Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
Poslať 17.09.2020 16:24:18   Re: Sloboda

od 16.11.2006 12:42:16
napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
legionar píše:
Nezijeme "BY" ...
to s tebou súhlasím. prax a história ukazujú, že sa to dá. to o čo ide Cirkvi, je, aby sa ten prípad v malom dial na celej zemi. volá sa to Teokracia.
Vola sa to "svate vojny v mene roznych bohov" !
A nikdy to nic dobreho neprinieslo !
Veriaci VACSINOU nevedia (=nie su ochotni) zit v mieri SPOLU s niekym, kto nezdiela ich vieru. (cest mizivym vynimkam)
Z toho mne osobne plynie zaver - KAZDE nabozenstvo na tomto svete sa prejavuje voci CELKU (ako Ty vravis "celej zemi") ako ZLO, nech uz si o sebe tvrdi, co len chce.

Poslať 17.09.2020 19:49:49   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

od 15.11.2009 21:29:16
napísal 4445 príspevkov
Legi, niekedy mám pocit že to zlo hovorí cez Teba. Nábožnosť (úcta k Bohu) je totiž čnosť, nie zlo. Je aj praktiovanie náboženstva bez vnútorného obsahu, akési vykostené náboženstvo bez Boha, farizejstvo v rôznych podobách. Pokrivené náboženstvo. Ty však píšeš, že každé náboženstvo je vo svojej podstate zlo. Toto vyjadrenie vnímam ako zlo, či od zlého...Ako hriešni ľudia máme tendenciu všetko pokriviť, aj to najlepšie. Ale nesúhlasím s tým, že podstata kresťanstva je zlá, lebo Kristus je jediný dobrý a svätý a on je koreň našej nábožnosti.... všetko ide cez neho Otcovi a cez neho sa stáva dokonalým a svätým pred Bohom.

Poslať 17.09.2020 20:07:47   Re: Sloboda

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Legi, niekedy mám pocit že to zlo hovorí cez Teba. Nábožnosť (úcta k Bohu) je totiž čnosť, nie zlo. Je aj praktiovanie náboženstva bez vnútorného obsahu, akési vykostené náboženstvo bez Boha, farizejstvo v rôznych podobách. Pokrivené náboženstvo. Ty však píšeš, že každé náboženstvo je vo svojej podstate zlo. Toto vyjadrenie vnímam ako zlo, či od zlého...Ako hriešni ľudia máme tendenciu všetko pokriviť, aj to najlepšie. Ale nesúhlasím s tým, že podstata kresťanstva je zlá, lebo Kristus je jediný dobrý a svätý a on je koreň našej nábožnosti.... všetko ide cez neho Otcovi a cez neho sa stáva dokonalým a svätým pred Bohom.
Tak zadefinuj tu HRANICU medzi "dobrym" a "pokrivenym" nabozenstvom.
Ak vyznavas to "dobre", preco nevystupis otvorene proti tomu "pokrivenemu" ?

Poslať 17.09.2020 20:16:35   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
Tým, že žijem dobre, tak vystupujem proti pokrivenému. Aj ja občas krivím, tak nemôžem iný h odsudzovať za to, že sa aj oni občas pokrivia (hriechom). Ty ale vytrhavaš pšenicu s kukolom naraz, keď odsudzuješ všetko naraz. Hranica ide v srdci každého človeka, v ktorom je dobré aj zlé a on si volí. Zlo treba predovšetkým v sebe poriešiť...

Poslať 17.09.2020 22:40:11   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 15622 príspevkov
Citácia:
Je "slobodou krestana", ze "ma pravo" uzakonit svoje pravidla pre vsetkych ?
No to asi nie.
presne to je ten problem
ty ich nevnimas ako objektivne platne moralne normy ale ako nejake pravidlo extra pre katolikov ktore sa oni z nepochopitelnych dovodov snazia nanutit ostatnym

Jasne ze potom dava logiku vsetko co tu hovoris a hlasas, ale ten prvy predpoklad je zasadne mylny, nejde o sukromne katolicke normy ale o objektivne vseludske normy
Citácia:
Tam sa hovorilo o slobode odmietnut Boha ! :D
tu slobodu samozrejme mas, ale Boh vsetko vytvoril zo seba a podla seba, cize ak ho odmietnes tak neexistuje ziaden priestor kde by neexistoval aspon ako jeho Dielo
Boh ti ale nemozes ponuknut nieco co sam nema
takze logicky ak absolutne odmietnes Boha tak sa musis uzavriet sam do seba ako cierna diera, lebo to je jedina moznost ako ho definitivne a absolutne odmietnut - (to je podstata vecneho zatratenia, ze Boh respektuje Tvoju slobodu ho odmietnut)
naopak v Bohu mas kopec slobody ..... ale tu ty nechces
pripominas cloveka ktory odmietal jazdit po cestach lebo je to vraj nesloboda ale tuzil v aute padat z utesu lebo to je sloboda - ma o len jeden hacik a sice ze ten pad zle konci ....
Citácia:
Prave preto ma platit to MINIMUM zakazov (=prienik) a MAXIMUM povoleni (=zjednotenie).
ano, v podstate by malo stacit Desatoro ako to naozajstne minimum - uznas sam ze to naozaj nie je vela
pre vsetky ostatne zakazy plati ze pravidla su na to aby sa porusovali
Citácia:
Preto, ak plati o Bohu vsetko, co nam krestania rozpravaju, clovek nema ziadnu realnu "slobodu" Boha odmietnut.
Je to presne ako s tou mafiou: Je to vsetko "mile, priatelske, dokonca laskave" - ale skus odmietnut !
to odmietnutie nie je trest ale principialny dosledok ako som pisal vyssie

a navyse nerozlisujes slobodu a svojvolu (zneuzitie slobody) a to je metodicka chyba v tvojom uvazovani

Poslať 18.09.2020 4:44:27   Re: Sloboda

od 09.09.2020 12:33:44
napísal 76 príspevkov
mišo, on apriori vníma všetko čo je od cirkvi ako zlé aj keby to bolo objektívne dobre. prečo? lebo cirkev.

Poslať 18.09.2020 9:04:56   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
apriori vníma všetko čo je od cirkvi ako zlé
mna by zaujimalo kde sa vzalo to APRIORI
vacsinou za tym byva nejaky negativny zazitok spojeny s Cirkvou ale moze to byt aj nieco ine ....

Poslať 18.09.2020 10:33:42   Re: Sloboda

napísal 20216 príspevkov
Chlapci, je zaujimave, ze SPEKULUJETE o mne a mojich zazitkoch, namiesto toho, aby ste sa zamysleli nad PODSTATOU. :D
A tou su vase skreslene predstavy o tom, co je "prirodzene" a ako ma vypadat spoluzitie medzi ludmi ...

Poslať 18.09.2020 10:43:45   Re: Sloboda

napísal 20216 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
Je "slobodou krestana", ze "ma pravo" uzakonit svoje pravidla pre vsetkych ?
No to asi nie.
presne to je ten problem
ty ich nevnimas ako objektivne platne moralne normy ale ako nejake pravidlo extra pre katolikov ktore sa oni z nepochopitelnych dovodov snazia nanutit ostatnym

Jasne ze potom dava logiku vsetko co tu hovoris a hlasas, ale ten prvy predpoklad je zasadne mylny, nejde o sukromne katolicke normy ale o objektivne vseludske normy
Ano, dava to logiku. :lol:
Ale to Tvoje "vysvetlenie", ze ide o "objektivne vseludske normy" logiku naozaj NEDAVA.

misojogi píše:
Boh ti ale nemozes ponuknut nieco co sam nema
To je co za blbost ? On snad nema SLOBODU ROZHODNUTIA bez nasledkov ? Ma. Takze ju moze ponuknut. Akurat, ze ju NEPONUKA ... :D

misojogi píše:
takze logicky ak absolutne odmietnes Boha tak sa musis uzavriet sam do seba ako cierna diera, lebo to je jedina moznost ako ho definitivne a absolutne odmietnut - (to je podstata vecneho zatratenia, ze Boh respektuje Tvoju slobodu ho odmietnut)
naopak v Bohu mas kopec slobody ..... ale tu ty nechces
pripominas cloveka ktory odmietal jazdit po cestach lebo je to vraj nesloboda ale tuzil v aute padat z utesu lebo to je sloboda - ma o len jeden hacik a sice ze ten pad zle konci ....
Uz viackrat som Ti odporucil, aby si slovo "logika" nepouzival v spojeni so svojim uletenymi uvahami. Tie s logikou nemaju nic spolocneho.

misojogi píše:
Citácia:
Prave preto ma platit to MINIMUM zakazov (=prienik) a MAXIMUM povoleni (=zjednotenie).
ano, v podstate by malo stacit Desatoro ako to naozajstne minimum - uznas sam ze to naozaj nie je vela
Krasny DOKAZ toho uleteneho myslenia !
Ja navrhnem PRIENIK medzi "veriacimi" a "neveriacimi" - a Ty sem hned slahnes ako MINIMUM Desatoro. :lol:
Nepride Ti to ani trochu divne ? :roll:

misojogi píše:
a navyse nerozlisujes slobodu a svojvolu (zneuzitie slobody) a to je metodicka chyba v tvojom uvazovani
:roll:

Poslať 18.09.2020 12:33:02   Re: Sloboda

napísal 20216 príspevkov
teta píše:
Tým, že žijem dobre, tak vystupujem proti pokrivenému. Aj ja občas krivím, tak nemôžem iný h odsudzovať za to, že sa aj oni občas pokrivia (hriechom). Ty ale vytrhavaš pšenicu s kukolom naraz, keď odsudzuješ všetko naraz. Hranica ide v srdci každého človeka, v ktorom je dobré aj zlé a on si volí. Zlo treba predovšetkým v sebe poriešiť...
Ak podporujes ZAKONY, ktore su namierene PROTI inym ludom, Tvojim SPOLUOBCANOM, potom podporujes ZLO !
Takze nevytrhavam ziadnu psenicu s kukolom ...

Poslať 18.09.2020 14:31:46   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

napísal 15622 príspevkov
Citácia:
On snad nema SLOBODU ROZHODNUTIA bez nasledkov ? Ma. Takze ju moze ponuknut. Akurat, ze ju NEPONUKA ... :D
a ako by si si to predstavoval? bud konkretny a pusti fantaziu z uzdy -----

Poslať 18.09.2020 14:50:12   Re: Sloboda

napísal 76 príspevkov
legi, všetci sú autíčka, len ja jediný lietadlo, že?

Poslať 18.09.2020 14:52:02   Re: Sloboda

napísal 20216 príspevkov
aldot píše:
Ako si prisiel k takemuto brilantnemu zaveru ? :lol:

Poslať 18.09.2020 16:52:40   Re: Sloboda

Obrázok užívateľa

napísal 4445 príspevkov
Citácia:
.
Ak podporujes ZAKONY, ktore su namierene PROTI inym ludom, Tvojim SPOLUOBCANOM, potom podporujes ZLO !
Zlo je žiť bez zákonov, v anarchii svojej slobody, ktorá si určuje, čo je dobré podľa svojvôľe, bez ohľadu na autoritu , ktorá je od Boha.

Poslať 18.09.2020 17:18:33   Re: Sloboda

napísal 76 príspevkov
legionar píše:
aldot píše:
Ako si prisiel k takemuto brilantnemu zaveru ? :lol:
celý život sa tak cítim

[ Príspevkov: 63 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia