Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 80 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Správa

od 12.06.2002 13:13:24
napísal 5702 príspevkov
Vespa, mame po rokoch jasnejsie v tom, ze to co mozeme mat sa ziskava tak, ze o to tuzobne prosime
lebo nam to Boh chce udelit nie vsak nasilu ale ak si to budeme ziadat.
Zal2
7Zvestujem Pánovo rozhodnutie: Pán mi povedal: „Ty si môj syn. Ja som ťa dnes splodil. 8Žiadaj si odo mňa a dám ti do dedičstva národy a do vlastníctva celú zem. 9Budeš nad nimi panovať žezlom železným a rozbiješ ich jak hrnce hlinené.“

Ak Mu uverime, budeme aj prosit a preto budeme mat Jeho v sebe a konat Jeho skutky:
Jn14
12Veru, veru, hovorím vám: Aj ten, kto verí vo mňa, bude konať skutky, aké ja konám, ba bude konať ešte väčšie, lebo ja idem k Otcovi. 13A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol Otec oslávený v Synovi. 14Ak ma budete prosiť o niečo v mojom mene, ja to urobím. 15Ak ma milujete, budete zachovávať moje prikázania. 16A ja poprosím Otca a on vám dá iného Tešiteľa, aby zostal s vami naveky - 17Ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, lebo ho nevidí, ani nepozná. Vy ho poznáte, veď ostáva u vás a bude vo vás. 18Nenechám vás ako siroty, prídem k vám. 19Ešte chvíľku a svet ma už neuvidí, ale vy ma uvidíte, lebo ja žijem a aj vy budete žiť. 20V ten deň spoznáte, že ja som vo svojom Otcovi, vy vo mne a ja vo vás. 21Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje. A kto miluje mňa, toho bude milovať môj Otec; aj ja ho budem milovať a zjavím mu seba samého.“

Je to jeho Milost, ta predchadza nase chcenie a skor ho podporuje a vyvolava a samozrejme ocakava.
Chce sa dat hoci je jasne, ze nicoho nie sme hodni, predsa sme Jeho deti a On nas tuzi pozdvihnut bez nasich zasluh to chce a napriek slabosti nas povolava a posilnuje a povzbudzje rast aby nas On uplne vyplnil a tak sa v nas ukazala Jeho svatost. Ta nesie akekolvek dary v cistote. Svatost je podstatna a dary su s nou spojene bez toho aby sme ich mali za ciel. Majme za ciel Jeho, Lasku v Pravde a ta chce pomoct a chce uzdravit trpiacich chce sa obetovat za inych. Je to obetava a sucitna, prajna a stedra laska ochotna konat bez podmienok. Neznasilni nikoho ale naopak vychadza v ustrety este skor ako sme cisti a svati, laska zakryva mnozstvo hriechov, laska prinasa odpustenie v sebe uz pripravene a na pokanie reaguje okamzite jeho uvolnenim.

Tu sa bavim ako toto zit a moct tu tuzbu vyjadrit Bozim skutkom z Bozej lasky v Jeho moci uzdravit ako nas On posiela konat.

Kedze si nieco prijal, rad by som videl aj temu o inych daroch a zvlast o prosbe a prijimani prorockeho obdarovania...
Nechces nieco zdielat?

Poslať 05.10.2013 16:52:26   Re: ako budeme uzdravovat v tvojom mene?

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 8:21:13
napísal 6071 príspevkov
prorokovanie je zaujímavé, ale častejšie riešim iné konkrétne veci
dalo by sa síce o intuícii, prognózach, zábleskom v snoch, alebo naozaj nevysvetliteľných veciach - napr. aj daroch ale aj o tom prachobyčajnom vykonávaní si povinnosti "krstného prorockého úradu"
nakoniec je to povinnosť vedieť čo Boh chce aby sa dialo.
a nakoniec povinnosť - to neznamená, že treba robiť mimoriadne veci, ale riadne veci ako sa patrí.
ak z 10 zamestnancov dám 9 lopaty a jedného určím za šoféra, nebudem vyčítať každému, že nešoféroval - to isté aj s darmi od Boha.
a ak chceš uzdraviovať, ok, ale ak niekto nechce, tiež ok - ale nech robí iné.
a uvidíš, že nebo bude plné tých, čo robili základné povinosti s láskou.
(nakoniec už to je skoro zázrak v tejto dobe)

Poslať 27.10.2013 21:50:01   Re: ako budeme uzdravovat v tvojom mene?

napísal 5702 príspevkov
Chcem sa podeliť o toto video.

Moslimsky slepy chlapec uzdraveny v Egypte knazom Koptskej cirkvi
http://youtu.be/wdLURM4MXWQ

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18267 príspevkov
Citali ste knihu http://www.databazeknih.cz/knihy/yankee-z-connecticutu-na-dvore-krale-artuse-17126 ?
:D
Aj tam boli "divotvorci", ktorych uzasnute zastupy zboznovali, lebo v okamihu odpovedali na take tazke otazky, ako "Co prave robi indicky kral ?" a podobne.
Hrdina knihy ich odrovnal jednoduchou otazkou, "Co robim s palcom pravej ruky ?" - ked ju drzal za chrbtom. :lol:
No a ked sa vyhovarali, ze oni vestia iba o kraloch, tak ich dorazil tym, ze vedel, co robi Artus (lebo mal v jaskyni telegraf ;) ) ...

Poslať 30.10.2013 11:54:50   Re: ako budeme uzdravovat v tvojom mene?

napísal 5702 príspevkov
Pan Jezis je celkom iste aj divotvorca. Ked Mu niekto uveri moze sa o tom presvedcit.
Je to krasny div, ked clovek nevidel a zrazu vidi?
A to iba preto, ze niekto veri v Jezisa Krista a podla toho aj kona. To video je o Jezisovi.

Odkial sa to berie, ze mozeme uzdravovat v Jeho mene a na koho to upriamuje nasu mysel?
Co to hovori o Nom, ked staci len nase slovo vo viere v Neho a stane sa to?
Ten knaz nic ine nerobi = ide o vieru v Neho a nase slova. Ma vsetky znaky, ktore vsetko smeruju na Jezisa Krista, kriz, svatenu vodu, sutanu, je knazom Jeho cirkvi.

Na tom to tiez vidno: AKO budeme udravovat? V Jeho mene.

Tiez si vsimnime zavazny fakt, ze sa nejedna o pomazanie chorych v nasom tradicnom zmysle slova.
Ten chlapec totiz neumiera a ako vidno napriek tomu dostal ucinnu pomoc od knaza, na velku radost svojej mamy.

[ Príspevkov: 80 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia