Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

[ Príspevkov: 344 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Správa
Poslať 22.07.2021 13:23:26   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22006 príspevkov
Mx píše:
pri zbežnom prečítaní ma zaujalo, ako pán "novinár" aj bez pitvy vedel, že tento kolaps nemohol mať súvis s očkovaním, ako keby sme dlhodobé pôsobenie vakcín poznali.
Zeby preto, ze si ZISTIL, ze pan Lasica mal uz od roku 2015 3-nasobny by-pass a problemy s arytmiou ?
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348416/milan-lasica-nahla-operace-srdce-jeho-stav-se-zacal-zhorsovat.html

Nech Ti je Boh milostivý.
(Pocitam, ze Mu to asi da dost "zabrat" ... :lol: )

Poslať 22.07.2021 14:11:08   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 12.05.2004 9:44:48
napísal 3605 príspevkov
legionar píše:
Mx píše:
pri zbežnom prečítaní ma zaujalo, ako pán "novinár" aj bez pitvy vedel, že tento kolaps nemohol mať súvis s očkovaním, ako keby sme dlhodobé pôsobenie vakcín poznali.
Zeby preto, ze si ZISTIL, ze pan Lasica mal uz od roku 2015 3-nasobny by-pass a problemy s arytmiou ?
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/348416/milan-lasica-nahla-operace-srdce-jeho-stav-se-zacal-zhorsovat.html

Nech Ti je Boh milostivý.
(Pocitam, ze Mu to asi da dost "zabrat" ... :lol: )
Legi, ďakujem, hej dá Mu to zabrať, ale On to robí rád.

Ja inak neviem, ale ak má niekto viacnásobný by-pass srdca, a liek/vakcína môže spôsobovať tromby (mikrotromby), tak nasadiť liek/zaočkovať pacienta so zúženými cievami mi príde, že ho vystavujem riziku ďalšieho srdcového zlyhania. Okrem toho sa ukazuje, že vakcíny môžu spôsobovať nielen tromby, ale aj zápal srdcového svalu dokonca aj u mladých a zdravých ľudí. Takto som to myslel. Proste bez pitvy, kde by sa potvrdilo, že nemal zápal svalu (možno moderovaný užívanými liekmi) prípadne mikrotromby v krvi, sa podľa mňa nedá nič ani vylúčiť a ani potvrdiť - to znamená, že tá veta tam nemala čo robiť!

Poslať 22.07.2021 14:21:27   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 18701 príspevkov
Citácia:
ako pán "novinár" aj bez pitvy vedel, že tento kolaps nemohol mať súvis s očkovaním,
pozri - Lasica bol zaockovany este v februari Pfitzerom (prednostne neurologicke problemy), navyse mal dlhorocne problemy so srdcom. Samozrejme nemozeme vylucit oslabenie organizmu vakcinou, mozno by bez vakciny zil este o pol roka dlhsie a mozno by ho skolil covid uz o mesiac, toto nemozeme vediet
Chcem tym ale povedat ze tu nie je jasna pricinna suvislost ze teda vakcina je jasna pricina jeho smrti - maximalne mohla byt posledna kvapka, tych poslednych 5% co prevazili kyvadlo zlym smerom
Pripad co som spominal ja boli cca do tyzdna po vakcine a mali netypicky priebeh pre dane zlyhanie ci ochorenie, takze tam sa naozaj da hovorit o vaznom vplyve vakciny na zdravie, ale u cloveka co mal taky zdravotny stav ako Lasica mohla rovnaku ulohu poslednej kvapky zohrat aj obycajna nadcha
Cize v Lasicovom pripade mozno len tazko hovorit o vakcine ako o primarnej pricine

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
Mám pocit, že som to čítal tu od teba, Mišu, že nejaká štúdia ukázala, že deti zaočkované proti chrípke mali potom problém s imunitou proti korona vírusovým infekciám (nádcha a pod.).
Jeden onkológ spomínal, že robili štúdiu a zistili, že tí, čo boli očkovaní proti chrípke a dostali Covid, tak mali ťažký priebeh. Sedí to s tou detskou štúdiou. Spomínal nejaký korelačný koeficient či index. Vraj za veľmi pravdepodobne súvisiace sa považuje, ak ten index korelácie je > 4 a bol 42.

Čo som chcel poznamenať tou mojou poznámkou: nevieme, či to bolo spôsobené vakcínou alebo niečím iným a preto tam tá veta nemala čo robiť. Dlhodobé priaznivé a ani nepriaznivé účinky vakcín ešte nie sú a nemôžu byť známe (lebo ešte stále prebiehajú 2. a 3. fáza klinického testovania, aspoň podľa EMU).

Napíšem to ešte inak, tá veta "že jeho úmrtie nesúvisí s očkovaním" je minimálne manipulatívna ak nie priam nepravdivá. Autor totiž bez pitvy a lekárskeho posudku nič také s istotou tvrdiť nemôže (ale tvrdí). Nikto to nemôže s istotou tvrdiť bez pitvy. Amen.

Aj to je jeden z pilierov duchovného zápasu, nebáť sa postaviť za pravdu a za dobrú vec (a tou je skutočná sloboda, garantovaná aj našou ústavou).

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
Citácia:
robili štúdiu a zistili, že tí, čo boli očkovaní proti chrípke a dostali Covid, tak mali ťažký priebeh.
cital som aj take studie aj opacne, takz ej to naozaj otazne ze ako to je ...
Citácia:
tá veta "že jeho úmrtie nesúvisí s očkovaním" je minimálne manipulatívna ak nie priam nepravdivá. Autor totiž bez pitvy a lekárskeho posudku nič také s istotou tvrdiť nemôže (ale tvrdí). Nikto to nemôže s istotou tvrdiť bez pitvy. Amen.
ako som napisal, ked ma niekto dlhodobo vazny zdravotny problem tak vakcina ho moze dorazit (byt tym poslednym klincom do rakvy) ale vtedy nemoze byt primarnou pricinou
navyse posobenie Spike proteinov nevidis len tak pri pitve, musis urobit histologicky rozbor tkaniva ciev
Suhlasim ze novinar to mal blizsie vysvetlit a nehadzat vseobecne hlasky bez vysvetlenia

od 16.11.2006 13:42:16
napísal 22006 príspevkov
Mx píše:
tá veta "že jeho úmrtie nesúvisí s očkovaním" je minimálne manipulatívna ak nie priam nepravdivá. Autor totiž bez pitvy a lekárskeho posudku nič také s istotou tvrdiť nemôže (ale tvrdí). Nikto to nemôže s istotou tvrdiť bez pitvy. Amen.
Ludia sa tak vyjadruju.
Aj Ty predsa TVRDIS, ze Boh existuje a ma Ta rad. Bez dokazu nic takeho s istotou tvrdit NEMOZES (ale tvrdis). Nikto to nemoze s istotou tvrdit. :lol:

Ked clovek povie, ze zajtra vyjde Slnko, tiez si nemoze byt na 100% isty, ale nikto mu to spochybnovat nebude.
Lebo to ma VELKU PRAVDEPODOBNOST !

A tak to bolo aj s hypotezou, ze jeho smrt nebola nasledkom ockovania - ma to velku pravdepodobnost ... ;)
RADOVO vacsiu ako ta opacna.

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
Citácia:
jeho smrt nebola nasledkom ockovania - ma to velku pravdepodobnost ...
ano, odhadujem vplyv vakciny tak na 5%

Poslať 28.07.2021 11:49:58   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
Ale chlapci, obaja varíte z vody, ja som uviedol, na základe čoho si dovolím o pravdivosti tej vety pochybovať (a to že niekto je vážne chorý ešte neznamená, že ho vakcinácia, alebo aj podanie nejakého/akéhokoľvek lieku, nemôže doraziť).
Obávam sa, že môj postoj je viac vedecký ako váš. A za tým si stojím.

A k dôkazom, treba rozlišovať matériu diskusie. Ak sa bavíme o nehmotných veciach (napríklad duchovných), tak podľa mňa je jasné, že sa tam žiadny vedecký (v chápaní dnešnom) dôkaz podať nedá. Ja argumenty mám aj na podporu tvrdenia o Bohu, ale nie sú z oboru empirickej vedy. Pre mňa vedou nie sú len empirické prírodné vedy.
Ak sa ale bavíme o medicínskom/biologickom jave, tam sú už dôkazy empiricky dohľadateľné a ak niekto niečo tvrdí, mal by mať na to aj argumenty - novinár nemal, len fabuloval.

Poslať 09.08.2021 23:45:41   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
ad vyhorenie
skvely clanok
https://svetkrestanstva.postoj.sk/85373/na-slovensku-si-casto-mylne-myslime-ze-vsetko-vyriesime-modlitbou
Citácia:
Očakávania ľudí sa zväčša týkajú tých menej podstatných vecí kňazskej služby. Očakávame napríklad, že opraví kostol, ale on nemá stavebnú školu a niektorí pomaly ani nevedia, čo je cement. Inými slovami, málo očakávame duchovné úlohy. Práve riešim, že potrebujeme kurz pre kňazov, ako robiť duchovné sprevádzanie. Lebo my staviame, rekonštruujeme, budujeme, ale zabúda sa na veci, pre ktoré je kňaz kňazom.

Ďalšou vecou je, že sa na kňazov často hľadí s negatívnym podozrievaním, predsudkami a zovšeobecňovaním. Každý je hneď tmár, úchylák, moralistický strážca divných hodnôt, spiatočník… Je medzi tým aj veľa negatívnych mýtov, ide o náročnú vec na spravovanie.
Citácia:
Lebo ako existuje syndróm vyhorenia, tak poznáme aj syndróm „zamrznutia“. Ani v jednom niet živej vody.
Pasivita, letargia?

Presne, keď si poviem, že nemám čo robiť. V takom prípade si treba uvedomiť, že moji farníci nie sú len tí, čo prídu do kostola, ale sú to všetci v rámci obce. Na mieste je otázka, ako k nim prichádzam, a to nielen ako kňaz, ale aj po ľudskej stránke.

Poslať 09.08.2021 23:52:03   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
Citácia:
Za azda najťažšiu vec sa považuje celibát. Je to však skutočne tak?

Podľa mňa je to mýtus. Celá naša doba je presexualizovaná, akoby sa bez sexu nedalo ani pohnúť. Všetci sme sexuálne bytosti, všetko, čo robím, robím ako muž a rehoľná sestra ako žena. To je jasné. Ale nemyslím si, že za všetko môže celibát. Možno si potrebujeme ujasniť jednu vec, že cirkev nezaväzuje kňazov celibátom, ale svätí celibátnych mužov. To je rozdiel.

Vidno to pri obrade vysviacky diakonov, kde sa povie, nech pristúpia tí, čo chcú svoju oddanosť Kristovi spečatiť celibátom. Čiže najprv sa skladá sľub celibátu, až potom je vysviacka. Cirkev teda svätí tých, čo sa už predtým rozhodli pre konkrétny stav celibátu alebo manželstva, to platí aj pri trvalých diakonoch. Rovnako pri gréckokatolíkoch, ak sa chcú kandidáti kňazstva oženiť, musia to urobiť pred vysviackou.
Niektorí kňazi však povedia: prijal som celibát, lebo to bolo „v balíku“.

Takto by to nemalo byť. Potrebujeme hovoriť o tom a objaviť, že sa ním zasväcujem Bohu, ľuďom a prijímam službu kňazstva. Nechcem rozprávať zbožné frázy, ale naozaj je celibát o tom, že chcem dať život v extrémnej forme za toho druhého

Poslať 10.08.2021 18:55:27   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 3605 príspevkov
Asi nemôžem súhlasiť s vetou z názvu toho článku - "https://svetkrestanstva.postoj.sk/85373/na-slovensku-si-casto-mylne-myslime-ze-vsetko-vyriesime-modlitbou"
Podľa mňa to znamená nepochopenie, čo to vlastne modlitba je, alebo, čo u autora predpokladám skôr, zjednodušenie definície pre priblíženie bežným ľuďom.
Ja mám práve opačnú skúsenosť. Modlitbou som doteraz vždy vyriešil všetko, lebo všetko má byť modlitbou, či už práca, alebo oddych a tak. Takže áno, modlitbou ako recitovaním slov sa všetko nevyrieši, ale modlitbou ako postojom a spôsobom prežívania Božej prítomnosti áno (kiež by sa mi to darilo viac).

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
Citácia:
Asi nemôžem súhlasiť s vetou z názvu toho článku
vidim to rovnako a aj v diskusii to viaceri napisali
ale clanok ako celok je skvely

Poslať 28.08.2021 18:06:55   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
https://svetkrestanstva.postoj.sk/86831/myslienka-na-smrt-nam-pomaha-vyuzivat-cas-a-objavit-netusene-sily-v-nasom-vnutri
Citácia:
Pápež František pri modlitbe Anjel Pána v 16. Cezročnú nedeľu vyzdvihol potrebu „ekológie srdca“, ktorá pozostáva z odpočinku, kontemplácie a spolucítenia; pretože len srdce, ktoré sa nenechá uniesť zhonom, je schopné pohnutia, čiže nenechá sa opantať a dokáže si všimnúť druhých, ich rany a potreby. Ako vnímate „ekológia srdca“ z hľadiska spirituality?

Ja by som túto myšlienku možno prehĺbil a k výrazu ekológia srdca ešte pridružil výraz čistota srdca. Duchovní autori zdôrazňujú, že čisté srdce je symbolom istej vyváženosti, citlivosti na všetko pekné a principiálne, čo sa bráni akémukoľvek zlu. Čisté srdce vidí, počuje a vníma oveľa viac než srdce nečisté, zakalené a zlé. Preto viacerí autori v tejto súvislosti často opakujú slovíčko bdelosť.

Ide predovšetkým o stráženie toho najvzácnejšieho, čo človek má, a to je jeho vlastné srdce. Je potrebné strážiť ho predovšetkým preto, „lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, krivé svedectvá, rúhanie“ (Mt 15, 19). Človek sa postupne mení na spôsob toho, čo nosí vo svojom srdci.

Netreba zabúdať na skúsenosť autorov, ktorí upozorňujú na skutočnosť nášho podvedomia. Sú presvedčení, že vnemy a obrazy, ktoré sme do nášho vnútra vpustili, z neho už nikdy nezmiznú. Možno ich prekryjú iné, ale v nestrážených, hraničných situáciách sa opäť vyplavia a neraz privedú človeka do nešťastia. Treba veľmi starostlivo dbať na to, čo vpúšťame do svojho vnútra.

Poslať 04.09.2021 11:16:41   Re: DUCHOVNÝ ZÁPAS - PILIERE A POMOCKY

Obrázok užívateľa

napísal 18701 príspevkov
pekny clanok
https://svetkrestanstva.postoj.sk/87242/nehmotnost-vedie-do-slepej-ulicky-idealizmu
Citácia:
Chápanie duchovna ako nehmotnej skutočnosti vedie k vylúčeniu celého materiálneho, telesného sveta z duchovného rozmeru. Koľko slov a výziev zaznelo, aby sme sa nezaoberali „pozemskými záležitosťami“ a nelipli na materiálnych veciach. Táto „nehmotnosť“ vedie do slepej uličky idealizmu, kde možno nadobudnúť dojem, že čím zbožnejšie myšlienky máme, tým sme viac duchovní.

Irenej ako jeden z prvých kresťanských mysliteľov upozornil veriacich, aby neboli príliš „anjelskými“, keď hovorí, že netelesní duchovia nebudú nikdy duchovnými ľuďmi
.
Citácia:
Ruský mysliteľ Solovjov pri prosbe o každodenný chlieb z modlitby Otče náš pripomína, že sa ňou posväcuje náš hmotný život. Lebo ak by sme hovorili, že Pána Boha nezaujímajú naše materiálne potreby, potvrdili by sme pravdivosť praktického ateizmu.

Láska nie je iba pocit, sentiment. Hovoria o tom matky, ktoré sa už tretíkrát budia v noci k malému dieťaťu, ktoré plače. Vtedy nie je veľmi užitočné hovoriť deťom pekné veci. Matky i otcovia nočným vstávaním robia dielo lásky.

Pápež František sa rád zastavuje pri skutkoch milosrdenstva, duchovného i telesného. Hovorí o tom nedávna „pápežova zmrzlina“ pri návšteve arcibiskupa Bezáka vo Vatikáne. Vidíme, že pod milosrdenstvom sa nemyslí iba sentimentálny cit. To by bolo také bezzubé
Citácia:
Božia blízkosť v ňom vyvolala bázeň i odvahu konať. Preto človeka milosrdenstva zaujímajú ľudské problémy sociálneho a ekonomického charakteru.

Pápež František v knihe Meno Boha je Milosrdenstvo dodáva: „Cirkev nie je vo svete, aby odsudzovala, ale aby sprostredkovala stretnutie s tou hlbokou láskou, ktorou je milosrdenstvo Boha. Aby sa toto stalo, je potrebné vychádzať. Vychádzať von z kostolov a farností. Vychádzať a ísť hľadať osoby tam, kde žijú, kde trpia, kde dúfajú.“

[ Príspevkov: 344 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Obsah fóra » Katolícka spiritualita - DUCHOVNÝ ŽIVOT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť