Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

Obrázok užívateľa

od 15.09.2009 12:08:27
napísal 5187 príspevkov
"Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec: voláme sa Božími deťmi a nimi aj sme." (1 Jn 3, 1)

Zo slov sv. Jána jasne vyplýva, že nebeský Otec tak vrúcne miluje svoje deti, že im dal schopnosť stať sa synmi a dcérami dokonalej Božej lásky. Nepozerá sa na nich s prísnosťou vzbudzujúcou strach, ale s nežnosťou Otca, ktorý miluje svoje deti.
Žiaľ, väčšina jeho detí si jeho otcovskú lásku neuvedomuje. Mnohí ju vôbec nepoznajú, iní ju chápu iba svojim rozumom, ale nie srdcom.
Jeho jedinou tužbou je, aby ho ľudia milovali z celého srdca a zo všetkých síl.

"Človek miluje len to, čo pozná." (sv Augustín)
Preto treba kontemplovať a spoznávať nebeského Otca.
Čo ho viedlo, aby zostúpil do obmedzeného priestoru tohoto sveta? Vo svojom posolstve matke Eugénii Ravasiovej nebeský Otec hovorí:

"Prichádzam vyhnať z ľudí ich neopísateľný strach zo mňa. Nech vedia, že sa teším, keď ma moji synovia a dcéry, ľudia súčasni i budúci poznávajú a milujú."

"Prichádzam, aby ma spoznali takého, aký som. Čím väčšia je ich dôvera, tým silnejšia je ich láska k Otcovi, ktorého jediným želaním je bdieť nad ľuďmi a milovať ich ako synov a dcéry."

"Všetkým národom prinesiem nádej, ktorú už mnohí stratili. Nádej im pomôže žiť v čistote a na ceste spásy."

"Milované ľudstvo, drahí synovia a dcéry: vstaňte a popretŕhajte reťaze, ktorými vás spútal satan, pretrhnite reťaze strachu z Otca, ktorý je Láska."

Poslať 16.08.2010 18:58:08   

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
Matka Eugénia Elisabett Ravasiová v roku 1932 prijala v súkromnom zjavení posolstvo Boha Otca. Keď oznámila, že sa jej zjavil Boh Otec a odovzdal jej posolstvo, teológovia namietali, že zjavenia Boha Otca nie sú možné. Matka Eugénia odpovedala:
"Otec mi povedal, aby som opísala, čo vidím, a požiadal svojich synov teológov, aby to preskúmali."
Svoje svedectvo nikdy nezmenila a trvala na svojich výpovediach, až kým teológovia nenašli riešenie u Tomáša Akvinského. Boh Otec jej posolstvo diktoval v latinskom jazyku, ktorý vôbec neovládala.

Z iniciatívy biskupa Alexandra Caillota z Grenoblu vznikla v roku 1935 odborná komisia zložená z francúzskych teológov, filozofov a lekárov, ktorá skúmala tieto posolstva. Po desiatich rokoch vyšetrovania Cirkev uznala posolstvo Boha Otca za autentické a udelila mu cirkevne schválenie.

Posolstvo nebeskeho Otca matke Eugénii Elisabette Ravasiovej vyšlo v Taliansku pod názvom "Otec sa prihovára svojim deťom" a bolo preložené do angličtiny, nemčiny, španielčiny a češtiny.
Nebeský Otec sa v ňom obracia na všetky svoje deti: na Cirkev, kňazov, biskupov a pápeža, na veriacich bez ohľadu na príslušnosť k rôznym cirkvám, na hriešnikov, aj na neveriacich.

Poslať 16.08.2010 19:00:36   

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
"Pozrite sa, odložil som korunu k svojim nohám a držim svet na svojom srdci. Svoju slávu som nechal v nebi a prišiel som k vám, aby som bol všetkým pre všetkých ľudí. Aby som bol chudobný s chudobnými a bohatý s bohatými. Chcem chrániť mladých ľudí ako nežný Otec."

"Znížil som sa k najjednoduchšej zo svojich stvorení, aby som sa k nej a prostredníctvom nej prihovoril všetkým ľuďom i napriek tomu, že ona nie je schopná pozorovať veľkosť diela, ktoré chcem medzi nimi vykonať."

"Stvoril som človeka pre seba a je správne, aby som bol pre neho všetkým. Človek nemôže byť skutočne šťastný bez svojho Otca a Stvoriteľa, lebo jeho srdce je stvorené len pre mňa. Moja láska k mojim stvoreniam je taká veľká, že nepoznám väčšiu radosť ako byť medzi ľuďmi. Moja sláva v nebi je nekonečná. Moja sláva na zemi rastie, keď som medzi svojimi deťmi - ľuďmi tohoto sveta. Vaše nebo, deti moje, je medzi vyvolenými v raji, lebo tam ma budete s láskou vnímat vo večnom nazeraní a tešiť sa z večnej slávy."

Poslať 16.08.2010 19:05:09   

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
"Nezahynie ten, kto ma čo len raz osloví menom Otec, ale v spoločenstve vyvolených celkom iste dosiahne večný život."

Nech teda nežná láska nebeského Otca uzdraví a upokojí naše zranené srdcia.

Poslať 17.08.2010 10:44:44   

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
"Ako Otec a Stvoriteľ človeka cítim potrebu ho milovať, preto žijem blízko pri človeku, sledujem ho, pomáham mu a starám sa o neho.
Vnímam jeho potreby, námahy a túžby. Mojim najväčším šťastím je pomáhať mu a spasiť ho.
Chcem, aby všetky moje stvorenia boli presvedčené, že jestvuje Otec, ktorý nad nimi bdie a už tu na zemi im chce dožičiť zážitok večného života."

"Milujem vás tak nežne..."

"Ak ma milujete a dôverne ma oslovujete nežným menom Otec, už tu na zemi budete spoznávať lásku a dôveru, ktoré sú základom večnej blaženosti."

Poslať 17.04.2015 22:40:15   

Obrázok užívateľa

napísal 5187 príspevkov
"Milovaní, od večnosti mám len jedno jediné želanie: aby ma ľudia poznávali a milovali, aby som bol stále medzi nimi a aby si uvedomovali, aké je nevyhnutné plniť moju vôľu.
Ak človek nežije podľa pravdy, neprežíva pravú slobodu. Deti moje, odovzdal som vám zákon pravdy, aby ste ho dodržiavali. Vy však nežijete podľa neho a myslíte si, že ste šťastní a požívate pokoj. No v hĺbke srdca cítite, že vo vás nevládne ani pravý pokoj, ani pravá radosť, ani pravá sloboda vášho Boha a Otca, ktorý vás stvoril.
Nazdávate sa, že dosiahnete pokoj srdca, ak budete uspokojovať svoje chúťky a vyhľadávať ľudské pôžitky? Nie.
Dajte si povedať, že nedosiahnete pravú slobodu ani pravé šťastie, kým ma neuznáte ako svojho Otca a nepríjmete môj zákon, aby ste boli pravými synmi a dcérami vášho Otca. Prečo? Lebo som vás stvoril pre jediný cieľ: aby ste ma poznávali, milovali a slúžili mi ako deti, ktoré dôverujú svojmu otcovi."

[ Príspevkov: 6 ] 

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť