Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
Poslať 28.09.2013 8:37:47   Re: Medjugorie

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 17983 príspevkov
Miro Derik píše:
Ziadas priamu komunikaciu s Bohom?
Ano.
Co je na tom zleho ? :o
Miro Derik píše:
... kazdy z tych,co tu prispieva a zije zivot viery,ti potvrdi,ze zaziva tajomne Bozie vedenie a zasahy do zivota.Su ludia,co sa vydali hlbsiemu prezivaniu viery a ak neprepadli pyche,tak im bolo dane vidiet viac.
Nuz, ja take nic nezazivam, takze mi zostava iba ten predosly bod.
Miro Derik píše:
Ak mienis ostat v pozicii gaucoveho filozofa,ktory urci Bohu podmienky,tak potom sa nedockas toho co cakas,ale dockas sa toho,co necakas.Boh pysnym odporuje ale pokornym dava milost.
Na vztah su potrebni vzdy DVAJA.
To, co Ty nazyvas mojimi podmienkami, ktore Mu akoze urcujem, je iba prezentacia mojich obmedzeni, ktore Mu predostieram.
Ja nie som schopny Ho najst a stretnut sa s Nim - On so mnou ano.
Aj na tom gauci.
Reci typu "Boh zije v Cirkvi" na mna jednoducho nezaberaju ...

Poslať 28.09.2013 12:22:23   Re: Medjugorie

od 06.06.2006 14:24:18
napísal 2874 príspevkov
Legi,tolko rokov sem chodis a jadro krestanskej viery ignorujes.Ty mozes mat osobny vztah so Stvoritelom a cesta je znama.Lenze ak na tu cestu nevyjdes,tak budes stale v pozicii kaviarenskeho diskutera a mozno budes mat pocit ze sa vyznas,ale to najvzacnejsie ti uniklo.

Ja ti skusim predostriet co treba urobit,neber to odo mna ako prejav nejakej pychy,je to Jezisovo posolstvo ludom,noe moje ale funguje o tych, co ho prijali.Ak vsak by si nechcel nastupit na tu cestu,radsej dalej necitaj.

Kazdy clovek v sebe nesie smrt,ktora je nasledkom hriechu.Nikto vsak nemoze seba urobit cistym od hriechu,ziadnymi skutkami.Hriechu nas moze zbavit iba Boh.A On to urobil tak,ze prijal na seba ludske telo a prijal nespravodlivu smrt na krizi za kazdeho cloveka.On bol bez hriechu ale na seba prijal vsetky hriechy ludi a to aj tych,co ho zabili a nato aby sme sa stali Bozimi synmi,mame olutovat svoje hriechy a vierou prijat,ze Jezis toto urobil pre mna,pre teba.Kto tak urobi,je spaseny.Ma prijat krst a dostane dar Ducha.Ak si prijal sviatosti,no nikdy si tuto vieru neprijal,mozes to urobit teraz.

Poslať 28.09.2013 12:46:06   Re: Medjugorie

napísal 17983 príspevkov
Miro Derik píše:
Legi,tolko rokov sem chodis a jadro krestanskej viery ignorujes.
Opravnene.
Nepovazujem ho totiz za pravdive.
Cela ta zalezitost so zastupnou smrtou za nase hriechy ako obetou Bohu je, podla mna, jeden velky nezmysel.
Musi to byt inak.

Poslať 28.09.2013 12:58:55   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 10968 príspevkov
Citácia:
To, co Ty nazyvas mojimi podmienkami, ktore Mu akoze urcujem, je iba prezentacia mojich obmedzeni, ktore Mu predostieram.
Ja nie som schopny Ho najst a stretnut sa s Nim - On so mnou ano.
stale mam pocit ze si zbytocne obmedzovany vlastnou predstavou, ze existuje sposob ktory si schopny plne akceptovat (cize nie to co odmietas) ale ze ho nevidis kvoli vlastnym pred-ocakavaniam
obrazne povedane hladas po celom byte okuliare ktore mas na nose, alebo nevidis les pre stromy
(vlastna skusenost prave v tejto oblasti)

Citácia:
Cela ta zalezitost so zastupnou smrtou za nase hriechy ako obetou Bohu je, podla mna, jeden velky nezmysel.
Musi to byt inak.
nieco podobne, odvolavajuc sa na B16 som tu pisal aj ja, skus si to pozriet, pripadne mrkni do CSLewisa

mna tiez stvali tie reci o urazlivom Bohu, potom som pochopil ze to bolo vysvetlenie dane vtedajsou germanskou kulturou v stredoveku
(osobne sa mi najviac pacia vysvetlenia ktore maju pravoslavni a vychodne cirkvi, ale oni maju nemily zvyk nadavat na RKC, a tak sa neodvazim dat sem na to link)

pripadne sa na to skus pozriet ako na symbol vyjadrujucu realnu duchovnu skutocnost, ktora je nepopisatelna nasim beznym jazykom

Poslať 28.09.2013 13:48:08   Re: Medjugorie

napísal 2874 príspevkov
legionar píše:
Miro Derik píše:
Legi,tolko rokov sem chodis a jadro krestanskej viery ignorujes.
Opravnene.
Nepovazujem ho totiz za pravdive.
Musi to byt inak.
Ty (ja) som zhresil.Boh sa stal clovekom a ludia ho zabili.On trpel v tele aby si ty (ja) mal vecny zivot.Tebe staci vieroi to prijat,ze tvoje hriechy ho zabili.No nemohli zvitazit nad nim,pretoze bol zaroven Boh.Ak ti nestaci,ze urobil toto pre teba,,tak co by si este chcel?Alebo sa citis,ze si cisty a Boha a jeho odpustajucu lasku nepotrebujes,potom tu zbytocne marnime cas.Lekara potrebuju chori.

Len nechapem,preco sa stazujes,ze nezazivas vo svojom zivote Bozie dotyky a vedenie,ked tvrdohlavo odporujes Jeho ceste.

Poslať 28.09.2013 14:38:50   Re: Medjugorie

napísal 17983 príspevkov
Miro Derik píše:
Len nechapem,preco sa stazujes,ze nezazivas vo svojom zivote Bozie dotyky a vedenie,ked tvrdohlavo odporujes Jeho ceste.
Lebo si myslim, ze to vobec nie je Jeho cesta - je to iba krestanska predstava o Jeho ceste ...
A aj to krestanske "zazivanie Jeho dotykov" je iba chimera, ktorej trpiaci clovek tak lahko a rad podlahne ...

Poslať 28.09.2013 16:05:59   Re: Medjugorie

napísal 2874 príspevkov
Chimera je to len v tvojich predstavach,Legi,pretoze si to nikdy nezazil.A Bozi dotyk a vedenie vobec nemusi prist iba v utrpeni.Praveze Boh je bytost,ktora prekvapuje.Tym,co ho uprimne a s pokornym srdcom hladaju,sa nechava najst.A clovek ked ho spozna,tak si aj spätne uvedomi,ze Boh sa mu rozlicne prihovaral aj pred tym,ibaze mal tvrde srdcea nepocuval ho.

Poslať 29.09.2013 21:49:28   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
Citácia:
nezazivas vo svojom zivote Bozie dotyky a vedenie
podobne prezivanie je sice caste, ale nie je to oficialny jediny mozny sposob

Citácia:
Lebo si myslim, ze to vobec nie je Jeho cesta - je to iba krestanska predstava o Jeho ceste ...
je to cesta casti krestanov, zavisi to od povahu charakteru a pod ....
prva preto ze to odmietas tak si myslim ze patris k skupine pre ktoru ma Boh inu cestu
ale treba ju objavit
ja ti mozem akurat povedat svoju cestu
mozno ale Ty objavis nieco co este nikto neobjavil, budes prvolezec :-)

jedine co Ti mozem povedat aby si sa nefixoval zbytocne na to co aj tak odmietas
(mam pocit ze prave to Ta blokuje)
ale skor skus hladat to, co je to Tvoje vlastne .... a co Ta vystihuje

Poslať 29.09.2013 21:51:33   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

napísal 10968 príspevkov
toto su uzasne slova:
Citácia:
Spomeňte si na to, čo povedal Benedikt XVI.: «Cirkev nerastie tým, že obracia na vieru iných. Rastie vďaka svojej príťažlivosti.» A tým, čo priťahuje, je svedectvo. Byť katechétom znamená vydávať svedectvo o viere v súlade so svojím životom. A to nie je ľahké. Nie je to ľahké! My pomáhame, privádzame ku stretnutiu s Kristom slovami, životom, svedectvom. Rád spomínam, čo svätý František z Assisi povedal svojim bratom: «Kážte evanjelium vždy, a ak je to nevyhnutné, aj slovami.» Prvé je svedectvo, keď ľudia vidia evanjelium v našom živote, môžu ho odtiaľ čítať. Byť katechétmi, to si vyžaduje lásku, stále silnejšiu lásku ku Kristovi, lásku k jeho svätému ľudu. A táto láska sa nedá kúpiť v obchodoch, dokonca ani tu v Ríme ju nedostanete. Táto láska pochádza od Krista! Je to dar Krista! Je to Kristov dar! A ak pochádza od Krista, u Krista začína a musíme znova začínať od Krista skrze lásku, ktorú nám on dáva

Poslať 02.08.2014 20:18:48   Re: Medjugorie

od 21.03.2008 9:39:31
napísal 133 príspevkov
http://www.medjugorje.sk/icm.php práve som dopozeral sv. omšu z medzinárodného festivalu mládeže

Poslať 03.08.2014 18:10:40   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 3622 príspevkov
dík za stránku mp53

Poslať 07.09.2014 8:06:55   Re: Medjugorie

od 22.06.2014 7:16:03
napísal 646 príspevkov
Toto som nahodne nasla na FB. Neviem, co si mam o tom mysliet lebo na taketo spravy moc nie som, ale tak sharujem
Kopírované:Prišla mi sms....Prišla naliehavá správa od vizionára Ivana z Medžugorja....Panna Mária prosí všetkých veriacich kresťanov,aby s akaždý deň o 18,30 spojili v modlitbe a pomodlili sa 3x ZDRAVAS MÁRIA za odvrátenie svetovej vojny / v túto chvíľu aby čas venovali modlitbe a zanechali iné činnosti/...Situácia je veľmi vážna..Prosím,pošlite to ďalej....

Poslať 07.09.2014 10:05:09   Re: Medjugorie

Obrázok užívateľa

od 19.10.2009 21:07:40
napísal 12058 príspevkov
Pomodlit sa 3x Zdravas nikdy nie je na skodu-kludne aj kazdy den o pol siedmej vecer.
Ze je situacia velmi vazna, o tom hadam netreba vela hovorit. . .

[ Príspevkov: 58 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť