Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života


 [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 
Obrázok užívateľa

od 23.11.2009 23:52:31
napísal 23929 príspevkov
Bydlisko: Bratislava
zaujimava metoda, nikto nevie preco funguje (mozno preto ze emuluje spanok) ale pomaha ludom ktori prezili traumu a je neinvazivna (bez vedlajsich ucinkov)
Zbavte sa traumy rýchlejšie pomocou očných pohybov
https://www.aktuality.sk/clanok/483270/zbavte-sa-traumy-pomocou-ocnych-pohybov-metoda-emdr-vam-v-tom-pomoze/
Citácia:
EMDR predstavuje jeden z najefektívnejších psychoterapeutických prístupov k liečbe PTSP. Posttraumatická stresová porucha je preň hlavnou indikáciou. EMDR sa zameriava na spracovanie traumatických zážitkov a je celkovo vo svete uznávané ako jedna z metód prvej voľby v prípade liečby PTSP. Pomocou EMDR je možné pracovať s jednoduchou, aj komplexnou traumou. Jednoduchú traumu predstavujú jednorázové alebo krátkodobé traumatické udalosti, ako sú napr. nehody. V prípade komplexnej traumy ide o opakovanú vážnu traumatizáciu v detskom veku, ktorá sa často prejavuje aj v dospelosti množstvom symptómov a obmedzuje fungovanie človeka v súčasnosti. EMDR má nástroje, pomocou ktorých pomáha klientom oslobodiť sa od zaťažujúcich minulých zážitkov.
Citácia:
EMDR je psychoterapeutický prístup, ktorý integruje poznatky všetkých hlavných psychoterapeutických smerov a prepája ich s poznatkami neurovied a modernej neuropsychoterapie.

Kým klasická terapia je prevažne verbálna, EMDR sa zameriava priamo na zaťažujúce udalosti, ktoré spôsobujú klientom problémy v súčasnosti a umožnuje ich spracovanie. Tieto nespracované udalosti sú v mozgu uložené dysfunkčne v tej podobe, v akej boli prežívané počas traumy.

Vďaka čomu teda dochádza k zmene?
K zmene dochádza vďaka ich prepojeniu so zdrojovými neuronálnymi sieťami. Deje sa to pomocou bilaterálnej stimulácie (BLS), ktorá stimuluje liečivý psychický mechanizmus umožňujúci spracovať traumatický obsah. Prebieha stimulácia pravej a ľavej časti tela (najčastejšie očnými pohybmi alebo pomocou dotyku) a tým dochádza k stimulácii oboch mozgových hemisfér. To uľahčuje spracovávanie a pomáha klientovi dostať sa ku koreňom problému a vyriešiť ho. Po spracovaní problému sa stáva z dysfunkčne uloženej spomienky adaptívne uložená informácia v mozgu a klient cíti, že sa oslobodil od záťaže minulosti.
Citácia:
Moja skúsenosť potvrdzuje, čo je o EMDR všeobecne známe - že sa dá pomocou neho dosiahnuť rovnaký efekt rýchlejšie než u iných terapií. Jednoducho povedané, EMDR funguje a je rýchlejšie než iné terapeutické metódy. Dosahuje rovnaký efekt za kratší čas. Každá psychoterapia je často beh na dlhé trate, zvlášť ak jej súčasťou je spracovanie minulých traumatických zážitkov. Celkovo však platí, že EMDR skracuje terapiu o tretinu v porovnaní s inými psychoterapeutickými prístupmi.
Citácia:
EMDR je vhodné hlavne pre ľudí, ktorých súčasné ťažkosti pramenia z nespracovaných zážitkov z minulosti. Tento prístup sa osvedčil ako veľmi efektívny v prípade liečby traumatických zážitkov, ale aj v širokej škále problémov. Uplatňuje sa pri liečbe úzkosti, depresie, fóbie, závislosti a rôznych problémoch, ktoré sú podmienené minulým zaťažujúcim zážitkom. Veľmi efektívne sa EMDR využíva aj pri zvládaní bežných problémov ako je úzkosť zo skúšky, strach zo šoférovania atď. Svoje uplatnenie nachádza EMDR aj u ľudí so vzťahovými problémami a psychickými, či fyzickými symptómami (na ktoré nezaberá somatická liečba). EMDR je použiteľné pre každého, len je potrebné prispôsobiť spôsob práce danému klientovi.
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
 [ Príspevok: 1 ] 

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad:phpbb.sk.

Zobraziť štatistiku návštevnosti: