Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
Poslať 25.09.2013 22:26:37   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 07.08.2006 22:41:06
napísal 11016 príspevkov
Martin, čo ty dokážeš navymýšľať špekulácií namiesto toho, aby si si trochu o tom radšej pogooglil po pôvodnejších zdrojoch, že o čo to tam vraj išlo a nie tie Seleckého senzáciechtivé skomoleniny... Pôvodnejší zdroj - hoci tiež ho treba brať s rezervou - hovorí, že Valentin Ivankovic (či je to profesionálny fotograf, alebo nie, sa tam nespomína) sa pokúšal to odfotiť s BLESKOM, ale vtedy tam žiadnu žiaru nevidel... a tak to skúsil BEZ BLESKU, a vtedy to išlo... - to je predsa logické, nič divné... http://www.medjugorjetoday.tv/9873/statue-in-vickas-house-glows-in-the-dark/

Sami tam píšu, že svieti ako fosfor... - takže hneď sa natíska úplne prirodzené vysvetlenie: niekto tú sochu vymenil za fosforovú... tá sa správa presne tak... keď zapálite lampu (a asi aj blesk funguje podobne) tak fosfor nesvieti, ale sa nabíja... ak však lampu zhasnete, tak fosfor zrazu svieti...

Ešte iné podobné vysvetlenie, čo mi tak napadlo, ale to sa mi až tak nevidí, že to odniekiaľ zhora, či skade, osvetľujú takým špeciálnym svetlom nejakej nižšej vlnovej dĺžky, či čo, som to (ako okoloidúci) videl na niektorých diskotékach, že všetko biele, čo máte na sebe, vám zrazu začne tamtako krikľavo svietiť... ale neviem toto presne, či by to naozaj presne takto išlo... a dalo by sa to zrejme aj ľahko prekruknúť... avšak tamtá alternatíva, že niekto tú sochu vymenil za fosforovú, to by sedelo perfektne... klasický biely fosfor...

P.S.: Alebo možno aj vnútri je nejaká žiarovka, ktorá ten fosfor dobíja...

Poslať 25.09.2013 22:39:34   Re: Medjugorie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 18006 príspevkov
UV party ... :-)

Poslať 25.09.2013 22:46:23   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
legionar píše:
nαjmεnší píše:
Ešte iné podobné vysvetlenie, čo mi tak napadlo, ale to sa mi až tak nevidí, že to odniekiaľ zhora, či skade, osvetľujú takým špeciálnym svetlom nejakej nižšej vlnovej dĺžky, či čo, som to (ako okoloidúci) videl na niektorých diskotékach, že všetko biele, čo máte na sebe, vám zrazu začne tamtako krikľavo svietiť... ale neviem toto presne, či by to naozaj presne takto išlo... a dalo by sa to zrejme aj ľahko prekruknúť...
UV party ... :-)
jj, presne tak tomu aj hovorili... ľudia si tam obliekajú všelijaké farebné krikľavé šaty, alebo si aj na kožu nakreslia také ornamenty takými farbami a potom im to siveti, viď. príklad:Akurát teda neviem, či biela by svietila zrovna fosforovou farbou... toto si nie som istý, ako presne sa UV správa pri akých podkladoch... lebo biela by asi mala skôr na modro svietiť pri štandardnom UV... ale nevylučujem, že by sa tu dali urobiť nejaké triky, aby to svietilo na zeleno... no vidím úplne schodnú alternatívu v tamtom, že by tú sochu niekto proste len vymenil za fosforovú (z bieleho fosforu) a hotovo... Hoci nevylučujúc teda, ani nejaký zdroj UV či iného svetla vonkajšieho či vnútorného... alebo možno aj všetky tieto alternatívy súčasne...

Poslať 25.09.2013 22:46:52   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
alebo naozaj ide o nadprirodzeny jav. Nemyslim si, zeby si akurat v Medju niekto dovolil taky lahko zistitelny podvod. . .brzdi trochu.

Poslať 25.09.2013 23:01:51   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
frederik píše:
alebo naozaj ide o nadprirodzeny jav. Nemyslim si, zeby si akurat v Medju niekto dovolil taky lahko zistitelny podvod. . .
Medju podporuje turistický ruh, biznis, z ktorého tam mnohí žijú... urobiť atrakciu pre senzáciechtivých ľudí, tomu tam ľahko môže podľahnúť kde-kto z tamojších... a málo-kto - hlavne zo samotných aktérov - by to šiel tak kriticky skúmať, aby podvod odhalil a zverejnil...

Poslať 25.09.2013 23:13:26   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Na tvojom mieste by som bol opatrny s vynasanim sudov. Vies o tom taku istu figu borovu ako aj ostatni.
Nie je velmi mudre to co robis. . .

Poslať 25.09.2013 23:34:49   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
frederik píše:
alebo naozaj ide o nadprirodzeny jav. Nemyslim si, zeby si akurat v Medju niekto dovolil taky lahko zistitelny podvod. . .brzdi trochu.
---
Na tvojom mieste by som bol opatrny s vynasanim sudov. Vies o tom taku istu figu borovu ako aj ostatni. Nie je velmi mudre to co robis. . .
Ale veď ja nevynášam súdy, ale práve len brzdím Petroviča, ktorý automaticky robí súd usudzujúc, že to je zázrak... zatiaľ čo ja ho brzdím hovoriac, že to zázrak nemusí byť... Ak toto nie je múdre, tak čo potom je? Od teba je múdre špekulovať, že to môže byť zázrak, ale odo mňa už poznamenať, že nemusí, to už nie? Akou logikou si prišiel k takémuto dvojakému metru? :(

Poslať 25.09.2013 23:46:54   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
Nie-ty hovoris, ze je to podvod, aj si popisal vselijake sposoby. Nevidel som, zeby si uviedol aj tu druhu moznost-ze by to mohlo mat nadprirodzeny/nevysvetlitelny povod.

Takze si urobil druhy extrem.
Nevravis, ze to zazrak nemusi byt, ale ze nie je.
A to ty naozaj nemas odkial vediet.

Poslať 26.09.2013 0:19:30   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
frederik píše:
Nie-ty hovoris, ze je to podvod, aj si popisal vselijake sposoby. Nevidel som, zeby si uviedol aj tu druhu moznost-ze by to mohlo mat nadprirodzeny/nevysvetlitelny povod.
Ale nie, tak som to nepovedal ani nemyslel... tú "druhú možnosť" som nepotreboval uvádzať, keďže tú už uviedol Petrovič, a ja som naňho reagoval snažiac sa to už len doplniť, pribrzdiť ho v predčasných záveroch, že je to zázrak snažiac sa mu uviesť aj možné prirodzené vysvetlenia, ktoré sa tu natískajú... Zrejme narážaš na moju vetu:
    Citácia:
    Sami tam píšu, že svieti ako fosfor... - takže hneď sa natíska úplne prirodzené vysvetlenie: niekto tú sochu vymenil za fosforovú...
Je jasné, že to s tým fosforom som myslel len ako "MOŽNÉ vysvetlenie", no nie ako NUTNÉ, veď to vidíš aj z toho, že hneď za tým som uvažoval aj nad ešte inými alternatívami, takže aj z toho vidíš, že tú vetu s tým fosforom som myslel len ako MOŽNÚ alternatívu, ale nie ako "určite je to táto", to som tu nikde tak neprezentoval... Proste si ma len nepochopil, uznávam, že som sa mohol vyjadriť aj jasnejšie, no páč aj sám, že z následného kontextu si sa mohol dovtípiť, že to "hneď sa natíska úplne prirodzené vysvetlenie: niekto tú sochu vymenil za fosforovú" som myslel len ako možnú alternatívu, ale nie ako jedinú možnú, keďže hneď za tým som spomínal aj iné: "Ešte iné podobné vysvetlenie, čo mi tak napadlo" etc... - A podobne aj neskôr, ako som o tom hovoril hovoriac: "vidím úplne schodnú alternatívu v tamtom, že by tú sochu niekto proste len vymenil za fosforovú (z bieleho fosforu) a hotovo", hovorím o tom len ako o ALTERNATÍVACH... o ničom z toho však netvrdím, že to je určite tak, alebo onak... Aj keď zo všetkých informácií ktoré mám - a tých je nemálo - mi ako najsympatickejšia vychádza práve tá alternatíva, že to, o čom to vravia, že svieti ako fosfor, tak aj je fosfor...

Poslať 26.09.2013 0:39:44   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 12058 príspevkov
nαjmεnší píše:
frederik píše:
Ale nie, tak som to nepovedal ani nemyslel... tú "druhú možnosť" som nepotreboval uvádzať, keďže tú už uviedol Petrovič, a ja som naňho reagoval snažiac sa to už len doplniť, pribrzdiť ho v predčasných záveroch, že je to zázrak snažiac sa mu uviesť aj možné prirodzené vysvetlenia, ktoré sa tu natískajú..
Praveze si mal uviest aj tu druhu moznost, ak ju pripustas.
Ty si vsak len "zotrel" Martina a popisal si kopec vysvetleni v prospech podvodu.ani slovo o tom, ze by mohlo ist o zazrak som nevidel-uz sa opakujem.
Ked od druhych chces, aby boli vo vyjadreniach presni, bud aj ty v tych svojich. :-)

Poslať 26.09.2013 1:09:28   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
zazraky pre efekt nemaju az taku velku hodnotu
najvacsuie zazraky su zmena srdca a prave to sa v Medju deje
bol som tam trikrat a poznam aj ludi ktori sa tam obratili ....
(ateista prisiel do Medju a vratil sa ako veriaci katolik na cely zivot)

Poslať 26.09.2013 6:20:23   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
frederik píše:
Praveze si mal uviest aj tu druhu moznost, ak ju pripustas.
k tomuto som sa už vyjadril... áno, mohol som to povedať aj jasnejšie, myslel som, že je to jasné, že len hovorím, že aj prirodzené vysvetlenia sa natískajú. A tie som sa snažil uviesť. A všetko ma len utvrdzuje v prospech takejto nejakej alternatívy, už aj preto, že tam nedali vyjadrenie žiadneho čo i len trošku vzdelaného človeka, ale len zopár hlášok nejakých nevzdelaných senzáciechtivých ľudí, akí sú schopní naletieť na čokoľvek... Už to samotné bije do očí...
frederik píše:
Ty si vsak len "zotrel" Martina
Samozrejme, že to, čo tu MP urobil, bola nehoráznosť najhrubšieho zrna, keď dokáže vysloviť (zacitovať ten nezmysel), že to NIE JE MOŽNÉ ODFOTIŤ a hneď pod to dať FOTKU!!!

TO SI Z NÁS ROBÍ ŽARTY?!!! Veď na toto sa naozaj NEDÁ nájsť slov!

MP: "Nie je možné vyfotografovať ju, to jest, keď sa vyfotografuje, nič nevidno." A hneď za tým dá fotku...

Skrátka: Neserióznosť Petroviča nepozná hraníc... ŽIAĽ... Provokuje a provokuje tu takýmito do očí bijúcimi absurdnosťami už roky... Nechápem ako môže byť niekto takýto... Napísať tak zjavné protirečenia a nechať to len tak, vôbec sa nad tým v tom príspevku ani len nepozastaviť, ale naopak, tváriť sa, že je to OK, doslova akoby si robil z čitateľov žarty, akoby ich pokladal za ... ale čo z toho má? sám zo seba týmto robí ...

Poslať 26.09.2013 6:21:42   Re: Medjugorie

od 06.06.2006 14:24:18
napísal 2874 príspevkov
frederik píše:
Tiez to takto vnimam.Medzugorje je pod drobnohladom a ta soska je v dome vizionarky,takze je dost pochybne abx takto ohrozila lacnym svetelnym trikom povest tohoto putnickeho miesta.
Som zvedavy na stanovisko komisie,ktoru zriadil Vatikan.

Poslať 26.09.2013 9:21:56   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 11016 príspevkov
Miro Derik píše:
frederik píše:
alebo naozaj ide o nadprirodzeny jav. Nemyslim si, zeby si akurat v Medju niekto dovolil taky lahko zistitelny podvod. . .
Tiez to takto vnimam ... je dost pochybne aby takto ohrozila lacnym svetelnym trikom povest tohoto putnickeho miesta.
sancta simplicitas... :o Medju má veľmi pozoruhodne dobré duchovné ovocie - ale to je asi tak všetko, čo sa dá v jeho prospech povedať (a aj to sa dá vysvetliť púhym faktom, ako je to miesto premodlené ľuďmi, púťami, omšami, atď.), ináč sa topí v škandáloch, takže pokiaľ ide o povesť toho miesta, tak tam už veľmi ani nie je čo ešte viac zhoršovať, takže nejakých takýchto drobných podvrhov sa ostýchať "nemusia"...

Predpokladám, samozrejme, že toto s tou sochou je podvrh, s tým, samozrejme, že ak by sa - čisto teoreticky - predsa seriózne ukázalo, že nie je, tak ja budem len rád... ale... nevidím to veľmi realisticky, že by sa hodnoverne preukázalo, že to podvrh nebol... Nič tomu zatiaľ akosi nenasvedčuje, keďže tam dali len vyjadrenie zopár senzáciechtivých nevzdelaných ľudí (ktorí produkujú tamtaké nezmyslelné výroky, aké tu predviedol/citoval MP) no žiadneho vedca ani nič také (ktorý by sa tomu rozumel, normálne by si to prezrel a zhodnotil)...

proste som realista v otázke nejakej "svietiacej sochy"...

Poslať 26.09.2013 10:38:28   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 11042 príspevkov
Citácia:
Medju má veľmi pozoruhodne dobré duchovné ovocie
to je Ti malo ? podla mna to je najdolezitejsie
nehladiac na to ze strom sa pozna po ovoci ..... :-) (citat z NZ)

[ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť