Areopág

kresťansko
katolícke
fórum

Všetkým návštevníkom nášho portálu požehnanie a radosť v Duchu Svätom od nášho Pána. Nech On sám je vaším svetlom a Jeho kríž i zmŕtvychvstanie svedectvom Božej moci vo vašich životoch.
Obsah fóra » Labyrinty bežného života

[ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Autor Správa
Poslať 06.01.2018 21:14:07   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

od 10.07.2015 18:28:11
napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
l1ve_D píše:
Speedy píše:
neviem, co mi tym clankom chces povedat?! Nezabudaj, ze mam uz cosi za sebou, ze som uz zenaty
a o tejto teme viem vselico ;)
Ten článok je pre autorku témy. :D
mam obavu, ze tu sme uz davno odplasili :)
Ak hej to je len dobre aspoň príde na to, že sama má toto rozhodnutie v rukách a si to premyslí.

Poslať 06.01.2018 21:19:25   Re: Bývanie s priateľom

od 14.12.2017 17:55:21
napísal 218 príspevkov
mna sobasil knaz, co mi zaroven bol kamarat. Ale tak asi cca 2-3 mesiace pred svatbou nas napomenul, ze nie je dobre, ze
byvame spolu :) Ale akosi sme si to nevzali ani do paty :D

Poslať 06.01.2018 21:32:28   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
mna sobasil knaz, co mi zaroven bol kamarat. Ale tak asi cca 2-3 mesiace pred svatbou nas napomenul, ze nie je dobre, ze
byvame spolu :) Ale akosi sme si to nevzali ani do paty :D
No pekne mal si protekciu. :D A toto nebol hriech? :oops: :lol: Prepáč nemohol som si to odpustiť. :D Ale tak sme tomu dali ktovie čo si myslí to dievča teraz. Ehm. Mala by nás spucovať ona.

Poslať 06.01.2018 21:43:01   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
nuz, ci to bol hriech? asi ano a nielen toto :) Ale spravil by som to zas podobne

Poslať 06.01.2018 21:47:13   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
katolicky misal dokonca ospevuje prvotny hriech:
Ó, šťastná vina, pre ktorú k nám prišiel taký vznešený Vykupiteľ!

cize vies...

Poslať 07.01.2018 12:23:51   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

od 24.11.2009 0:52:31
napísal 11939 príspevkov
Citácia:
kresťanstvo dnešné sa vyžíva iba v tom čo je hriech. Nehovorí sa čo je dobré a prirodzené. Len čo je zlé a zakázané.
naozaj to tak nie je, nikto sa nevyziva (pripustam ze Tvoje osobne skusenosti mozu take byt)
Citácia:
a o tejto teme viem vselico ;)
skoro som padol na zadok :-D
Citácia:
Nemyslím si, že to je hriech dokonca ani podľa učenia Ježiša. Kde konkrétne on toto zakazuje?
dava take prisne kriteria aj na samotne manzelstvo ze ucenici su sokovani a v reci na hore hovori ze kto s hriesnym umyslom pozrie na zenu uz s nou v srdci scudzolozil
Citácia:
Konkrétne kde v biblii Boh zakazuje sex medzi dvomi dospelými ľuďmi teda medzi mužom a ženou čo sa milujú? A kde konkrétne zakazuje bývanie spolu? Som zvedavý. Máš priestor. Ani jedno nie je hriech!
pozri si SZ a Jezis vychadzal z toho - skor to sprisnil
Citácia:
Áno, väčšina žije vo funkčných vzťahoch, ibaže sú to väčšinou vzťahy na dobu určitú.
typicky je manzel zo second handu :-D
Citácia:
reprezentuje organizáciu čo aktívne kryla pedofilov v honosne zdobenej budove ale na chudobu sa z vysoka kašle.
toto je podpasovka
Cirkev ani nekasle na chudobu a vycitat pedofiliu tym ktori sa nicim neprevinili je nefer
Citácia:
Česť výnimkám ako je Marian Kuffa.
on nie je vynimka, poznal som mnohych podobnych, len nie su taki znami alebo neriesia az take extremne pripady
Citácia:
Za to ty mne vravíš, že tvoj spôsob uvažovania je jediný správny lebo cirkev.
ked si vsimnes tak som neargumentoval nariadenim cirkvi ale zdravym rozumom - a to je rozdiel ...
Citácia:
A nie či bude mať birmovku alebo či verí v Boha a podobne. Na tom vôbec nezáleží. Boh nepotrebuje aby ľudia v neho verili. Ak tam je on sám o sebe vie. To len ľudia potrebujú stále sa spoliehať na neho
Pre mna je viera naozaj dolezita a chcel by som ju dat aj pripadnym detom. Inak suhlasim s tym ze Boh naozaj nepotrebuje aby ludia v neho verili, potrebujeme to totiz my ludia. A viera nie je , aspon by nemala byt nahradou nezreleho myslenia a nezodpovednosti.

Poslať 07.01.2018 12:24:57   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
nuz, ci to bol hriech? asi ano a nielen toto :) Ale spravil by som to zas podobne
ty si krestan a ospevujes hriech ? :o
a mozem vediet ze ake mas na to dovody?

Poslať 07.01.2018 13:41:07   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
misojogi píše:
Citácia:
ty si krestan a ospevujes hriech ? :o
a mozem vediet ze ake mas na to dovody?
nie som krestan, alebo som krestan v apostaze ;) zmietany chutkami vratit sa do lona katolickej cirkvy. Ale to nie je jednoduche.
Moje dovody? nuz, predstav si, ze kupujes drahe auto, v ktorom sa budes vozit najblizsich, dajme tomu, 20 rokov. Poznam
ludi, co maju auto 20 rokov. Predstav si, ze ho kupujes systemom "macka vo vreci", ze sa mu nepozries ani na vybavenie, ani pod kapotu nenazries a ani nenasadnes na skusobnu jazdu, lebo - jazda az po vyplateni auta. Myslim, ze by si do takej kupy nesiel. A to ani keby to auto malo pekny dizajn a zmurkalo by na teba pekne pravym blinkerom. Navyse, ked by to auto nemalo ziadnu zarucnu dobu, v ktorej by si ho mohol potom reklamovat a vratit, ze mu napr. toto a hento nefunguje dobre podla ocakavania. Urcite by si potom tu skusobnu jazdu chcel a tiez by si si pozval nejakeho kamarata - technika a pozreli by ste sa aj pod kapotu. Az potom by si platil. Podobenstvo. Predstav si, ze tu zenu mas na cely zivot. Ziadne reklamacie. Nemozes ju uz vratit. Aj ked ti bude niecim liezt na nervy. Uz si kupil. A druhe auto mat popri tomto jednom nemozes :)

Poslať 07.01.2018 14:55:56   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
zmietany chutkami vratit sa do lona katolickej cirkvy.
zacal by som dobrou sv spovedou ako odporuca sv Jan Vianey alebo pater Pio

Poslať 07.01.2018 14:57:08   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Navyse, ked by to auto nemalo ziadnu zarucnu dobu, v ktorej by si ho mohol potom reklamovat a vratit, ze mu napr. toto a hento nefunguje dobre podla ocakavania.
chapem co chces povedat ale prave toto si myslim ze je zly pristup pristupovat k manzelstvu ako ku kupe auta

Poslať 07.01.2018 15:00:12   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
misojogi píše:
je to zlozitejsie. Ak si v apostaze, tak ta moze vyspovedat biskup, alebo hlavny penitenciar. A je to zlozite nahanat ich. Samozrejme, moze ta vyspovedat aj ktorykolvek knaz, ale musi potom komunikovat s biskupom, ktory jediny ti moze v tomto pripade udelit pokanie. Moju uprimnu spoved uz vypoculi dvaja knazi a potom ma poslali prec. :-|

Poslať 07.01.2018 15:06:06   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 1581 príspevkov
Speedy píše:
misojogi píše:
je to zlozitejsie. Ak si v apostaze, tak ta moze vyspovedat biskup, alebo hlavny penitenciar. A je to zlozite nahanat ich. Samozrejme, moze ta vyspovedat aj ktorykolvek knaz, ale musi potom komunikovat s biskupom, ktory jediny ti moze v tomto pripade udelit pokanie. Moju uprimnu spoved uz vypoculi dvaja knazi a potom ma poslali prec. :-|
Máš to ťažké keď tvoj život závisí od toho čo ti povie nejaký pán farár. Nezávidím ti to. Mne to stačilo v živote dostatočne. Poznám svoje prešľapy a nepotrebujem iného človeka aby mi vysvetľoval čo a ako a odpúšťal. Odpustiť sebe a ostatným môže človek len sám. Na to nikoho nepotrebuje. Teraz ti dám ja moje podobenstvo. To je akoby si potreboval ísť na WC na veľkú potrebu ale pokiaľ by ti to nedovolil iný človek tak by si čakal aj keby ti malo črevá dotrhať. Síce to je fyzické podobenstvo a odpúšťanie psychické ale dá sa to považovať za ekvivalent.

Poslať 07.01.2018 15:09:47   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
si zabil :lol:

Poslať 07.01.2018 15:13:38   Re: Bývanie s priateľom

napísal 218 príspevkov
ja si musim prirodzene najprv odpustit ako spominas. Boh nam uz odpustil - raz, vtedy... Ale potom je tu nieco, co robi cirkev, ked hriesnika zmieri s celym spolocenstvom. Cize je to take trojfazove

Poslať 07.01.2018 15:13:50   Re: Bývanie s priateľom

Obrázok užívateľa

napísal 11939 príspevkov
Citácia:
Ak si v apostaze, tak ta moze vyspovedat biskup, alebo hlavny penitenciar.
zeby Michal Zamkovsky?
https://obchod.postoj.sk/produkt/michal-zamkovsky-spovedal-som-slovensko/12
slovo apostaza znamena odpadlictvo? cize si odpadol?
Citácia:
Moju uprimnu spoved uz vypoculi dvaja knazi a potom ma poslali prec. :-|
uprimna spoved je super, ale bola aj uprimna snaha pokania a napravy? ;)
Ja by som to nevzdaval na Tvojom mieste, mozem sa za teba hned aj pomodlit ... aby si to dotiahol do konca

-------------------
Citácia:
Ale potom je tu nieco, co robi cirkev, ked hriesnika zmieri s celym spolocenstvom.
vidi ze tomu rozumies, to sa ceni ....

[ Príspevkov: 106 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Obsah fóra » Labyrinty bežného života

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť