojim stvoreniam)
3. Co je za ich neuposluchnutie ? (=zatratenie a vecne utrpenie)
4. Ake je PRVE pravidlo ? (=JA som Pan, Boh Tvoj a nebudes mat inych bohov, aby si sa im klanal. Teda inymi slovami: Mne a iba mne sa musis klanat ! Bodka. Inak plati bod 3 !)
5. Mas nejaku tretiu moznost ? (Nemas !)
6. Ako tomu vsetkemu hovori Boh ? (Zevraj "laska" ...)

Kto je teda naozaj kruty ?
Nemozes ludom ukazovat ciernu a tvrdit, ze to je biela a ze ked tu bielu nevidia, tak su slepi, alebo sprosti ...

Poslať 02.05.2013 16:42:22   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
Netaraj nezmysly. Ak mas stale problem s chapanim pisaneho textu-co evidentne mas, potom aj ta tvoja diskusia tak vyzera. Tito ludia ti boli ochotni pomoct, maju s tebou sucit a neskutocnu trpezlivost. Tak to nezneuzivaj.

Poslať 02.05.2013 16:46:04   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 493 príspevkov
frederik píše:
Netaraj nezmysly. Ak mas stale problem s chapanim pisaneho textu-co evidentne mas, potom aj ta tvoja diskusia tak vyzera. Tito ludia ti boli ochotni pomoct, maju s tebou sucit a neskutocnu trpezlivost. Tak to nezneuzivaj.
Si off topic iných za to kritizuješ ale čo si mi sem priniesol ? Obháj svoju vieru a ukáž mi, že tento svet stojí za to s ľuďmi ako ty ! Téma je o tom, že nestojím o vlastný život a nie o tvojich dokazovaniach moci. Sám si nezmyselný tým čo píšeš. Ak ti vadia otázky a argumenty na tvoju vieru tak sa doma zavri a zamkni a tam si ju opakuj ako mantru.

Poslať 02.05.2013 16:50:06   Re: smrť

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18268 príspevkov
live_D:

Tvoja "chut zomriet" s kohokolvek vierou nema absolutne nic spolocneho.
Dalo by sa povedat, ze to je kazdeho "jeho vlastny piesocek". :)
Takze ani necakaj, ze Ti TU nejaky "dokaz viery" zachrani zivot - ak si ho sam nevies / nechces chranit.

Poslať 02.05.2013 17:18:19   Re: smrť

Obrázok užívateľa

napísal 12133 príspevkov
To su take velkohube taraniny-nestojis o svoj zivot, lebo nemas ani len tusenia o tom, ake je to byt v ohrozeni.

Keby ti skutocne hrozila smrt, drzal by si sa zubami-nechtami, len aby si prezil. A nesnaz sa tvrdit opak, poznal som inych frajerov, co mali reci ako ty, az kym nenastala ich hodina pravdy.

Poslať 02.05.2013 19:32:37   Re: smrť

Obrázok užívateľa

od 22.03.2008 10:01:14
napísal 3883 príspevkov
legionar píše:
misionar3 píše:
Máš dané pravidlá ako sa večnému mučeniu vyhnúť či ich dodržíš je len a len na tebe. Ak sa tam silou - mocou tlačíš si krutý ty sám k sebe a nie my ktorí ťa varujeme a chcem ťa zachrániť.
No, skus sa na to na chvilu pozriet nezaujato, chladne a hlavne logicky.
1. Kto tie pravidla ustanovil ? (=Boh)
2. Komu ich ustanovil ? (=nam, svojim stvoreniam)
3. Co je za ich neuposluchnutie ? (=zatratenie a vecne utrpenie)
4. Ake je PRVE pravidlo ? (=JA som Pan, Boh Tvoj a nebudes mat inych bohov, aby si sa im klanal. Teda inymi slovami: Mne a iba mne sa musis klanat ! Bodka. Inak plati bod 3 !)
5. Mas nejaku tretiu moznost ? (Nemas !)
6. Ako tomu vsetkemu hovori Boh ? (Zevraj "laska" ...)

Kto je teda naozaj kruty ?
Nemozes ludom ukazovat ciernu a tvrdit, ze to je biela a ze ked tu bielu nevidia, tak su slepi, alebo sprosti ...

Takmer úplne presne a súhlasím s jedinou výhradou:? bod 3. Nie za neposlúchnutie ale za odmietnutie. A nie je to trest ktorý udelí Boh ale je to prechod cez dvere bez klučky z druhej strany. Sám sa rozhodneš kam chceš ísť (cez ktoré dvere prejsť - jedny vedú k Bohu a druhé na miesto bez Boha). Teda nie Boh zatracuje ale človek odmieta Boha a to je zatratenie.
Bod 5 - tretiu možnosť nemám ale ani nepotrebujem. Ty a ostatní neveriaci ju majú a to: body 1 - 6 sú rozprávky a netreba si z nich nič robiť. Smrťou sa skončí moja existencia a moje vedomie (= ja) zanikne. Jediný problém je: ČO AK NIE?

Lenže ja ludom ukazujem bielu a oni nie a nie pochopiť že je to biela. A musím sa ohradiť ja som nikdy nepovedal o tom čo neverí to čo ja že je slepý alebo sprostý. Každý má právo veriť čomu chce a žiť ako chce. Akurát mi je lúto že pravdepodobnosť stretnutia na Nebeskej hostine je nízka. Pritom to musí byť úžasné dozvedieť sa unitárnu teóriu pola priamo od jej Tvorcu :wink: Tak sa snaž aby sme si upili vínka nebeskej hostine

[ Príspevkov: 72 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť