Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 811 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.10.2013 13:35:21   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

od 15.05.2006 9:21:13
napísal 6071 príspevkov
je rozdiel pýtať "daj mi jesť" alebo "daj mi pizzu"
aj s ohladom na dobro samého dieťaťa.

Poslať 25.10.2013 13:56:56   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
ak chceme zázraky, zaujímavo o tom hovorí Tomáš akvinský v "summe proti pohanom"
Citácia:
O zázracích
Avšak ty (jevy), které se někdy dějí mimo řád obecně ve věcech stanovený, se nazývají zázraky: divíme se přece něčemu, když se nám to ukazuje, aniž známe příčinu. A ježto jedna a táž příčina je někdy některými poznána a jinými nepoznána, odtud se stává, že z těch, kdo vidí nějaký účinek, se někteří podivují, a jiní se nepodivují: totiž astrolog (astronom) se nepodivuje, když vidí zatmění slunce, protože zná příčinu; avšak neznalý této vědy považuje za nutné se podivovat, neboť nezná příčinu. Tak je tedy něco podivné, co se týká toho, ale nikoli, co se týká onoho. Podivné je prostě to, co má příčinu prostě tajnou, a toto se jmenuje zázrak, protože je o sobě obdivuhodné, nejen co se týká toho či onoho. Avšak jednoduše tajná příčina je pro každého člověka Bůh. Bylo přece výše prokázáno (Kap. 47), že žádný člověk ve stavu tohoto života nemůže intelektuálně pochopit jeho bytnost. Tudíž se musejí nazývat zázraky ony (jevy), které se stávají božským zásahem mimo řád obecně zachovávaný ve věcech.
Jsou však různé stupně a řády těchto zázraků.
(1)Tak nejvyšší stupeň mezi zázraky zaujímají ony (jevy), v nichž Bůh způsobuje něco, co příroda nikdy nemůže způsobit, jako že dvě tělesa jsou současně, že se slunce vrací, nebo se zastaví, že rozdělené moře poskytuje přecházejícím cestu. A mezi nimi se také přihlíží k pořadí: neboť čím větší je to, co Bůh koná, a čím je to vzdálenější od možnosti přírody, tím je zázrak větší, jako je větším zázrakem to, že se slunce vrací, než to, že se moře rozdělí.
(2)Druhý stupeň v zázracích však zaujímají ony (jevy), u kterých Bůh způsobuje něco, co příroda činit může, ale nikoli oním řádem. Je přece dílem přírody, že nějaký živočich žije, vidí a chodí; avšak to, že žije po smrti, vidí po slepotě, od choroby kulhavý chodí (rovně), to příroda nemůže způsobit, nýbrž to někdy Bůh zázračně způsobuje. Rovněž mezi těmito zázraky se přihlíží ke stupni, dle čeho to, co se stává, je vzdálenější od možností přírody.
(3)Avšak třetí stupeň zázraků (zaujímají ony jevy), u kterých Bůh způsobuje to, co se obvykle stává činností přírody, přesto ale bez působících základů přírody, jako, je-li někdo Boží mocí vyléčen z horečky od přírody vyléčitelné, nebo jako prší-li bez účasti základů přírody.

http://www.cormierop.cz/Summa-proti-pohanum-3kniha.html
v kapitole 102 píše, že
Citácia:
Z předeslaného se však může prokázat, že zázraky může způsobovat jedině Bůh.
Co je přece ustaveno zcela pod řádem, nemůže být způsobeno mimo řád. Avšak každý tvor je ustanoven pod řádem, který Bůh ustanovil ve věcech. Žádný tvor tedy nemůže působit nad tento řád: což je způsobování zázraků.
- a ďalej rozoberá, prečo mnohé veci ktoré síce nechápeme ale fungujú, nemôžeme považovať za zázraky. (mimochodom tieto kapitoly sa použili aj na to, aby sa ukázalo, že čarodejnice len tak nemôžu nejaké zázraky konať - čo ale rozoberá v ďaľších kapitolách)

Poslať 25.10.2013 17:11:47   Re: mrtvych krieste - diskusia

od 12.06.2002 14:13:24
napísal 5702 príspevkov
Chyba vam zdovodnenie z lasky k Bohu?
Do kazdej vety mam pisat, ze stale ide o toto a stale to nestaci iba z nasich sil?
Martin Petrovic viewtopic.php?p=240983#p240983 píše:
Vsetko co krestan robi ma vychadzat z jedinej pohnutky, lasky k Bohu.

Maria Valtorta v diele Evanjelium ako mi bolo odhalene,
6. Diel strana 137- 138
zapisala videnie ako o laske vyucoval Pan Jezis:

Viete ako človek môže vlastniť nekonečnú lásku? Keď bude spojený s Bohom tak, že s Ním bude tvoriť jedno. Vtedy, keď sa stvorenie skutočne stratí vo svojom Stvoriteľovi, pôsobí Stvoriteľ, ktorý je nekonečný. A takí musia byť moji apoštoli - zjednotení so svojím Bohom mocou lásky, ktorá tak veľmi prilipne k Pôvodcovi, že sa v ňom rozplynie. Srdcia budete obracať nie tým ako budete hovoriť ale ako budete milovať. Stretnete hriešnikov? Milujte ich. Budete trpieť pre učeníkov, ktorí poblúdia? Usilujte sa ich zachrániť láskou. Spomeňte si na podobenstvo o stratenej ovečke. Ó, ono bude po celé stáročia tou najláskavejšou výzvou určenou pre hriešnikov. Ale bude aj jasným príkazom pre mojich kňazov. S celým svojim umením, so všetkými obetami i za cenu straty života v úsilí o záchranu duše a so všetkou trpezlivosťou budete musieť ísť a vyhľadávať zblúdené ovce, aby ste ich znova priviedli do Ovčinca. Láska vám prinesie radosť. Povie vám: ,Neboj sa.' Dá vám silu šíriť sa vo svete, akú som ani ja nemal.

Láska budúcich spravodlivých ľudí sa už nemusí klásť ako vonkajší znak na srdce a na rameno, ako hovorí Pieseň piesní. Ale musí byť vložená v srdci. Musí byť pákou, ktorá bude pohýňať dušu v každom počínaní. A všetko počínanie musí prekypovať dobročinou láskou, ktorá a už neuspokojí s tým, že milujeme Boha alebo blížneho iba mysľou, ale láska zostúpi na kolbište do boja proti Božím nepriateľom, aby milovala Boha a blížneho aj konkrétne, hmatateľnými skutkami veľkorysými a dokonalejšími spôsobmi, ktoré skončia vykúpením a posvätením bratov. Kontempláciou človek miluje Boha a skutkami miluje svojho blížneho, ale tieto dve lásky nie sú od seba oddelené, pretože existuje len jedna láska. A milujúc svojho blížneho milujeme Boha, ktorý nám prikazuje túto lásku k blížnemu, ktorého nám dal za brata.
Nebudete môcť povedať, vy ani moji budúci kňazi, že ste mojimi priateľmi, ak sa celá vaša a ich láska nezameria na spásu duší, pre ktoré som sa vtelil a pre ktoré budem trpieť. Dávam vám príklad, ako treba milovať. Ale to, čo robím ja, bude musieť robiť vy a tí, co prídu po vás. Prichádza nový čas. Čas lásky. Prišiel som vrhnúť tento oheň lásky do sŕdc a on sa ešte rozhorí po mojom umučení a vystúpení do neba a rozpáli vás, keď Láska Otca a Syna zostúpi posvätiť vás na službu.
Najbožskejšia Láska! Prečo meškáš so strávením Obety, s otvorením očí a uší, s rozviazaním jazykov a údov tomuto môjmu stádu, aby mohlo ísť medzi vlkov a učilo, že Boh je láska a že kto nemá v sebe lásku, je šelma a diabol? Ó, príď, najmilšı a najsilnejší Duch, a zapáľ zem, nie preto aby si ju zničil, ale aby si ju očistil. Zapáľ srdcia! Urob z nich ďaľších takých ako som ja, ďaľších Kristov, teda pomazaných láskou, konajúcich z lásky, svätých a posväcujúcich iných láskou.
Blahoslavení sú tí, ktorí milujú lebo budú milovaní a ich duša neprestane ani na chvíľu spolu s anjelmi spievať Bohu, kým nebudú spievať večnú slávu vo svetle neba. Buďte takí vy, priatelia moji. Teraz choďte a robte s láskou to, čo som vám povedal.

Prekrocil nasu predstavu o svojich nasledovnikoch o nasich knazoch a pod. ?
Je nam tento ohen vlastny?
Vidite sa v tychto slovach, alebo nasich knazov ?
Chcete toto poznavat?
Ten ktory takto hovori a uci neustale konal v Duchu Svatom a vyslovne prikazal takto konat svojej Cirkvi. A citajte Skutky ako to dosledne robili...
Presne toto je v laske dovod preco konat nad vsetky ludske moznosti podla moznosti Boha v nas.
A to nesmieme zanedbat.

Pise celkom jasne, ze musime pouzit z palcivej lasky k Nemu a snahy zachranovat duse vsetky moznosti, ktore mame. A ON sam sa postaral aby sme mali Jeho moznosti.

Mate iba nespravne vyucovanie, falosne obavy a bohuzial nevidim ani snahu ani svedectvo, ze viete o com je rec.
Toto sa tu ma vystavit na svetlo aby sme mohli uznat, ze sme malo v tom co nam Pan Jezis vravi.
Mame mat viac a tuzit zmenit sa na Nim vytuzeny aj pozadovany stav.

Poslať 25.10.2013 17:50:32   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
milovať Boha neznamená, že sa má uzdravovať bežne.

Poslať 25.10.2013 18:22:14   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
Martin Petrovic píše:

Pise celkom jasne, ze musime pouzit z palcivej lasky k Nemu a snahy zachranovat duse vsetky moznosti, ktore mame. A ON sam sa postaral aby sme mali Jeho moznosti.

Mate iba nespravne vyucovanie, falosne obavy a bohuzial nevidim ani snahu ani svedectvo, ze viete o com je rec.
Toto sa tu ma vystavit na svetlo aby sme mohli uznat, ze sme malo v tom co nam Pan Jezis vravi.
Mame mat viac a tuzit zmenit sa na Nim vytuzeny aj pozadovany stav.
Jeho možnosti ? To sú aké ?
Na základe čoho je to tvoje vyučovanie správne ? Na základe čoho majú tu prítomní vedieť, že vieš o čom je reč ?

Poslať 28.10.2013 15:00:17   Re: mrtvych krieste - diskusia

napísal 5702 príspevkov
Tieto temy musia stuchnut lebo sa dotykaju toho co sa ludom nechce robit. Ci su uz dovody z nepochopenia kopirovanych textov od ucitelov alebo napocuvane od dnesnych knazov, jednoducho nesedia s praxou povodnej cirkvi a malo zapalenym a odovzdanynm ludom to tak vyhovuje.

Potom je tu evidentny rozpor medzi bohatstvom skutkov Slova v Pisme a skusenostami vacsiny dnesnych veriacich, ich tvrdeniami a postojmi.
Vacsina si aj tu drzi nazor bez potreby overit si ci osobne "verim" stoji na Bozom Slove nejak ucinne.
Vacsina sa ani nedozvedela ani nikdy neuverila, ze mame konat v Bozej moci a ani to nikdy nehladala.
Vacsina sa zial ani nikdy nerozhodla vzdat niektorych veci, ktore su priam proti Boziemu Slovu ale toto necham na kazdeho osobne. Vacsina vsak potom ani nedava svedectvo o zivote Bozieho Slova v nas.
Odmietate, ze mame poslanie konat v Jeho Duchu skutky z viery v Neho. A tu je dolezite, ze mame konat z nasej viery, taku vieru mame mat a ona sa jasne ukaze ale zial taku vieru vacsinou nevidno.

Toto sem aj pretlacate proti Pismu plnemu svedectiev aj proti aktualnym skusenostiam, ktore su aj tu v susednych temach zachytene.

Bud sa schovavate za podobne "ucinnu" teologiu alebo mlcite lebo neviete co na toto povedat, ved ste este nikdy neuverili, ze toto je o nas, ze to my mame tymto zit, taki mozeme byt my. Namiesto toho tu citam to nemusime... a ide mi do placu z takeho "nadsenia" pre Boha.

V duchu sa pytam, live_D hovori, ze neveri a to co a ako pise tomu zodpoveda, comu vlastne a komu veria ti co tu hovoria ze veria,
ako rozumiete Evanjeliu, ked vam staci byt taki isti ako on? Citovat texty, argumentovat bez lasky a nechapat Evanjelium.

Moj bracek v Kristovi, ked este popieral Boha, sa pytal svojho kumpana v bare pri cudzich zenach a alkohole
aky je rozdiel medzi tebou a mnou, ked ty hovoris, ze veris v Boha?

V tom case ten kumpan nikdy nevykonal nic v Bozej moci. Klamal, podvadzal a bol neverny a nic z Bozej moci nikdy ani vo sne nevykonal zato sa spovedal a to bol ten Bozi zivot podla neho.
Az kym sa obaja neobratili naozaj.
Potom zacal iny zivot, Boh v nich vykonal ocistenie a dostavilo sa aj zmocnenie - pritom ani jeden nie je knazom, su to bezni ludia ale ich viera vedie k skutkom. Ozili pre normalne vo viere bezne veci, ktore vsak celkom iste presahuju laskave pohladenie deti rano a vecer a lasku k zene, pripadny nakup pani susedke a usmev v autobuse...Ani toto predtym nemali ale teraz je toto nieco samozrejme hoci nikdy neostalo iba pri tomto lebo nas zivot s Bohom a ovocie obety Jezisa Krista na Krizi daleko presahuje taketo alibisticke krestanstvo bez odvahy a ochoty konat za hranicou nasich moznosti. Zacali horlivo svedcit o Bohu a zazivaju ucinok Jeho Slova cez seba.
Vosli do skutkov z viery v Jeho moznosti Vsemohuceho Boha najma ak nam sam vravi v co mozeme uverit a co si mame volat do zivota.

S chybami a nedostatkami ale s vierou, ochotou a odvahou konat konaju a Boh potvrdzuje svoje Slovo v nich.

Dnes sa svojimi slovami a skutkami nepodobaju na vacsinu veriacich
tak ako sa predtym podobali na vacsinu neveriacich.

Poslať 28.10.2013 16:17:08   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Martin Petrovic píše:
Potom je tu evidentny rozpor medzi bohatstvom skutkov Slova v Pisme a skusenostami vacsiny dnesnych veriacich, ich tvrdeniami a postojmi.
akože v prvotnej Cirkvi každý liečil, kriesil a podobne?
pretože tvrdím, že nie.
Martin Petrovic píše:
...aki mozeme byt my. Namiesto toho tu citam to nemusime
tak musíme či nemusíme liečiť a kriesiť?
ak píšeš že môžeme, neznamená to že musíme.
ak by sme museli, už dávno by sa vravelo v náuke Cirkvi, že MUSÍME - ale aj preto, že sa nikdy na toto taký dôraz nedával, ako sa snažíš tvrdiť ty, tak asi netreba až tak.
Martin Petrovic píše:
Citovat texty, argumentovat bez lasky a nechapat Evanjelium.
tak to tak nerob a vysvetluj jasne a zrozumiteľne.
vieš že mám problém od teba dostať jasnú odpoveď na jasné otázky?!
Martin Petrovic píše:
alibisticke krestanstvo bez odvahy a ochoty konat za hranicou nasich moznosti.
hranica možností - prekonanie hranice je zázrak - a ako vieš, že práve tento zázrak máš právo dostať?
a ako vieš, že by to bol zázrak, ak to má byť "normálne"
je zázrak že chodíme - že funguje gravitácia a trenie a zotrvačnosť?
je to prírodný zákon (odmyslime si že vznikol zázrakom)
ak dodržiavame prírodný zákon, nerobíme zázrak.
ak tvrdíš, že Boh káže robiť zázraky a zároveň vravíš, že robenie zázrakov má byť normálne, popieraš samotný zmysel zázraku.
človek prirodzene nelieta.
ak by mal možnosť po napr. pohryzení mutovaným pavúkom lietať, (ekvivalentné tvrdenie že ak niekto uverí tak automaticky má kriesiť) tak by sa nechal hrýzť každý a už by to nebolo proti prírode, ale využitie zákonov prírody - a znova nie zázrak.

skús sa zamyslieť - je krst zázrak alebo nie?
som zvedavý na odpoveď

Poslať 28.10.2013 20:27:04   Re: mrtvych krieste - diskusia

napísal 5702 príspevkov
Vespa, uprimne ti zelam aby si mohol riesit radsej problemy pre zazraky ocividne pritomne pri tvojich modlitbach
nez spekulovat od veci ci to je este vobec zazrak ked je toho nejak moc.

Zalezi viac na spase dusi alebo na definiciach?

Skus sa modlit doslova na riziko a ked treba tak v osade, za uzdravenie ich chorych tam kde prave su, daj Bohu moznost aby ti ukazal ako On evanjelizuje a raz dva budes mat plny kostol. Aj keby sa hned nic nestalo, uprimna dovera Bohu a odvaha, oslovi ludi.
Dokazes vobec chciet aby ich zomrely opat vstal a bol s nimi este zdravy uprostred nich?
Rychlo poznaju co je naozaj a co je len preto lebo sa to musi. Oni nepotrebuju velebnickov, chcu vidiet zive Bozie deti a ani Boh ta nenecha bez vysledkov ak riskujes svoje meno kvoli tomu aby sa Jeho meno oslavilo. (Ale je to vobec este risk pre tvoje meno ak mas vasen pre Neho a seba zmensujes az sa takmer stracas kvoli Nemu...?)

Obratenia ti prinesu problemy ako tolkych hladnych po Bohu naraz ucit a zoberu ti z hlavy ako to teraz spravne nazvat.
Zivot to nazvi - Bozi Zivot - moc to klasifikovanie neries, radsej sluz odvazne a nauc sa ich milovat aby sa stali krestanmi z celeho srdca.
Ihned spoznaju, ze ich milujes a vtedy mozes aj napominat aj karhat ale nemozes to vykonat ak pre nich nechces zit.
Budes v ich dome doma a bude to cest aj pre nich aj pre teba. Jezis bude s tebou a oni budu tvojimi detmi v Kristovi lebo dostanu Zivot cez teba.
Bud v pozehnani a konaj odvazne vo viere.
Nebud len nabozensky ale uver v silu, ktoru mame v Bohu.

Poslať 28.10.2013 20:51:32   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
takže namiesto konkrétnej odpovedi dáš čo?
nejaké textžy, ktoré ma nemusia zaujímať, argumentovať bez odpovedí, chápať len to svoje a po svojom...
sa pýtam, že či myslíš, že uzdraviovať sa musí - odpoveď - ver Bohu a rob čo chce - ale ako vieš, že práve uzdravovanie a kriesenie je to čo chce od teba, či mňa - chceš úžasné veci - rob základ a uvidí sa čo pre teba je ďalej.
nie že ak toto sa nerobí tak je to zlé - toto sám vravíš že je ak sa otvorí Bohu - ale ako sa niekto otvorí keď ani základ nemá.
nemusí uzdravovať každý!
a ani nebude!
zmier sa s tým.
pretože uzdravovanie a kriesenie tu a teraz nie je to, kvoli čomu Boh prišiel.
ale ak chceš mať plný kostol kadejakých túžiacich tak kľudne...
ak chceš sentimentálne reči, ok, pros o ne, ale nevrav, že to je jediné správne.
ak chceš mať plný kostol liečiteľov tak kľudne, ale nevrav že to je jediné správne.

Poslať 29.10.2013 0:48:26   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

od 25.03.2013 14:37:28
napísal 493 príspevkov
Sa Vám čudujem, že toto tolerujete pretože:
a) Boh ak bude chcieť oživí koho chce je to jeho vôla, nie vôľa žiadného človeka
b) Martin šíri falošnú nádej, že každého mŕtvy bude vzkriesený ak človek správne verí čo môže mať extrémne neblahé následky na psychiku človeka čo práve stratil niekoho z rodiny, blízku osobu a pod.
c) Martin nereaguje na otázky všemožnými kľučkami sa im vyhýba a dokola opakuje to isté to čo už tu každý na fóre prekukol
d) Myslím si, že aj ak by tam bol Boh ako veríte myslím kresťanského tak Martin dosahuje presne opačného efektu jeho príklad si myslím, že nieje zrovna najlepší k tomu aby niekto našiel lásku v Bohu v ostatných a v sebe

Ale tak to je len môj názor. Nič viac nič menej.

Poslať 29.10.2013 8:22:46   Re: mrtvych krieste - diskusia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 18246 príspevkov
Moze Diabol robit zazraky, len aby odviedol ludi od Boha ?

Poslať 29.10.2013 8:45:26   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
live_D píše:
a) Boh ak bude chcieť oživí koho chce je to jeho vôla, nie vôľa žiadného človeka
áno - Ale - neznamená to, že prosiť nemôžeme. Extrémom je tvrdenie jedno aj druhé - môžeme prosiť, ale neznamená to, že musíme dostať čo chceme.
live_D píše:
šíri falošnú nádej, že každého mŕtvy bude vzkriesený ak človek správne verí čo môže mať extrémne neblahé následky na psychiku človeka čo práve stratil niekoho z rodiny, blízku osobu a pod.
to je len jedna rovina.
Horšie sú rôzne spolky, ktoré tvrdia, že sa zázrak musí stať, aby človek dokázal že verí naozaj.
Človek v labilnejšom rozpoložení (po takejto strate napríklad) ľahko môže v zúfalstve hľadať "útechu" v "jednoduchých" riešeniach.
live_D píše:
jeho príklad si myslím, že nieje zrovna najlepší k tomu aby niekto našiel lásku v Bohu v ostatných a v sebe
niekto má rád emocionálnu stránku viery, pretože jeho osobnosť je "naladená" inak, ako u iného, kto má radšej rozjímanie alebo iný, kto má rád "obyčajnú" lásku k blížnym.
ak to niekomu pomôže, fajn, ale je jedna zásada - jedinečnosť =/= jedinnosť.

Poslať 29.10.2013 8:45:41   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
legionar píše:
Moze Diabol robit zazraky, len aby odviedol ludi od Boha ?
ako som spomínal, tak podľa T. Akvinského jedine Boh môže robiť pravé zázraky.
teda
1)ak diabol spraví zázrak, tak jedine z Božieho dovolenia/dopustenia.
2) T.A. uvádza, že je veľa vecí, ktorých fungovanie nepoznáme a sa to môže zdať ako zázrak, čo môže mnohých pomýliť (dokonca až tak, že sa zdá, že diabol je rovnako mocný)
3) diabol ako duchovná bytosť je nad zákonmi prírody (fyzickej) a tda môže pôsobiť v inej rovine, čo opäť môže pomýliť (duchovnosť, ktorá ale nepochádza od Boha)
A na záver - je jasné, že diabol sa snaží využiť všetko možné, aby ľudí od Boha odviedol.

Poslať 29.10.2013 19:35:26   Re: mrtvych krieste - diskusia

napísal 5702 príspevkov
Vespa píše:
Martin Petrovic píše:
akože v prvotnej Cirkvi každý liečil, kriesil a podobne?
pretože tvrdím, že nie.
To si vybav s Pavlom.
1Kor14, 26 : Čo teda, bratia? Keď sa zídete, každý niečo má: dar chválospevu, náuky, zjavenia, jazykov, vysvetľovania; všetko nech je na budovanie.
Ja zasa tvrdim, ze sa mylis a to co zijeme je iba slaby odvar toho co mame mat a mozeme (musime?) zit.
Velmi rychlo to pride a velmi silno udrie, hned zbadas aki sme neschopni.

Citácia:
Martin Petrovic píše:
...aki mozeme byt my. Namiesto toho tu citam to nemusime
ak píšeš že môžeme, neznamená to že musíme.
ak by sme museli, už dávno by sa vravelo v náuke Cirkvi, že MUSÍME - ale aj preto, že sa nikdy na toto taký dôraz nedával, ako sa snažíš tvrdiť ty, tak asi netreba až tak.
Vespa, dam ti uplne konkretne odpovede aby si mal co aj tak chapes ale uhybas.

Pan Jezis nas musel vykupit? My musime Boha milovat?
Rovnako ako toto aj my musime vsetko co nam dava prijimat a musime prave tymto a nie niecim inym zit.
Pavol to zdoraznuje: usilujte sa.... a tuzte... aj to musime?

Snaz sa zit ako apostoli lebo keby apostoli boli ako sa tu pise vyzeralo by to takto:

-Peter, milujes ma?
-....musim?

Citácia:
Martin Petrovic píše:
Citovat texty, argumentovat bez lasky a nechapat Evanjelium.
tak to tak nerob a vysvetluj jasne a zrozumiteľne.
vieš že mám problém od teba dostať jasnú odpoveď na jasné otázky?!
Mas to teraz jasne?

Citácia:
Martin Petrovic píše:
alibisticke krestanstvo bez odvahy a ochoty konat za hranicou nasich moznosti.
hranica možností - prekonanie hranice je zázrak - a ako vieš, že práve tento zázrak máš právo dostať?
a ako vieš, že by to bol zázrak, ak to má byť "normálne"
je zázrak že chodíme - že funguje gravitácia a trenie a zotrvačnosť?
je to prírodný zákon (odmyslime si že vznikol zázrakom)
ak dodržiavame prírodný zákon, nerobíme zázrak.
ak tvrdíš, že Boh káže robiť zázraky a zároveň vravíš, že robenie zázrakov má byť normálne, popieraš samotný zmysel zázraku.
človek prirodzene nelieta.
ak by mal možnosť po napr. pohryzení mutovaným pavúkom lietať, (ekvivalentné tvrdenie že ak niekto uverí tak automaticky má kriesiť) tak by sa nechal hrýzť každý a už by to nebolo proti prírode, ale využitie zákonov prírody - a znova nie zázrak.

skús sa zamyslieť - je krst zázrak alebo nie?
som zvedavý na odpoveď
Ano my mame zit a konat tak aby sa zazraky mohli diat ale urcite sa nemame radsej zamestnavat tym ako to nazvat a ci to vobec este moze byt zazrak alebo len uzdravenie alebo radsej iba znamenia ci co vlastne.
Kiez by sme mali problemy s tym, ze sa tieto prejavy deju pretoze chapeme a koname tak, ze Boh nema problem a potvrdzuje nase modlitby ako to robil s apostolmi a ludia mocne pohnuti reaguju.
Apostoli chapali Jezisovo ucenie, poznali doverne to laskyplne srdce svojho Krala a Boha a ohlasovali Ho Ziveho z hlbokeho ukotvenia v Nom.

Mk16, 20 Oni sa rozišli a všade kázali. Pán im pomáhal a ich slová potvrdzoval znameniami, ktoré ich sprevádzali.

Kde su tie nase slova, ktore On moze potvrdzovat znameniami? Mozeme ich mat alebo musime?

Bude to potom o zazrakoch alebo radsej len o znameniach?
Jezis zalozil jazykovedny ustav alebo Cirkev a poslal apostolov a ucenikov vsade do celeho sveta sluzit ludom a davat im Jeho Slovo aj s prejavmi moci?

Lingvistiku radsej ponechaj svetu, my mame inu pracu.

Poslať 29.10.2013 20:00:43   Re: mrtvych krieste - diskusia

Obrázok užívateľa

napísal 6071 príspevkov
Martin Petrovic píše:
1Kor14, 26 : Čo teda, bratia? Keď sa zídete, každý niečo má: dar chválospevu, náuky, zjavenia, jazykov, vysvetľovania; všetko nech je na budovanie.
Ja zasa tvrdim, ze sa mylis a to co zijeme je iba slaby odvar toho co mame mat a mozeme (musime?) zit.
Velmi rychlo to pride a velmi silno udrie, hned zbadas aki sme neschopni.
.
ako sa opovažuješ tvrdiť, že niekoho dar je slabý odvar?
lebo s klapkami na očiach chceš len kriesenie?
Martin Petrovic píše:
Peter, milujes ma?
-....musim?
.
nemusí - ale na jeho vlastnú škodu.
ale aký to má súvis s kriesením?
Martin Petrovic píše:
Mk16, 20 Oni sa rozišli a všade kázali. Pán im pomáhal a ich slová potvrdzoval znameniami, ktoré ich sprevádzali.
.
vždy a všade a každého?
odpoveď je NIE.

Martin Petrovic píše:
Lingvistiku radsej ponechaj svetu, my mame inu pracu.
.
kriesenie nechaj Bohu na koniec sveta...
svet nechaj svetu...a my žijeme kde? vo svete - teda aj to čo svet je máme používať, tak aj tú lingvistiku.
vieš prečo T. Akvinský vysvetluje rozdiely v stupňoch zázraku?
kvoli takým naivným hlupákom, z ktorých sa "osvietenci" vysmievajú, že naletia na všetko nepochopiteľné.
nie všetko, čo nevieme vysvetliť je zázrak.
a nie všetko, čo vyzerá ako zázrak je od Boha.
napríklad automatické písanie sa spája skôr s špiritizmom ako s mystikou, alebo prorokovaním.
(aas xxx701 z 30. 3. 1898)
preto lingviostika (a filozofia vôbec) je dôležitá ako podpora myslenia - aby sme mysleli a teda VEDELI čomu veríme.

krst je zázrak alebo nie?

[ Príspevkov: 811 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť